PDA

View Full Version : Problem sa nalozima



peniko
06-02-2017, 22:17
Postavljam pitanje u prijateljevo ime... Kupio klincu iPad 4 pre godinu i nesto. Uredjaj A1460... Klinac se igrao, uredjaj ostao zakljucan. Dete nema pojma ni ID ni pass ni da li je nekako povezan sa iCloud servisima, ni mail sa kog je registrovao... Sa drugarima unosili nekakve mailove i sada izbacuje neki Activation lock i trezi apple id i pass. Jedino sto dokazuje da je to njegov uredjaj su racun i garancija na ime mog prijatelja. Ima li pomoci? Thnx

Igor88bg
06-02-2017, 22:22
ides sa tim u istyle... @Mikenzi ce ti dati preciznije informacije...

peniko
06-02-2017, 22:26
Ok. Cekam odgovor. Hvala na ovome... Zaboravih da napomenem, uredjaj je kupljen u CG, u njihovoj i-prodavnici, oni su samo poslali mail sa uputstvom da se ide na nekakav live chat na sajtu, a to ni ne postoji.

zabrljanje
06-02-2017, 22:39
Pogledaj iEnciklopediju i temu o kontaktu sa Apple Support i tamo imas nacin kako da ih besplatno kontaktiras preko Vibera.
Ako imas dokaz o kupovini, prema onome sto sam ja video, trebalo bi da sve moze da se resi dobro.

Svakako mozes i sad lepo da odes do njihovog support sajta ili cak da skines Apple Support aplikaciju ako imas neki iUredjaj i da ih kontaktiras.

peniko
06-02-2017, 23:49
Sastavio sam im mail i poslao na mail [email protected] u nadi da cu dobiti case ID kako bih mogao da ih pozovem. Probacu Viber, Skype, bilo sta osim Appleovih sranja, posto vise nemam njihove uredjaje bas zbog ovakvih stvari. Ako se neko seti jos necega, slobodno neka pise... Kakve su mi sanse da odem u iStyle? Mogu li oni to resiti? Hvala svima

.stefan
07-02-2017, 01:29
Nema pomoci,trazice ti sigurnosna pitanja za apple id...
Ako nemaju nikakve informacije nema nista od toga...provereno
Evo @Byakuya je skoro imao jedan takav uredjaj i nije uspeo nista da uradi...
Nisu to glupe Apple-ove stvari,to su sigurnosne procedure koje se ne mogu pregaziti restorom...i to je dobro...i ne moze svako da lupa podatke i da se ne seti posle ni cega...prvo sto decu treba nauciti u rukovanju uredjajima je otvaranje acc-a odgovorno i pamcenje passworda...pocev od email naloga pa na dalje...
Nego lepo sad nek sedne i nek se seti svih postojecih i nepostojecih mejlova i kombinavija passworda pa pamet u glavu sledeci put