PDA

View Full Version : Taster za paljenje i gasenje zvona



dzonikinsan
04-12-2016, 12:53
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, uzeo sam juce iphone 7 i uocio jednu stvar, postojji dugme iznad dugmica za pojacavanje zvuka koje sluzi za paljenje i gasenje zvuka ondnosno vibracije na telfona iz silent moda u ring mode, na proslim modelima iphone telefona koje sam imao 6s 6 5s ondosno svim modelima kada gasite zvono osetite vibraciju i kada ga opet palite osetite da vas telefon zavibrira u ruci posto je u podesavanjiam namesteno da telefon vibrira dok zvoni, ovde na iphone 7 kada gasite zvono jako slabo osetite vibraciju a dok palite zvono te vibracije uopste nema, da li je to problem do samog telefona ili je moguce iphone 7 sam po sebi iskljucio tu mogucnost koju je imao ranije ako neko moze da pokusa na svom iphone 7 telefonu da uradio istu stvar i prenese mi svoje utiske... Hvala na vremenu i razumevanju...

zabrljanje
04-12-2016, 13:21
Prema default podesavanjima je tako i nema sta da brines oko toga. Kad iskljucis zvono, osetis samo malo kliktanje kao kad pritisnes Home Button.

dzonikinsan
04-12-2016, 13:23
Zahvaljujem tako i osecam kada gasim zvono a kada ga palim ne osecam bukvalno nista? jel i to tako treba?

mcnc
04-12-2016, 13:43
Sedmica kao i 6s ne koristi vibraciju nego taptic engine, neka nova vrsta vibracije koja je drugacija u odnosu na klasican vibro motor tako da je to normalno sto se tako oseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonikinsan
04-12-2016, 13:47
I tebi hvala na odgovoru ali nije meni bilo pitanje sto se tako oseca jer mi je to i administrator odgovorio, nego kada palis zvono zasto se nista ne oseca bas ni malo vibracije, to je bilo moje pitanje gore postavljeno... Imao sam i 6s i nisam imao istu stvar kao sto ti kazes, normalno je vibrirao kada se zvono palilo...

mcnc
04-12-2016, 13:50
Normalno je da se ne oseca nista kad se upali zvono.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dzonikinsan
04-12-2016, 13:52
Pa veliko hvala gospodine... :) ncmc.... :thumbsup:

Mido
04-12-2016, 14:38
Pises da si imao 6s, a cudno ti ovo. Apsolutno nista u tom pogledu se nije promijenilo na 7.

dzonikinsan
04-12-2016, 14:41
Sad kad razmisljam veruj mi da ne mogu ni da se setim da li je isti slucaj bio i sa iphone 6s modelom, njega sam koristio do pre 3 meseca onda jedno mesec dana s7 egde dok mi nije stigla iphone 7 moguce da sam i zaboravio da je to tako bilo i na 6s...hvala tebi na odgovoru u svakom slucaju.... :)

Mido
04-12-2016, 15:02
Bit' ce da si zaboravio. Jer je taptic engine uveden sa 6s i takav je zadrzan na 7. U svakom slucaju strasna stvarcica, i mnogo prijatnija od obicne vibracije. Ne sekiraj se i uzivaj u 7-ici. :)

dzonikinsan
04-12-2016, 15:03
Hvala ljudinooooo.... :)