PDA

View Full Version : imessage ne radi u VIPu



Malamija
09-11-2016, 22:02
Cao ljudi, meni se desila jedna vrlo neprijatna situacija pa bih volela da mi se javi neko kome se mozda desilo nesto slicno, nisam uspela da nadjem temu ovakvog tipa pa oprostite ako se ponavljam, unapred zahvalna :)

Dakle, kupila sam iphone 6 pre godinu i po dana u Americi i kada sam se nakon mesec dana vratila stavila sam svoju Telenor karticu u njega i nisam imala apsolutno nikakvih problema niti sam bilo sta morala dodatno da namestam. Zatim pre nekih 15 dana odlucim da mi Telenor vise ne odgovara i odlucim da se prebacim u neku drugu mrezu, da skratim pricu devojka u hendy-ju me ubedi da je VIP bolji od MTSa, medjutim kada sam pre otprilike nedelju dana ubacila vipovu karticu u telefon automatski mi je broj telefona odbacen na imessage-u i face time-u, ja sam pomislila da ce se to srediti kroz dan-dva pa nista nisam cackala, medjutim to se oduzi na 4-5 dana ja pogledam po internetu do cega bi to mmoglo da bude i sve sto sam nasla sam probala (gasila palila imessage i face time, apple ID, restartovala telefon bezbroj puta, vratila telefon na fabricko podesavanje, cak sam probala i da napravim novi apple ID) ali jedino sto sam uspela da uradim jeste da nekako vise ne mogu ni obican SMS da posaljem. Zatim sam kontaktirala apple i oni su mi rekli da to ne bi trebalo da se desava i da je greska kod moj provajdera (naravno da su mi proverili sve na apple ID kako nije do toga). Ja sam sutradan otisla do VIP-a ali tamo se nije nasao niko strucan da mi sa ovim problemom pomogne, vec su me uputili u Macolu recima da sam ja jedna od mnogobrojnih osoba koja im je dosla sa istim problemom u zadnjih nekoliko dana i da greska nije do njih vec do IOS 10.1.1 softvera, te da ce mi strucna osoba u Macoli to i potvrditi. Ja sam odmah otisla do Macole i kada sam decku pokazala moj problem, rekao mi je da je sve sa mojim telefonom u redu i da ustvari VIP nema direktan ugovor sa apple-om pa da njihova mreza ne moze da podrzi to i da se njemu takodje javilo dosta osoba sa istim problemom ali da su sve te osobe iz VIPa ili Telenora. Ja sam se nakon toga vratila do istog VIPa i "specijalisti za iphone" koji me je poslao u Macolu rekla sve to na sta je on meni prevrnuo ocima i rekao da je to cista glupost i da oni imaju ugovor, i kako je problem ili do mog telefona ili do softvera ali nikako do njih (da naglasim da ni u jednom trenutku nije pogledao u moj telefon o cemu se konkretno radi vec je na slepo pricao sve to). Naravno da sam ja besna izasla iz VIPa, spremna da se sutradan vratim sa ugovorom i ponistim ga, ali sam za svaki slucaj stala na trafiku i kupila pripejd karticu MTSovu da proverim da li se ista stvar desava i sa drugom karticom koja nije njihova buduci da mi je decko u macoli rekao da se nijednom MTS korisniku to ne desava jer imaju direktan ugovor sa apple-om, i cim sam dosla kuci stavila je, naravno sve je proradilo (i SMS, i imessage i face time). Moram da naglasim takodje da dok mi je Vipova kartica u telefonu ja nemam uopste opciju celular data network dok sa MTSom ta opcija postoji.

Ja sam sad u procesu raskidanja ugovora sa VIPom ali oni meni i dalje tvrde pazar kako je greska na mom telefonu (iako radi najnormalnije sa karticom drugog provajdera) a ne do njih, jer kako oni kazu osobe koje su kupile iphone kod njih taj problem nemaju. Bila bih vrlo zahvalna ako bi mi se javila neka osoba koja ima istu vrstu problema i (ili je samo) kupila iphone telefon kod njih kako bih malo razresila ovu misteriju.

skiper
09-11-2016, 22:42
Prvi put cujem za taj problem na VIP mrezi, ovde cak ima tema za taj problem na mts mrezi...da li si probala drugu VIP karticu?
Sto se tice ugovora niko od njih nema ugovor sa Apple-om koliko ja znam, npr. za reklamacije VIP salje iphone telefone u Begram servis a oni prosledjuju dalje

zabrljanje
09-11-2016, 22:50
Prvo, dobrodosla na forum :)

Drugo, misterije nema i sigurno je greska do VP-a, tacnije, njihove kartice. Da li si trazila da ti zamene karticu?

Ima mnogo korisnika na forumu koji su na VIP-u i nemaju taj problem.

Probleme sa iMessage aktivacijom su imali i MTS i Telenor korisnici a greska je bila i do provajdera a u jednom slucaju, verovatno i do Apple-a.

Ono sto sigurno mozes da probas je da trazis da ti zamene karticu i da sa njom probas.

Nadam se da ce se javiti ovde ljudi koji su imali slican problem i napisati kako su ga resili ali najlogicnije je, za pocetak, da probas sa zamenom kartice.

VIP necu da komentarisem da ne bi isli u off topci a definitivno si pogodila i mesto za temu i naslov teme, sve je kako treba i svaka cast za novog clana :)

djole1989
09-11-2016, 23:08
Ja sam u vipu od pocetka kad su poceli sa radom nikad nisam imao problema sa imsg i facetime od ip4 do ip7 i pre 10tak dana sam menjao telefon i sve radi bez ikakvih problema cak i kod zene na ios10 ip6s i opd caleta na ip6(ios10) nema problema sve radi super....moguce da je do tvoje kartice...probaj da ti daju novu mozda sa novom proradi ili uzmi prepaid na trafici vip i probaj sa njom....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk

bbrks
09-11-2016, 23:11
I trazi 4G karticu obavezno.....

Malamija
10-11-2016, 21:06
Joj kako je ovaj problem trajao danima ja sam pokusala to sve da obuhvatim a da bas post ne bude kilometarski. Rekao je meni taj decko u Macoli da im trazim novu karticu jer je najverovatnije do toga, mada meni u VIPu nisu hteli da daju taj dan novu karticu jer ugovor nije na moje ime nego na moju mamu sto je meni opet nebuloza ako je moglo time da se resi sve odjednom, tako da sam ja sutra otisla sa mamom i na licu mesta su mi dali zamensku karticu u Hendy-ju i ni ta kartica nije radila, zatim sam stavila i karticu moje majke koja je VIPova (tj sa njihovom ekstenzijom 060) misleci da je mozda problem zato sto sam prebacila svoj stari Telenorov broj ali ni ona nije radila. Mislim skroz zbunjujuca situacija, ali opet u celoj toj prici VIP je apsolutno neprofesionalan ispao pa mi je to ustvari glavni razlog zbog koga zelim da ponistim ugovor sa njima, da me setaju pola dana a niko mi cak i ne pogleda telefon ili proba nesto da uradi pa se jos brecaju sto zelim novu karticu kako bih isprobala sve opcije a i oni su mi u VIPu pomenuli prvo kako im se pojavilo dosta ljudi sa istim problemom u prethodna dva-tri dana pa zakljucuju da je do novog softvra a sa druge strane mi kazu kako je do mog telefona, sve mi je to izgledalo kao da oni znaju vrlo dobro da je problem do njih ali meni pokusavaju da zamazu oci tim pricama misleci da sam guska neka koja se ne razume ni u sta.

Svakako ljudi hvala vam puno na savetima! :thumbsup:

SG999
10-11-2016, 22:32
VIP nije ni V od VIP, Odkada sam presao na Telenor nemam glavobolje vise. Jedino sto mi je glupo kod telenora da dobijem poruke za reklamaciju uredjaja predhodnog vlasnika broja koji je imao uredjaj uz to. Malopre promenio broj i nadam se da cu imati mir. Telenor ili MTS, sta ti se vise svidi.

nixysx
10-11-2016, 23:14
Imam isti problem sa telenor karticom. Preko broja telefona nikako ne mogu da aktiviram iMessage, vec samo preko AppleID, i onda kad se dopisujem s nekim ko ima iPhone on meni salje poruke na broj telefona a ja toj osobi odgovorim otvara se nova konverzacija sa mojom email adresom i to me uzasno nervira, nije do verzije iOS jer ja imam 9.3.5 i isto mi ne radi, ja sam takodje zvao operatera i rekli su mi da to nije do njih, nemaju oni veze sa tim, do mog uredjaja je, ja sam sa Apple sajta sve korake uradio i idalje nece, dok recimo u Austriji mi se aktiviralo koliko sam karticu ubacio u telefon.
Evo čak sad i dok sam pisao ovo izleteo mi je onaj prozor za iMessagehttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/d92234f5bae282cb746b4ea77ec8130a.png


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

SG999
10-11-2016, 23:34
Ja sam isto na Telenoru i probao sam aktivirati sada i uspelo je, jel vredi taj imessage nesto ili da deaktiviram?http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/e6e64b1f74c91ed269ae13b7fa7b5c68.png

mp3player
10-11-2016, 23:42
Mislim da nije do vipa...to može da ti se desi kod svakog operatera... dok sam bio u Vipu nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a...kad sam prešao u mts imao sam problem ...koji se rešio sam od sebe...jednostavno je proradilo...(već sam pisao u drugoj temi, da je proradilo kada sam aktivaciju pokušao posle ponoći, tako da eto, probaj to, možda pomogne)

nixysx
10-11-2016, 23:43
Evo situacija je sledeca: Kada deaktiviram i zelim ponovo da aktiviram iMessage izbaci mi kao da je doslo do greske, da pokusam ponovo. I kada ja kliknem "OK" ispod iMessage ove prve opcije stoji kao da se ceka na aktivaciju i ja mogu da koristim iMessage ali preko iCloud adrese, ne preko broja telefona. Dok je kod sestre na telefonu potpuno normalno.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/d8bf75df3defb722a694627d1b1a2e40.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/8bdceb5c0e5e4b265c58fda894f84b57.png

Evo kako stoji kod sestre:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/346d1af62291f04713e5024f88d61dab.png


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

SG999
10-11-2016, 23:50
Probao ponovo i opet je uspelo. Stvarno ne znam.

Malamija
11-11-2016, 00:01
e apsolutno ista situacija kod mene se desila, i trajala dok nisam ubacila MTS pripejd karticu, a kazem najnormalnije je funkcionisalo godinu dana sa telenor postpejd karticom. Da li si ti nesto menjala neposredno pre te greske?


Evo situacija je sledeca: Kada deaktiviram i zelim ponovo da aktiviram iMessage izbaci mi kao da je doslo do greske, da pokusam ponovo. I kada ja kliknem "OK" ispod iMessage ove prve opcije stoji kao da se ceka na aktivaciju i ja mogu da koristim iMessage ali preko iCloud adrese, ne preko broja telefona. Dok je kod sestre na telefonu potpuno normalno.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/d8bf75df3defb722a694627d1b1a2e40.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/8bdceb5c0e5e4b265c58fda894f84b57.png

Evo kako stoji kod sestre:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/346d1af62291f04713e5024f88d61dab.png


Gesendet von iPhone mit Tapatalk







e apsolutno ista situacija kod mene se desila, i trajala dok nisam ubacila MTS pripejd karticu, a kazem najnormalnije je funkcionisalo godinu dana sa telenor postpejd karticom. Da li si ti nesto menjala neposredno pre te greske?













Ja sam isto na Telenoru i probao sam aktivirati sada i uspelo je, jel vredi taj imessage nesto ili da deaktiviram?http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/e6e64b1f74c91ed269ae13b7fa7b5c68.png


pa vredi ako imas vise prijatelja koji imaju iphone, pa mozes sa njima besplatno da komuniciras a imas dosta zanimljivih opcija :D

SG999
11-11-2016, 00:13
Sto vise opcija sto vise informacija i manja sigurnost [emoji23]

Malamija
11-11-2016, 00:18
Mislim da nije do vipa...to može da ti se desi kod svakog operatera... dok sam bio u Vipu nisam imao problema sa aktivacijom iMessage-a...kad sam prešao u mts imao sam problem ...koji se rešio sam od sebe...jednostavno je proradilo...(već sam pisao u drugoj temi, da je proradilo kada sam aktivaciju pokušao posle ponoći, tako da eto, probaj to, možda pomogne)

Mislim da sam bas tvoj post citala pre neki dan kad sam trazila po netu koje je moguce resenje, pa veruj mi da sam palila i gasila imessagejedno 20 puta taj dan u svako doba i nista, i cetiri razlicite VIPove kartice probala i nista. E sad meni je u svemu tome najcudnije sto ja nemam opciju celular data network na telefonu dok mi je VIP kartica u telefonu dok ta opcija postoji sa bilo kojom drugom karticom a probala sam i telenor i karticu iz Amerike od prosle godine i MTS, a kada sam to pomenula u VIPu oni su mi rekli da moj telefon uopste ne poseduje tu opciju pa je zato i ne prikazuje.

E da, moja drugarica koristi iphone vec sigurno 7-8 godina i citav zivot je u MTSu i njoj se par puta desilo da joj odbaci broj telefona kao opciju i salje mi poruke preko mejla ali se to samo vrati na broj telefona nakon par sati ili sutradan, ali nije joj se bas ovo nikada desilo i imala je uvek tu opciju gde udjes i mozes da namestis parametre za MMS i internet konekciju. Meni ustvari najvise to "smrdi" i sumnjam da je cela ova zavrzlama oko imessage zato sto uopste nema parametara za podesavanje kao opcije u telefonu.


Sto vise opcija sto vise informacija i manja sigurnost [emoji23]


pa to je nesto cime se iphone istice od android telefona kao poseban vid komunikacije, imas i face time koji ti u potpunosti zamenjuje skype i ne baguje :D

SG999
11-11-2016, 00:38
Znam za to ali mi to nije neka bitna funkcija, nekima jeste. Meni je bolje resenje app koja radi izmedju ios, android i windows phone nego samo za ios.

skiper
11-11-2016, 00:40
Jeste bitna kada se cesto dopisujes sa nekim ko je na iPhone-u

mikenzi
11-11-2016, 00:46
[COLOR=#333333]E sad meni je u svemu tome najcudnije sto ja nemam opciju celular data network na telefonu dok mi je VIP kartica u telefonu dok ta opcija postoji sa bilo kojom drugom karticom a probala sam i telenor i karticu iz Amerike od prosle godine i MTS, a kada sam to pomenula u VIPu oni su mi rekli da moj telefon uopste ne poseduje tu opciju pa je zato i ne prikazuje.

Sasvim je normalno što nemaš parametre za cellular jer se oni na VIP mreži automatski podešavaju.
Drugi operateri zahtjevaju ručno podešavanje ili putem SMS poruke pa ta opcija postoji.




Apple Authorized Service Provider

Malamija
11-11-2016, 01:19
NE CITIRAJ POST IZNAD.

aaa vidis to mi niko nije rekao, nego mi pricaju da moj telefon nema opciju za to. Ja jos ko luda trazim gde je to, jer na njihovom zvanicnom sajtu ima uputstvo kako manuelno namestiti parametre na iphone.


https://www.youtube.com/watch?v=1d304h_zuak&feature=youtu.be&t=5m35s

evo ga i video koji su objavili, negde oko 5:30 se prikazuje kako se podesava na iphone. Ja ne znam da li su oni nesto u medjuvremenu menjali ali koliko se da primetiti sve bi trebalo da mozes i rucno da namestis, zar ne?:thumbsup:

zabrljanje
11-11-2016, 08:15
Nekoliko opaski :)

Nemoj da pises post ispod posta u razmaku od nekoliko minuta vec koristi EDIT funkciju i nemoj da citiras post iznad tvog.


Ono sto je za tebe bitno, idi u VIP, insistiraj da ti zamene karticu i onda probaj da aktiviras iMessage.

mikenzi
11-11-2016, 09:43
VIP to ne moze da reši jer oni i nemaju taj kanal komunikacije kao Telenor ili MTS. Cak i da postoji problem on je uvek na relaciji iPhone - Apple server, tj. ne stize povratna aktivaciona poruka.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

zabrljanje
11-11-2016, 09:55
Jeste i to je bilo kod MTS-a kada su ih u dva navrata tretirali kao spam :D

Interesantno je da drugi korisnici nemaju taj problem kod VIP-a. Zato sam i napisao da prvo trazi drugu karticu i da prvo tako proba.

Najbolje bi bilo kad bi VIP mogao/hteo da proveri u kom delu skripi aktivacija.

mikenzi
11-11-2016, 10:09
Mislim da druga kartica tu ne pomaze. iMessage ce se aktivirati kada proradi server. U zavisnosti kada de to dogodi korisnici ce misliti da je njima resen problem zamenom kartice, reinstalacijom, resetovanjem, sign out/sign in varijantom, a ustvari nista od toga nije uticalo.

Prvo je problem bio sa Telenorom, pa sa MTS-om, sada je VIP na redu.

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

zabrljanje
11-11-2016, 10:16
Slazem se :) samo mi nije jasno zasto se to ne desava drugim korisnicima VIP-a. @skiper koristi VIP i nema problem sa aktivacijom iMessage-a.

Moram da priznam da nekad zbunjuju sa aktivacijom koja je sustinski automatska i to sto nikad, kao sto si pomenuo u jednom od postova, necemo dobiti info od Apple-a da je greka do njihovog sistema, kao sto je bilo kod Telenor aktivacije.

skiper
11-11-2016, 10:25
Nikakvih problema sa iMessage, juce trojica drugara promenila telefone i svima je odmah aktivirano, svi VIP mreza.

rmilanovic
11-11-2016, 12:03
Pazite,
definitivno sam resio problem zamenom kartice.
Kod prve,sa kojom je radilo sve do prvog update'a na ios 10 - nije nikako iphone mogao da iscita broj sa kartice.
Istog momenta,ubacivanjem druge kartice,aktiviram imessage- gasenjem/restartom iphona on vec prilikom boot'a iscita broj sa kartice,definise ga u phonebook kao my number,i imessage radi...
Ova procedura iscitavanja broja sa kartice prilikom svakog restarta je valjda njihova vise sec.opcija kako ne bi korisnik mogao da koristi imessage sa brojem iako taj broj nije u telefonu(kao sto mozete viber/whats app iako zamenite broj/sim)...

Znaci definitivno je iscitavanje broja sa kartice bilo uzrok...e sad,na ios 9 je radilo..pa vi vidite..

Malamija
11-11-2016, 12:07
Zabrijanje, hvala na savetu za postove :D

Sve u svemu, potpuna neprofesionalnost zaposlenih u VIPu, ako imas neki model telefona u prodaji onda se podrazumeva da imas i ljude koji se u taj isti model telefona razumeju i mogu korisnika da upute a ne na slepo da lupaju gluposti.

skiper
11-11-2016, 12:18
Nijedan operater nema obucene kadrove.
Ali VIP definitivno ima problem sa svojim karticama, ja sam imao problem sa internetom i nisu znali kako da mi pomognu vec su pricali da je do telefona. Naravno zamena kartice je resila problem ali ne iz prvog pita vec kada sam je zamenio drugi put.

SG999
11-11-2016, 12:33
Sta mislis da promenis broj u vip-u pa da probas sa tim?

Malamija
13-11-2016, 00:38
ma odustala sam od VIPa definitivno :D

djioka
13-12-2016, 21:14
Ja imam potpuno suludu situaciju...Prebacio sam se sa Telenora na VIP-u i juce ujutro mi je aktiviran broj... Sve normalno radi Imesage ( mislim ukljucen )...Posaljem poruku kolegi koji isto ima 6S i on me zove i pita da li sam promenio broj?
Da skratim...kada mu saljem preko Imesage pojavi mu se moj privremeni broj iz Vipa koji vise nije aktivan...Kada iskljucim Imessage pojavi mu se moj normalan broja... ali nije plavo nego zeleno ;)
p.s. i on je na VIP-u

zabrljanje
13-12-2016, 21:29
VIP - dva broja po ceni jednog :D

Salu na stranu, pozovi ih i vidi kakvi privremeni brojevi i slicne gluposti.

pfc011
13-12-2016, 23:08
Neradi im imessage vec mesec dana... preporucuju da se iskljuci imessage da ne bi automatski slao aktivacione poruke.

raykard
14-12-2016, 01:07
Ja i supruga smo na VIP-u i sve normalno radi. Bez ikakvih komplikacija, aktivacija i slično. Pre par sati smo se dopisivali bez ikakvih problema. Takodje sam danas slao i
Prijatelju iMessage koji je u MTS-u, takodje sve radi bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk

daki.dincic
14-12-2016, 03:29
Поздрав свима, исти проблем сам и ја имао са својим iPhone 4S, код Теленора, али сам га решио љубазношћу особља и променом сим картице. Није реклама за провајдера, има и он путера на глави.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

nixysx
14-12-2016, 09:21
I ja sma na telenor mreži imao ovaj problem i samo su mi dali novu sim karticu i iMesage je proradio posle bez problema, meni uopšte nije hteo da se uključi, nego kad nekom posaljem iMessage njemu piš email


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

djioka
21-12-2016, 19:57
Kod mene je bila sledece situacija...nakon prelaska iz Telenora u VIP ( 12-og decembra ) u Imessage na "you can be reached by imesage at" imao sam oba broja i Vip privremeni i 063 iz Telenora s tim da je Vipov bio cekiran...Kada sam ga odcekirao i oznacio Telenorov tj. moj broj sve je radilo do momenta update IOS-a na 10.2... Tada mi je ostao samo zasencen Vipov privremeni broj i moja mail adresa....i neprekidna poruka Waiting for activation...Nekako sam uspeo da izbrisem taj Vipov broj, ali sada imam samo mail adresu, ne pojavljuuje mi se vise moj noramalni 063 broj....Probao sam sve vrste resetovanja, pa i ponovnun instalaciju IOS-a ali nije uspelo i dalje mi se ne pojavljuje moj broj.... U medjuvremenu mi je racun za sms poruke ka Apple aktivacionom centru u Engleskoj otisao na nekih 700 dinara... Zalio sam se Vipu vrlo su ljubazni, znaju za problem koji je navodno vezan za sve koji su prelazili u Vip. Dobio sam poruku da su mi korigovali racun i izbrisali dug vezan za poruke ali resenje problema nije na vidiku. Predlozio sam im da mi promene karticu ( na moj racun ako se to placa ) ali i dalje tvrde da nije problem u tome nego tehnicke prirode i da je resenje u toku... Meni samo nije jasno zasto nikako ne moze da se pojavi moj regularni 063 broj u " you can be reached...... "

SG999
21-12-2016, 21:41
Meni u poslednje vreme izlazi stalno za iMessage aktivaciju a meni iskljucen, na Telenor mrezi sam. Pogotovo sada kad sam u Nemackoj izlazi mi 10x na dan, pocelo vec da me nervira. Jel zna neko resenje?

djioka
22-12-2016, 21:36
Danas sam preko twitera komunicirao sa apple podrskom..... Na kraju su mi predlozili da uradim restore iphone-a ali da ne idem na retore backup nego da ga pokrenem kao novi telefon. Ni to nije uspelo....dakle moj broj se ne ocitava u " you can be reached..." samo mail.... i evo sta je krajnja poruka apple podrske....""Since the issue is occurring even after you've set it up as a new device, at this point we'd recommend reaching out to your local Apple Authorized Distributor. They'd be best able to assist you from here."" MIKENZI...ima li smisla da idem u Istyle ?

mikenzi
22-12-2016, 21:38
Naravno da nema. Pitaj ih molim te kako mi to možemo da pomognemo? To me baš interesuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

djioka
22-12-2016, 21:47
Pretpostavio sam..... samo sam pitao, posto je ocigledno da svi peru ruke od problema.... Tu ne mislim na tebe, naravno... Ja sam probao sve sto sam video na netu jedino jos nisam promenio karticu....Ali, ima jedna zanimljiva stvar....moj sin je isto kada i ja presao sa Vipa na Telenor, i kod njega se sve aktiviralo bez problema, jedina razlika je sto on ima 6SE. Meni je isto radilo nakon prelaska iz Telenora, jedino sto sam imao dva broja da biram pored email adrese, po defoltu je bio privremeni VIP-ov i moj stari Telenorov....nakon update na 10.2 izgubio se Telenorov i ostao samo Vipov koji sam uspeo da izbrisem ali sada imam samo mail adresu. I da ...probao sam da zamenim karticu, ne novu u Vipu, nego sam stavio karticu moga sina..... ni ona nece na mom telefonu ( nisam cekao 24 sata nego desetak minuta )....

zabrljanje
22-12-2016, 22:52
Da bi resio "misteriju", ides u VIP, trazis novu karticu.

djioka
23-12-2016, 22:03
Misterija "resena".....otisao u ViP uzeo novu karticu.....i nista.....kada je ubacim u phone pise unknown number.....ubacim poslovni VIP broj, odmah ga sam procita i aktivira imessage...Upisem sam moj broj u phone number opet nista...ne vidi se moj broj u imessage i ponovo aktivacija traje u beskonacnost.....kao da je moj broj uklet....

zabrljanje
23-12-2016, 23:39
Reci to "gospodi" u VIP-u i tazi da rese taj problem oko tvog broja.

djioka
25-12-2016, 13:35
Po mom misljenju, pre ce biti da je problem u nekakvoj Apple bazi podataka. Deluje mi kao da je broj tamo "zakljucan" na Telenoru i da ga sada ne prepoznaje....Cinjenica je da Imessage savrseno radi na VIP brojevima koji nisu preneti....Nekoliko puta sam komunicirao sa njihovom podrskom ( istina na najnizem nivou ) i oni kazu da je problem tehnicke prirode i da se resava....ali to je totalno neodredjeno i nista ne znaci... Bilo bi lepo kada bi mogao da za trenutak vratim broj na Telenor, ubedjen sam da bi imessage bio aktiviran bez problema....A i Apple podrska je kao i sve druge...imaju nekoliko uobicajenih saveta i to je to...prebaciti problem na resavanje autorizovanom servisu, je rezultat potpune nezinteresovanosti za problem, sa cime se uostalom i Mikenzi slozio. Njihova podrska, kao i vecina ostalih, najvise voli da pomaze ljudima koji ne mogu da nadju off/on dugme i slicne situacije...:)

Deksonja
04-12-2017, 12:40
E ovako imam problem sa imessages, 6s je u pitanju ios 11.2, kada sam instalirao ios 11 nije mogla aktivacija za Srbiju jer u tom trenutku nije bila ponuda vezana za Srbiju, i sada kada uđem na ono podešavanje vezano za imesages stoji mi dobar broj telefona jer sam ga kasnije izmenio, međutim kada uđem u iCloud pošto i tu mora da ima broj telefona tu mi stoji +381 +38164 (broj tel), pretpostavljam da ja ne mogu da pošaljem imessages iz razloga što mi u icloudu stoji takav broj telefona, pitanje se odnosi kako da promenim broj telefona u iCloudu na edit ne može.

Slike
3032530326

mikenzi
04-12-2017, 12:48
To nema nikakve veze sa tim. Broj se jednostavno tako prikazuje.

Deksonja
04-12-2017, 12:53
kako nema kada piše da se taj broj koristi za imessages

mikenzi
04-12-2017, 12:59
Tako piše kod svih. Prikaz broja nema veze.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171204/7b01179fc1f2c18bfb17eeb0fb78dc01.jpg

Deksonja
04-12-2017, 13:13
Kako god meni imessages ne idu, u čemu može biti problem, inače u telekomu sam 064 mreža

ecanikajo
04-12-2017, 14:15
I kod mene je broj prikazan sa duplim country prefiksom i sve radi najnormalnije.

ecanikajo
12-12-2017, 12:03
Samo da napomenem da nakon resetovanja svih podešavanja broj mi se normalno prikazuje, više nema dva country prefixa.