PDA

View Full Version : SBB cg-nat problemi



kursula82
10-11-2016, 22:53
Ludim od ovog natovanja. Adresa na wan-u 100.72.**.*** znaci neke sajtove ne mogu uopste da otvorim, npr. ryanair.com, kad upalim vpn otvori normano. Zatim imam problema sa jos par stvari i tu i tamo mi izlazi glupi cloudflare. Ako oni misle da ovime nisu degradirali uslugu onda nisu normalni. Istekao mi je ugovor mogu odma da odem da raskinem ali koliko citam niko mi ne garantuje da necu da dobijem natovanu adresu ni kod drugih provajdera, plus sto mi treba sport klub zbog euroleague. Da li jos neko ima ovakvih problema?

zabrljanje
12-11-2016, 08:59
Poceli su to da rade i u Telekomu i mnogi korisnici imaju CG-NAT. Kod Telekoma se to resava tako sto posaljes mail tehnickoj podrsci i kazes da imas Home Security sistem i da ne mozes da otvoris portove za pristup kamerama, napises da koristis za online gameing ili tako nesto i skidaju ti CG-NAT. Ne znam kako to funkcionise na SBB-u.
Mozes tako da probas.

Opseg IP adresa kod Telekoma koji ima CG-NAT je 100.64.0.0 – 100.127.255.255.

kursula82
12-11-2016, 12:08
Da cuo sam za telekom da skida na zahtev, hvala svakako na potvrdi informacije. Mislim da je potpuno isti opseg adresa i kod sbb-a. Takodje na sbb-ovom forumu su napisali da nece skidati sa cg-nat.
Elem imam opciju telekoma i imam opciju optiku exe-net. Ubija me cimanje oko promene svega toga i sto niko drugi nema sport klub. Ali ovako ne moze juce sam bar 10 puta morao da stikliram slicice da nisam robot i to na normalnim sajtovima npr. Instant-gaming itd.

zabrljanje
12-11-2016, 12:40
Lepo ti njima napisi da skinu tu budalastinu ili lagano prelazis kod Telekoma. Mozda se divljina opameti kad vidi da gubi korisnike.

kursula82
12-11-2016, 13:23
Ma da to je plan pa ce da vidimo al me nesto ne greje sunce da ce da se opamete.