PDA

View Full Version : Iphone 6, problem sa pozivima



Ogisha
08-03-2017, 19:44
Pozdrav svima,

Pokusacu da vam objasnim u cemu je problem. Pre dve godine sam kupio iphone 6 zakljucan na telenor mrezu.
Koristio sam ga do pre 6 meseci i onda sam presao u MTS mrezu i bukvalno mi je sluzio samo da se zakacim na wifi i to je to.
Pre mesec dana mu je istekao ugovor sa telenorom, cuo sam se sa tim covekom sto sam uzeo preko njega, on je kontaktirao telenor i
otkljucali su mi ga za manje od 10 dana. Ubacio sam MTS karticu, povezao se na Itunes i ucitao je mrezu normalno.
Telefon je radio sasvim normalno, do pre mozda nedelju dana. Od tada nisam mogao da obavim normalan razgovor, bez seckanja, prekidanja.
I to mi se desavalo bukvalno kod svakog poziva, i upucenog i primljenog. Povremeno ne cuje ni mene nikog niti ja cujem nekog pa se vrati. Nekad se desi da me izbaci iz razgovor i samo pise "Call Failed", u sred razgovora. Mislio sam da je do kartice, otisao sam u mts, zamenio ali opet se isto desava. Odradio sam mu clean restore, novi ios je na njemu 10.2.1. Da li moze neko da mi kaze do cega moze da bude to?
Da li mozda zato sto je bio zakljucan na ove nase smradove pa se nesto desilo prilikom otkljucavanja, ne znam vise ni sam sta da mislim.
Da li moze da bude neki hardverski kvar, posto sofverski ocigledno nije.. Zanima me da li je neko imao slicnu situaciju ili zna nekoga ko je imao i da je uspeo da resi nekako.

Hvala unapred.

Ripper
08-03-2017, 22:28
Problem nije do iPhona vec do MTS mreze. Ja imam iPhone 7 i presao sam sa Telenora na MTS (dobio od firme poslovni broj gde je sve besplatno i neograniceno). Od tad mi stizu poruke o propustenim pozivima kao i da sam bio zauzet (a imam ukljucen call waiting regularno koji nekad radi a nekad ne). Zbog identicnih problema sam davne 2009te presao sa MTS na Telenor gde problema nije bilo. Prosto ne mogu da verujem da posle 10god nisu resili ove bug-ove na mrezi al sad verujem ...nazalost...

bobanbg9
08-03-2017, 23:13
Zbog unapredjenja mreze zadnjih par nedelja i narednih par bice toga. Tako su meni rekli posto sam malo malo pa nedostupan.

Ogisha
09-03-2017, 00:27
lakse mi je sad kad znam da mozda nije do njega.. videcu u narednih par dana kako ce biti. al jedni sam, vise ne uzimam zakljucane telefone, samo fabricki sim free

rikee
09-03-2017, 07:04
Testa radi stavite na 2G pa vidite kako se ponasa

.stefan
09-03-2017, 11:02
@Ripper to i jeste za svako neverovanje...apsolutno se nista na toj mrezi nije desilo sto se tice pokrivenosti za 10 godina...licno imam problem u stanu,majka mi je na mts-u vec godinama i i dalje nemam signal iz neobjasnjivih razloga u vecini stana...horor od mreze...

rikee
09-03-2017, 11:11
Pa dobra gradnja [emoji3]... probaj 2G i ti

Ogisha
09-03-2017, 13:35
Ja sam probao na 2g i nisam primetio da izbacuje, dok kad prebacim na 3g ili ne daj Boze na 4g, desavaju se prekidi u toku paziva a nekada ne uspem ni da uspostavim poziv, samo izbaci call failed.

Ripper
09-03-2017, 14:02
Isti slucaj... Samo, kad je dzabe i sirce je slatko, u mom slucaju [emoji41]

Ogisha
09-03-2017, 14:07
Znaci da bezim iz mts-a cim mi istekne ugovor..

Azimuth
09-03-2017, 15:07
Ne znači. Evo npr u NS i okolini nema takvih problema. Pre će biti da je do mesta u kojem si tj lokacije ili do telefona.
Imao sam istu dilemu u januaru, da li ostati na mts i plaćati mnogo manje ili preći na Vip i plaćati osetno skuplje. Same brzine na 4G me ne zanimaju jer za ovo što većina nas radi na telefonu sasvim je dovoljna i 3G brzina.
Telenor opet ima katastrofalne rupe po celom NS. Često signal bude na 2G i u samom centru. O njihovim cenama ne bih trošio prostor na forumu.


Zaključak cele priče, proveri kakvo je stanje sa drugim mrežama tuda kuda se krećeš i spram toga vidi koju ćeš mrežu koristiti.

Ogisha
09-03-2017, 23:26
Ovih dana cu uzeti bas telenorovu karticu i koristicu par dana pa cu videti da li se isto desava.. Samo me brine sto na 2g radi kako treba, a cim se ukljuci 3g krecu smetnje. Hteo bih da ga prodam, ne znam da li ce se to desavati i kupcu, ne bih da me neko juri posle zbog toga.

zikicz
09-03-2017, 23:35
Uradi kako ti rece Azimuth,da budes siguran sta je,pa ako je do telefona,onda naglasi to kada ga prodajes.

Azimuth
09-03-2017, 23:52
2G signal je još uvek najjači i najstabilniji kod nas, tako da nije čudno što tu nemaš smetnje prilikom razgovora.
Uopšte nije nemoguće da rade nešto na mreži jer su trebali ili bi trebali da šire i na 800mhz 4G, tako da ono... A sa druge strane isto tako može i telefon da zeza (nije bitan brend, prosto nešto od hardvera crkne ili crkava). Zato sam ti rekao da proveriš pre svega kako radi na drugim mrežama. Ako je tu ok onda znaš da je do mts, a ako nije onda znaš da je do telefona.
Jel i drugi ljudi koji su na istoj mreži i istoj lokaciji imaju isti problem kao ti?

Cuksi
10-03-2017, 09:07
ja sam imao problem sa mts-om u bgu. nisam mogao da pricam iz kuce uopste a i po naselju je znao da gubi signal. a kvalitetu interneta bolje da i ne pocinjem.
presao sam od decembra prosle godine na telenor i stvarno sam zadovoljan. da su skuplji od mtsa jesu ali za razliku od pre sad mogu da pricam :)

Azimuth
10-03-2017, 09:52
Upravo to. Prosto može biti loša pokrivenost na nekim lokacijama kuda se krećemo i to je ono što pravi razliku da li ćemo biti u ovoj ili onoj mreži.
E da, ne moraš telenor karticu sa kupuješ. Idi u Vip i traži onu karticu na mesec dana. Vip svakako ima nacionalni roming i koristi bazne stanice od Telenora, tako da ima isti ili bolji signal. Jednim udarcem si ubio dve muve ;)

SG999
10-03-2017, 10:45
Jel si siguran da koriste njihove bazne stanice? Jer npr na Data Kartici na isto mesto imam sa VIPom 2crtice signala a sa Telenor 5crtice.

Ogisha
10-03-2017, 13:10
Nisam znao za tu njihovu akciju. Mogao bih bas da odem da isprobam to kad vec daju mesec dana neograniceno, taman da testiram telefon :) Hvala ti na ovoj informaciji i preko "Thanks-a" i pismeno :D
Meni i kada pise da je signal pun, desava se prekidanje, dok sam na 3g.


Edit:

Bio sam do Vip poslovnice i rekli su mi da ta promocija vise ne vazi. Tako da cu uzeti pripejd broj i testirati nedelju dana.

Azimuth
10-03-2017, 17:26
Proveri ti to ponovo sa njima. Meni su rekli krajem februara da je promocija aktivna i da će ostati tj da je neće ni gasiti.
Ili ako je samo priznanja radi onda kupi neki pri pejd i nemaš zezanja sa njima.