PDA

View Full Version : SBB internet paket



lowzyyy
13-03-2017, 18:52
Nije bas jasno postoje dve opcije u Internet paketima:
-Standardni paket
-24 meseca
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170313/e9785218a409373ddd4df6352e2f1a4e.jpg
I sad razlika je u brzini ocigledna ali meni ne odgovara to 24 meseca pa pitam sta znaci standardni..
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170313/26fb5fa7cd587cb8890a307320826352.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170313/b989e13bc0f0f87ab1b51ec9dca5c911.jpg

skiper
13-03-2017, 18:55
Ali nije varijanta da placas koliko hoces, kao prepaid, vec se odlucujes za neki od paketa.

lowzyyy
13-03-2017, 18:57
Znaci standardni je 12 meseci ? Zasto nema nigde navedno na sajtu sta znaci...

skiper
13-03-2017, 19:04
Malo su bezobrazni, ja sam u firmi uzeo njihov internet, ali nije moglo samo internet vec navodno sa TV-om a ja nemam TV u kancelariji, tako da placam dosta i sada razmatram opciju da im otkazem i uzmem VIP-ov internet 40mb/s za 1699 dinara mesecno

lowzyyy
13-03-2017, 19:07
I ja mislim da je tako ! Navodno trenutno imam neki studentski paket 25mbps i cini mi se da je kostao 1600 din ali na to placam uvek jos 1000 i kosta me 2600 !
Nigde ne mogu naci na 12 meseci da uzmem jer ne znam da li cu ostajati u ovom stanu, a i ova cena od 1300 po osobi ( imas nas dvoje u stanu ) mi ne odgovara

bbrks
13-03-2017, 20:26
Gde ima ovo 40/2 :(.......na ADSLU :(

skiper
13-03-2017, 21:52
Na VIP kucnom internetu paket 3 se vodio kao 40mbs ali gde je dobra pokrivenost ide i preko 80 mbs

djole1989
14-03-2017, 11:23
Ali posle potrosenih 100gb brzina se smanjuje na 2mb/s

Zivansi
14-03-2017, 12:26
Ja koristim vec dve godine Kopernikus kablovski internet i tv i prezadovoljan sam. Brzina 60/4 i u svako doba dana i noci imam maksimalni download i upload.

skiper
14-03-2017, 12:43
Jeste ali je 100gb dosta interneta....mada kazu u VIP-u da ne smanjuju brzinu ni posle potrosenih 100gb i da ce udvostruciti uskoro.

kursula82
14-03-2017, 13:04
To je individualna stvar, ja 100gb zguzvam za manje od 10 dana.

Zivansi
14-03-2017, 13:06
Jeste dosta ako ne koristis za download filmova, igara, igranje online itd.

bbrks
14-03-2017, 13:09
Aj sad da vidimo....zna li neko gde bi se posten covek mogao raspitati i dobiti konkretan odgovor na pitanje: Da li ce i kada mojom ulicom proci taj prokleti KABL, kako bih i ja konacno dosao do kablovskog interneta? :)

skiper
14-03-2017, 13:34
Zovi SBB na primer i pitaj, moja sestra je tako uradila pre dve godina i dobila je odgovor da se radi na tome, posle nekih 6 meseci prosli su njenim krajem i prikljucila se.

Azimuth
14-03-2017, 15:31
Zovi...ali samo ako imaš njihov fiksni, jer iz druge mreže ne možeš...
Imaš ih na tviteru u fb, jedino tako da ih kontaktiraš i dobiješ odgovor...

bbrks
14-03-2017, 15:40
Zvao sam 19900 i cudom da se nacudim.....odma su poslali zahtev za proveru tehnickoj sluzbi, pa sad ili ce da moze ili ako nece recice kad ce.....imam odgovor do sutra, pa imam dovoljno vremena da reagujem opet za ADSL :brickwall:

kursula82
14-03-2017, 15:59
Kad zovete SBB zovite 011 40 19900 to sam procitao na nekom forumu, navodno 19900 naplacuju a ovaj posto je 011 upada u minute u okviru paketa.

3gs
14-03-2017, 21:12
bbrks
Ubedljivije bi bilo da sakupis potpise u kraju ko bi sve zeleo sbb :) mozda ce pre reagovati :D

Byakuya
14-03-2017, 21:13
Još uzmi od svih prvu ratu...i istampaj ugovore...mislim radi im posao promocije, administracije...why not

3gs
14-03-2017, 21:15
Pa zbg jednog korisnika vrvt nece ni razmisljati o razvlacenju linije......
Nadam se da ces dobiti odgovor od njih kakav zelis :)

bbrks
14-03-2017, 21:27
Ma bar da znam kad ce da prodje kabl......lakse ce mi biti da prezivim do tada sa ADSLom :one:

bbrks
22-03-2017, 13:09
Daklem, pitanje za one koji imaju SBB kablovski net. Da li je to stabilno ili se prekida svaki cas, kako cujem od nekih.
Vrlo mi je vazno. Hvala unapred na odgovorima.

zikicz
22-03-2017, 13:32
Kod mene,evo vec nekih desetak godina radi ok. U pocetku je bilo malo zezancija. Nema prekida,brzina je stabilna,signal d3 radi odlicno,fiksni takodje.
Desi se ponekad (retko) da dodje do prekida svega,ali to je uglavnom ako se desi neki ozbiljniji tehnicki kvar.
Sve u svemu,ja sam vrlo zadovoljan.

Pavle
22-03-2017, 13:36
Zavisi od dela grada, tako je bilo kad sam se ja raspitivao za SBB, proveri kod komsije, to ti je najsigurnije. :)

skiper
22-03-2017, 14:09
Bas tako, ja kada sam se prikacio imao sam probleme jedno 6 meseci dok nisu pojacali signal, ali ako nisi u nekoj zabiti to ce raditi dobro siguran sam.
Problemi su bili u samom pocetku njihovog rada, kao i kod VIP mreze, a sada sve radi odlicno.

Didule
22-03-2017, 14:12
Ja sam kod njih vec jedno 10+ godina i prezadovoljan sam. Nastane prekid na pola sata, tipa 2-3 godisnje, to poprave i sve radi super.

bbrks
22-03-2017, 14:14
Ma mene najvise brine kako se taj kabl nadogradjuje od kuce do kuce. Ako sam ja dobro shvatio, sa jedne bandere (cvorista) idu kablovi prema kucama. Pitanje glasi moze li to da se nastavlja i da li se tu gubi nesto na protoku i kvalitetu. Pitam zato sto su mi juce rekli skotovi da nema tehnickoh mogucnosti, a moj komsija u istoj kuci!!!!!! ladno ima SBB vec odavno. Ali bukvalno smo zid na zid.

zikicz
22-03-2017, 14:43
Koliko znam,stavljaju neke pojacivace signala da se ne gubi kvalitet.
Ali mi nije jasno,da ako komsija ima,kod tebe nema teh mogucnosti. To je nemoguce.

skiper
22-03-2017, 16:27
Tako je meni u firmi koja se nalazi u zgradi koja izlazi na dve ulice i kada sam pitao rekli su da ta strana nema mogucnosti uvodjenja da bi posle dva dana zvali rekli da ce uraditi.
Kabal su vukli preko zgrade sa te druge strane i spustili kod mene u firmu, sve radi odlicno.

Azimuth
22-03-2017, 16:55
Ja poslednjih par nedelja imam problema sa njima. Prosto mi internet puca. Dešava se da se gubi na po par minuta. Mreža jeste tu, ali nema protoka. Na svakih 7-10 dana mi modem ispadne sa mreže pa oni moraju daljinski da ga restartuju i vrate u zivot. Kad ispadne sa mreže tako nema ni interneta ni fiksnog telefona. Evo upravo čekam majstore da mi stignu, pa da zaključan vrata i ne puštam ih dok sve ne nameste...ili ću ja da namestim sa čekićem.
U suštini su dobri, ali ih treba stisnuti kako bi sve namestili da radi onako kako Bog zapoveda. Jednom kad ga nameste onda nema zime.

skiper
22-03-2017, 16:58
Trazi da ti zamene uredjaj

Azimuth
22-03-2017, 17:01
Jesu prošli vikend. Evo taman 10 dana je radio i juče nestane protok. Mreža je tu, ali ne mogu da se konektujem pošto se sam od sebe diskonektovao dok sam pričao sa podrškom preko telefona.

Edit:
Opet zamenjen modem. Pa da vidimo kako Cisco radi. Žao mi je zbog mreže na 5ghz, ali ako će ova na 2.4 raditi kako treba onda ok.
Inače, i njihovi majstori kažu da najbolje rezultate daje u kombinaciji sa airport extreme. Tada nema pucanja i sve radi bolje nego što bi trebalo.

Cuksi
23-03-2017, 12:19
@bbrks (https://www.isrbija.net/member.php/24520-bbrks) ako hoces da se povezes od komsije mozes da uradis to spliterom tj. razdelnikom posto ste jako blizu. Govorim ti ovo iz licnog iskustva posto zivim u porodicnoj kuci sa prizemljem, dva sprata i potkrovljem. Nekad smo bili svi na jednom prikljucku sa bandere, bolje da ne racunam broj televizora :D bitno ti je ako je moguce da kabal za net bude sto manje nastavljan tj. da uzmes ako je moguce sto direktniju vezu od komsije. nekad kad su pocinjali da uvode kablovsku televizju su radili taj sistem sa kuce na kucu. ali su imali problem kad jedan ne plati tj. prvi u nizu moraju svima da ugase :D tada su koristili pojacivace, tako sto su na glavni kabal koji dodje do kuce stavljali po jedan pojacivac. Cisto da znas kad god budes zvao sbb ima drugacije da ti kazu, zato sto im je haos. ako komsija uzme jos jedan ruter za net opasce vam brzina, sad to zavisi od paketa koji biste uzeli. Ako imas jos neko pitanje reci posto koristim sbb preko 10 godina sigurno i svasta sam radio :)
@Azimuth (https://www.isrbija.net/member.php/28149-Azimuth) iskreno po meni su im cisco ruteri najbolji. onaj ubee je zivo *****. kad su mi njega stavili nista mi vise nije radilo ni net ni telefoni (imam dve linije kod njih). moj ti je savet da se drzis cisca i ako ti treba wirless da uzmes dodatno ruter za to. takodje moj ti je savet da racunar povezes kablom direktno na njega. ni ja nisam verovao ali kad sam povezao direktno skocila mi je brzina sa 80 na 107 mb/s (naravno imam jaci paket pa moze toliko :) ) i samnjio se gubitak paketa na 4% sto je prihvatljivo. Ne znam zasto preko asus rutera padne brzina i poveca se gubitak paketa, samo znam da ovako mnogo bolje radi.
Moj savet, posto sam ih zvao 3 meseca svaki dan, da ako imate cesto problem i nikako vam ne resavaju da u call centru trazite nadredjenog. da ne biste morali svaki put kad pozovete da ispocetka obajsnjavate sta se desava i sta se desavalo. posto umalo im bombu zbog toga nisam bacio svaki put neko drugi i objasnjavaj ispocetka.
meni je nastao problem kad su prosirili centralu tj. napravili novu i prebacili nas nekoliko pa nisu znali to da podese :hmm:
trenutno imam kod njih dva prikljucka i koristim svasta kod njih od usluga tako da nazalost imam dosta iskustva sa njima oko svadjanja :D

Azimuth
23-03-2017, 12:39
Ma kakav kabl, nema šanse da ću dva laptopa kablom da vezujem, a uz to sam često u sobi u kojoj nije modem tj ruter, pa na to dodaš i telefone koje ne mogu kablom da vežem sve i da hoću... karambol.
Elem, neki vrlo čudan sam dobio juče. U momentu kada su ga spojili radio je odlično, ali avaj, pola sata kasnije mi se desio opet isti problem, protok je bukvalno stao. Iscimao sam ih preko tvitera pa su se ti isti majstori vratili ali ovaj put sa računarom. Na njihovom i na dva moja računara, sva 3 preko kabla, pa prorok oscilira, dobijem recimo 50% protoka tj 30/4 od 60/4 kojih imam u palezu. Preko wifi ping ode na 250-300 i brzina varira od 4/1 do 12/3. I šta se dešava, ljudi dva sata sede i gledaju, ne veruju svojim očima, pa su lepo fotografisali i sve sinoć prosledili njihovom šefu ili kome već.
Nego sam malo bolje pogledao, kažu da je cisco ali na nalepnicu piše "tehnicolor". Jel to zaista cisco ili opet neko *****? Ubee mi je super radio, ali sa njim je ili radi fenomenalno i na wifi (obe frekvencije) pušta 100% protoka ili prosto ne radi.
Videćemo šta će biti na kraju, čekam ih da se jave :)

3gs
23-03-2017, 20:49
Vako da ne bude pricanja napamet :D
Objasnjavam najprostije
Signal optikom dolazi do stanice u kojoj se deli i odlazi iz stanice optickim kablovima do optickih cvorova gde se najprostije receno konvertuje u koaksijalu koja se razvodi po banderama, prilikom deljenja spoljnim razdelnicima i gubljenjem signala na kablu postavljaju se pojacala
Sa pojacala idu "tapovi" razdelnici za korisnike
Sa tih razdelnika dobijate signal u kuci koji se deli na tv d3 internet
Internet i d3 rade u opsezima nekim koji vama nisu bitni
Koji nesmeju biti ni preveliki ni preniski
Ako nesto ne valja prevelik prenizak signal dolazi do pikselizacije kocenja na d3 gubljenja kanala itd a na modemu resetovanja gubljenja protoka...

Modeme koje stavljaju na kojima pise tehnikolor su ciscovi samo tehnicolor pravi fw za njih

Ako tehnicari ne rese problem salje se naprednoj podrsci

Nemojte sami deliti signal za "dodatne televizore"
Ili ako vec dirate nemojte dirati koaksijalu od neta i d3...