PDA

View Full Version : Apple watch siri dictation na hrvatskom



Didule
05-02-2017, 21:30
Uspeo sam da namestim jezik kada odgovaram na poruku na hrvatski dictation da mogu glasom da napisem poruku. To je dosta nezgodno jer moras opet rucno ulaziti u poruke pa onda traziti primaoca i ostalo. Ako pozovem siri da napise poruku primaocu ona otvori ekran sa mikrofonom, koji kada pritisnem sat prepoznaje engleski jezik. Da li mogu nekako da namestim da kada kazem siri da pise novu poruku da se odmah aktivira dictation na hrvatskom?

Uprosceno pitanje, da li se preko sata moze poslati poruka na hrvatskom, bez koriscenja ruku, samo glasom?

dodo
26-01-2018, 18:24
Prvo da odgovorim na gornje pitanje: Siri ne zna hrvatski ili srpski i ne zna se kad će naučiti. Kako stvari idu i koliko pažnje Apple posvećuje tom segmentu OS-a, ne tako skoro.

No zato je diktiranje prilikom odgovaranja na poruke radilo savršeno. Do predzadnjeg apdejta (4.2.1 pretpostavljam jer sam ga sinoć digla na 4.2.2).

Uglavnom od 4.2.1 diktiram hrvatski, a on upisuje engleski. Na šta to sliči možete zamisliti.

Postavke nisam dirala, jezik watcha je bio i ostao engleski (kao i na iPhoneu gdje to i dalje radi bez greške) dok je regija postavljena na Hrvatsku.

Može li netko isprobati kako mu radi glasovno odgovaranje? Nisam valjda jedini baksuz koji ga je koristio.
I ako vam radi, dajte javite kako imate postavke postavljene. Hvala!

Didule
26-01-2018, 21:35
Meni na 4.2.2 radi dictation na hrvatskom, ali ako udjem rucno u poruku i pritisnem onu ikonicu za mikrofon. Ako pokusam da aktiviram siri glasom i zatrazim slanje poruke, kada otvori poruku i pocne pisanje, pise na engleskom, sto je sranje, jer bi meni odgovaralo da mogu dok vozim kola ili nesto slicno, glasom pozovem siri na satu, kazem kome da posalje poruku i izdiktiram tekst na hrvatskom. Ovako se potreba za koriscnejem sata prilikom slanja poruka, znatno smanjuje, jer ako cu vec da tipkam po satu pet puta, onda mogu i da izvadim telefon i otkucam poruku k'o covek.

dodo
26-01-2018, 21:45
Na kojem jeziku ti je watch?

Inače da, kako sam napisala, Siri je nula bodova za naše jezike. Diktat (mikrofon) nije vezan uz nju tako da izvrsno radi na hrvatskom.

Sad sam prebacila jezik na hr i diktat naravno radi. No navikla sam imati sve na eng i ne kužim koji klinac mu se poremetio.

Didule
26-01-2018, 22:02
Meni su telefon i sat na engleskom. Dictation na hrvatskom.

Zexx021
29-01-2018, 02:00
Koju Seriju Watcha imate? Kakvo je stanje Series 2 sa OS 4.x.x? I dalje sam na OS 3 ne znam kako bi se ponasao na OS 4 pa ako neko ima neko iskustvo..

kaunakakai
03-02-2018, 00:50
Moje iskustvo. Ne podiži na OS 4. Sat ti ima sve opcije koje su ti potrebne. Samo ćeš uporiti sat i moraćeš imati iOS 11 na iph. [emoji4]

vlada2907
03-02-2018, 09:13
Kako da namestim da mi dictation bude na hrvatskom, koja je to opcija i gde se nalazi u settingsu?

Didule
03-02-2018, 10:06
Mislim da moras da imas na telefonu default tastaturu na hrvatskom. Bar je tako kod mene (zbog dictation) i ovo mi i na satu radi normalno.