PDA

View Full Version : Mali osvrt na Galaxy S8+



Marko Mikolić
30-04-2017, 13:38
Nabavkom navedenog uredaja, zelim pomoci buducim korisnicima na mogucu kupnju, vrline kao i mane. Eto da se vratimo na temu.

Ekran: Sami odnos stranica 18:2 ponekad moze da vas nazivcira kada gledate neki video pogotovo na youtube. Ima opcija koja vam omoguci da dobijete puni zaslon, ali nije to to. Prikaz boja na samom uredaju je fantazija, imate mogucnost da sami odaberete da li zelite prirodme, naglasene, tople, hladne note. Koristeci S7 edge, iPhone 7, S8 plus. Moje misljenje da je ovdje S8 plus podigao jednu stepenicu vise. Sami multitasking odraden vrhunski, pop window,multi windows rade jako brzo i kao zahtjevnom korisniku meni puno pomaze. Ocijena: 10/10

Brzina i fluidnost: Ovdje se zna iPhone je mama. Ne treba ulaziti u nikakve polemike tko je brzi za 0.1 sec. Godinama se zna da iPhone otkida u optimizaciji samih aplikacija pa sve do samog operativnog sustava. Koristenjem kao primarnog uredaja, nisam dobio dojam trzanja, resetiranja itd. Sve sto sam trazio od njega, on je odradio. Ocijena 9/10

Baterija: Baterija mogu reci vrhunska. Imao sam straha, da to nece biti dobro na takvom ekranu. Tu dolazi do izrazaja novi procesor u 10nm, koji stvarno ima veliku ustedu. Na mobitelu provodim cca. 9-10sati i punim ga navecer. Najvise sam izvukao oko 5.50 sati SoT-a. Pozdravljam brzi punjac koji ga napuni za sat vremena. Svaka cast 9/10

Ergonomija dizajna: Eh, ovdje je stvar osobne prirode. Uredaj je klizav do zla Boga, meni kao korisniku koji ima male sake ne predstavlja toliko veliki problem. Navikao sam na velike uredaje od iPhone plus serije, sve do Huawei Mate serije. Gabariti uredaja su skoro isti kao i kod 7 plus uredaja. Pozeljno je kupiti neku maskicu, jer mislim da cim bi pao na plocice,beton itd. nema sanse da bih ostao ziv. Dizajn je prekrasan, ponavljam to je osobne prirode. Ocijena 7/10

Memorija: Memorija je prosiriva i u startu imate uredaj od 64gb. Nisam tocno gledao koliko imate kada ga prvi put upalite. Mislim da se ljudi ne trebaju zaliti oko memorije, jer je ima u "izobilju" Ocijena: 10/10

Kamera: Kamera 12mpx odnos 4:3 mnogo zivcira, bar mene kao korisnika. Otvor blede 1.7 dolazi do izrazaja u samom mraku. Autofokus sigurno najbrzi na trzistu, jedva se primjeti da uredaj nesto fokusira. Prednja kamera jako dobra, takodjer ima autofokus. Usporedno slikanje sa tri uredaja iPhone 7, S7e, i s8 plus. iPhone ima prirodnije boje, ali detalje gubi. Moje misljnje da je i prosla serija S7edge ili S7 ima bolju kameru od iPhone-a. Ali to je samo moje misljnje.

Otisak prsta, Iris skener: Odmah na pocetku treba reci da treba dati otkaz onome tko je smjestio otisak odmah pored kamere. Otisak radi fantasticno kada ga pogodite. iPhone ovdje postavlja tri stepenice vise. Mislim da se niti jedan uredaj ne moze mjeriti u tom segmetu sa iPhone. Iris skener kojeg koristim kao primarnog radi vrhunski, i jos nije bio slucaj da ne radi ili da moram ponovno cekati prepoznavanje. Stvarno je koristian i otkljucava za manje od sekundu. Koristan je kod Samsung Pass opcije koji sluzi za prijavu na odredene web servise. Ocijena 9/10

Home tipka, AOD funkcije: Home tipka radi na 3d touch. Vibracija tipke smjesna do zla Boga, ovdje iPhone odradio vrhunski posao. Radi ona dobro, da ne mislite da je losa. Ali sama vibracija je nekako previse pomaknuta prema gore samog uredaja. AOD funckija je odlicna stvar, dosta stvari mozetw uraditi a da ne palite uredaj. Ocijena 8/10

Zvuk i same sluske: Kod samog zvuka koji pustate preko uredaja lako ga je prekriti rukama. Ovdje iPhone je oradio puno bolji posao. Imate opciju dual audio koja je fantazija. AKG sluske samo cu reci vrhunske. Ocijena: 7/10

Kompletni dojam: Samy je postavio neke nove standarde kako ce to proci u svijetu to cemo vidjeti. Ceka se iPhone 8, nadam se da ce preci na OLED tehnologiju. Ipak je to neka buducnost. Citao sam da ce kupovati od Samsunga ekrane, ako je istina iPhone je napravio odlican posao. Takva optimizacija sa predivnim ekranom.
Onaj tko ima S7edge ili iPhone 7 nema potrebe za kupnjom S8. Ja kao fanatik mobilnih uredaja prelazim,jer volim isprobavati nove stvari. Eto ako nekog sta zanima ili mogu pomoci slobodno neka se javi. Lijep pozdrav

zikicz
30-04-2017, 14:01
Lep prikaz.:thumbsup:
Jedina zamerka je sto nisi malo isfotkao telefom,cisto da vidimo kako izgleda,a i ovo poredjenje slika sa ip7,s7 i s8 mogao si da upotpunis fotografijama da bismo videli razliku.

Marko Mikolić
30-04-2017, 14:15
Hvala na sugestijama, potruditi cu se kroz ovih par dana odraditi sve kako treba.

djetk0
30-04-2017, 15:51
Svaka cast, realno skroz si opisao sve prednosti i mane :)

A za otisak sam procitao nedje da su ga stavili pozadi jer nisu uspjeli da ga integrisu u sklopu ekrana (navodno i iphone ima problema sa tim)

Nadamo se da ce na note8 to odraditi :)

Marko Mikolić
30-04-2017, 15:55
Moramo biti iskreni oko nekih stvari. Realno bili na iOS-u ili androidu sve je ok. Budimo zahvalni sto imamo mogucnosti to birati. A ne kao prije kada je bio symbian. Svaki uredaj ima svoje prednosti i mane. A prepiranje oko neceg moje je bolje od tvojeg. To su price za djecu i bolesne mozgove. Sta ja imam od toga ako kazem iPhone je svetinja ili obratno. Takvi ljudi trebaju ici na psihijatriju da poprave komplekse.

Batak
30-04-2017, 15:56
Nisu uspeli da implementiraju u ekran ali je pozicija katastrofalna. Ovo je prvi telefon gde nisam ni dodao otisak jer je neupotrebljiv. Sve ostalo na vrhunskom nivou. Baterija vidno bolja od S7e.

Marko Mikolić
30-04-2017, 16:02
Tu se slazem, Iris odraduje posao jako dobro. A baterija isto odlicna. Na S7 edge je bila dobra, ovdje isto. A vrijeme ce dalje pokazati

Batak
30-04-2017, 16:15
Njega jos uvek nisam isprobao, ali citam da svi hvale iris.
Meni je tek drugo punjenje a baterija bas dosta gura bolje od S7e. Wifi, slajder za osvetljenje postavljen malo ispred bluetooth ikonice, klasicno koriscenje (face, messenger, viber, instagram, browser). Lokacije ugasene. Na S7e sam mozda jednom izvukao nesto slicno i to na nekom starom firmware-u.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170430/6dc2ad25cafe349e9baf5629775195cc.jpg

Marko Mikolić
30-04-2017, 16:50
Brutalno

Marko Mikolić
30-04-2017, 20:39
Koji ti je firmware? AQDG ili AQDD

Batak
30-04-2017, 22:30
Sam je odradio update odmah (zaboravio da stopiram) odradio reset i nema vise update dok je kod mene (upropastice bateriju kao po obicaju).
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170430/0a763e16c1a196b2e7aa19b1116803e5.jpg
Evo trenutnog stanja (bio sam na 4g zadnjih nekoliko sati sa malo jacim osvetljenjem).
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170430/08640ace2752592c85c5f57a3a048426.jpg

Marko Mikolić
30-04-2017, 22:37
Izasao je novi firmware.

Batak
01-05-2017, 00:39
Ovo radi veoma fluidno i baterija je odlicna pa nemam razloga da radim update. Pitanje je samo kojim ce zeznuti bateriju kao prosle godine na S7.

Marko Mikolić
01-05-2017, 01:01
Tu se slazem

Azimuth
01-05-2017, 10:27
Nece ti zeznuti beteriju. Vidim da forsiraš tu temu, ali nigde nisi spomenuo da je baterija ostarila. Normalno je da gubi na kapacitetu. Kod mene se konkretno primeti to, ali se primeti tako što sada posle bezmalo godinu dana drzi nekih 20tak minuta kraće uz približno isto korišćenje.

djetk0
01-05-2017, 15:04
Jesu li konacno ispravili da kad se snima klip ili salje voice na viberu (a muzika jako bije), zvuk bude priblizno cist kao na iphoneu?

Marko Mikolić
01-05-2017, 15:29
E ne znam, to nisam isprobavao.

Batak
01-05-2017, 17:18
Nece ti zeznuti beteriju. Vidim da forsiraš tu temu, ali nigde nisi spomenuo da je baterija ostarila. Normalno je da gubi na kapacitetu. Kod mene se konkretno primeti to, ali se primeti tako što sada posle bezmalo godinu dana drzi nekih 20tak minuta kraće uz približno isto korišćenje.
Naravno da hoce, kao i uvek do sada. S7 edge na firmware iz marta prosle godine je gurao bateriju mnogo bolje nego sad na Nugatu. Tada sam imao nov telefon a sada star mesec dana tako da baterija nikako nije mogla da oslabi. I kroz istoriju smo videli da su upropastavali autonomiju (Note 2 je prvim update-om osakacen, nastavljeno posle na N3 pa na dalje).

Azimuth
01-05-2017, 17:25
Ne znam, ja sam bio i na martovskom i sad na aprilskom, nema neke bitne razlike, osim što je postepeno kapacitet baterije opadao kako je telefon stario.
Istina, na kraju zeznu bateriju ili bilo šta drugo, osakate telefon, a sve kako bi nas naterali da kupimo novi... standardna priča za sve brendove..

Marko Mikolić
01-05-2017, 17:31
Kako vam radi Iris skener. Azimuth ti imas S8 ili

Batak
01-05-2017, 17:54
Ne znam, ja sam bio i na martovskom i sad na aprilskom, nema neke bitne razlike, osim što je postepeno kapacitet baterije opadao kako je telefon stario.
Istina, na kraju zeznu bateriju ili bilo šta drugo, osakate telefon, a sve kako bi nas naterali da kupimo novi... standardna priča za sve brendove..
Ja martovski batalio jer je imao problem sa random restartom dok je april i, cini mi se, avgust bio katastrofa. Decembarski mi ne radio odlicno i drzao bateriju odlicno. Onda sam prodao telefon i uzeo kasnije sa Nugatom (star mesec dana) i baterija ni prici onome. Probao i Superman i fabricki i nije moglo kao ranije.
Zato sada necu raditi update sigurno jer sve radi odlicno a baterija jos bolja nego na S7e u pocetku.