PDA

View Full Version : Treci put zamenski 6s u mts



ZaksiHD
09-11-2016, 14:24
Ovih dana treba da nosim telefon opet u mts na reklamaciju isti problem kao i prethodna dva puta (crne tackice u gornjem levom uglu) interesuje me sledeca stvar, posto trenutno imam drugi po redu zamenski telefon da li sada, treci put, dobijam novi uredjaj ili opet zamenski? Da li je neko do sad imao takav slucaj?
U pitanju je iPhone 6s

Izvinjavam se ako temu nisam otvorio u odgovarajucem delu foruma.

Igor88bg
09-11-2016, 14:29
Kakve tackice mrtve piksele ili?

ZaksiHD
09-11-2016, 14:32
Mrtve pixele sam imao na prvom uredjaju. Onda sam dobio jedan zamenski na kom su u gornjem levom uglu pocele da se pojavljuju neke crne mrlje i skroz u uglu crno skroz samo se beli kad je bela pozadina inace ovako tacno se vidi da fali parcence tj da je crno, onda sam taj menjao i opet dobio zamenski koji je bio ok mesec dana i sad opet ista prica... Pa sad hocu opet da nosim i interesuje me da li dobijam novi ili opet zamenski telefon?

bobanbg9
09-11-2016, 14:34
Mozes treci put da raskines ugovor i trazis povrat novca.

Igor88bg
09-11-2016, 15:09
Mozes li da fotkas to?

kursula82
09-11-2016, 16:04
Meni su dali zamenski i treci put, nisam uspeo da dobijem vakuum. Obicna sestica je bila u pitanju. Steta sto nisam znao ovo za raskid ugovora jer bi iz momenta raskinuo tada.

kakosuper
09-11-2016, 16:57
Imam isti problem. S tim da sam samo jednom menjao telefon i to u istyle iako sam uzeo preko mts-a. Trebao bi da ga nosim ovih dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joker
09-11-2016, 22:02
Mozes treci put da raskines ugovor i trazis povrat novca.
I ako uspeš da raskineš vratiće ti iznos sa fiskalnog računa tj. onoliko koliko si platio za telefon. Verovatno ti je bolja opcija da dobiješ zamenski i prodaš ga.

bobanbg9
09-11-2016, 22:09
U mts-u ne izdaju fiskalne racune ko uzme na rate telefon. Tako da su duzni sve rate od aparata da ti vrate koje si platio.

Joker
09-11-2016, 22:16
To sam i napisao, koliko si platio telefon. Ako je telefon kupljen uz veći tarifni paket pa je plaćen 30-tak hiljada toliko će mu vratiti.

ZaksiHD
10-11-2016, 13:23
Mozes li da fotkas to?

Bas se slabo vidi na fotki :/

A sto se tice paketa uzeo sam ga uz box paket. Javicu vam ovih dana kada budem odneo sta ce da mi kazu.
Hvala u svakom slucaju.

Azimuth
10-11-2016, 17:18
Ako je telefon uzet uz Box paket, posle 3 reklamacije zbog identičnog kvara NEMAŠ pravo na raskid ugovora, ali IMAŠ pravo da tražiš novi uređaj (na mišiće možeš uzeti bilo koji, ne moraš taj koji reklamiraš). Zašto nemaš pravo na raskid? Zato što nije u pitanju samo mobilni paket, nego čitav niz različitih paketa. Da bi imao zakonski osnov i uslov za raskid ugovora, mora još nešto iz paketa da ti ne radi (iptv, fiksni, internet).
Evo na mom primeru. Imao sam 3 identična kvara na ip6. Ali sam imao problema i sa iptv. Zbog kvara sa telefonom sam mogao da biram koji god želim telefon. Zbog toga sam ovde i otvorio temu. Uzeo sam S7 edge. A zbog iptv koji mi nije radio kako Bog zapoveda su mi otpisane preostale rate za telefon (7 komada) i nadolazeće pretplate za Box 4 paket, a za uzvrat sam pristao da ne raskinem ugovor sa njima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

borko75
10-11-2016, 17:51
I ja imam neku belu tacku u stvari na beloj povrsini se vidi 6s je u pitanju uzet tu negde u martu ove godine MTS je u pitanju. E sad koji je put i nacin da reklamira i kolko se ceka na zamenu il sta vec oni tamo predloze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
10-11-2016, 18:38
Ako si vlasnik ugovora onda odeš u poslovnicu sa telefonom i sve završiš za 5 minuta. 8 dana kasnije ti jave da je reklamaciju uvažena ili nije, i imaju još 22 dana da ti dostave drugi (najčešće zamenski) telefon sa sve novom garancijom. Ako imaš sreće, dobićeš kao što sam ja dobijao, nove telefone u vakuum pakovanju.

P.S. Obavezno traži da ti daju reversni telefon na korišćenje dok tvoj ne poprave.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

borko75
10-11-2016, 18:39
Hvala puno na odgovoru sve se zajebavam i cekam da istekne garancija



Ako si vlasnik ugovora onda odeš u poslovnicu sa telefonom i sve završiš za 5 minuta. 8 dana kasnije ti jave da je reklamaciju uvažena ili nije, i imaju još 22 dana da ti dostave drugi (najčešće zamenski) telefon sa sve novom garancijom. Ako imaš sreće, dobićeš kao što sam ja dobijao, nove telefone u vakuum pakovanju.

P.S. Obavezno traži da ti daju reversni telefon na korišćenje dok tvoj ne poprave.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Znaci oni zadrzavaju moj telefon

NE PISI POST ISPOD POSTA VEC KORISTI EDIT FUNKCIJU.

Azimuth
10-11-2016, 18:46
Ne znam šta podrazumevaš pod zadržavanjem, ali da, tvoj telefon se (pretpostavljam) vraća Eplu, a ti dobijaš drugi. To je sve pod uslovom da ti uvaže reklamaciju.
Koliko sam skontao, ovde je servis zadužen samo da konstatuje kvar ali ne i da bilo šta otvara/popravlja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk