PDA

View Full Version : Pronadjen iPhone 6S



Kurta
20-04-2017, 16:59
Ovako drugari, poznanici i ostali forumasi.

Dosao sam u posed jednog iPhone-a 6S, radi otkljucavanja. Kako to nije moguce, zeleo bih da pronadjem vlasnika istog, da ne bi trunuo u fijoci ili iskoriscen radi delova kada ih ima od braca kineza na sve strane.

Ovako stoje stvari, imao sam jedno lose iskustvo sa policijom i telefonom koji je pronadjen u parku, jurili su mene koji sam npr bio 4. vlasnik, pratili 2 meseca pozive, prisluskivali ljude, svasta nesto, pritom bio je u pitanju LG G2, koji je vrv bio od nekog ko ima vezu ili je bitan u ovoj nasoj drzavi, jer su okrenuli pola Bg-a i Panceva da nadju telefon vredan 120e. Koliko sam upucen, nasa policija se ne bakce sa tako malom cifrom.
Kako stoje stvari, ne mogu da dokazem poreklo ovog telefona, ne zelim da uplicem ni sebe niti osubu koja ga je pronasla u Bgu, zaista nemam ni vremena za cimanje i maltretiranje.Ne zelim da se mlatim sa njima, pritom ko zna da li ce i kada telefon biti vracen vlasniku. Zelim da ovo odradim na svoju ruku.

Ima nas ovde dosta, siguran sam da cemo uz detalje koje imam (Serijski broj, IMEI) pronaci osobu ciji je telefon.
Slikao sam ga pre nego sto sam uradio restore (isti sam odradio da bih dosao do e-maila na koji je zakljucan), kao i posle toga da prikazem isti.

Dakle, ne trazim nista za uzvrat. Od vas trazim, da javite ljudima za koje znate da su izgubili iPhone 6S silver, kako postoji sansa da je njegov/njen telefon pronadjen , a od vlasnika trazim da otkljuca telefon svojim podacima i moze slobodno da ga nosi. :)

Nadam se da nece biti nikakvog osudjivanja, pogotovo ne ovde. Imam dobru volju da telefon vratim, nadam se da cu uspeti u tome.

Svako dobro ! :wave:

P.S. Molim moderatore da premeste temu, ako nije na odgovarajucem mestu.





30007300083000930010

zikicz
20-04-2017, 17:22
Kada bih nasao iPhone odneo bih u policiju,pa neka oni traze. 2 telefona sam nasao (neki stari) i nazvao broj koji mi se cinio najprikladniji i vratio. Sa ovim ovim novim koji imaju razne zastite je samo smaranje.

rikee
20-04-2017, 19:01
Odneses karticu kod provajdera pa trazis kontakt... oni sigurno imaju po serijskom broju

jav74
21-04-2017, 08:22
@kurta mozda si procitao da je meni u bg ukraden ip 7 rose gold.citajuci tvoj post shvatam zasto mi je savjetovano da iskljucim fmi opciju.jedino sto je fon zakljucan na 67 mrezu...ako ti naidje ovakav fon molim te kontaktiraj me ovdje

zikicz
21-04-2017, 10:13
Citiram:
"Dosao sam u posed jednog iPhone-a 6S, radi otkljucavanja. Kako to nije moguce, zeleo bih da pronadjem vlasnika istog, da ne bi trunuo u fijoci ili iskoriscen radi delova kada ih ima od braca kineza na sve strane. "

Ne bih da zvucim ovako ili onako,ali citajuci ovaj deo,zanima me sta bi bilo sa vlasnkom telefona da je uspelo otkljucavanje?
Jer ocigledno da vlasnik ne zna da mu je telefon na "otkljucavanju".
Izvinjavam se ako sam nesto pogresno shvatio.

spo
21-04-2017, 10:32
Kako se moze dobiti zadnja slika sa najbitnijim podacima?

zikicz
21-04-2017, 10:33
Preko sajtova za proveru. Ima tema o tome na forumu.
Evo ga i sajt.
http://www.imeipro.info/check_imei_iphone.html

djetk0
21-04-2017, 11:27
Da je displej zdrav, otisao bi on u djelove :D hahaha

Kurta
21-04-2017, 11:45
Citiram:
"Dosao sam u posed jednog iPhone-a 6S, radi otkljucavanja. Kako to nije moguce, zeleo bih da pronadjem vlasnika istog, da ne bi trunuo u fijoci ili iskoriscen radi delova kada ih ima od braca kineza na sve strane. "

Ne bih da zvucim ovako ili onako,ali citajuci ovaj deo,zanima me sta bi bilo sa vlasnkom telefona da je uspelo otkljucavanje?
Jer ocigledno da vlasnik ne zna da mu je telefon na "otkljucavanju".
Izvinjavam se ako sam nesto pogresno shvatio.

Pogresno si shvatio, a i ja sam se mozda pogresno izrazio. Bio je passcode plus fmi, tako da nikoga nije bilo moguce kontaktirati iz telefona. Svakako, plan je od pocetka bio vratiti telefon.

lowzyyy
21-04-2017, 12:14
@zikicz ja i dalje ne razumem kako je telefon dospeo u kurtine ruke :D

zikicz
21-04-2017, 12:19
Ej,brate,ne znam.
Vidis da sam sve pogresno shvatio. [emoji6]

Kurta
21-04-2017, 12:21
Ukrao sam ga, pa sam resio da ga vratim. [emoji6]

zikicz
21-04-2017, 12:29
Mogao si da posaljes mail coveku i kazes mu da si u posedu njegovog telefona i da ti se javi. On ga aktivira i popijete pice.
Pod pretpostavkom da je covek iz Srbije. A i da nije,valjda bi se nesto odradilo.

Igor88bg
21-04-2017, 12:32
Koja sim kartica je u telefonu bila ? Idi kod tog operatera i prijavi da moze da te kontaktira na taj i taj broj i to je to

zlocesti
21-04-2017, 12:52
Ocigledno da nije ni bilo kartice..

Kurta
21-04-2017, 13:01
Mogao si da posaljes mail coveku i kazes mu da si u posedu njegovog telefona i da ti se javi. On ga aktivira i popijete pice.
Pod pretpostavkom da je covek iz Srbije. A i da nije,valjda bi se nesto odradilo.

Imas mail da mi das, rado bih mu poslao?
Odakle mi mail?

Sjajna ideja za karticu, ici cu do operatera!

zikicz
22-04-2017, 08:41
Napisao si u prvom postu da si uradio restore da bi dosao do e mail na koji je zakljucan.

rikee
22-04-2017, 10:17
Ideje postoje, a sad treba da se realizuju. Kad postavi sliku da je vratio vlasniku ili novinski clanak kako ga pohvaljuju :-) zatvoricemo temu... racunamo uvek u najbolje namere :-)

SG999
22-04-2017, 14:29
Tako sam ja nasao iPhone 6 i hteo da vratim, covek mislio da sam ga ja ukrao [emoji23][emoji23][emoji23]