PDA

View Full Version : Sony Z5 Premium fleka na ekranu



.stefan
20-02-2017, 17:39
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170220/3dd3caccf79ade22f3b852e466a6b46b.jpg

Da li neko zna sta je ovo sto se pojavilo na ekranu,kao neka bela fleka koja se uglavnom vidi na beloj pozadini ili nekim svetlijim bojama?

Da li bi to eventualno moglo da se reklamira u okviru garancije?

Na ekranu nema ogrebotina niti bilo kakvog znaka da je to moglo da se desi nekim fizickim ostecenjem ili tako nesto...

Sta je uopste ovo? Ne lici na mrtav piksel...

Imate li neko misljenje?

bolev87
20-02-2017, 18:34
Ne znam sta je ali sam vidjao to. Drug mi ima huawei mate 7. Ima dosta tih fleka po ekranu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kurta
20-02-2017, 19:36
Probilo osvetljenje. Nema sta drugo da bude, mislim da mora da ti zamene ako je bez ostecenja i u garanciji :)

.stefan
20-02-2017, 19:43
Mhmmm...sta mu tacno dodje to "probilo osvetljenje"? Na ekranu na tom mestu nema nista,a i generalno je super ocuvan

Videcu da posaljem mejl comtrade-u jer ih oni servisiraju...

lowzyyy
20-02-2017, 19:43
Meni se to isto pojavilo na monitoru samsung 24 inca. Kapiram da je otiso ekran na tim tackicama

Kurta
20-02-2017, 19:45
Pa imas osvetljenje koje je tipa 2mm debelo i sastoji se od (lupam) 20 listica. Negde je nesto pritislo, napravila se rupica, hoce od vode, da ne pricam napamet sada, ali ima dosta faktora koji mogu uticati. Nemas sta puno da razmisljas ako je pod garancijom :)

.stefan
20-02-2017, 20:53
Pa samo je pitanje da li osnovna internacionalna garancija to pokriva

milosnbgd
21-02-2017, 15:51
@.stefan to su takozvani duhovi na ekranu, kao sti kaze @kurta moze da bude vise faktora,uglavnom se to desava na zamenskim ekranima koji su vec menjani iz razloga sto sve kineske kopije,mislim na ekrane,drugi razlog moze biti da je ekran naslonjen na tom delu gde ti se nalazi fleka,kako god treba da se obratis u servis,nista ne smeta radu samog tel ali u jednom momentu pojavice se jos ili ce ekran naprosto prestati da radi,nema pravila


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
21-02-2017, 16:42
Fazon je u tome sto samo comtrade radi servis ovde,a ne prihvataju ni jedan koji nije kupljen ovde...
Internacionalna garancija ne vazi...kontaktirao sam ih...kazu da se menja ekran...
Znaci ako hoces ovde,mozes samo da platis...
E zato je apple zakon

P.S. niti je naslonjen bio,niti nista...jednostavno se pojavilo...

stipp
21-02-2017, 16:58
Ne mora biti nigde naslonjen, niti udaren..
Isto na koliko i laptopova i monitora postoji to..

Samo stvar koliko sreće imas..

.stefan
21-02-2017, 17:09
Ma jasno...Nego gde telefon odneti,kome reklamirati,to je pitanje

CJay
22-02-2017, 19:28
Skoro sam imao slican slucaj sa nekim alcatelom. Ispostavilo se da je na toj poziciji iza fleke sraf koji drzi kuciste i da je bio pretegnut pa je pravio fleku. Sumnjam da je ovo ista ta stvar, ali nije zgoreg pogledati. Konkretno, kolega je isti taj alcatel nosio u servis i rekli su mu da je ekran u problemu, bla bla...dao meni na pogledam, ja popustio sraf i fleka nestala...glupost...

.stefan
23-02-2017, 04:07
Ma ne bih to otvarao uopste...problem je sto nigde u Srbiji ne moze da se ostvari garancija...comtrade je jedini zastupnik,a oni priznaju samo garanciju odavde