PDA

View Full Version : iMessage & Telenor 2017



Ninoslav
28-04-2017, 22:06
Drugari,

jutros sam se vratio u omiljenu nam Srbiju. Odmah na aerodromu ubacio svoju karticu i pokusao da aktiviram imessage na telenor broju ali samo stoji na waiting for activation. Naravno, racun ceo dan ide u nebesa.

Da li je neko jos pokusao da aktivira ovih dana, sad sam zvao telenor centar i kazu da aktivacija ne radi vec dva meseca??!!

Pre puta sam DEaktivirao uredno, kako bih mogao koristiti drugi broj u USA.

Ima li neko neku ideju?

Takodje, kako ovo ispraviti i da li je mozda problem zbog toga?

https://monosnap.com/file/qmHhc29Lr99ix8yauyAtXJYRwDDBwt.png




MOD EDIT:


Pogledati post gde je napisan kontakt sa Apple Support preko Twitter-a i resenje za sve koji prenose broj iz jedne u drugu mrezu

https://www.isrbija.net/showthread.php/55276-iMessage-amp-Telenor-2017?p=684619&viewfull=1#post684619

SG999
28-04-2017, 22:38
Ja sam aktivirao pre manje od mesec dana i deaktivirao odma. Nervirala me stalno ona notifikacija za aktivaciju.

zikicz
28-04-2017, 22:41
Isti problem. Promenio broj i ista situacija. Oba broja su iz telenora. Racun samo krca.

.stefan
29-04-2017, 00:41
Iskljuci onda trenutno imsg ako i posle restore-a nece da aktivira...da ne nabija racun...
Zovi telenorov support i reci u cemu je problem...
Imam neku teoriju da ako ni posle restore-a nece da aktivira,to sa iphone-om nema nista...i da je problem sprega operatera i apple-a

zikicz
29-04-2017, 01:23
Iskljucio sam. Nisam stigao da uradim restore,ali i dalje povecava zaduzenje na racunu!

Ninoslav
29-04-2017, 01:25
Ja sam zvao telenor, rekli su da znaju da ne prolazi i da ne znaju kad ce biti popravljeno.

zikicz
29-04-2017, 01:30
A pare skidaju?! Njima super. Sto ne posalju neko obavestenje korisnicima?

Ninoslav
29-04-2017, 01:30
Naravno...

Didule
29-04-2017, 09:45
Cek, cek, jel ovo sada nesto novo ili onaj uobicajeni problem sa aktivacijom imessages preko broja telefona? O kakvoj notfikaciji je rec, koja vas nervira? Kako vam nabija racun, ako samo jednom pokrenete aktivaciju? Ranije je bilo da kada jednom pokrenete aktivaciju bilo da uspe ili ne, skine pare za taj jedan pokusaj aktivacije. Jel sada ponavlja pokusaj aktivacije sam, vise puta ili sta? Bas sam danas hteo da uraidm clean restore jer mi je baterija katastrofalna na 10.3.1 i sad ne znam da li smem da se upustam u to zbog aktivacije imessages?

zikicz
29-04-2017, 10:03
Imao 069 broj i imsg radio ok.Promenim i stavim 063 i krece igranka...puni racun,a imsg radi preko email-a,ali i dalje stoji da pokusava da uradi verifikaciju beoja.
Kao sto rece @Ninislav,u telenoru znaju za to,ali redovno uzimaju pare,bez obzira sto se ne moze aktivirati preko broja.

Didule
29-04-2017, 10:14
Znaci ti si samo jednom stavio da aktivira, a on je sam vise puta slao sms i podizao racun?


Nervirala me stalno ona notifikacija za aktivaciju.

Jel mislis na ono waiting for activation?

zikicz
29-04-2017, 10:15
Upravo tako.

Didule
29-04-2017, 10:26
To je onda pakao. Ranije je bilo bar jedan pokusaj aktivacije, jedan sms, pa i ako ne uspe aktivacija, izgubis taj jedan internacionalni sms, pa jbg. Ako sada on dize konstantno racun, a aktivacija im ne radi dva meseca i ko zna kada ce, to je onda za zatvor. Neko bi stvarno trebao da tuzi taj Telenor. Previse su se osilili.

zikicz
29-04-2017, 10:33
Skinuo sam i mail,tako da ga ne koristim uopste. Cekam razvoj situacije.
Sreca da sam brzo uklavirio da nesto nije u redu,pa je nabio samo oko 100 din za dva dana. Ali uz par vadjenja kartice,cekanja da se aktivira,za cetiri dana oko 300 din.
Jbg,moze se i bez imsg.

SG999
29-04-2017, 13:52
Znaci ti si samo jednom stavio da aktivira, a on je sam vise puta slao sms i podizao racun?



Jel mislis na ono waiting for activation?
Nije Waiting for Activation, dobijao sam stalno kad sam palio telefon preko ekrana notifikaciju valjda za imessage sms da posalje ili tako nesto (Ne secam se) a iMessage i Facetime bili iskljuceni. To mi se desilo kad sam promenio broj a meni uvek bio iskljucen. Ja sam isto kod Telenora i menjao broj vec par puta i uvek je radilo. Takodje sam 063 Prefix.

Cuksi
29-04-2017, 14:11
Pa ako radis restore ne bi trebao da ti ponisti aktivaciju imessage. Ako se dobro secam kad jednom aktiviras moras preko sajta da deaktiviras ili gresim ?

zikicz
29-04-2017, 14:18
Ja sam probao da deaktiviram taj stari broj i da registrujem novi u svom nalogu. Uredno upisao broj sa prefixom za Srbiju i cekao da mi posalju kod za verifikaciju,ali nista ne stize.

Didule
29-04-2017, 15:50
Pa ako radis restore ne bi trebao da ti ponisti aktivaciju imessage. Ako se dobro secam kad jednom aktiviras moras preko sajta da deaktiviras ili gresim ?

Ne, ne, svaki restore, mora ponovo aktivacija. Mislim cak da i ako vratis backup, isto mora aktivacija.

Cuksi
29-04-2017, 22:32
Hmmm to nisam znao. Zar nije trebalo pre preko neta negde da se uloguje i obrise autorizacija za poruke. To je pre bio problem za korisnike koji su presli sa iphone na druge telefone, nisu stizale poruke :-)

zikicz
30-04-2017, 12:53
Zvao kor. servis. Prvo pocelo ubedjivanje da mi tel ne valja. Kad sam objasnio da sam imao telenor karticu koja je radila,onda je ispalo da se niko nije zalio na imsg i da sam ja maltene prvi koji ima problem. Nisam imao zivaca da dalje objasnjavam. Zvace me iz teh podrske cim budu videli sta je.

Didule
30-04-2017, 14:44
Ma kenjaju samo. Znaju oni i te kako da problem postoji nego se prave ludi, po sistemu koji ce ti to kad imas vajber i whatsapp. Ja sam ih juce zvao i rekli su da znaju za problem i onda ona ista pesmica kako treba dase aktivira preko apple id. Ja kazem, necu preko apple id, nego preko broja, a onda ona druga pesmica, kao svesni su problema rade sve sto je u njihovoj moci da problem rese, ali malo toga zavisi od njih. A posto aktivacija u poslednje dve godine cesce ne radi nego sto radi, znaci da oni tu nesto zajebavaju samo tako, ali ih verovatno zabole da se trude da problem rese. Verovatno im ios korisnici nisu prioritet, posto velika vecina koristi androide. Stvarno sramota za takvu mrezu.


Hmmm to nisam znao. Zar nije trebalo pre preko neta negde da se uloguje i obrise autorizacija za poruke. To je pre bio problem za korisnike koji su presli sa iphone na druge telefone, nisu stizale poruke :-)

Ja mislim da to ima neke veze sa prelaskom na android, jer valjda nekim ljudima nesto nije radilo na androidu dok nisu to deaktivirali na ajfonu. Mada ne znam nisam siguran.Ja sam 99% siguran da posle svakog restora mora aktivacija opet, cak i ako vracas bekap.

zvecka
30-04-2017, 17:28
Isti problem postoji kod svih naših opreatera.
Vip mreža,prešao sam polovinom decembra sa 6+ na 7+ i kreće igranka sa iMessage. Nikako da se aktivira za broj,apple id nije bio problem.
Za tih pola meseca nakucao je račun za ~500 dinara više. Najbolje odmah da pišete prigovor na račun,dok nađete nekog ko zna o čemu je reč od korisničke podrške proćiće podosta vremena!
U međuvremenu sam isprobao sve što sam na netu našao kao moguće rešenje,menjao vremensku zonu,ručno podešavanje sata bla,bla...
Naravno ništa nije pomoglo,ali je Vip barem stornirao račune.
Posle cirka 2 meseca svratim usput do iStyle i rekoh ajde i njih da pitam šta bi još mogao da probam. Neko od njih mi reče i da su oni imali isti problem i to sa različitim operaterima i da je samo potrebno ostaviti i da će se u nekom momentu aktivirati!
Na kraju je tako i bilo,posle nekog vremena se samo aktiviralo.

zikicz
30-04-2017, 18:03
Pa ok ako je tako,ali ako stavim mail on stop povrcava racun. Na kraju sam isklj i preko mail jer je ista pesma. Sad ni ne koristim imsg.

zvecka
30-04-2017, 18:37
Traži samo od opreatera da ti umanjuju račun za iznos poruka za aktivaciju,lako se nađe +44 nešto je broj na koji se šalju.
E sad naći nekog ko zna o čemu je reč u korisničkoj podršci to je već umetnost!

zikicz
30-04-2017, 19:03
Nemam zivaca da se objasnjavam sa njima. Ne koristim imsg vise. Ako nekada proradi,ok.
Svi operateri su tu samo da nam uzmu pare,na ovaj ili onaj nacin. Zadovoljne musterije ih ne zanimaju.
Imsg nije deo konvencionalnoh poruka,a oni ne zele da se bakcu sa tim i upoznaju se sa problemom.
Kod drugih je neki drugi problem i to je to.
Samo nam dajte vase pare,drugo nas ne interesuje. Profit po SVAKU cenu.

Ninoslav
12-05-2017, 16:49
Traži samo od opreatera da ti umanjuju račun za iznos poruka za aktivaciju,lako se nađe +44 nešto je broj na koji se šalju.
E sad naći nekog ko zna o čemu je reč u korisničkoj podršci to je već umetnost!

Aha, al' sutra...

https://monosnap.com/file/8dLSLws3bjclUACAwLeLQayn50HW62.png

zvecka
12-05-2017, 17:02
Slepci!
Vip je bio korektan i umanjivao mi je račun,doduše nije to sve trajalo mnogo dugo,mislim da su 3 računa bila u pitanju.

zikicz
12-05-2017, 17:16
I ja sam dobio odgovor po pitanju stalne verifikacije broja i moje zamerke na uvecan racun.
Sreca je jedino sto mogu da pratim potrosnju,pa sam koliko-toliko na vreme iskljucio imsg.
Na kraju sta reci?Svi su isti i JEDINO ih zanima kako da nam,ne uzmu,nego OTMU pare. Na ovaj ili neki drugi nacin.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170512/9cdee1881e33088b73c9394b55d8278a.png

Ninoslav
18-05-2017, 10:59
Proradio imessage, upravo sam aktivirao iz prvog pokusaja!

Didule
18-05-2017, 11:43
Sada cemo da zagusimo servere sa restorom. Dok ovo jos radi. :)

zabrljanje
18-05-2017, 14:34
Ovo nema veze sa restore-om. Samo ponovo aktiviras a restore ne moras da radis.

bbrks
18-05-2017, 15:33
On bi restore ponovo :??:.....sokantno :one:

Didule
18-05-2017, 15:39
Ja bih da uradim restore zato sto mi je usage 4 h jedva. A kad uradim clean restore onda valja i aktivirati iMessage, a to kada zivis u Srbiji ume da bude problem.

bbrks
18-05-2017, 15:48
To su dve razlicite stvari....usage ti zavisi od appova koj trosis.....ako odradis restore i vratis sve kao sto je bilo, nema garancije da ces popraviti usage.

tadic.d
17-11-2017, 23:27
Evo da podelim i ja moje iskustvo sto se tice telenora i imessages:

Na telefonu(iphone se) je bio ios 11.1 i stavio da intalira 11.1.1, kada zavrsio azuriranje ukucam passcode i mislim to je to medjutim tada krecu problemi.
Izbaci mi poruku da aktiviram imessages(koji je pre toga bio aktivav), potvrdim sa OK i posle desetak sekundi stize mi sms
30270
Pomislim mozda se nesto zaglupio, uradim hard resset i probam ponovo, stize opet isti sms :??:. Bilo je vec kasno, legnem da spavam.
Sutradan ujutru probaj jos jednom, opet isto. U toku dana kontaktiram telenor da vidim da nije nesto do njih i krece standardna prica "nije do nas, mi ne mozemo da uticemo na to bla bla bla..."
Pomislim moza je do kartice nesto, odem do telenora zamenim sim i opet isto(tu sam vec malo prso >:()
Dodjem kuci sa posla shift+restore na 11.1 set up as new. Cim se upalio izbaci poruku da aktivira imessages ja potvrdim sa ok opet isiti sms :brickwall:
Opet shift+restore ovaj put na 11.1.1 set up as new i pogadjate opet isti sms.
Uzmem zeninu karticu (mts) ubacim u moj mob i prodje aktivacija bez problema na mom apple nalogu.
Uzmem od drugara vip katicu isto prodje aktivacija bez problema.
Uzmem od brata telenor katicu takodje prodje aktivacija bez problema.
Ubacim cak i bonbon karticu i sa njom prodje aktivacija.
Na kraju ubacim moju katicu u bratov iphone i sta mislite sta je bilo? NECE! :< Dobijem isti sms kao sa slike iznad.
Na nalogu mi je taj broj na "reachable at" opciji i na Two-Factor Authentication
Danas instaliram 11.1.2 pomislim mozda ce proci aktivaciju, kad ono :thumbsdown:.

Vise nisam pametan i ne znam sta da radim. Posalo sam i telenoru sve ovo sto sam ovde napisao.
Ne znam da li je bitno, broj sam pocetkom meseca prebacio iz mts u telenor i sve je normalno radilo dok nisam azurirao iso sa 11.1 na 11.1.1.
Ako je neko ima slican problem ili ako imate neki, bilo kakav predlog sta da radim, a da nisam vec uradio bio bih vam veoma zahvalan :worship:

mikenzi
17-11-2017, 23:35
Problem postoji odavno sa prenešenim brojevima. Nema rešenja. Ostaje ti da budeš uporan i da za to vreme koristiš Apple ID za iMessage ali vodi računa da ne krene da si uvećava račun zbog neuspelih aktivacija.

tadic.d
17-11-2017, 23:46
Hvala mikenzi. Vec sam “nakucao” 400-500 din. Iskljucio sam skroz imessages za sada.
Reci mi samo da li se zna jel problem do nasih operatera ili apple-a?

mikenzi
17-11-2017, 23:49
Mislim na obe strane ali teško da možeš da dobiješ bilo kakvu potvrdu toga od obe strane :)

mp3player
17-11-2017, 23:55
Dok sam bio u VIP-u nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a, svaki put je prolazilo iz prve...onda sam prešao u mts i kod njih je zezalo nekih 4-5 dana po prenosu broja i na kraju je samo od sebe proradilo i aktiviralo se i to se sećam da je bilo posle ponoci, pre toga sam pokušavao samo preko dana(sad da li ima neke veze zbog opterecenosti servera ko zna) ..od skoro sam u Telenoru i aktivacija mi je uspela iz prve... moj savet je da povremeno pokusavas, jedino je problem sto Telenor to naplaćuje, dok npr mts i VIP ne.

bobanbg9
18-11-2017, 00:05
A zanimljivo da mts ne naplacuje tu aktivaciju.

alexwolf
18-11-2017, 09:40
Jes. Isti problem sam ja imao sa VIPom, kad sam preneo broj iz Telenora. 10tak neuspesnih aktivacija (koje mi vip posle kroz racun nije naplatio, kao castili me sto sam preneo broj - hvala na poverenju kazu, i skinu mi to sa placanja, lepo od njih). Medjutim, iskljucio sam ja imessage, video da nece, probao isto sve...

Proslo 4-5 dana, cujem inace od drugara da kazu da ako puno puta zaredom pokusas aktivaciju, a prvih 1-2x nije proslo, apple server te ustvari "banuje" na par dana, jer misli da je SPAM.

Bio nesto preko na par dana, spojio tih 4-5 dana da nisam pokusavao da aktiviram imessage i facetime, stigao na granicu i reko' daj da nadjem signal VIPa, da se javim mojima da ulazim u zemlju. Cekam ja tako da predjem, dosadno mi, i setim se, ma reko' daj da probam aktivaciju... kad ono prodje iz prvog!

Tako da, definitivno, kad ne prodje prvh nekoliko puta, ne treba ponavljati proces, vec sacekati nekoliko dana, pa probati ponovo (1-2x max).

Meni je tako prosla aktivacija, pa eto, mozda nekom pomognem. ;)

P.S.
ko zna, mozda je i roaming pomogao. Promena mreze, inostranstvo, pa nazad u VIP, pa se aktiviralo. Ko ce ga znati!? :eyebrows:

Didule
18-11-2017, 09:54
Znaci kad hocemo da aktiviramo imessage, samo treba da se pomolimo Bogu da u tom trenutku aktivacija radi, da se nadamo da ce nam operater "oprostiti sto nas je tukao" sa racunom i da skoknemo do najblize susedne zemlje na 5-6 dana? :) Stvarno je sramota sta nam Apple i provajderi rade. Takav stepen mazohizma kakav Srbi pokazuju prema Applu je impresivan. Ja mislim da kada bi neko u Applu znao kroz sta mi Srbi prolazimo sa nasim bednim standardom da bi koristili njihove proizvode, verovatno bi sediste premestili iz Kupertina u Beograd.

Azimuth
18-11-2017, 10:23
Svojevremeno su svi imali problem oko aktivacije. Ovo sa prenetim brojevima ima smisla jer isti problem i banke prave. Meni recimo u Intezi nisu stizali kodovi za mBanking jer mi je pisalo da sam u jednoj mrezi a ja bio u drugoj. Njih ne zanima prefiks nego bas provajder. Istina, to se resava lako i brzo na salteru, tako da eto, nije nemoguce da je to i ovde problem.

tadic.d
18-11-2017, 11:04
Znaci kad hocemo da aktiviramo imessage, samo treba da se pomolimo Bogu da u tom trenutku aktivacija radi, da se nadamo da ce nam operater "oprostiti sto nas je tukao" sa racunom i da skoknemo do najblize susedne zemlje na 5-6 dana? :) Stvarno je sramota sta nam Apple i provajderi rade. Takav stepen mazohizma kakav Srbi pokazuju prema Applu je impresivan. Ja mislim da kada bi neko u Applu znao kroz sta mi Srbi prolazimo sa nasim bednim standardom da bi koristili njihove proizvode, verovatno bi sediste premestili iz Kupertina u Beograd.

Nije to problem samo kod nas. Posto imam taj problem malo sam guglao i naisao na iste probleme kod dosta ljudi iz raznih krajeva sveta koji su imali isti ili slican problem, neki su i od pre par godina. Dovoljno je samo da ukucas pocetk teksta iz one poruke koja mi stize stalno. [emoji6]

Didule
18-11-2017, 11:09
Govorio sam generalno o problemima koje ljudi iz Srbije imaju da bi koristili Apple proizvode, ukljucujuci i (ne)mogucnost da ih prisute, ali i aktivaciju imessage, borbu za tfa, nepostojanje appstore-a, nepostojanje mogucnosti da se ostvari garancija za apple watch i tako dalje i tako dalje...

mikenzi
18-11-2017, 11:21
Ne vredi to da pišeš. Mi smo kao sekta. Volimo svoje Apple proizvode preko granice razuma [emoji4]
I ne razlikujemo se previše od ljudi u Srbiji koji voze Teslu, Maserati, Ferari, Leksus, Bentli... Ima nas malo, imamo neku podršku u Srbiji, ali za bilo kakve ozbiljnije zahteve mora da se ide u inostranstvo.

Didule
18-11-2017, 11:26
Pa da to i kazem. Apple bi trebalo da nam da neki beneficirani radni staz s'obzirom u kakvim uslovima koristimo njihove uredjaje. :)

tadic.d
29-11-2017, 22:51
Samo da javim kako se sve zavrsilo sa mojim problemom oko aktivacije iMessage:
Ipak je bio problem do apple-a, a ne telenora [emoji16].
Posto sam konstatovao da im je najbrza podrska preko twitter-a, napravio sam nalog(jer nisam nikada koristi tw) i kontaktirao ih. Napisao sam im kakav problem imam, trazili su mi osnovne podatke(mejl, ime, broj telefona). Nakon pauze od 15-20 minuta su rekli da probam da aktiviram i gle cuda, proslo iz prve [emoji16]. Sve je zavrseno u 4-5 razmenjenih poruka.
I jos jedna bitna stvar, a tice se telenora, uvazili su mi reklamaciju za uvecan racun zbog pokusaja aktivacije iMessage servisa. Tako da ce mi racun biti umanjen za nesto vise od 500din.

bejbe
02-02-2018, 13:05
I dalje ne prolazi aktivacija, tj pokusavam od jutros, u nekoj prepisci na tw sam dobio sledece

. . .


https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180202/98469e4297a7ea5a4ccf9d315e2b108e.jpg

Didule
02-02-2018, 13:13
To ti je igra bez granica. Ocigledno posptoji neki problem na relaciji Telenor-Apple, koji se ponavlja iznova i iznova. Nekada aktivacija radi, nekada ne. Meni je pre desetak dana prosla iz prve. Ranije sam imao problema. Gledaj samo da ne nabijas racun, vec cekaj da neko potvrdi da radi, ili probaj jednom u 5-6 dana, pa dok ne "ubodes" kada radi. I fora je sto nekome nece da odbiju sa racuna potrosene pare za neuspelu aktivaciju, a nekom hoce. Ti probaj, ako bues vise puta pokusavao, pa bar da ti odbiju to sa racuna.

Ninoslav
02-02-2018, 13:15
Meni je prosla 12. januara iz prve, ne znam sto zezaju

rikee
02-02-2018, 16:22
Restartuju server, a skripta mora da se digne manualno, da be baca apple u spam

bbrks
02-02-2018, 16:27
Koliko je to zapravo zalosno :one:

zabrljanje
02-02-2018, 16:36
Vidite da su ovih dana malo prolupali sa serverom i da povremeno izbacuju da potpiuju starije verzije sistema, nesto ocigledno rade.

Didule
02-02-2018, 16:44
^ovo se odnosi na Telenorov server. Bar ja tako mislim.

zabrljanje
02-02-2018, 16:51
Moze i ne mora da bude. Bilo je situacija gde je MTS, VIP server posmatrao te poruke kao spam i onda su to ispravili ali je bila i situacija, upravo sa Teleniorom, gde nije bilo do njih vec do Apple-a, @mikenzi je to pisao.

bejbe
06-02-2018, 22:52
Upravo prosla aktivacija, ukoliko neko ceka.

Darkoni
26-03-2018, 19:09
Nocas sam ubacio telenor karticu u simfree iPhone6 koji mi je stigao iz CA.Prilikom aktivacije iMessage i FaceTime skinuli su preko 100dinara a samo dva puta sam aktivirao ovu uslugu,prvi put i drugi posle update-a.
U Telenoru kazu da aktivacija kosta 18dinara(iliti kao SMS ka inostranstvu),kako sam ja 6 puta aktivirao,pojma nemam?!
Sve ovo pisem ne zbog tih 100 i kusur dinara vec zato sto nemam svoj broj telefona u opcijama za iMessage i FaceTime kao caller ID vec samo dva imejla.
Kako da dodam svoj broj telefona kao callerID za Imessage i FT?Jel ova fora da cekam par dana pa ce se sam pojaviti ili...?
Dok sam bio na MTSu nikada nisam imao problem sa FT i iMessage.

zabrljanje
26-03-2018, 19:16
Probaj prvo da se izlogujes sa tvog Apple ID i za iMessage i FaceTime, izloguj se sa App Store u okviru Settings-a, izloguj se sa iCloud-a, ugasi iMessage i Facetime, Hard reset i kad se upali telefon, aktiviraj iMessage. Kad ti polaze da je aktivirao, i vidis tvoj broj telefona, onda se ponovo loguj sa tvojim Apple ID na App Store i iCloud. Mozes onda da dodas i za iMessage i FaceTime ali da ti je i dalje ozbacen kao primarno da koristi broj.

Darkoni
26-03-2018, 19:27
^^
Probam pa javljam....Znaci sve to preko fona,iTunes mi nije potreban?

zabrljanje
26-03-2018, 19:35
Sve preko telefona.

Darkoni
26-03-2018, 21:14
Sve OK,pojavio se broj,tacno 18 din aktivacija.
Zahvaljujem jos jednom:-)

Didule
05-01-2020, 11:10
Jel neko pokusavao ovih dana da aktivira iMessage preko Telenora? Meni opet ne prolazi, ceka aktivaciju...

Fisherman
31-01-2020, 14:26
Mozda ce nekome znaciti malo pojasnjenje: problem sa aktivacijom usluga iMessage i FaceTime uglavnom nije do lokalnih operatera, tj oni nikako nisu direktno zasluzni ukoliko aktivacija ne prolazi. Naime, Apple za aktivaciju ove usluge iznajmljuje razne SMS servere/centre po celom svetu, po principu koji ce da pruzi bolju uslugu za manje para. Vecina tih servera je registrovana na britanskoj teritoriji i ima broj koji pocinje sa +44, medjutim ima ih dosta po skandinavskim zemljama, americi i sire. Dalje, vecina ovih SMS servera/centara koriste i razne druge kompanije, a posebno spam firme koje ovim putem korisnike cesto na prevaru ostecuju naplacujuci im usluge za koje i ne znaju da su se prijavili. U cilju sprecavanja dodatnih zaduzenja svojih korisnika, lokalni operateri ponekad prekinu saradnju sa pojedinim SMS centrima, a to isto radi i Apple. Uzevsi sve ovo u obzir, da bi aktivacija imala seemless experience, neophodno je da lokalni operater ima uspostavljenu saradnju/ugovor sa odredjenim SMS centrom/serverom, kako bi poruka stigla do Apple-a i vratila se korisniku.
Problem nastaje sa prenesenim brojevima, jer Telenor, Vip i MTS sa razicitim SMS centrima imaju saradnju, a zbog phishing i spam SMS-ova odredjeni SMS centri su na black listi, pa poruke ili ni ne prodju do Apple centra, a cesce te poruke zapravo odu, ali aktivacioni SMS koji Apple salje nazad preko blacklistovanog SMS centra/servera ne prolazi u mrezu zbog firewall-a. Zbog toga se pokusaj aktivacije i naplacuje, jer je SMS zaista poslat i isporucen gde treba.
Problem se dalje produbljuje, jer Apple nema obicaj da obavestava lokalne operatere o tome ako promene neki od SMS servera, a to rade maltene na dnevnom nivou

Svaki korisnik koji se susrece sa ovim problemom zapravo moze samo da se nada da ce njegov aktivacioni SMS ipak proci od Apple ka njemu preko whitelist SMS centra.

Inace, broj neuspesnih aktivacija iMessage i FaceTime je ravan statistickoj gresci.

3gs
14-06-2020, 10:56
I ja imam problem sa telenorom juce uzeh 11ku
Ne prolazi aktivacija pise waiting for activation

Probao restore ma sve


Ispise broj telefona ali nije stikliran
I pise da cekam na aktivaciju


Da li jos ko ima problem sa telenorom


Sent from my iPhone using Tapatalk

tadic.d
14-06-2020, 11:09
Imao sam ja 2017 isti problem.

Evo kako sam ja uspeo da rešim.



Samo da javim kako se sve zavrsilo sa mojim problemom oko aktivacije iMessage:
Ipak je bio problem do apple-a, a ne telenora [emoji16].
Posto sam konstatovao da im je najbrza podrska preko twitter-a, napravio sam nalog(jer nisam nikada koristi tw) i kontaktirao ih. Napisao sam im kakav problem imam, trazili su mi osnovne podatke(mejl, ime, broj telefona). Nakon pauze od 15-20 minuta su rekli da probam da aktiviram i gle cuda, proslo iz prve [emoji16]. Sve je zavrseno u 4-5 razmenjenih poruka.
I jos jedna bitna stvar, a tice se telenora, uvazili su mi reklamaciju za uvecan racun zbog pokusaja aktivacije iMessage servisa. Tako da ce mi racun biti umanjen za nesto vise od 500din.

3gs
14-06-2020, 11:23
Imao sam ja 2017 isti problem.

Evo kako sam ja uspeo da rešim.

Sad cu im pisati hvala

Bas sam se iznervirao
Glupost bas


Sve sam probao i i proverio sta mogu ja

Kontaktirao telenor apsolutna nikakva informacija od njih sto sam i ocekivao :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

technobuba
14-06-2020, 11:34
Lelenor vazda problem neki...

tadic.d
14-06-2020, 11:36
Javi kako se završilo. [emoji6]

zikicz
14-06-2020, 11:56
Pisalo se vec o ovome. To nije problem do telenora.

3gs
14-06-2020, 11:57
Pisalo se vec o ovome. To nije problem do telenora.

Nego do mene [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
14-06-2020, 11:59
Izvinjavam se. Zaboravih da je Apple nepogresiv.
Moja greska. Nece se ponoviti.

zikicz
14-06-2020, 12:14
Mozda ce nekome znaciti malo pojasnjenje: problem sa aktivacijom usluga iMessage i FaceTime uglavnom nije do lokalnih operatera, tj oni nikako nisu direktno zasluzni ukoliko aktivacija ne prolazi. Naime, Apple za aktivaciju ove usluge iznajmljuje razne SMS servere/centre po celom svetu, po principu koji ce da pruzi bolju uslugu za manje para. Vecina tih servera je registrovana na britanskoj teritoriji i ima broj koji pocinje sa +44, medjutim ima ih dosta po skandinavskim zemljama, americi i sire. Dalje, vecina ovih SMS servera/centara koriste i razne druge kompanije, a posebno spam firme koje ovim putem korisnike cesto na prevaru ostecuju naplacujuci im usluge za koje i ne znaju da su se prijavili. U cilju sprecavanja dodatnih zaduzenja svojih korisnika, lokalni operateri ponekad prekinu saradnju sa pojedinim SMS centrima, a to isto radi i Apple. Uzevsi sve ovo u obzir, da bi aktivacija imala seemless experience, neophodno je da lokalni operater ima uspostavljenu saradnju/ugovor sa odredjenim SMS centrom/serverom, kako bi poruka stigla do Apple-a i vratila se korisniku.
Problem nastaje sa prenesenim brojevima, jer Telenor, Vip i MTS sa razicitim SMS centrima imaju saradnju, a zbog phishing i spam SMS-ova odredjeni SMS centri su na black listi, pa poruke ili ni ne prodju do Apple centra, a cesce te poruke zapravo odu, ali aktivacioni SMS koji Apple salje nazad preko blacklistovanog SMS centra/servera ne prolazi u mrezu zbog firewall-a. Zbog toga se pokusaj aktivacije i naplacuje, jer je SMS zaista poslat i isporucen gde treba.
Problem se dalje produbljuje, jer Apple nema obicaj da obavestava lokalne operatere o tome ako promene neki od SMS servera, a to rade maltene na dnevnom nivou

Svaki korisnik koji se susrece sa ovim problemom zapravo moze samo da se nada da ce njegov aktivacioni SMS ipak proci od Apple ka njemu preko whitelist SMS centra.

Inace, broj neuspesnih aktivacija iMessage i FaceTime je ravan statistickoj gresci.
Ovo je zadnji post iz slicne time.
A evo je i tema.


iMessage & Telenor 2017
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=4344&share_tid=55276&url=https%3A%2F%2Fwww%2Eisrbija%2Enet%2Fshowthread %2Ephp%3Ft%3D55276&share_type=t&link_source=app
Tako da,mozda i nije uvek do operatera.

3gs
14-06-2020, 12:26
Ovo je zadnji post iz slicne time.
A evo je i tema.


iMessage & Telenor 2017
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=4344&share_tid=55276&url=https%3A%2F%2Fwww%2Eisrbija%2Enet%2Fshowthread %2Ephp%3Ft%3D55276&share_type=t&link_source=app
Tako da,mozda i nije uvek do operatera.

Ama sve je to super
Ali problem stoji
najlakse je loptu sa jednog na drugog

Kontaktirao sam telenor naravno odmah svaljuju na firmu kao da li radi sms ka inostranstvu
"Radilo mi je na x pre mesec dana" kao da li su nesto menjali u firmi mojoj, ili je problem apple

Uopste ne zele da ista provere
Gledaju da ja motam resenje iako ce oni uredno naplatiti sve pokusaje aktivacije...

Te te molim da ne branis operatera kog ne interesuju korisnici kamoli da ne pricam biznis korisnici...

Oni su duzni da provere da li je sms otisao i da li su ga tarifirali

Dalje je moj problem sa apple-om


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
14-06-2020, 12:28
Desava se da nije do provajdera, kao sto je vec bilo i kako je i pisano o tome u temi koju @iJoker citira :), cak je i @mikenzi o tome pisao.

Pored tog slucaja, pogotovo u pocetku, nasi odlicni provajderi su imali oznacen broj telefona preko koga dolazi aktivacija, koliko znam iz Irske gde im je server Albert, kao spam. To je razlog zasto jedno vreme nije prolazila aktivacija ni kod druga dva provajdera.

Svakako ima svrhe kontektirati provajdera da provere u njihovom sistemu, iako sad to vec nema logike nakon toliko dugo prisutnog iMessage i FaceTime, ali uvek mogu nesto da previde tokom vec nekog update-a sistema.


Takodje je bio problem i kod prebacivanja brojeva kod drugog provajdera.

zikicz
14-06-2020, 12:29
Ne branim nikog i nemam nameru. Samo kazem da me mora bitti do operatera. Kao sto rece korisnik gore,nadonadili su mu sve bezuspesne aktivacije.

3gs
14-06-2020, 12:29
Desava se da nije do provajdera, kao sto je vec bilo i kako je i pisano o tome u temi koju @iJoker citira :), cak je i @mikenzi o tome pisao.

Pored tog slucaja, pogotovo u pocetku, nasi odlicni provajderi su imali oznacen broj telefona preko koga dolazi aktivacija, koliko znam iz Irske gde im je server Albert, kao spam. To je razlog zasto jedno vreme nije prolazila aktivacija ni kod druga dva provajdera.

Svakako ima svrhe kontektirati provajdera da provere u njihovom sistemu, iako sad to vec nema logike nakon toliko dugo prisutnog iMessage i FaceTime, ali uvek mogu nesto da previde tokom vec nekog update-a sistema.


Takodje je bio problem i kod prebacivanja brojeva kod drugog provajdera.

Problem je zato sto ih ne interesuje da rese problem nego teraju mene da rovarim nesto za sta oni uzimaju novac uredno


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
14-06-2020, 12:37
Verujem ti i razumem da ti oni sad idu na zivce, sa razlogom :)
Bazicno je da oni provere, pogotovo sto ne zahteva svemirsku matematiku i da se ponasaju profesionalno i kulturno (vazi i u suprotnom pravcu) :)
Zato lagano nastavis da im saljes poruke preko Twittera i da ih kontaktiras preko Call centra. Lepo im reci da provere i da, ako nije do njih, da ces ti kontaktirati Apple da vide oni.

Uvek proveri i Apple-ov Status page da bi video da li imaju greske u okviru nekih servisa koje obezbedjuju.

3gs
14-06-2020, 12:39
Isao sam ljubazno dok je bilo normalna konverzacija
Cekam pib firme da dobijem saljem im to pa cu videti javicu sta sam uradio

Ipak hvala


Nema razloga da ne prodje sim free je tel sve uredno
Radio sam restore sa dfu modom sve sto mogu ja odradih al nije do tela


Sve zeleno kod njih(apple)


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
14-06-2020, 16:19
Nemas neki limit na broju? Ili zabranu premium/medjunarodnih sms? Bio si na wifi kada si inicirao aktivaciju iMessage? Povezi se na wifi, pa probaj da ides na settings > general > about. I budi na tom ekranu par minuta. Mozda ti ponudi carrier settings update. A probaj aktivaciju za 24h... svaku poruku ti naplate 12-15 din

Mogao bi vip i telenor kao sto je mts (morao) da stavi te brojeve da se ne placa sms. Mts je ovo morao da uradi, jer su zeznuli nesto u carrier bundle, pa se iMessage deaktivirao pri svakom restartu telefona. Tada su mi naplatili nekih 150 din za te sms, ali nisam pisao prigovor.

Ne znam da li su kasnije vratili standardno tarifiranje.

no1livz4ever
20-06-2020, 13:45
Ista situacija ... iPhone X, od prošle nedelje waiting for activation. Sve živo sam probao, na kraju i restore, set as new, ali def nije do tel. Radi na Apple ID, ali nikako ne prolazi SMS aktivacija na broju. Telenor.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Marko77
20-06-2020, 19:30
Kod mene je takodje ista situacija. Ip11 u pitanju,Telenor mreza. Probao sam sve i stalno stoji waiting for activation,preko apple id hoce da radi preko broja nece. Do telefona nije,probao sam vip broj i prolazi aktivacija odmah. Zavo sam i apple suport nisu uradili nista i Telenor koji se naravno pravi neupucen i nezele da rese problem a nabili su mi racun 1500din na neuspele aktivacije.

Definitivno je na relaciji Telenor Apple oko razmene i stizanja sms za aktivaciju.

s a l e
20-06-2020, 19:38
https://support.apple.com/hr-hr/HT201422

Obavezno proverite ovo oko vremenske zone. Mora da bude tacno vreme na uredjaju

Marko77
20-06-2020, 20:03
Nije ni do zone. Da je do zone vremenske nebi ucitao odmah na vip broju. Definitivno je nesto do Telenora!

gidra85
21-06-2020, 17:16
Upravo se i meni deaktivirao iMessage i Facetime na Telenor mrezi - iPhone 8Plus.
Nikako da prodje aktivacija na broj, samo email , sto me ne zanima...

Telenor se pravi totalno nemocan preko Twitter-a.

Ne znam sta cemo da radimo. Ovo im nije prvi put da Telenor blokira dolazni (odgovor) od Apple sms aktivacionog server-a...

3gs
21-06-2020, 17:23
Kakvi su to pajtosi majko moja


A konstantno svaljuju problem na nekog drugog


MOLIM VAS DA IH SPAMUJEMO
Da svi im pisete na fb ili bilo koji drugi nacin
Tarifirace vam neuspele aktivacije budite 1000% sigurni


Ja obecavam da cu im dosaditi sigurno
Cak cu ih i zvati ako treba 20 puta
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200621/4d1c0d606d69647ad8e7a87f8959eecf.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200621/7cef4097ec7337a0dd494a4b331d1081.jpg






Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
21-06-2020, 17:34
Upravo sam pisao i Apple Support na Twitter-u, za svaki slucaj.
I prosli put sam ih kontaktirao za isti problem kada je bio sa Telenorom.


inace ovo sam dobio kao odgovor od Telenora - JEZIVO!

“Zdravo Dragoslave, Apple servisi iMessage i FaceTime se aktiviraju slanjem SMS poruke direktno sa korisnikovog iPhone uređaja (opcija: Settings > Messages > iMessages, odnosno Settings > Facetime), preko specijalizovanog provajdera za SMS servise, a sa kojim Telenor nema tehničku saradnju. Aktivacioni SMS koji Apple uređaj šalje prilikom pokušaja aktivacije usluga iMessage se naplaćuje prema važećem cenovniku za SMS ka inostranstvu, o čemu korisnik dobija obaveštenje u podešavanjima svog uređaja. Ta cena je za Telenor korisnike 18 dinara sa PDV-om.
Telenor nema uticaj na uspešnost aktivacije, pružanje i sam kvalitet usluge, osim u delu povezivanja tj. konekcije (ova usluga radi na bilo kojoj wireless, mobilnoj ili fiksnoj mreži).


Savet je da se ne pokušava ponovna aktivacija servisa, kako ne bi došlo do neželjenih troškova u vidu naplate SMS poruka ka insotranstvu. Preporuka je da se korisnik obrati Apple Support-u, odnosno, Apple ekipi podrške kako bi se dobile dodatne informacije o smetnji. Dodatnu pomoć o uslovima korišćenja i podešavanjima iMessage usluge, korisnici mogu potražiti na sajtu http://www.apple.com/support.


Takođe, usluge iMessage i FaceTime se mogu koristiti i preko jedinstvenog Apple korisničkog naloga AppleID (odnosno email adrese koju je korinik prijavio za registraciju AppleID).


Ekipa podrške je danas online do 17h, a sutra smo ponovo tu od 10h ujutru. ~Kaća“

3gs
21-06-2020, 17:37
Upravo sam pisao i Apple Support na Twitter-u, za svaki slucaj.
I prosli put sam ih kontaktirao za isti problem kada je bio sa Telenorom.

Ocigledno ovi nasi nas urnisu

Apsolutno ne moras da smaras Apple
Vidis situaciju

U 99% slucajeva smo mi problem u svemu...

Da da Bog pa da odem nekad u drugu drzavu bilo koju samo da se ratosiljam ove bede...

@gidra85

Iskreno nemam više reči...
Znaci samo SPAMOVATI

I TRAZITI VRACANJE NOVCA
I izvinjenje zahtevati

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200621/ce2c373b51039e9d53cec562df02355f.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko77
21-06-2020, 18:29
Ljudi vec sam vam pisao ,meni su naplatili 1500din za neuspele aktivacije. Zvao sam Telenor i pisao i reklamaciju i naravno da su odbili. Ali svakako ih zovem stalno a sada cu da pocnem i da ih resetam i preko drustvenih mreza...preko apple id me nezanima hocu da mi servisi budi aktivirani na broj kao i pre ovog problema...

3gs
21-06-2020, 18:30
Samo urnisi sad cu i na fb javno da pisem

Marko77
21-06-2020, 18:35
Pisao sam upravo i na twitter i na fb...bezobrazni su maksimalno,svi mi vidimo da je problem do njih a ovamo kao neznaju sta je u pitanju... evo upravo sam sada probao opet vip karticu i prosla je aktivacija iz prvog puta

gidra85
21-06-2020, 18:37
Apsolutno se slazem, ja sam upravo napisao na Twitter-u, pa like-ujete i retweet-ujte, hvala!
https://twitter.com/gidrica/status/1274738833456848897?s=21
A pisacu i na Facebook-u.

3gs
21-06-2020, 18:41
Ja sprovodim kao vi sve u delo
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200621/fb3d11cfa3bc5b3f20c1e8aff2e39535.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
21-06-2020, 19:35
Evo i moj doprinos na Facebook-u:

https://www.facebook.com/1280683933/posts/10222503169189581/?d=n

pa share/like / subscribe :p

3gs
21-06-2020, 19:44
Ja cu im doci glave
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200621/2413e1e56bee164e0a65ad6e90f5d299.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Error974
21-06-2020, 20:59
Evo i ja sad slao prigovor podrsci, 500 kinti vec otislo kod cerke na telefonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
21-06-2020, 21:18
Ja sam trenutno ugasio i iMessage i FaceTime , posto sam primetio da mi se uvecava racun sam od sebe, i ako nisam gasio i palio servise.
Izgleda da u pozadini svakih npr 10-15 min salje te aktivacione sms sve dok ne prodje.

Marko77
21-06-2020, 21:27
Kod mene je isto slao sam od sebe otprilike na svakih 45min sat vremena po sms. Na kraju sam prebacio samo na apple id trenutno,a odstiklirao sam broj. Inace evo i kod supruge nabio 431din racun na neuspele aktivacije...sada smo i za njen broj poslali mail na [email protected]

gidra85
21-06-2020, 21:32
Ja nisam mogao da odstikliram broj posto mi je vrteo onaj kao loading/waiting kruzic.

3gs
21-06-2020, 21:34
Ja nisam mogao da odstikliram broj posto mi je vrteo onaj kao loading/waiting kruzic.

Sad sam pisao i mail

Odrase nas majko moja

Ja sad kad sam video racun samo sto se nisam slogirao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Error974
21-06-2020, 21:35
Ja na mom telefonu nemam problem ali je aktiviran ranije. Cerka je krenula da koristi pre neki dan iPhone i od tada stoji waiting a ja tek danas provalio racun :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko77
21-06-2020, 21:44
Error974 zato ti i radi,samo nemoj da vadis karticu slucajno i da ceprkas nesto da neprodjes kao mi :)

Gidra85 ja sam uspeo tako sto sam ugasio imsg i ft potom ugasio telefon. A kada sam ga upalio pitao me za imsg i ft i otisao sam na cancel i onda mi je samo obelezio apple id mail a broj vise nije vrteo kao loading kruzic :)

gidra85
21-06-2020, 21:49
Ok tnx za info.

pa da meni se danas sam od sebe dekativirao posto mi iskocila greska na telefonu da ne moze da vidi SIM karticu.
kako sam restartovao tel, dobio sam domet normalno ali mi je i trazio ponovnu aktivaciju, i tu pocinju problemi.

Marko77
21-06-2020, 22:25
Ljudi saljite im svi mail na [email protected] sa problemom koji imate za ft imsg i za uvecanje racuna. Tu zakonski moraju da vam odgovore u roku od 8dana i tako jedino mozda uradimo nesto. Ja sam vec poslao dva maila .

gidra85
22-06-2020, 10:59
Javite ovde kako napredujete, da li su nesto odgovorili sa reklamacija.
meni samo odgovaraju generickim odgovorima na Twitter-u i FB... sto mozete videti.

Takodje ako Vam proradi aktivacija, javite!

Hvala

3gs
22-06-2020, 11:02
Takodje samo me otkacinju i teraju me da firma pise zvanicno...

Pazite ovo
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200622/fb3a1ac57e8a083f9fe87edcd5cacfb8.jpg


Majko moja mila :(

Ja bi u firmi za neke osnovne stvari da nemam pojma automatski dobio otkaz... Da ne govorim lupim glupost


Ja vise nemam snage majke mi


Najgore je sto NE ŽELE da provefe bilo sta!


Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
22-06-2020, 11:18
Hvala na detaljnom odgovoru i objasnjenju.

Btw , primetio sam ovih dana da opet ne prolazi aktivacija... Naravno Telenor se ogradjuje i konstantno spamuju da se koristi AppleID tj email za iMessage i FaceTime komunikaciju, sto mi ne vrsi posao... zelim preko broja da se registrujem i tako koristim.

Da li je jos neko primetio problem na Telenoru?

Hvala

Marko77
22-06-2020, 11:30
Meni jos nisu odgovorili zvanicno na reklamaciju...a preko twittera i fb odgovaraju ocigledno svima isto...teraju pricu da nije do njih i da nisu upuceni...jednostavno pojma oni nemaju,molimo vas za malo strpljenja samo znaju to da pisu

3gs
22-06-2020, 11:34
Meni jos nisu odgovorili zvanicno na reklamaciju...a preko twittera i fb odgovaraju ocigledno svima isto...teraju pricu da nije do njih i da nisu upuceni...jednostavno pojma oni nemaju,molimo vas za malo strpljenja samo znaju to da pisu

Samo im nabacujte da mts i vip radi bez problema
Sto je i istina!

I konstantno to pricajte


Sent from my iPhone using Tapatalk

gidra85
22-06-2020, 11:40
I ovde sam pisao u thread-u, ali pogledajte objasnjenje iznad.

https://www.isrbija.net/showthread.php/55276-iMessage-amp-Telenor-2017?p=727750#post727750

3gs
22-06-2020, 11:57
I ovde sam pisao u thread-u, ali pogledajte objasnjenje iznad.

https://www.isrbija.net/showthread.php/55276-iMessage-amp-Telenor-2017?p=727750#post727750

Ovi od mene prave budalu

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200622/5e37c281e1bacc4c3a380af190b6e4ca.jpg
Ja se odjavljujem iz ove teme
Nemam zivaca vise


Prvo na ti pa na vi
Ne znaju gde udaraju,ne znaju kako da me otkace...



https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200622/1f1b0119f9adccd593c7a81e9da12c1c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
22-06-2020, 13:18
Poruke su prebacene u ovu temu koja se iskljucivo odnosi na iMessage i Telenor mrezu :)

s a l e
22-06-2020, 14:24
Znaci masovno naplacuju te poruke, a servis ne radi?

Prijavite na [email protected] i na [email protected]

Valja traziti da storniraju za sve korisnike... kao sto sam rekao sa MTS

3gs
22-06-2020, 14:47
Znaci masovno naplacuju te poruke, a servis ne radi?

Prijavite na [email protected] i na [email protected]

Valja traziti da storniraju za sve korisnike... kao sto sam rekao sa MTS

Bilo bi lepo neko da sroci neki mail za celu zajednicu
I posalje ratelu da bude malo ozbiljniji
Ja nemam vise snage
Izgleda da mora tako, ne interesuje ih nista

Smatrao sam da ce se uozbiljiti ali izgleda uzalud


Slobodno neka slika sve prepiske i koje sam ja slikao i sve...
Totalno su neozbiljni


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
22-06-2020, 16:42
Jedno pitanje... pa jesu oni jedini operator u zemlji? Odjebite te budale i predjite bilo gde drugde, Bogu hvala alternative ima. Meni je sada Globaltel ultra interesantan, neograniceno minuta i poruka i 10 GB neta za 1300 din? Pa to je dzabe.
Telenor je najgori, najskuplji i najneprofesionalniji operator kod nas. Odmah za njima ide mt:s pa onda Vip koji ima najbolju ponudu. Ali sada ih je Globaltel ozbiljno uzdrmao, i tek ce.

gidra85
23-06-2020, 04:34
Jel neko pokusavao u medjuvremenu? Jel ne daj Boze proradilo?

3gs
23-06-2020, 08:49
Jel neko pokusavao u medjuvremenu? Jel ne daj Boze proradilo?

Jok ne smem vise vrvt sam vec nabio debeli racun u firmi...
Zadnji put je bilo juce ujutru kad sam probao
Nije radilo samk waiting for activation i posle par sati mogu opet da probam...


Edit: resili problem prosla mi je aktivacija
Sad refundiranje neuspelih aktivacija... Da vidimo kojom brzinom ce to resiti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko77
23-06-2020, 09:40
Telenor upravo resio problem oko aktivacije ft i imsg. Dobili su potvrdu od Vendora da je problem otklonjen. Upravo sam aktivirao sve iz prve

Marko77
23-06-2020, 11:08
Saljite zahteve da vam refundiraju neuspele aktivacije. Meni su navodno poslali zahtev da se to resi. E sada videcemo sta ce biti na kraju.

Marko77
23-06-2020, 14:59
Upravo mi stiglo obavestenje od Telenora da su prihvatili reklamaciju i da ce biti stornirane sve neuspele aktivacije koje su naplacene zbog sistemskog propusta !

s a l e
24-06-2020, 22:52
Koliko ljudi nece znati sta im je naplaceno i da mogu da traze storno... i uzece im dobre pare

Jailbreak
26-06-2020, 13:31
Takodje poslao mail pre nekoliko dana i dobio danas mail od Telenora da ce mi stornirati sve poruke za aktivaciju iMessages sem prve. Znaju da je postojao problem kod njih

nenadjow
11-09-2020, 16:07
Jel ima još neko problem sada opet o aktivaciji imassage i facetime-a na Telenoru? Ne mogu da verujem da se našim operaterima dešavaju ovakve stvari skoro svaki mesec.

Edit: Prošla aktivacija, naravno sa naplacenih nekoliko internacionalnih sms-a, cc 100 dinara.

gidra85
11-09-2020, 16:46
Ja sam onomad pre 2-3 meseca imao problem sa aktivacijom i pisao sam reklamaciju, umanjili mi tih 300 dinara cca...
Danas je Telenor imao problema sa data cellular protokom, tj kao pise 3/4g ali izlazi neki error PDP authentication failed, sredili to u medjuvremenu.

zikicz
11-09-2020, 16:56
Da,bila je neka zezancija sa data protokom.

3gs
29-12-2020, 23:53
Idemo
Čekam opet proceduru i unapred odgovor do Apple-a je. [emoji851]

#Cirkus

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201229/33aa0060927ac84afb96a4c9cc34a18d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
29-12-2020, 23:54
Probaj da iskljucis, restartujes tel i ponovo ukljucis iMessage. Imas kredita/nema neka zabrana da salje sms u ino?

3gs
29-12-2020, 23:58
Ipak sacekam da jos neko aktivira :)
Pokusa


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
30-12-2020, 00:31
Ja danas aktivirao.

3gs
30-12-2020, 06:15
Upravo aktivirao hvala vam :)
Stalno im baguje to nemam pojma zasto


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
30-12-2020, 07:38
Telenor je postao ispodprosečan operater i to odavno.

Bg89
02-01-2021, 10:15
Imam karticu sva tri operatera, mts sluzbena, telenor i vip privatna.

Ako je telenor ispod proseka, ne znam kako da nazovem vip (ja ih zovem vipić) i mts.

Necu da navodim primere pokrivenosti, posto ce svako da navede svoj neki primer ali posto imam dual sim iphone, imao sam prilike lepo da testiram sva tri operatera, uporedno.

Telenor za 30%-40% ispred svih, ako samo pricamo o mrezi, stabilnosti neta itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
02-01-2021, 10:34
Slažem se za pokrivenost.. Ali ovakvi problemi kao što je aktiviranje iMsg,FT je karakteristično samo za njih. Nisam primetio da je bilo ko od ostalih operatera imao ovoliko problema sa aktivacijom ovih usluga.
Esim ,koji su uveli VIP i MTS,za njih je još uvek nepoznanica.
Elem,dok su vlasnici Telenora bile firme koje su ozbiljno shvatale mob.telefoniju,bili su prvi u implementaciji novih stvari. Bilo bi očekivano da su prvi krenuli sa testiranjem 5G mreže,ali ove nove "vlasnike" to izgleda ne zanima puno.
A pokrivenost je nešto što je ostalo od prethodnih vlasnika.

Bg89
02-01-2021, 10:43
Naravno da ih ne zanima, fond koji ih je kupio je uradio to samo da bi ih prodao za koju godinu. Seku troskove svuda.


Slazem se da nije ono sto je bio, ali ne vidim sta vip od trendova prati, da bi korisnik izabrao njih umesto ostala dva?

Osim cene, ne vidim neku inovativnost po pitanju usluge, servisa itd.

Ali sta ti ja pricam, cim vip dobije iphone 12 pro max (nemaju ni u jednoj radnji vec mesec dana) ja cu da sklopim novi ugovor :-) ne zato sto su najbolji nego zato sto su najjeftiniji :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac
02-01-2021, 14:16
Slazem se da nije ono sto je bio, ali ne vidim sta vip od trendova prati, da bi korisnik izabrao njih umesto ostala dva?

Osim cene, ne vidim neku inovativnost po pitanju usluge, servisa itd.


Npr neograničeni internet...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bg89
02-01-2021, 14:50
To nije inovativnost to je pricing odluka.

Internet svi imaju samo je pitanje bilo ko ce ga prvi ponuditi za "dzabe" tj neogranicen. Znamo ko to nece da bude prvi :-)

Za to ti ne treba inovativan tim, samo da te finansira neko iz grupe da doneses takvu odluku. Telenor to vise nema, on svoj novac sam zaradjuje, vip novac dobija od grupe iz inostranstva.

Ali ajde da ne smaram ovde ljude, svako koristi ono sto misli da je najbolje, ja sam rekao da imam karticu sva tri operatera, dva placam svojim novcem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
02-01-2021, 14:52
Drustvo, pa zar opet moramo da podsecamo o cemu je ova tema :one:

miodrage
02-01-2021, 18:31
@Bg89, iz tvog pisanija se vidi da si zestoko protiv Vipa. Ok, svako ima svoj razlog za nesto.
Evo ti moje iskustvo. Telenor karticu sam imao samo 2 meseca (prepaid) i kao da je nisam ni imao, vecito nedostupan, ili zauzet... A u istom tom telefonu je mt:s kartica sljakala bez ikakvih problema godinu dana.
mt:s korisnik sam bio 2000-2011. kada sam presao na Vip. Vecih problema nisam imao, presao sam zbog usluge, Vip je tada ponudio Smartove, sto je meni bilo izuzetno interesantno, jer kod mt:s sam placao vise da bi koristio manje - umesto da je obrnuto. Morao sam da placam paket sa 300 minuta, sa kojima sam uvek krajem meseca kuburio, a imao sam zilione poruka koje nikad nisam iskoristio. A da prelazim na jaci paket - pa necu jer mi je skupo to bilo tada. O Internetu u to vreme ne bih da trosim reci.
Vip mi je dao sve sto mi treba, i prezadovoljan sam njihov korisnik evo 9 godina.
Da, ja ne mogu da pricam o pokrivenosti jer se krecem iskljucivo u urbanim sredinama, i vecim mestima, ne idem ni u kakve zaseoke i ostalo, s te strane, ako ima zamerki, idu na dusu Vipu. Ali to je i do rasporedjivanja baznih stanica, a meni je poznato jedno 20 razlicitih primera gde su ljudi sprecili radnike mobilnih operatera (svih) da postave bezne stanice - jer to zraci, porazboljevace se od raka svi i ostalo...

Bg89
02-01-2021, 19:20
Odvukao sam temu u off (bez namere).

Sorry svima


Sent from my iPhone using Tapatalk