PDA

View Full Version : Srbija uvodi porez na uvozni digitalni sadrzaj.....



bbrks
23-02-2017, 14:34
U duhu prilagodjavanja Evropskoj Uniji treba da krenu da naplacuju 20% PDV-a na sve sadrzaje koje kuopujete odozgo......Spotify, Netflix i sl.

http://startit.rs/srbija-uvodi-poreze-na-sve-digitalne-usluge-iz-inostranstva/


Jednom recju, zalosno :one:

.stefan
23-02-2017, 17:28
Pa sta je ovo cudno? Mislim najnormalnija stvar je da za sve sto kupujemo treba da platimo pdv,zar ne?

SG999
23-02-2017, 17:31
Nismo navikli da placamo PDV, volimo da kupujemo na crno [emoji23][emoji23][emoji23]

sekularac
23-02-2017, 18:44
Razumem da mogu da naplate na primer za Netflix Serbia, ali ne znam da li mogu da naplate za američki account, ili za Spotify kojeg inače i nema u Srbiji nego ga koristimo preko vpn-a?

bbrks
23-02-2017, 18:47
Ma naravno da treba da placamo, nisam to mislio kad sam rekao zalosno......da ne politizujemo sad.... shvaticete nadam se....

.stefan
23-02-2017, 20:18
@sekularac ima logike,donekle si u pravu...ne znamo tacno kako ce to biti reseno
Ali npr gde postoji oficijalni store,npr google play,tu dileme nema...ali ne verujem da ce npr vaziti za US play store koji npr ja koristim...

@bbrks tu ne treba mi da cesemo glavu nego oni koji nude te usluge a uzimaju nam npr full cenu,a bez pdv-a da cene usluga snize 20% za vrednost poreza ako hoce da budu konkurentni

bbrks
23-02-2017, 20:25
Sve si u pravu, ali aj objasni to ovima iz Netlfixa npr :)...a da ne pricamo o tome, kakav bi mehanizam naplate PDVa bio....vise se plasim, da ce zbog nemogucnosti naplate ovi nasi, ne zelim ni ime da im izgovorim, jednostavno ukinuti ove servise.

.stefan
23-02-2017, 23:44
Ako vrse harmonizaciju propisa sa EU bice reseno isto kao i tamo...to bi u nacelu tako trebalo da bude,mislim to je poenta svega...
Jedan od mogucih scenarija i jeste taj tvoj nazalost,znajuci kako se sve ovde sprovodi...ali ajde da budemo optimisti :)
Bilo kako bilo na nama trenutno zaradjuju vise nego na drugima...kad se ovo uvede morace da snize cene jer nema poente da mi placamo 20% vise nego svi ostali