PDA

View Full Version : Kako da proverim da li mi je ukljucen find my iphone



nikky
12-02-2017, 00:22
telefon mi je ukraden a ja nisam sigurna da li mi je upaljen find my iphone na njemu. kako to da provjerim?

Stefan_kv
12-02-2017, 00:25
https://www.icloud.com/iphone_welcome/

Ukucaj user i pass i videces. Verovatno je ostao ukljucen...


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
12-02-2017, 02:01
Po nekom defoltu bi trebao da je uključen, ako se ne sećaš da li jeste ili nije verovatno jeste, jer bi se setila da si išla u opcije i isključila to.
Kako su ukrali? Jesi li prijavila policiji?

nikky
12-02-2017, 12:07
prijavila sam al nisam nesto optimisticna da ce biti pronadjen. kad provjeravam preko stranica za imei check pise da je upaljen fmi i da je u lost modu ali ga ne locira i ne znam da li je dostavljena poruka na njega koju sam poslala preko icloud-a, jer pise na cekanju.
jos nesto me buni pa molim za pomoc. na icloudu u postavkama pise prijavljeni ste i koristite ios 8 no par dana prije kradje uradila sam update na 10.2.

spree
12-02-2017, 12:39
Meni je tako isto pisalo juce, na 10.2.1 sam. Ocigledno neka greska programa.

vlada11070
12-02-2017, 14:12
kad provjeravam preko stranica za imei check pise da je upaljen fmi i da je u lost modu ali ga ne locira i ne znam da li je dostavljena poruka na njega koju sam poslala preko icloud-a, jer pise na cekanju.

Predpostavljam da je razlog tome ugašen telefon. Čim se upali ti ćeš videti lokaciju.
Samo pamet u glavu i kada dodješ do lokacije.

nikky
12-02-2017, 14:40
pise uredjaj izvan mreze. jel ga locira cim se upali iako nije povezan na wi fi? kako ce ga povezati ako je zakljucan :??:

Stefan_kv
17-02-2017, 00:51
Ima li sta novo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
17-02-2017, 01:47
Sledeći post od takvih je kada budu imali sledeći problem. Pitaju, dobiju odgovor i zatvore forum.

nikky
18-02-2017, 22:56
nema nista novo :( i dalje je van mreze. pratim stranice s oglasima i molim se da se pojavi, a ustvari bi se trebala pozdraviti s njim za sva vremena :(

vlada11070
19-02-2017, 01:08
Teška situacija, ali je tu najbolje da se ne nadaš, bolje po tebe..
Kako je došlo do svega toga?

nikky
19-02-2017, 11:57
nekoliko neprospavanih noci zbog drugih problema, umor i nesmotrenost, voznja dvije tramvajske stanice bila je dovoljna da profi odrade posao. tako da... ako vas nekad put nanese u sarajevo torbu pod misku obavezno jer ne znas s koje strane vrebaju svjetski istrenirani dzeparosi.

pratim oglase i nevjerovatno kolika je potraznja za icloud zakljucanim telefonima, znaci da imaju "lijek" i za to.

Zilas
20-02-2017, 10:05
Lek je kao i za ukradene automobile.. rasklope i u delove. Zetu ukrali, upaljen FMI i nikad se ne pojavi online. Moj 4s ukrali, prijavio policiji. Nikad ga ne nadjoše. Ne nadaj se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
20-02-2017, 10:13
Uf bre Zilas jesi neki pesimista...mozda nadju...male su sanse,istina, ali mozda nadju...

Zilas
20-02-2017, 10:15
Ma ja sam član realističke partije :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikky
20-02-2017, 12:41
upravu si Zilas, no treba ostaviti mali tracak nade, bar dok ne prodje jos neko vrijeme :( bio je savrseno ocuvan, dijelovi bi se dali unovciti ...

mozda je glupo pitanje ali kako se moze nakaciti na mrezu ako je zakljucan ili on sam hvata neku otvorenu mrezu?

Zilas
20-02-2017, 14:15
Nije mi namera bila da mračim ali nikky uradi sve što je do tebe. Ako ne budeš imao sreće, otišao je preko grane ili u delove. U oba slučaja otpiši. Želim ti da ga nadješ ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
20-02-2017, 14:36
@Zilas
nikky je clanica,a ne clan. [emoji6]

nikky
20-02-2017, 15:16
@zikicz hvala sto pazis na gender :)

ps. hvala svima na komentarima :love:

Zilas
20-02-2017, 15:35
Izvinjenje članici :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
20-02-2017, 15:40
A tek pošto si članica ćeš dobiti još više pozitivne energije od nas muškaraca da ga pronadješ! [emoji4]

SG999
20-02-2017, 17:49
U Pozarevcu poznanici lopov usao u kuci i uzeo iPhone (Mislim 5S) i jos nesto i zbrisao. Saznali su ko je i imali su veze ali dzaba... Nadam se svakako da nadjes. Ja zbog toga nosim torbicu.

Joker
20-02-2017, 20:05
Da li je onda bolje da opcija FMI nije uključena? Veća je šansa da će se pojaviti na oglasima nego ovako. Ako ima passcode ne može biti online, ako nije online FMI nije od koristi. Ako 10 puta promaši passcode podaci će se obrisati, ili će on napraviti restore, tako da svakako do podataka neće doći, jedino ako baš u tih 10 pokušaja ubode passcode :(
Kombiacija FMI i passcode baš nije dobitna za lociranje telefona.

SG999
20-02-2017, 20:08
Passcode je zakon jer nije potrebno da neko visi po tvojim stvarima. A to za brisanje podatka to samo ako ti je ukljucena ta opcija.

nikky
03-03-2017, 23:40
nema nista novo :( ali i dalje pratim oglase, vise po navici nego sto ocekujem da cu pronaci svoj telefon...
nesto me zanima ako neko zna da mi pojasni...
imei broj na orginal iphone-u je otisnut na poledjini telefona, kako je moguce da vise razlicitih telefona ima isti broj (tj. kombinacija slova i brojeva), jel to znaci da je maska promjenjena ili?

bobanbg9
04-03-2017, 00:42
Mislim da od 6s vise ne pise imei telefona na poledjini.

vlada11070
04-03-2017, 01:34
Što kaže Boban iznad, od 6S, zaključno sa njim se ne pišu IMEI brojevi na polenjini.
Mislim da jedan telefon, jedan broj, ne može da bude isti IMEI za dva telefona, može da sadrzi iste brojeve i slova ali ne i isti raspored, onda IMEI broj ne bi imao smisao.

nikky
18-03-2017, 19:50
evo update informacija, da me @vlada11070 ne kritikuje kako se javljam samo kad imam problem :)
neki dan je moj tel lociran preko icloud-a no danas vec je izbrisan tj. ne vidim ga ni izvan mreze i na stranicama imei check je find my iphone off, sto znaci...

zabrljanje
18-03-2017, 20:06
Besplatni servisi za proveru nisu pouzdani. Postoji nacin da to proveris preko Apple sajt-a iako su oni uklonili glavnu stranicu preko koje se vrsila provera da li je ukljucena Find My iPhone opcija.

Isprati ovo uputstvo

http://www.unlockboot.com/2014/10/how-to-check-iphone-icloud-activation.html

Goxy86
25-03-2017, 18:15
Evo sta se meni desilo u januaru i pozitivna strana kako me je spasio FMI.
Bio sam u strasnoj frci i ulecem u taksi sa brdo stvari ispred klinickog centra (tamo sve sami taksi lesinari ali to je druga prica) i izlazim kod urgentnog c. Posle 15 min provalim da mi nema telefona, vratim film, bio mi u zadnjem dzepu i verovatno ispao na zadnjem sedistu. Krece panika, ne znam uopste ni u koji sam taksi usao a kamoli broj vozila, ne mogu da napustam urgentni da bi se vratio na taksi stanicu pa da pitam tamo. Zovem svoj broj non stop sa drugog tel, zvoni sve vreme ali niko se ne javlja. Setim se da mi je iphone ostao na vibraciji i da taksista ne cuje, ali frka ce biti ako nova stranka uleti u taj taksi sigurno ce ga ukrasti. Zovem brata da se uloguje na moj icloud i prati lokaciju telefona. To je tek sou, taksi je u pokretu i non stop je druga lokacija po gradu. Brat preko FMI posalje poruku da je tel izgubljen i da se jave na taj i taj broj i takodje posalje zvucni signal da tel zvoni da bi ga neko primetio. To je ono sto me je spasilo. Taksista ga je cuo i odmah nas kontaktirao da je tel kod njega i da ne brinemo da ce ga dovesti u povratku. Inace ne bi ni znao da se javi na iphone kako je sam rekao posto je stariji i ne razume se tako da je zapisao kontakt sa ekrana na papir old school i zvao nas.
Nakon pola sata je dosao ispred urgentnog, nije hteo ni da uzme pare koje sam mu drage volje nudio da ga castim i pozeleo mi srecu itd. Nisam znao kako da mu se zahvalim i koliko mi to znaci. Prosto sam bio odusevljen da tako posteni i dobri ljudi postoje. Pogotovo kad je covek u nekoj svojoj muci i frci to je bilo veliko olaksanje na kraju.
Eto to je moja prica sa pozitivnim krajem i naravoucenije da FMI uvek ali uvek bude ukljucen jer nikad ne znas kakva situacija moze da te zadesi.

zikicz
25-03-2017, 18:23
Brate,kakva sreca da naletis na takvog coveka.