PDA

View Full Version : Cudno ponasanje displeja iPhone 6



Acinrav
20-12-2016, 13:57
Prije par mjeseci sam uzeo polovan iPhone 6, sve pregledao telefon zaista u fenomenalnom stanju bio bez ikakvih problema. Od tada, pa do prije par dana sve je funkcionisalo fenomenalno dok nisam otisao na planinu. Kad sam izasao iz auta displej je poceo da luduje, od dna je lagano pocelo horizontalno titranje i pomicalo se ka vrhu displeja. Temperatura vani je bila -5, nista strasno jer je drugov iPhone 6 radio besprijekorno. Telefon sam vratio u unutarnji dzep jakne, i nakon 10ak minuta izvadim da vidim radi li, ekran je bio crn i prikazivan je samo status bar gore bijele boje (komplet sadrzaj od mreze do baterije). Otkljucavanje preko TouchID je proslo bez ikakvih problema, ali displej se nije dozivao. Kasnije kad sam usao u restoran, na toplo, displej se polako poceo vracati u normalu, isto tako postepeno od vrha ka dnu, kroz nekih 3-4 minute je dosao sebi. Ista stvar se desavala evo dvije noci uzastopce, s' tim sto sam ga prvi put iskljucio, pa kad sam usao u auto i upalio ga displej je bio krvavo crvene boje i polako se vracao u normalu.

Takodjer sam primjetio da u donjem desnom cosku ima lufta (citajuci forum vidim da je to standardna boljka sestice). Da li je moguce da se bas zbog ovog lufta desava da displej pobudali na ovaj nacin? Drugov iPhone nema lufta dole, znaci zatvoren je maximalno.

Pavle
21-12-2016, 00:19
Pitanje je da li je displej original, nesto mi smrdi na taj problem..

Acinrav
25-12-2016, 14:16
Upravu si druze, zamjenjen je displej i bio je low-quality neki. Juce sam u servisu uradio zamjenu displeja, stavljen je novi i sve je uredu. Moze lock.