PDA

View Full Version : iCloud slike



Mobtel063
09-01-2017, 21:49
Molim moderatore da premeste temu jer joj ovde nije meto ali ja ne nadjoh bolje... Sad pianje... Namestem mi je iCloud na komp i skida mi slike na c:iphone Sve je super ali ako ja obrisem sliku na iphone i ona mi se obrise iz tog foldera na kompu.. Sta da namestim na tel da mi uploaduje slike ali da ih ne brise iz kompa kad ih ja obrisem iz telefona na komp ima mestana hdd ali na i6 s 16 gb prostora uvek fali.... Pozzz

.stefan
09-01-2017, 22:54
Iskljuci icloud photo sharing...a ukljuci samo photostream...

Mobtel063
09-01-2017, 23:43
isto mi se desava
kad nesto slikam na icloud mi se slika pojavi odmah ali cim je izbrisem s telefona odmah mi se i s iclouda izbrise...

.stefan
10-01-2017, 03:12
Izvini moja greska,icloud photo library iskljuci u settings/icloud/photos...ostalo neka ti ga ukljuceno...
Mene nervira taj icloud library jer vidim da su ljudi imali problema sa tim,slicnih kao i ti i apsolutno nisam ni pokusavao da se zezam sa tim...
Dovoljno mi je sto mi je photo stream ukljucen i tako po potrebio mogu iz photos na mac-u da povucem slike koje mi trebaju sa photo streama dok ih ne prebacim na komp...

dzenopoljac
10-01-2017, 04:03
Sve zavisi šta ti treba. Meni je uvek uključen Photo Library jer hoću da mi fotke budu na telefonu, tabletu, kompu. A to je normalna stvar da ti se fotke brišu sa svih uređaja ako na jednom izbrišeš. Ne možeš da biraš. Ili radi kao što ti je @.stefan napisao.

.stefan
10-01-2017, 12:21
Pa i sa samo photo streamom se prebace svuda...
A nece da se brisu...
@dzenopoljac kako to uopste funkcionise? One se izvuku npr na Mac...gde tacno?
Mozes li ih ti posle skloniti na local storage na kompu negde,a da se onda ne pobrisu na svim drugim mestima?