PDA

View Full Version : Kompjuter ne poznaje tastuturu i mis posle reinstalacije windowsa



maaxiimus06
10-05-2017, 16:45
imam jako cudan problem.

napravio sam sa rufusom bootabilan usb sa win7.
zavrsi se instalacija, ali kada dodje do podesavanja onda mi ne prepoznaje tastaturu i mis.

http://i.imgur.com/oPeO6p5.jpg?1

na netu nadjoh, pise kao da maticna ne prepoznaje usb 2.0 koji su na tastaruri i misu, ali moja maticna ima 8USB i svi su 3.0

izmenjao sam sve usb portove, ali bez uspeha.

onda napravim bott usb sa win10
ali kada hocu da izaberem particiju za windows dobije poruku da ne moze iz razloga sto je MBR particionisan a win moze samo na GPT disku.
odradim ono formatiranje, ali ista stvar. nece dalje.

probao sam sa cd/dvd ne znam da li mi uopste i radi ali ne prepoznaje boot cd/dvd a probao sam mnogo.


sta da radim, nije bitno 7/10 samo da podignem sistem.

sto je najcudnije, prosle godine sam podigao win10 bez ikakvih problema.

da napomenem, da je ssd.

lowzyyy
10-05-2017, 16:51
Treba da isntaliras drajvere za te usb 3.0...
Meni na laptopu win 7 nije prepoznao nijedan uredjaj na 3.0 usb dok drajver nisam instalirao..

maaxiimus06
10-05-2017, 16:54
kako da instaliram kad ne mogu da dovrsim instalaciju windowsa?

zolaman032
10-05-2017, 16:57
Jesi video u Bios-u da li ima podesavanje za usb, da se iskljuci/ukljuci?

maaxiimus06
10-05-2017, 16:59
jesam, ukljucio sve, menjao mnoga podesavanja, pa sve vracao na podrazumevano, ali nikako ne ide.
u pocetku instalacije on ih prepoznaje, ali kada dodje to ove slike tu prestaje sve.
i ako mis svetli, ne pomera kursor.
tastarura nista.

e,da.
probao sam vise .iso win7/10
rekoh, hajde mozda imaju neki vise drajvera u sebe ali nista.

zule73
10-05-2017, 19:18
ja sam imao slican problem i resio sam tako sto sam instalirao sa nekom krs tastaturom koju je prepoznao.pa sam posle okacio dobru...

iMP
10-05-2017, 19:45
Ako imas plug and play u biosu ukljuci pa probaj.

zolaman032
10-05-2017, 21:33
Znam da nema veze, al svasta je moguce, uzmi probaj drugi tastaturu ako imas ili pozajmi od nekog, vidi da li ce da je detektuje...

rikee
10-05-2017, 21:54
Pokreni windows 7 u safe mode i instaluraj drajvere za usb 3.0
Posle toga radi sta hoces [emoji3]
I to radi

Cuksi
10-05-2017, 23:42
Ono sa paricijom ti pravio problem ako ti je hdd veci od 1tb, ako se dobro secam. Kad ti je veca partcija win sam napravi taj format gpt ili kao se vec zove. Ako si delio particije, ona mnanja za wibi trebala da ti je standardnog formata i na nju bi trebalo da mogu oba sistema.
sto se tice misa i tastature uradio kao sto su ti gor rekli drugari, neka krs tastatura. Jos bolje ako imas tastaturu i misa sto idu preko ps porta :-) meni nije radila tastatura Razer anansi, isti problem sa tim sto je ona koristila dva usba da radi. Nista nije pomoglo osim stara tastatura koja je sluzila samo za boot :-)

didlika
11-05-2017, 00:35
Nađi samo tastaturu sa ps2 portom za instalaciju, miš i ne moraš, može preko tastature sve

maaxiimus06
11-05-2017, 09:03
nisam probao ovo sa tastaturama, nisam ih imao, ali ovo sa safe mode nije uspelo.
kada ubacim komp u safe mode, kaze da ne moze podici win u safe iz razloga sto nije dovrsena instalacija.

onda se vratim opet da win10
nadjem neko uputstvo na netu kako da convertujem ssd iz mbr u gpt i instalacija krene najnormalnije.

nisam mogao da verujem, znaci nema na dnu ono upozorenje da se ne moze instalirati win na izabranoj particiji.
za svaki slucaj odradim jos jedan format i dalje stoji da moze.
prodje instalacija bez ikakvih problema.

hvala svima na pomoci.

nego, jeste da je problem zavrsen, ali ne znam koliko ce ovo nekome drugom pomoci.

da li je moguce win podici u safe mode ako niej dovrsena instalacija?

kako je moguce da 100puta nece instal na particiju, a onda od jednom hoce.


napominjem, da sam svasta nesto probao po biousu, ali da sam posle svake promene vracao na podrazumevano.
i sada, kada je uspela instalacija, bio je na podrazumevane postavke, a tako sam probao bar 20 puta da podignem sistem u poslednjih mesec dana i nisam uspeo.