PDA

View Full Version : HTC u11



djetk0
17-05-2017, 17:59
Juče je predstavljen...

HTC U11 specifikacije:

- Super LCD5 ekran, 5.5 inča (14 centimetra), 2.560 x 1.440 piksela, 534 ppi
- Zaštita od grebanja Gorilla Glass 5 sa obe strane
- Android Nougat 7.1 bez dupliranih aplikacija i ikonica
- Čipset Snapdragon 835: 4 x 2.45 GHz Kryo + 4 x 1.9 GHz Kryo, Adreno 540
- 4 GB RAM, 64 giga interne memorije + do 2 terabajta microSD
- 12 MPx UltraPixel 3.0 kamera, f/1.7, veličina piksela 1.4 mikrona, LED blic dvotonski, BSI senzor, Dual OIS, ultrabrz autofokus, podrška za RAW format, Pro mode, Full HD @ 120 fps
- Prednja UltraSelfie kamera 16 MPx, f2.0, (ultra)širokougaona (86 stepeni), sa ekranskim osvetljenjem pri fotkanju selfija, autofokus, BSI senzor
- Unapređeni HDR snimci, stereo 24-bitni zvuk, 360 zvuk, usporen snimak, 4K
- Wi-Fi a/b/g/n/ac Dual (2.4 i 5 GHz), Bluetooth v4.2, LTE, 3.5 mm audio uz DAC adapter, USB Type-C, NFC
- Skener otiska prsta u HOME tasteru
- Ekranski i/ili kapacitivni Android tasteri
- Sense Edge nov način upravljanja telefonom
- BoomSound Hi-Fi Edition: 192 KHz, 24-bitni zvuk visoke rezolucije DSP u svim situacijama (reprodukcija, snimanje), 24-bitni Hi-Res DAC, FLAC, USonic tehnologija
- BoomSound zvučnici, a u kutiji slušalice visokog kvaliteta sa suzbijanjem buke
- Otporan na vodu po IP67 standardu (sneg, kiša, korišćenje na visokoj vlažnosti)
- Telo izrađeno iz jednog dela sa savršeno uklopljenim staklenim pločama
- U prodajnom paketu Hi-Res sluške i Qualcomm Quickcharge 3.0 punjač sa USB Type-C i USB Type-C transformator do 3.5 mm audio
- Brzo punjenje baterije bez grejanja telefona i sa zaštitom od strujnog udara
- Baterija do dva dana, 3.000 mAh, brzo punjenje 3.0 (50 odsto za 30 minuta)


Posebna vrsta stakla omogućava uvek drugačije prelamanje svetlosti na HTC U11, što dovodi do efekta da se ista boja pod drugim uglom ili drugačijim osvetljenjem vidi drugačije. Iz tog razloga crna može da se vidi i kao zelena, a crvena, recimo, može odjednom da postane roze.

Gorilla Glass 5 sa obe strane i Edge Sense

Metal je zamenilo 3D staklo koje oblaže prednji i zadnji deo telefona u Gorilla Glass 5 izvedbi, savršene obrade i savršenog uklapanja sa metalnim ramom, koji telefonu daje čvrstinu i robusnost. Ekran dijagonale 5.5 inča i dalje ostavlja mesta da se telefonom lako upravlja jednom rukom, a*HTC*ima još jedan trik*Edge Sense.

To je nov način upravljanja telefonom, koji omogućava da koristite opcije telefona i aplikacije stiskanjem bočnih strana HTC U11. U početku izgleda neobično, ali vrlo brzo ćete neke od aplikacija početi da pokrećete i kontrolišete putem Edge Sense tehnologije. Recimo, Edge Sense omogućava pokretanje i korišćenje kamere, pokretanje snimanja ekrana, uključivanje Wi-Fi hotspot funkcije i njeno isključivanje, pokretanje baterijske lampe i snimanje glasovnih beleški, aktiviranje aplikacija i mnogo dodatnih funkcija.


Kamera najbolja (ikada), bolji HDR, Dual OIS

Kamera na HTC 10 telefonu je po oceni DxO Mark-a jedna od najboljih, pa je HTC U11 morao da ode korak dalje, a to je da unapredi kvalitet i brzinu HDR snimanja, kao i brži autofokus. Prema rečima kompanije, HTC je u tome i uspeo, ugledajući se na Google Pixel telefone, koji su postali standard za kameru u mobilnom svetu. HTC je ugradio UltraPixel 3.0 BSI kameru, optike f/1.7, rezolucije 12 megapiksela sa Dual OIS opcijom i veličinom piksela 1.4 mikrometra.

HTC je napravio kameru impresivnom, što je i potvrdila konačna,*najbolja ikada*na mobilnim uređajima,*ocena DxO Mark ekipe, od neverovatnih*90*bodova!

Prednja kamera je rezolucije 16 megapiksela, takođe sa BSI senzorom, optike f/2.0, sa softverskim unapređenjima kakvi su*Audio selfie,*Auto selfie,*Makeup Selfie*i*Panoramic Selfie. Prednja kamera snima Full HD video u 30 sličica, dok zadnja kamera ima i do 4K rezoluciju snimanja, kao i usporen snimak sa više fps. Kamere su zaštićene od grebanja tj. staklo koje ih prekriva, a korisnik će moći da aktivira i jednu i drugu korišćenjem HTC Edge Sense tehnologije.

HTC*je oduvek bio najbolji u domenu muzike i to će tako i ostati. Uz BoomSound zvučnike za slušanje muzike bez slušalica, u paketu s telefonom dolaze i*HTC USonic slušalice koje omogućavaju suzbijanje buke, kao i*Hi-Fi edition zvuk, u saradnji sa skeniranjem ušnog kanala korisnika, kao i prilagođavanje zvuka svakom pojedinom korisniku.

Podešavanje zvuka obaviće se vrlo brzo i jednim klikom u opcijama telefona, nakon čega ćete moći da čujete svaki ton i svaki zvuk onako kako do sada niste to imali priliku da čujete.

Već smo spomenuli da HTC U11 nudi 3D audio snimanje zvuka iz svih pravaca, koje se primenjuje i tokom snimanja video klipova. HTC U11 nema 3.5 mm audio priključak, ali podržava USB Type-C 3.1 opciju, dok se u kutiji nalazi DAC adapter za transformaciju Type-C konektora u 3.5mm.



OK, i šta je u kutiji…

HTC U11, naravno, zaštitna maska, najkvalitetnije USonic slušalice s ukidanjem buke, adapter Type-C u 3.5 mm, QuickCharge 3.0 punjač i prateća dokumentacija. Dobro, i iglica :D


http://www.htc.com/us/smartphones/htc-u11/

Cijena najavljena oko 700€ :) (nedje je 650e nedje 750e) :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170517/92fffc072224ac9bfd4d8de013cdb7c1.jpg

Byakuya
17-05-2017, 19:47
Kada uzmas od nekoga članak najmanje što možeš Da uradiš jeste da navedes izvor:


http://mondo.rs/a1008470/Mob-IT/Vesti/HTC-U-11-svetska-premijera-specifikacije-cena-dostupnost-u-Srbiji.html

djetk0
17-05-2017, 20:29
Ja se izvinjavam :)

Editovacu post ako treba :D


Evo mali review


https://www.youtube.com/watch?v=wdsAutAOBOY


Nego reci ti meni, kako ti se čini? :)

bbrks
17-05-2017, 20:36
Nov, a unapred zastareo.....steta :(

p.pera
17-05-2017, 21:22
Ja se izvinjavam :)

Editovacu post ako treba :D


Evo mali review

https://youtu.be/wdsAutAOBOY


Nego reci ti meni, kako ti se čini? :)


Ovom momku neko treba da objasni da snapdragon 835 nije najbolji cipset na svetu.

komsa
17-05-2017, 21:30
aktivacije funkcija stiskanjem telefona ?!?!?!?........................... cini mi se da nista gluplje nisam cuo ::lol:: ni 3d touch nije puno bolji ali ovo je stvarno.......................

djetk0
17-05-2017, 22:51
Meni se najvise od svega svidja...

Samsung izbacio osnovni model sa 64gb, htc izbacio sa 64gb (nadam se da ce apple poci njihovim koracima) :) jer uzeh i7 od 32gb, napunio sam ga za mjesec dana :/

Inace vidim po internetu, narodu se ne svidja ovaj u11, meni je bas simpatican... rado bih ga probao :D

Azimuth
18-05-2017, 00:24
Ako mene pitate, rekao bih da je prvi zaokružen model ove godine. Ima sve i tačno tamo gde treba.
Kamera je preuzeta sa Pixela tj HDR+ pa još unapređena, zvuk kao i do sada najbolji na bilo kom telefonu (na slusalicama i u toku razgovora), 16:9 odnos ekrana, fp senzor napred, displej SLCD5, cpu/gpu opet u samom vrhu, maltene vanila android i odlična podrška, brzina memorije... ostaje jedino uživo da se pogleda i vidi u radu kako se ponaša baterija. Taj teget mi na slikama i klipovima deluje fantastično.
Ako mene pitate, ja bih ovo čudo uzeo pre S8 ili bilo kog drugog androida, ali opet treba sačekati Note 8 i Pixel 2 od kojih će prvi biti poprilično velik a drugi verovatno neće moći legalno kod nas da se kupi.

Ja dileme nemam, ako sve bude po planu, a nakon predstavljanja iP8/X ili kako god se bude zvao, ostaje samo da se izvaga šta mi je pametnije uzeti.

Byakuya
18-05-2017, 11:26
Šta znam...ok je...ali pored ovih telefona sa tankim okvirima ovo mi se cini kao tel iz 2014-2015...

A i više volim metal na kome ne ostaju otisci od stakla koje je stalno musavo....

Azimuth
18-05-2017, 11:48
Isto, više volim osećaj metala u ruci nego stakla jer mi uliva neku sigurnost, ali avaj... očigledno da svi prelaze na staklo...S6/7/8, HTC U serija, sad će i iPhone... trend jbg, nema šta...

p.pera
18-05-2017, 12:08
Ali niko da se seti da napravi normalan tel.(4.5-4.7) jos sa ovakvim ivicama.Ovo bre sve posluzavnici.

Byakuya
18-05-2017, 12:28
Ovo jeste veći tel ali resto flagshipova su ove godine "zgodniji" u ruci zbog tankih ivica i uzih ekrana...ali dobro nešto novo rade..
Eksperimrntisu kao i ostali...u svakom slučaju nama ide u prilog

1024
18-05-2017, 15:57
aktivacije funkcija stiskanjem telefona ?!?!?!?........................... cini mi se da nista gluplje nisam cuo ::lol:: ni 3d touch nije puno bolji ali ovo je stvarno.......................
A sto? :obrva:
Zvuci kao solidno resenje problema "koriscenjem telefona prekrivas veci deo ekrana prstom". To sto se bas i nisu proslavili u implementaciji* pa se EdgeSense svodi na "nevidljivi camera button" je vec druga prica.

* kao sto se Apple nije proslavio sa Force Touch implementacijom

.stefan
18-05-2017, 23:23
Ko kaze da se nije proslavio?
Meni je Force Touch sjajna stvar

Paranormal
18-05-2017, 23:32
Meni je ovo nista posebno... Da se ja pitam, trebalo je da urade telefon kao M9 ili HTC 10, ali tanje i to bi bio pun pogodak sa njihove strane...
U11 mi deluje kao period tranzicije, kada pricamo o dizajnu, u kome se trazi novi model, ne deluje mi potpuno...
Njihov glavni problem je kamera koja nije resena bila na HTC-u 10, iako kazu po netu da je jedna od boljih (tad u to vreme proslogodisnjih flagshipova), i dalje je daleko od iP-a i Samsunga... Bas, bas...

1024
19-05-2017, 20:09
Ko kaze da se nije proslavio?
Meni je Force Touch sjajna stvar
"U momentu predstavljanja" sam trebao da dodam. Kad su ga predstavljali sluzio je samo kao "desni klik". Ne znam kakva je sad situacija, nisam se sretao s' njim u medjuvremenu. I ovaj EdgeSense ce verovatno postati bolji u narednim iteracijama.