PDA

View Full Version : Samsung Note 5, nadiglo se staklo.



RealCop1993
09-02-2017, 13:44
Pozdrav forumasi, imam note 5 samsunga medjutim pre 2 meseca je pocelo da mi se nadize zastitno staklo/folija ili sta vec pri vrhu telefona.
E sada, interesuje me sta mi je ciniti? Koje je resenje ovde? Telefon je u garanciji ali cisto sumljam da ovo podleze garanciji. Telefon nije ispadao nikad, citao sam malo po netu da se desava i drugima isto. Interesuje me da li ce se to spustiti dole prema ekranu i koje bi tu resenje bilo. Da li moze da se zameni samo to prednje staklo bez taca ili sta?
Takodje sam citao da postoje neke folije, recimo u istoj boji prednjice koje se prelepe da se sakrije to sto se podiglo.


Slike: http://imgur.com/a/R5Arp

Azimuth
09-02-2017, 14:39
Ne znam za folije, ali znam da će ti se to raširiti.
Ja bih odneo u servis i reklamirao, ako imaš garanciju. Popravka inače nije baš jeftina i obično se menja komplet displej.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

bearsstorm
09-02-2017, 17:55
Koja garancija kad taj model nije zvanično ni u evropi bio a u srbiji tek.A garancije radnje to je uvek lutrija i natezanje od onog ispao vam je aparat pa do upao je u vodu....nažalost


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

RealCop1993
09-02-2017, 18:06
Pa garancija radnje, nije zvanicna garancija, da.. Zar ne moze da se promeni samo to prednje staklo... ako moram ceo tac onda je oko 100€, ali reko da vidim jel mora ceo tac ili moze samo to prednje staklo iznad taca ili kako to vec funkcionise.

bearsstorm
09-02-2017, 18:10
Ako je kao na ostalim Samsung uredjajima zadnje generacije mislim da je ceo tač u pitanju


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Azimuth
09-02-2017, 18:16
U suštini može samo staklo da sr menja, ali ti to neće niko raditi jer postoji rizik da pukne i tač. Neće niko na sebe da preuzme odgovornost i iz svog džepa da plati više nego što će od tebe uzeti... to je problem i zato je gotovo pravilo da se menja u kompletu sve.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

lesa0208
09-02-2017, 18:43
Drugar je skoro na Samsungu S5 menjao samo staklo, pa predpostavljam da moze i na tom modelu. Zamenili su mu sasvim lepo staklo bez ikakvih ostecenja telefona, i menjao je u profitelu (da se ogradim odmah ne reklamiram nikoga samo kazem gde je menjao) i samo staklo je platio 80e


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
09-02-2017, 22:24
Pod garanncijom nek reklmira