PDA

View Full Version : iphone 7 mozda problem sa wifi



michael clayton
03-12-2016, 15:54
inace uzeo sam iphone 7 32gb black sim free i za sada nemma zamerki sem sto sam primetio da kada mi je na kucnoj wifi ako je telefon zakljucan duze od npr 20min mozda neko vreme tako on se jednostavno iskljuci sa wifi,cim ga otkljucam on odmah nahvata wifi...
Kada sam ga aktivirao uradio sam sat as new i jednom sam mu uradio restor settingsa.. da li se nekom ovo desavalo mozda i na nekom drugom iphon-eu?

vlada11070
03-12-2016, 16:04
Ja sam slično primetio kod mene ali nisam obraćao pažnju jer koristim telefon samo nekoliko dana, a nisam osetio da kasne poruke ili neke notifikacije. Mislim da su oni to rešili na neki njihov način i da sve to radi kako treba. Ako vidim da kasni javiću ti.

michael clayton
03-12-2016, 16:10
Meni je problem zato sto sam upravo pre dva sata video da kad sam otkljucao telefon stiglo mi je nekoliko poruka na whatsappu.. moracu da ispratim,nadam se da je softverski problem. Hvala ti,isprati malo pa javi tvoja zapazanja.

Mido
03-12-2016, 16:14
Nije to nikakav problem. To je apple-ovo pametno rjesenje da se stedi baterija. I ja muke mucim s tim, pogotovo je to izrazeno otkad je ios 10 dosao. Jedino rjesenje ti je da ostavis i 3g aktivan, pa tako kad se wifi iskljuci makar ce ti stizati notifikacije. Ako neko ima drugo rjesenje, da se bez jb natjera wifi da non stop bude aktivan molim ga ko Boga da postavi.

michael clayton
03-12-2016, 16:18
Ma imao sam ja i na 6s ios 10 i nije pravio problem. Mogu reci da je blagi uzas ako je tako.

bbrks
03-12-2016, 16:21
Ne postoji...i ne kapiram sta vas muci......ukljucite 3G ili jos bolje 4G....inace te notifikacije trose 3 i 4g dramaticno :D...ceo 0,1 kb po notifikaciji.....jezivo :one:

michael clayton
03-12-2016, 16:23
Nije problem koliko trosi,vec da kad mi je na 4g baterija se prazni dosta brzo,ogradjujem se da je tako bilo na 6s-u,iako mi je na wifi a u ukljucen je 4g baterija se brzo trosi.

Mido
03-12-2016, 16:27
Upravo, problem je bas to sto 3g trosi vise bateriju od wifi. I tako su nas oni genijalnim nacinom da ustede bateriju natjerali da je zapravo vise trosimo. Fuj! Da makar ostave opciju izbora, hoces tu stednju ili neces pa i nekako.

bbrks
03-12-2016, 17:23
Gospodo, budimo realni.....ovde je pitanje gde zivimo......i kakva je pokrivenost 3g ili 4g tamo gde se nalazite......Apple svakako nije mogao da vodi racuna o tome u kojoj crnoj rupi se nalazimo :)

Mido
03-12-2016, 20:11
Ma nebitno je to totalno. Da je najbolja pokrivenost opet ce povuci vise baterije nego wifi. Ali zasto se uopste podrazumjeva da mobilni podaci moraju biti ukljuceni. Nakacis se na wifi, zakljucas telefon i oprosti se od notifikacija. Genijalno, ne znam kako se ostali ne sjete tog trika.

djole1989
03-12-2016, 20:33
I meni se isto desava mislio sam da je do mene...sad mi je lakse....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk

mcnc
04-12-2016, 12:59
Da nije mozda problem opcija wifi assist? Inace meni je sve popaljeno, 3g, wifi i bt zbog sata i baterija mi normalno drzi a nikakav problem sa notifikacijama nemam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
04-12-2016, 13:48
Sad sam ugasio wifi assist pa ce da vidimo...


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk

chimpresco
04-12-2016, 22:59
Uglavnom je do rutera...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mido
04-12-2016, 23:45
Brate mili al' lupate na sve moguce nacine. Procitaj temu prvo pa onda pisi. Ne moze ruter imati nista s opcijom koju je apple ugradio u iOS.

Uglavnom naisao sam na neko rjesenje i prema prvim testovima izgleda da radi. Testirajte pa vidite da li kod vas ima efekta.
Proces je ovakav:
1. Iskljucite wifi i mobilne podatke
2. Ugasite uredjaj tako da drzite power dugme dok se ne pojavi klizac.
3. Sacekajte 30 sekundi i upalite uredjaj drzeci power dugme.
4. Nakon sto se uredjaj upalio uradite hard reset (drzite zajedno home i power dugme dok se uredjaj ne ugasi i ne pojavi jabuka).
5. Nakon sto se uredjaj upali ukljucite wifi i spojite se na mrezu.
To bi trebalo biti to. Ovaj nacin navodno (u mom primjeru i ocito), onemogucava tu opciju cuvanja baterije gasenjem wifi-a na sleep-u. Ponovnim hard resetom vracate stvari u "apple normalu".
Nadam se da ce vam pomoci. Meni trenutno radi sve kako treba. Sve notifikacije stizu na vrijeme.

Napomena: Ukoliko vam ovaj nacin ne radi, probajte da iskljucite mobilne podatke a ukljucite wifi. A nakon toga korake 2, 3, 4.

chimpresco
05-12-2016, 00:07
Moje iskustvo je sledece: promenio lease time na ruteru na 23:59 i vise se ne "odkacinje".
A ti resetuj, restartuj i stagod, ja sam ga tako "resio" na 2 sedmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
05-12-2016, 09:56
Nisam primetio ovo kod mene na 7-ici. Sve mi notifikacije stizu na vreme, znam jer mi je pre neko vece NBA aplikacija pocela da salje pa me probudilo :-)
Doduse meni je stalno sve popaljeno ali kad god ga otkljucam uvek je zakacen na wifi.
Koristim i whatsapp, viber, fb .. i sve mi uvek stize na vreme.

SG999
05-12-2016, 10:18
Kod mene radi sve

chimpresco
05-12-2016, 12:23
Ako samo nekima ne radi, to znaci da to nije "feature" zar ne? Sto dalje znaci da ruteri prave "problem"?

SG999
05-12-2016, 12:49
Ako je to onaj "feature" sto prebacuje na mobilne podatke ako je los wifi, to sam iskljucio od pocetka. Router koristim AVM Fritz!Box.

dzonikinsan
05-12-2016, 13:42
Iskren da budem nisam primetio da mi je taj problem problem, do sada ni na jednom telefonu nisam priemtio da mi se diskonektuje sa wifi-a, mada sto neko rece ja i ne gasim mobilni internet nego mi je uvek upaljen kao i wifi gde ga imam pa se i sam zakaci, drugar jedan je imao problem slicne vrste i na kraju je bilo do samog rutera koji se sam po sebi resetovao i uvek kacio drugu ip adresu, a sve zbog toga sto je on to sam cackao i namestio kroz program na racunaru zbog nekoga programa sa torentima... Sve u svemu glupost no i da ne daj Boze nije nije, 7 je tek izasla i siguran sam da na nju imas garanciju i to applovu pa pravac u ovlasceni servis nek se oni bakcu sa time...

michael clayton
05-12-2016, 15:15
ispitivao sam ovo tokom vikend i moram doneti zakljucak da je ipak do rutera. tj 95% da jeste. Juce mi je na kucnom wifi-ju ispao prvi put oko 22h i jutros sam se probudio bez neta. Danas u firmi na wifi-ju nije ni jednom iako je bio i po sat vremena zakljucan. Inace uradio sam u clean restore danas pa cu videti kako se ponasa na kucnom opet. Moji u kuci na istoj mrezi koriste dva 6s-a i ipad i nemaju tih problema. Praticu situaciju.

Kako se menja lease time? Kako bese uopste da pristupim sbb-ovom ruteru?

shiza
05-12-2016, 15:28
Pa valjda 192.168.0.1
Meni se desava,stalno,da kada sam van kuce i kada udjem kuci ne kaci se na wifi dok ne otkljucam tel,tako je i bilo gde da odem...
Na 6s

Sent from using Tapatalk

michael clayton
05-12-2016, 15:54
Ma ok je kad si van kuce pa kad udjes,ali kad se nakaci onda je tu,problem je da kad si u kuci on cim ne radis nesto na njemu jednostavno se diskonektuje sa wif-ja.

nikolabl
06-12-2016, 10:27
Kod mene na 7 se desava da diskonektuje wifi samo kad sam u nekim kaficima koji su uveli one reklame pa kad se konsktujes moras aktivirati net. I drugu na 6s se isto desava na takvim wifi mrezama, dovoljno da bude zakljucan 5 minuta i izgubi wifi. Kod bilo koje klasicne wifi mreze gdje ima sifra ili je jednostavno otkljucana samo bez te aktivacije neta radi kako treba. Jedino se isto desava da kad sam u nekim dijelovima kuce gdje je bas slab signal wifi on iskljuci i prebaci na mobilni internet.

SG999
06-12-2016, 11:33
To sto prebacuje to mozes da iskljucis u podesavanjima.

nikolabl
06-12-2016, 23:38
To sto prebacuje to mozes da iskljucis u podesavanjima.

Kako da iskljucim?


Sent from my iPhone using Tapatalk

SG999
06-12-2016, 23:56
Kod mobilnih podataka u podesavanjima dole imas opciju