PDA

View Full Version : Procesor, pregrevanje, posledice



Rista011
14-01-2017, 18:08
Prilično sam siguran da sam koristio kompjuter ~ dve nedelje, a da kuler na procesoru nije radio uopšte
Nisam imao neke posebne probleme, npr. da se gasi, ili tako nešto, pa da pomislim da su temperature problem
Jedino u igricama kad ih igram duže od 5 minuta krene nekakav lag, ali nije to seckanje kao pad fpsa, nego čudan lag, ne znam kako da objasnim
Mislio sam da me neki proces zeza, pa sam dizao sistem i to, i na kraju sam batalio da se bakćem time jer nisam ni igrao igrice, pa nisam primećivao ništa drugo čudno, osim što mi je nekad možda video neki na yt zaseckao
I tako posle ~ dve nedelje proverim temperature i vidim CPU: 80 stepeni, Core 0: 100 stepeni
Otvorim kućište, gurnem malo žice od kulera u delu gde ulaze u ploču i proradi
Evo već neki dan mi sve radi kako treba, mogu li biti siguran da nemam neka trajna oštećenja, jer ipak je to mnogo vremena da radi na 100 stepeni?

zule73
14-01-2017, 18:31
meni je jako čudno da ti komp nije dao nikakav znak upozorenja...
skoro se to desilo kod moje kceri na kompu i odmah je izbacio da ventilator ne radi...

.stefan
14-01-2017, 19:48
kuler ti radi,jer je zalepljen za cpu...ventilator ti ne radi... bez kulera bi ti se ugasio komp za par minuta...
testiraj situacija kako se odvija pa ces videti...mi jedino da okrenemo solju pa da vidimo sta ce da pokaze :)