PDA

View Full Version : Ne radi Touch ID



alexandar90coa
05-05-2017, 18:25
Pozdrav svima!
Pre 7 dana sam uzeo telefon da najnormalnije otkljucam sa palcem, kao sto sam i do sada radio, medjutim stisnem home dugme, nista se ne desava. Stisnem dva, tri puta, opet isto. Onda pomislih, ma to je neki sitan bag, uzmem i stisnem dugme za zakljucavanje/otkljucavanje i prislonim opet palac, ali nista se ne desava. Unesem sifru da bih ga otkljucao, i uzmem da ga opet zakljucam, da vidim da li ce sad raditi postupak otkljucavanja putem senzora.
Ista stvar, ponovo ne zeli da se otkljuca. Uzmem telefon i restartujem ga, i prva poruka koja se pojavila prilikom podizanja sistema: Touch ID: Unable to activate Touch ID on this iPhone. Ja u cudu. Restartujem ga jos 4-5 puta, svaki put isto. Malo odem na google, kao resenje mi nudi da odem u settings>touuch id & passcode>da unesem passcode>i da ukljucim iPhone Unlock i iTunes & App Store. Naravno kad probam da ih upalim, samo mi ispise: Failed: Unable to complete Touch ID setup. Please go back and try again. I tako svaki put... Zna li neko o cemu se radi? Napominjem da mi telefon nije ispadao, niti je pokvasen ili nekako ostecen home dugmence, znaci sam od sebe je prestao da radi. Uzet je u mts-u, imam jos par meseci garancije, ali ako neko zna neku foru da ga vratim na staro, da ne moram sad oko reklamacije da se cimam, bio bih mu zahvalan.

PS. Zaboravih da napisem joso ovo: Kada dvaput tapnem home dugme ne bi li se dobio mogucnost da mi bude sve na dohvat jedne ruke, nista se ne desava, a u opcijama je sve ukljuceno.

Unapred hvala na odgovoru, pozzz :)

zikicz
05-05-2017, 18:34
Pa ako je pod garancijom,najbolje da ga nosis u mts. Mozda ces dobiti zamenski.

komsa
05-05-2017, 19:03
Nosi ga i trazi drugi.............

Azimuth
05-05-2017, 19:10
Dobiješ drugi (novi ili zamenski) telefon i novu garanciju. Na konju si sa tim.

alexandar90coa
06-05-2017, 11:23
Hvala na odgovorima, nosim ga u ponedeljak pa da vidimo sta ce biti. Kako da trazim drugi, nece valjda izvaditi novu 6 i reci evo gospodine, izvolite ?! :) Mislim da nisam te srece :D

Azimuth
06-05-2017, 11:50
Neće jer malo drugačije izgleda čitava procedura, ali je suština upravo to.

alexandar90coa
12-05-2017, 20:51
Samo da javim da ste bili u pravu, jutros stigla poruka da mogu da odem u poslovnicu, nov uredjaj me ceka :)
Ja sam napravio preko itunes-a backup starog telefona koji sam odneo na reklamaciju, da li sada kada prikljucim ovaj novi, i pokrenem itunes, da li mogu da odradim restore, hoce li se sve vratiti kao sto je bilo na proslom? I da li se menja verzija softvera, sad je ovaj trenuno na 10.2.1 a na proslom telefonu je bio 10.3.1?

zabrljanje
12-05-2017, 21:01
Ne mozes da vracas backup od novijeg na stariji iOS. Moras da ga podignes na 10.3.1.

Da bi ti bas sve bilo vraceno, trebao si da odradis Encrypted backup. Ako imas iCloud backup, on sve cuva kao i Encrypted backup u okviru iTunes-a.

Vise o svemu tome mozes da procitas u iEnciklopediji i temama

Kako da napravite Backup preko iTunes-a ili iCloud-a (https://www.isrbija.net/showthread.php/54265-Kako-da-napravite-Backup-preko-iTunes-a-ili-iCloud-a)

Kako vratiti podatke ili ih prebaciti na drugi iUredjaj - Restore from backup (https://www.isrbija.net/showthread.php/54269-Kako-vratiti-podatke-ili-ih-prebaciti-na-drugi-iUredjaj-Restore-from-backup)