PDA

View Full Version : Wacom grafička tabla



directx
20-02-2017, 15:31
(Mozda nije za ovu sekciju promenite slobodno)

Gledao sam neke grafičke table koje bi mi najviše služile za retuširanje (voleo bih da se oprobam i u crtanju) pa me interesuje ako neko koristi ili zna više da me uputi Malo, pošto bi mi to bila prva grafička tabla, pa ne znam uopšte ni šta da očekujem. I možda da mi kaze koju bi pre trebao da kupim od ove dve Wacom ctl -671-eu i ctl-471 ili neka treća? Naso sam ih za 6500 i 4500 i da li je to prevelika cena?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
21-02-2017, 12:50
nisam nikad licno imao ali sam se igrao malo sa jednom njihovom tablom. Rodjak kupio sebi. Samo sto je njegova bila skuplja oko 1000 eur, imala je ekran tj. crtalo se po ekranu. Ako sam dobro video gore pomenute su drugacije.
Iskreno meni deluje da je mnogo preciznije raditi sa misem. Posto tu svaku tablu treba da kalibrises tj. da podesis olovku kako reaguje. I sa tim je bilo poprilicno muka, posto sam mu pomagao i nije bila bas 100% precizna. On se kasnije navikao i uspeo je da se sa zanima sa njom ali to je bio vise hobi (pare mu nisu problem pa moze tako :D ). On je crtao i gledao u tablu posto ima ekran, ne znam za ovo bez ekrana koliko je zgodno za neki ozbiljan rad. Probaj da vidis jel ima negde ili da li mozes da probas da vidis kakav je osecaj raditi sa tim.
Iskreno rodjak je mislio da to manje vise radi samo :D ali nije treba imati ruku za to isto kao i za crtanje :)
To je moje misljenje i malo iskustvo :)