PDA

View Full Version : Računar zablokira u sleep modu



darkonda
19-12-2016, 17:47
Da li neko mozda zna razlog zašto mi pc računar zablokira kada ode na sleep. Detaljnije da objasnim, uopste se ne uspava, već ostane da zuji, kuler radi, ali ne reaguje ni na jednu komandu. Dakle moram da drzim dugo dugme za gašenje da bih ga ugasio i ponovo upalio. Na računaru je win10. Posedujem nov računar od maja meseca, i to mi je pocelo da se desava pre par dana. Ne desi se svaki put, ali jednom u pet puta...

Ovo mi se desava i na asus laptopu, na kom je win7, ali na laptopu sam nasao resenje, ne sme biti skajp upaljen (ne znam zašto, verovatno mu pravi nekakav problem). Dakle isto zablokira u procesu uspavljivanja, ekran se ugasi, a masina nastavi da radi.

Zivansi
19-12-2016, 20:29
Meni se to desavalo na Dell-u na windows 8.1. Stvar je bila u drajeverima. Posto ima dve graficke, jedna je pravila problem, integrisana. Resio sam polovicno instaliranjem novih drajvera, ali prvo se instalira drajver za integrisanu graficku, a tek onda za drugu. U servisu su mi rekli da se to desava zato sto nije legalna kopija windows-a. Problem se trajno resio kada sam podigao na 2in 10 i od tada nikakvih problema vise nemam. Isto je tako bilo, preklopim ga, ugasi displej, ali procesori ostanu da rade i istrosi celu bateriju. Probaj sa drajverima, trebalo bi da ce resiti problem.