PDA

View Full Version : Sim locked, iPhone zakljucan nakon sto je uradjen restore



duledvd
21-03-2017, 16:39
iPhone 6 kupljen sa rsimom pre godinu dana, prilikom zamane stare 3g za novu Vip 4g su nastali problemi sa mrežom, porukama itd. Plaćeno je otključavanje koje je uspešno prošlo i telefon je radio najnormalnije do danas kada sam uradio hard reset preko iTunsa. Kada sam ga pokrenuo izbacio je da je sim ne podržan i da ubacim odgovarajući sim. na iTunsu takođe isto obaveštenje uz ikoniciu katanca.

rikee
21-03-2017, 16:56
Pa sta se nama zalis... kontaktiraj onoga sto ti je otkljucao telefon... desavale su se takve stvari

duledvd
21-03-2017, 17:08
35 923506 788492 3

Kako misliš dešavale su se takve stvari?
Platio sam otključavanje oko 100€ pre godinu dana, dobio mail da je telefon otključan, spojio ga na iTunes i aktivirao ga.
Da nije neko muljanje?

skiper
21-03-2017, 18:18
Muljanje prilikom otkljucavanja, desava se i kao sto ti je kolega rekao kontaktiraj tog sto ti je otkljucao.

brkabudisava
21-03-2017, 20:08
Jedino "IMEI Unlock" je trajno otkljucavanje perativnog sistema. Sve druge metode zavise od verzije software-a i nije preporuceno raditi nadogradnju jer time se može ponovo zaključati uređaj.

Azimuth
21-03-2017, 20:09
World unlock? Da, bilo je tih primera. Samo operator ako ga otključa bićeš siguran da je simfree, sve ovo ostalo je rizik. Bilo i ostalo.

zabrljanje
21-03-2017, 20:11
Samo da napisem da nisi radio hard reset vec restore te je u to ime ispravljen naslov teme.

duledvd
21-03-2017, 23:05
Kontaktirao sam lika kome sam platio i kaže mi da je urađen "IMEI Unlock".
Telefon je sve vreme bio kod mene, a njega sam kontaktirao mailom, poslao pare i kada mi je javio da je otključan spojio sam na iTunes i telefon se aktivirao.
Tada sam update na poslednju verziju, još jedanput ili dva puta prihvatio update iz settingsa- telefona i to prošlo kako treba do danas.
-
Ovo što mi sada izbacuje na ekranu telefona glasi:
Vaš iPhone se nemože aktivirati jer server za aktiviranje nije dostupan.Pokušajte spojiti vaš iPhone na iTunes kako biste ga aktivirali ili pokušajte kasnije.
Ako se problem ponovi, obratite se Apple podršci na apple.com/support

Azimuth
22-03-2017, 00:00
Glupo je da te ubeđujemo jer su tvoje pare i tvoj telefon u pitanju, ali je problem u tome što trajno otključavanje može da uradi samo operator na čiju je mrežu zaključan telefon. Sve ostalo može da traje ali isto tako može i da se desi ovo što se tebi desilo.
Lično bih tražio ili da mi vrati pare ili da mi ponovo otključa telefon, a ti kako hoćeš.

mikenzi
22-03-2017, 02:04
-
Ovo što mi sada izbacuje na ekranu telefona glasi:
Vaš iPhone se nemože aktivirati jer server za aktiviranje nije dostupan.Pokušajte spojiti vaš iPhone na iTunes kako biste ga aktivirali ili pokušajte kasnije.
Ako se problem ponovi, obratite se Apple podršci na apple.com/support

To nije ista poruka kao i kada je telefon zaključan na mrežu. Ta poruka je 'sim card is not supported'

Poruka koju ti dobijaš ima veze ili sa Apple serverom koji je možda opterećen danas jer je predstavljen novi model ili je telefon neispravan i ne može da se aktivira.

Edit : Sada vidim u tvom prvom postu da si napisao da je 'Sim not supported' poruka, ali u ovom postu koji ja citiram navedena je druga poruka pa mi sada nije jasno sta je od ta dva.

duledvd
22-03-2017, 02:24
Prvi koraci su da izaberem region, pa jezik, nakon toga mi zatraži da spojim na wi-fi i tada kreće da radi proveru i nakon nekoliko minuta izbaci poruku da sim kartica nije podržana.
Onda probam drugi metod.
Ugasim telefon, upalim opet region, jezik onda preskočim wi.fi i telefon zatraži da aktivira preko mobine mreže, prihvatim.
Provera traje nešto duže, (gore na ekranu se umesto ikonice wi-fi pojavi LTE) i tada nakon nekog vremena izbaci ovu drugu poruku vezanu za Apple server.
Ono što primećujem je da nemam pun signal mreže na telefonu, jedva dve do tri tačkice (probao sam i sa drugim sim karticama)

rikee
22-03-2017, 05:41
Probaj da ga aktiviras sa mts karticom, pa onda ubaci tvoju

mikenzi
22-03-2017, 09:46
Ne možeš da ga aktiviraš preko cellular -a osim ako ne koristiš vip mrežu jer su jedino kod njih parametri podešeni automatski.
Daj imei ili serijski...

duledvd
22-03-2017, 11:03
imei 359235067884923

Igor88bg
22-03-2017, 14:02
Pa ako imas sigral (lte) telefon je prihvatio karticu...

duledvd
22-03-2017, 14:30
Po svoj prilici operater (T-mobile) je ponovo zaključao telefon.
Našao sam guglajući da se upravo desilo to da je telefon bio skinit sa mreže "okolnim putevima", a da operateri iz USA i Kanade proverajaju u svom sistemu svremena na vreme i vraćaju takve telefone u mrežu.

bbrks
22-03-2017, 14:35
Jednom IMEI otkljucan tel uvek ostaje otkljucan, prema tome.....realno taj tvoj unlock nije bas bio pravi.....

duledvd
22-03-2017, 15:02
Kako da znam koji je pravi unlock?

zikicz
22-03-2017, 15:10
Kada sam ja otkljucavao telefom,trazen mi je samo IMEI broj,sacekao 1-2h i tel otkljucan. Radi se o fabrickom otkljucavanju.
To znaci da mozes da radis restore,nadogradnju softvera,menjas operatere...kao i sim free,sto tel i jeste posle tog unlocka-a.

oscar1980
22-03-2017, 15:22
29952

Druže, tebi je iPhone blacklisted... Ako je dobar IMEI koji si napisao...

duledvd
22-03-2017, 15:26
Upravo tako kako i kažeš
Telefon je bio kod mene, poslao sam IMEI i sačekao par dana, dobio sam poruku da je telefon otključan, spojio ga na itunes.
Telefon je ušao u bashboard, ubacio sam našu VIP karticu, tel. je našao mrežu i koristio sam ga godinu dana, u međuvremenu uradio dva puta update softvera i sve do juče radilo normalno.

oscar1980
i meni na nekim sajtovima izbacuje da je na blacklisti listi a negde da je zaključan na operatera.
Na kom sajtu da proverim pravi status?

3gs
22-03-2017, 22:01
Tvoj telefon nije otkljucan "factory" vec je otkljucan world wide metodom za koju ti onaj koji otkljucava mora reci da je moguc relock prilikom restorea i factory defoult tojest vracanja na fabricki... nazalost telefon neces moci koristiti sve dok ne ubacis rsim ili ponovni unlock....


Pravi status telefona ako ti pise sim not supported ili tako nesto jeste da je tel opet zakljucan na mrezu operatera gde je kupljen...

duledvd
22-03-2017, 23:14
Da da, definitivno je urađeno otključavanje world wide metodom, a ja nisam znao da ne sme da se uradi restorea i factory defoult.
Povuklo me je to što sam dva puta to već uradio i bilo je sve OK. Momak mi to nije rekao kada mi ji "otključao" telefon.

Da li postoji opcija da preskočim ovaj korak i da uđem u dashboard i korisim telefom bez sim kartice kao tablet?

Mido
22-03-2017, 23:21
Na koju ti je mrezu bio zakljucan? Trebalo bi da ga kartica od te mreze moze aktivirati.

duledvd
23-03-2017, 00:10
T-mobile USA

iMP
24-03-2017, 10:08
Lik ti ga je otkljucao na WWU jer je oficijalni unlock za T-mobile US mnogo skuplji nego WWU to je trebao da ti kaze. *********************************!!!!!!!
WWU zna da se zakljuca za 24-48h opet.

bobanbg9
24-03-2017, 11:27
To nije tacno. WWU je unlock gde postoji mogucnost(retko, ali se dedava) pri restoru da se opet zakljuca a ne posle nekog vremenskog perioda. Mozes sa OTA update da gazis i da se nikad ne zakljuca.

duledvd
24-03-2017, 12:00
Koliko sam ja saznao guglajući telefon se opet zaključa samo posle restora na iTunes ako je urađen WWU, u to se moglo desiti kako je i rekao iMP i posle 48 sati. Da sam to znao sigurno nebih radio restore, jer samo tada se telefon kači na Apple server i proverava imei i serijski ( kod WWU se na serveru zameni serijski broj telefona koji se "otključava" sa brojem koji je simfree i na taj način se prevari iTunes da pusti telefon sa drugom karticom) veliki operateri u USA i Kanadi u zadnje vreme rade provere i vraćaju te telefone nazad u mrežu.

iMP
24-03-2017, 12:46
Tak WWU pije vodu samo kod mreza za koje ne postoji oficijalni nacin tj operater ne daje da se otkljuca...

duledvd
24-03-2017, 21:24
Rešio sam danas telefon preko r-sim 10+ sa 3G karticom.
Za sada sve radi kako treba, LTE isključen, mreža na nekim mestima malo lošiji prijem, mobilni internet radi 3G za sada. Pozivi i poruke OK.

pitanje za admina:
da li pitanja vezana za r-sim prebaciti u novu ili neku već postojeću temu?

skiper
24-03-2017, 21:53
Potrazi temu za ono sto te interesuje a ako je nema otvori u odgovarajucem delu foruma.

jabre
03-01-2024, 03:31
Drugari, imam ip6 kupljen polovan lao drugi tel, hteo bi da mu uradim reset, ali kako da znam da neće da se zaključa? icloud je moj i sad čita sim kartice domaćih operatera.... kakve su šanse da nešto sj.....m

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

dzenopoljac
03-01-2024, 08:10
Ne bi trebalo da imaš problema ako je tvoj iCloud. Da li znaš da li ga je prethodni vlasnik skinuo sa svog iCloud naloga?

magistar0
03-01-2024, 15:43
Ma restore i to je to.Koja je mogucnost da je zakljucan.To jest da je pa ne bi se nitko mogao prijavit sa svojim jel tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jabre
03-01-2024, 16:20
pa ne znam, citao sam po oglasima na nekim telefonima pise icloud free ali je sim nekako otkljucan da ne moze reset i da se gubi mogucnost simfree bez ponovnog nosenja u servis


Sent from my iPhone using Tapatalk

jabre
03-01-2024, 16:21
Ma restore i to je to.Koja je mogucnost da je zakljucan.To jest da je pa ne bi se nitko mogao prijavit sa svojim jel tak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pa ne znam, citao sam po oglasima na nekim telefonima pise icloud free ali je sim nekako otkljucan da ne moze reset i da se gubi mogucnost simfree bez ponovnog nosenja u servis


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
03-01-2024, 16:25
Stvari su proste, ako znas icloud username i pass, sta god da se odradi restore ili bilo sta drugo, otkljucas ga jer znas mail i sifru, nema potrebe za brigom. To je vezano za icloud lock.

Ako je telefon sim lock, to je druga prica. Ako radi sad kad ubacis nasu sim karticu, radice i posle restore-a.

Suma sumaru ako si siguran za obe stvari gore navedene, nemas nikakve brige.

E ako je nesto sumnjivo za gore pomenito onda sam znas odgovor da nesto nije ispravno kod telefona.

magistar0
03-01-2024, 16:32
Tako je da.Ako ti je u tom telefonu sad prijavljen tvoj neki apple id na icloudu i ostalo onda nema brige,znaci nije zakljucan na icloud.ako si stavio neku 10 tu sim karticu i ona radi onda je simfree kako kaze kolega tu iznad i s restorom neces izgubit taj sim free status.Na kraju krajeva ni ne preostaje ti nista drugo nego restore kako god.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jabre
03-01-2024, 16:58
ništa javljam se za pola sata samo da izvucem nešto malo podataka kako je prošlo [emoji16][emoji1303] hvala za savete

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

jabre
03-01-2024, 21:35
u pravu ste bili, upravo sam odradio kompletan reset sa brisanjem podataka, malo sam se namučio dok sam ukapirao da ne može da se odradi ako tel nije povezan na Wifi mrežu s internetom, ali sad je ok, probao sam i sim karticu i radi sve bez greške osim Wifi koji je i dalje slab.... tako da šta je tu je, ostaje kao dodatni tel za plaćanje parkinga


Sent from my iPhone using Tapatalk

magistar0
03-01-2024, 23:59
Eto vidis.:svaka nam cast i tebi


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
05-01-2024, 16:19
Znaci da je do antenica... E sad ono sto je @mikenzi rekao - servis da ti se to sredi...