PDA

View Full Version : Da li je moguce umanjenje racuna u Telenoru, roming



Srecko
17-05-2017, 23:19
Drugari, keva je slucajno napucala 22k racun u romingu, jbg starija zena nije znala, telenor je u pitanju (nisam nasao odgovarajucu temu za telenor). Da li je imao neko slicnog iskustva/situaciju i da li je moguce oprostiti taj dug?

zikicz
18-05-2017, 00:21
To ne prastaju. Najsladje im je. Mozda na rate.

Srecko
18-05-2017, 08:53
Ja sam imao takvu situaciju u MTSu, gde su mi uz molbu "oprostili" racun i rekli su mi ovo samo jednom radimo sledeci put nema ovakvog izlazenja u susret.

.stefan
18-05-2017, 22:32
Koji bi tacno osnov bio da se dug otpise?
Ili sto je jos bolje pitanje,da li bi vi nekom ko vam udje u radnju i kupi nesto vratili novac da posle nedelju dana dodje i kaze "e ovo mi ne treba,slucajno sam uzeo",molim vas vratite mi pare :)

zikicz
18-05-2017, 22:38
Moj kum u Norveskoj kupio neki americki auto,ševrolet,vozio nedelju dana i otisao u radnju i vratio ga. Bez ikakvih problema. Kaze nije mu se svideo. To je bilo pre otprilike 10-ak godina.
Chevrolet suburban je bio uzeo.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170518/1f3059c334fa637b4331be7cd96506c6.jpg

skiper
18-05-2017, 22:42
Sestra je u hrvatskoj za dan napravila 12000 dinara i VIP je iskljucio, pisao sam zalbu, molbu, i umanjili su racun za valjda 70%. Internet je bio u pitanju

Srecko
19-05-2017, 06:08
Koji bi tacno osnov bio da se dug otpise?
Ili sto je jos bolje pitanje,da li bi vi nekom ko vam udje u radnju i kupi nesto vratili novac da posle nedelju dana dodje i kaze "e ovo mi ne treba,slucajno sam uzeo",molim vas vratite mi pare :)

Sad i ti si nasao ovo da uporedjujes... Ovo je bilo klasicno neznanje i .... godine, da ne kazem starost ajde kako god. Potpuno je slucajno napravljeno.

Elem, dug je "oprosten" uz molbu, lepo smo objasnili situaciju, naravno uz njihovo "ok ovo samo jednom radimo dr put ne", sto je i ocekivano.

Edit: ono sto sam mozda zaboravio da napisem jeste da je isto internet bio u pitanju razlog velikom racunu.

rikee
19-05-2017, 07:33
Ko je ostavio ukljucen data roaming? On je po defaultu na svim teelfonima iskljucen...

.stefan
19-05-2017, 07:53
Pa mozda zena napravila na pozive i poruke ne na data

Cuksi
19-05-2017, 08:22
svuda u osim kod nas je normalno da mozes ako nisi zadovoljan da vratis robu u roku od 7 dana i da dobijes povracaj celog iznosa. bez nekih potrebnih molbi ili bilo cega drugog. kod nas isto to kao "vazi" ali drugarica sto radi u trznom centru usce / delta kaze da im je receno da treba sto vise da se raaspravljaju tako da stranka odustane....
Sto se tice racuna svakako trebas probati da se zalis, verujem da mogu da ti izadju u susret. Samo treba na listingu da provere jel internet ili nesto drugo. Objasnis situaciju, mozda ti ne oproste ceo iznos ali bar da ti umanje opet je bolje nego nista. Svakako vredi probati.

bobanbg9
19-05-2017, 09:41
Meni je mts skoro oprostio 50k zbog interneta u Crnoj Gori, sa pisanom molbom. Inace ovo za vracanje je svuda u svetu normalno samo kod nas nije. Brat i ja jos 2007 godine u Americi bili klinci i igrao nam se sony. Otisli u onaj best buy kupili sony i tv najveci neki igrali 20 dana nismo izasli iz kuce zasitili se i vratila ga. Bez reci vratili pare i bez ikakvih provera. Imas 30 dana da vratis sta god hoces. Ne bi verovali sta tamo pada na pamet balkancima.

Srecko
19-05-2017, 11:03
"Mobile data" je slucajno pritisnula kada je izlazila iz stana gde je stalno bila na wi fi-u, i dolazile joj kojekakve notifikacije itd itd, i napravi se taj racun... makar po njenoj prici :) ko sam ja da osudjujem, ja sam njen sin :)

Inace kazem, oprosteno joj je uz molbu, i to je samo jednom i ne vise. Ali su fer ispali u Telenoru, sa razumevanjem sve, tako da ako bude bio neko ne daj boze u ovoj situaciji, znacice mu ovo.

skiper
19-05-2017, 11:28
Mnogo je to glupa fora, valjda pre nego sto kupis nesto dobro se raspitas o svermu a ne koristim nesto dve nedelje i onda vratim....sta taj prodavac da radi sa tom koriscenom stvari a vratio je pun iznos? Da proda kao polovno i izgubi....kod nas bi nastao pakao zbog takvih stvari.

Cuksi
19-05-2017, 13:24
zato sto bio nastao pakao zato i jeste ovako.
stvar je u tome sto svuda u svetu ljudi racunaju da ce kupci biti fer a ne da ce zloupotrebiti to.
Drago mi je da je problem resen, a posebno mi je drago sto su u telenoru fini posto sam presao kod njih u januaru :D

Joker
19-05-2017, 13:48
Kupite online pa imate 14 dana da vratite robu bez obrazloženja.