PDA

View Full Version : Telefon ne može da primi ispw file



nixysx
30-12-2016, 20:19
Ovako, drugarica ima 5s i skinula je iTunes da ubaci muziku i izašlo joj je ono obaveštenje da ažurira softver, imala je 10.1.1 pa da instalira 10.2 i ona je to potvrdila. I telefon joj se ubacio u recovery mode i samo stoji ona iTunes ikonica, pokusavao sam klasika restore ali izbacuje error4005, skinuo sam sa ispw me file i ubacio i isto izlazi greška 4005 ili samo piše "čekanje na iPhone", jel zna neko u čemu je problem? Da probam drugi komp jer možda ovaj ima problem sa konekcijom nekom, pa ne može da se poveže sa apple serverom da autentifikuje ispw file, ne znam. Jel može neka pomoć?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

shiza
30-12-2016, 20:30
Pa jesi li lepo ubacio u dfu mode?Probaj drugi kabel pa tek onda komp.

zabrljanje
30-12-2016, 20:55
Napisao si da ima najnoviji iTunes, onda probaj Hard Reset, povezi iPhone sa kompom i kad pita da li Restore ili Update, klikni na Update.

Ako nece, probas sve ovo samo sad ides na Restore.

Ako i tad prijavljuje greske 4005, 4013 ili 4014, potrebno je kontaktirati Apple (kod nas, citaj servis ali mozes i prvo njih da pokusas da kontaktiras).


Ovo je sa njihove zvanicne strane.

https://support.apple.com/en-us/HT201444


Od nekih drugis resenja, pominje se iskljucivanje iCloud backup-a (ako mozes da pridjes telefonu a mislim da si u recovery-u) pa onda pokusati update/restore.


Ima i varijanta za Windows 7


If your iPhone is stuck in Recovery Mode, this fix should restore your iPhone to the factory settings, but a backup should have been created automatically when the OS was updated so you will have the option to restore from backup once the repair is made.
If iTunes is open, exit iTunes
Disconnect iPhone from computer USB
Click Start menu on desktop
Go to Control Panel
Go to Programs
Go to Programs and Features
Select Apple Mobile Device Support and click repair
Connect iPhone to computer USB (device should install automatically)
Open iTunes
When prompted, click restore iPhone
OS should install now and restore factory settings




https://discussions.apple.com/thread/5381335?start=0



Moze da bude hardver.

nixysx
01-01-2017, 18:26
Sve sam pokušao, neće. Drugarica u februaru ide za nemačku pa će ga odneti u iStyle, ima garanciju i sve...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

SG999
01-01-2017, 19:02
Otkad ima iStyle u Nemackoj?

skiper
01-01-2017, 19:03
Imas i ovde iStyle

SG999
01-01-2017, 19:04
Ja koliko znam u Nemackoj nema iStyle.

nixysx
01-01-2017, 19:07
Znam, nema iStyle u DE, ali ima u Berlinu, onaj Apple Store, ne poznajem toliko Apple prodavnice i servisiranja, rekla je da kad ide u Berlin u februar da joj je brat rekao da ce odneti telefon u Apple servis. Nebitno, zanima kakva je razlika izmedju iStyle i App Store?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

zabrljanje
01-01-2017, 20:14
Takva da tamo mozda nekad moze da izvuce i neke stvari koje, zbog Apple politike, ne moze kod resellera ali je sustinski nebitno naglabanje oko toga posto je telefon u garanciji. To si mogao u startu da napises i mogao si da kontaktiras direktno Apple Support ili iStyle.

nixysx
01-01-2017, 20:28
Kontaktirala je ona iStyle u BG i rekli su joj da odnese telefon, ali mi smo iz Kruševca, ima 200km, takodje da kad ide u Nemacku usput ce da ostavi u nemackoj


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

shiza
01-01-2017, 21:43
Pa mogao si da posaljes u iStyle,brzom postom.Pogledali bi i videli da li moze da se nesto uradi ili ne,pa bi ti javili.:)

SG999
01-01-2017, 23:24
Ne bih ja nikad iPhone poslao brzom postom u Srbiji.

rikee
01-01-2017, 23:27
Mnogo vrednije stvari svakodnevno idu kurirskim sluzbama, tako da ti je komentar malo podcenjivacki... u svakom pogledu

SG999
02-01-2017, 00:12
Znam ja to samo sto nemam poverenja u kurirskim sluzbama ovde iz Iskustva. Pre bih isao 500KM nego da posaljem.

nixysx
02-01-2017, 00:14
Ja iskreno nemam lošeg uskustva s kurirskim službama, ali nekako se slažem, ne bih mogao da pošaljem telefon, i ako znam da će sve biti u redu, nekako ne znam


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Igor88bg
02-01-2017, 00:26
dosta prijatelja mi radi upravo za kurirske sluzbe... :-)HITNI PAKETI koji se zature pozadi a napred sitni... sve se baca jedno na drugo lomi to se baca samo da se oslobodi put :-D i u fazonu su osigurano je boli me k... desi se i sitne da izgube... ( jer sve trpaju pozadi u kamion zajedno) pa sada gledajte makar lepo upakujte...

zikicz
02-01-2017, 00:35
I kad sam kupovao i kad sam slao ip,islo je PE i nikakvih problema nije bilo.
Burazeru slali TV od 1,3 m i sve proslo OK.
@rikee je u pravu. Salju se daleko vrednije stvari od telefona.

Azimuth
02-01-2017, 09:57
Šalju, ali je za nekoga nešto od 50-100€ vrednije nego što je za nekog drugog predmet od 1000-2000€. Imajte i to na umu jer nikad ne znaš kakva je situacija kod onog drugog.
Lično sam slao, u većini slučajeva je bilo sve ok, ali je opet bilo i momenata kada naprave štetu negde tokom transporta.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

SG999
02-01-2017, 14:36
Nije meni zbog cene nego sam vec imao losih iskustva sa nasima, nemcima verujem ali se naravno i tamo kao svuda zna desiti nesto ali manji rizik i manje frke.