PDA

View Full Version : iphone 7 kasno povezivanje sa sagovornikom (call answer delay)



SrKki
19-04-2017, 15:31
Kupio sam u decembru prosle godine iphone 7 u Vipu. Od prvog dana mi se desava cudan problem, kada se javljam na dolazni poziv, nekada se poveze sa sagovornikom odmah, a cesto se desava da nakon mog javljanja prodje 5,6 sekundi i da me tek nakon toga sagovornik cuje a i ja njega. Prakticno, u vecini poziva ponavljam halo vise puta dok ne dobijem feedback od sagovornika. Recimo da se problem javlja u jednom od tri poziva. Pokusao sam sve sto mi je palo na pamet, menjao nalog, radio restore, setovao kao novi iphone, problem ostaje. Primetio sam da se problem jedino ne desava kada je ukljucena opcija Phone noise cancellation, ali mi ta opcija stvara neprijatan osecaj pri razgovoru a i sagovornici se zale da me losije cuju, te je drzim iskljucenom.
Vec sam se pomirio da nesto sa telefonom nije u redu, te sam pre par dana u Vipu uzeo iphone 7 Plus. I opet, na novom telefonu, uzetom 4 meseca kasnije se desava potpuno isti problem, mozda cak i ucestalije.
Koliko me ovakve gluposti nerviraju dovoljno govori to sto vec merkam samsung s8, iako mi iphone treba jer radim kao ios developer.
Svaki savet je dobrodosao. Hvala unapred.

SG999
19-04-2017, 15:36
Jel si probao sa novom karticom?

rikee
19-04-2017, 15:40
Probaj da stavis 2G/3G... probaj karticu od mts ili telenor