PDA

View Full Version : iPhone 6 i iTunes problem mac os



ranke
02-01-2017, 17:51
Pozdrav svima

U pitanju je iPhone 6 16GB FW 8.1 , jailbreak da /Pangu
Na iMac-u je os Yosemite.
Prilikom povezivanja telefona USB kablom iTunes ne prepoznaje telefon kao ni iTools aplikacija. U system information delu operativnog systema pod USB telefon se najnormalnije pojavljuje
Probao sam sve, od deinstalacije, resteovanja, ponovne instalacije itunesa... i ništa.
Da nevolja bude veća od moje supruge iphone 5 radi najnormalnije na istom računaru, istom os-u i istom usb kablu.
Ima još nešto, ako povežem moj ip6 onda se itunes ne može zatvoriti nego mora force quit, dok nakon povezivanja pomenutog ip5 sve normalno funkcioniše.

Pretpostavljam da je nešto na mom ip6 problem, pošto ova petica radi normalno.

Da li je neko imao sličnih problema i ima li neko neku ideju za rešenje ovoga.

Unapred zahvalan. :bow:

zabrljanje
02-01-2017, 18:00
Mozes da probas Settings/General/Reset/Reset Location & Privacy.

Da li si proverio da nemas mozda neku prasinu u Dock konektoru?

ranke
02-01-2017, 18:07
Jesam probao pomenuti reset. Negde na net-u sam našao to kao moguće rešenje , nije pomoglo.
Ali ovo sa prašinom...ha nije loša ideja. Odoh to da probam.

Igor88bg
02-01-2017, 19:52
Ja mislim da je prljav konektor... U koliko ne pomogne samo DFU i restore probaj iz DFU izgubices JB ali ces imati uredjaj...

ranke
26-01-2017, 23:11
Evo posle nekog vremena , taman kada sam već odustao, rešio sam ovaj problem, sasvim slučajno.
Napisaću šta se desilo, eto ako se nekad neko nadje u sličnoj situaciji možda bude od pomoći.
Pomenuti telefon sam probao na nekoliko računara, i uvek je bilo isto.
Sasvim slučajno sam u Settings-Genera-iTunes Wi-Fi Sync naišao na podatak da će se Sync nastaviti kada računar "taj i taj" bude opet online.
To je moj stari računar koji sam pre jedno godinu dana izbacio iz upotrebe. Upalim ga, podignem iTunes i gle čuda prepoznaju se komp i iPhone :yes:
Jedino , što mi je iTunes rekao: Welcome to your new iPhone. Pa onda ono set as new ili restore from backup. Ja kliknem set as new i naravno ništa se ne desi nego samo iTunes predje na onaj standardni početni ekran sa mojim iPhonom konektovanim.
Naravno, probbam mob. i na druge računare...sve radi normalno, tj. iTunes na drugim računarima ga sada normalno prepoznaje.
Eto...zašto...kako...kakve to ima veze....ne znam...ali eto upalilo je.
Tako da to je to...čisto kao informacija ako nekad nekoga zakači sličan problem. :blush: