PDA

View Full Version : Iphone 7 32 gb, prevara kupaca ili nesto drugo



DSA
22-10-2016, 22:18
Naime, cijeli svijet bruji da je apple prevario svoje kupce iphone 7 32 gb, na nacin da je u isti stavio flash memoriju starije generacije. Naime, ljudi koji su uzeli navedeni telefon su dobili vrlo niske vrijednosti prilikom testa read/write. Neki su zato odlucili da raskipaju telefon i navodno se uvjerili da je zaista u 32 verziji tzv eMMC memorija koja je zaista inferiorna. Modeli od 128 i 256 nemaju taj problem jer je u njima tzv UFS. U prilogu cu staviti sliku da vidite razlike u brzinama. Mozda nebi bilo lose da vi koji vec koristite iphone 7 izmjerite i sami ove vrijednosti.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161022/052db53dfd2b4cbe93a96ccf31690acc.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

rikee
23-10-2016, 00:00
To su sve genericki testovi... u stvarnom radu da li je neko video razlike? To sa rasklapanjem je samo bahacenje.

zabrljanje
23-10-2016, 12:11
Taj koji je to radio sigurno nije video razlike u performansama a, da je imao bar malo mozga, sigurno ga ne bi rasklapao.

Ljudska glupost je bezgranicna.

Da ne bi mislili da branim Apple, smatram da je primitivan i hohstaplerski potez ako su na tome gledali da ustede koji dolar (koji ispada nekoliko miliona na mnogo komada) umesto da garantuju uvek isti kvalitet i drze se nekih stvari kao pijan plota.


Da zivim u inostranstvu gde postoji Apple Store i da primetim neku razliku u performansama (ne znam na koji nacin posto kupujem nov telefon i on nikako ne radi sporije nego prethodna generacija bez obzira na tip memorije), sigurno ne bih rasklapao iPhone vec pravac Apple Store i sednes im za vrat i lepo zamenis iPhone za jaci model ili ga jednostavno vratis a oni tebi par. Samo neko ko je zeljan spektakularnih naslova i privlacenja paznje moze da ga rasklapa (u najmanju ruku, to ce vrlo brzo odraditi likovi sa iFixit :D).


Sto se tice brzine, uvek, najbukvalnije, su bili bolji "rezultati" na testovima kod telefona sa vise memorije.


Ne znam da li sam napomenuo, *****ski od strane lika koji je rasklapao iPhone i hohstaplerski od strane Apple-a (ali bez nekih bitnih posledica po krajnje korisnike).

.stefan
23-10-2016, 13:16
jbg da se ne nadje neka budala tako, ne bi znali nista... :)
Ali nije u redu ovo stvarno...

zabrljanje
23-10-2016, 13:22
Slazem se, ovo je subjektivni stav :)

Ja ga ne bih rasklapao i zezao se sa tim iz milion i jednog razloga ali ja nisam parametar za te stvari :D

sredojesubotic
23-10-2016, 14:00
Naravno da Apple može da različite modele opremi drugim hardware-om ali je nedopustivo da ne saopšte oni-Apple implikacije tog poteza na performanse telefona (nego saznajemo posredno od nekih "istraživača" bilo zlonamernih ili dobronamernih).
Ovo je za tuzbu jer su mnogi kupci iPhone 7 32GB "oformili" svoje okruzenje i sto bi gubili vreme da to isto urade na novom tel. koji bi hipotetički odabrali zato sto Apple nije uradio ono sto je trebalo "saopstio" teh. karakteristike na korektan način.
Ovo liči na konkludentnu radnju sa ciljem prevare kupca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
23-10-2016, 14:43
Nikakva prevara nije u pitanju.Stvar je vrlo prosta, veci kapacitet diska znaci veci broj nand cipova i vise kes memorije.To je odavno poznato samo sto se neki naucnik setio to sad da objavi.Ako neko ima pri ruci 6s od 16 i 64 gb neka uradi test i takodje ce videti veliku razliku.Naravno, to ne utice na performanse telefona.

hp2025
23-10-2016, 14:54
Ja mislim da brzina treba da bude ista, oni kada prodaju telefon za vise kazu prodaju vecu memoriju telefona, ne brzi telefon..

sredojesubotic
23-10-2016, 14:58
p_pera, kako ne utiče na performanse telefona kada na YouTube ima nekoliko klipova gde se može videti razlika u trajanju prebacivanja fajla (filma) na i7 32GB i i7 128GB. Sve sto ste rekli ostalo je tačno no ne smatram da ja kao kupac moram da vodim računa o tome kakav su hardware implementirali u i7 već da je Apple dužan da me o tome obavesti.
Znaci nije problem to sto su različite brzine pisanja po disku već to sto Apple o tome nije obavestio kupce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
23-10-2016, 15:14
Da li 8 puta duze upisuje taj isti film sa youtube? I realno koliko cete velikih fajlova prebacivati na telefon

sredojesubotic
23-10-2016, 15:51
Opet se ne razumemo. Tačno je da ne upisuje 8 puta sporije. Ali to nije pitanje. Sa aspekta analize performansi verovatno niko od nas nema ama bas nikakvu potrebu da svoj postojeci tel. zameni sa i7 npr 32 GB, pa će neverovatan broj nas to ipak učiniti.
Pitanje je da li bi to ucinili i da su imali ovu informaciju.
Verujem da će ubuduce broj prodatih i7 32GB, u odnosu na ostale modele, biti manji.
Kada već znam da menjam tel. za nov model, na iracionalnom nivou, onda želim da ja budem taj koji odlučuje kako "bacam" novac a ne da budem prevaren.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
23-10-2016, 15:57
Bez obzira na to da li je drugaciji tip memorije ili isti tip memorije postavljen u model od 32GB, uvek bi dobili slabije rezultate na testovima zato sto je ovo sto je napisao @p_pera tacno.


Nikakva prevara nije u pitanju.Stvar je vrlo prosta, veci kapacitet diska znaci veci broj nand cipova i vise kes memorije.To je odavno poznato samo sto se neki naucnik setio to sad da objavi.Ako neko ima pri ruci 6s od 16 i 64 gb neka uradi test i takodje ce videti veliku razliku.Naravno, to ne utice na performanse telefona.


I dalje podvlacim da ne opravdavam taj potez i mislim da je seljacka fora od strane Apple-a.


Da bi ubacili jos dodatno pitanjce u teorije zavere, mozda su namerno to uradili i cekali koja ce dijabola prva da rasklopi telefon i to da objavi pa da malo podignu prodaju jos skupljeg modela na kome je verovatno (iako nelogicno) veca zarada :D

Realno gledano, ko normalan moze da primeti razliku u tim brzinama u standardnom svakodnevnom koriscenju. Mozda promil korisnika.


Bilo bi interesantno da to sad neko potegne kod njih u Americi i zali se na to sto takva stvar nije naglasena pri prodaji. Mislim da bi ih to lepo kostalo a neko bi se lepo obogatio :)))

p.pera
23-10-2016, 16:03
http://www.thessdreview.com/daily-news/latest-buzz/iphone-6ss-nvme-controller-and-speed-dictated-by-device-capacity/2/

Evo vam 6s, da li je neko za godinu dana ovo primetio.

mikenzi
23-10-2016, 16:11
I sve bi to bilo za tužbu da je Apple objavio brzinu svojih memorija. Ali pošto nije i nikada ne objavljuje, onda nikoga nije ni prevario. Telefon radi lepo i brzo. Neki drugi model radi lepo i brže ali nikakvi brojevi nisu navedeni od strane proizvođača. Isto je i za procesore.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

zabrljanje
23-10-2016, 16:14
Naravno, oni su sve sem mutavi i znaju sta ce i kako rade :)

Sustinski je sve ovo cisto da bi se nesto pisalo :D

sredojesubotic
23-10-2016, 16:20
Apple kao najskuplja kompanija na tržištu verovatno ima i najskuplji-najbolji pravni tim (Samsung je to osetio). Sigurno je da nisu napravili gaf tipa da daju nekome materijal da tuzi.
Suština je u poverenju kupaca. Lako ga je izgubiti a teško steci. Ovakvom politikom su kandidati za buduci Samsung. To se pok. tati ne bi moglo desiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
23-10-2016, 16:23
Opet da ponovim, nemoguce je da bude ista brzina iz jednog razloga, fizika.

Byakuya
23-10-2016, 16:29
Nije najskuplja nego najvrednija

mikenzi
23-10-2016, 16:32
Poverenje kupaca ne gubi se tako što par sajtova koristi benchmark testove. Apple nikada nije bio okrenut kupcima koji gledaju specifikacije već onima koji kvalitet ocenjuju u svakodnevnom radu.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

.stefan
23-10-2016, 16:52
Sredoje, 90 i vise % korisnika telefon koriste za najosnovnije zadatke i osnovnu namenu...
Pa manje od 10% ljudi je radilo i JB... i od tih 10% garantujem da su napredniji korisnici manje od 5%....
Vecinu ljudi to ne interesuje, interesuje ih samo sto veci storage... sto je i normalno...
Ne verujem da ce se ovim saznanjem nista povecati niti smanjiti...

sredojesubotic
23-10-2016, 16:53
Mozda ste u pravu, ali ja, poslednjih godina, stalno pored iPhona imam i neki vodeći model androida. Univerzitetskoj populaciji USA to je smešno, ali do debakla Note 7 mislim da takav trend nije bio uopšte naivan po Apple, sto se kao sto je svima poznato odrazilo i na vrednost akcija Apple. Ako se izuzmu "navijači" Apple mi obicni ljudi, koji koristimo Apple zato sto je najbolji, ne možemo reci da je ovo ništa.
Zamislite kada na prehrambenom proizvodu ne biste imali odštampan spisak emulgatora ili kada Vam ne bi bile dostupne studije o štetnosti stalne upotrebe jaja, slanine i sl.
Naravno da ću svoj 6S Plus zameniti sa iPhone 7 Plus 128GB samo zbog toga sto je i dalje najbolji trenutno, ali se caru, čini se, presto pocinje opasno da ljulja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
23-10-2016, 17:04
Ne slazem se, sta je najbolje je potpuno relativna i individualna stvar za svakog od nas...
Mislim da se termin "najbolje" dosta pausalno koristi bez da se on rasclani na stvari koje ga cine...

Mozda i dosta od nas, koji smo na Apple forumu, ne misli da su pojedini Apple proizvodi "najbolji", ali svakako nama najvise odgovaraju i za nas su najbolji u tom smislu...

I sta sa deklaracijom na prehrambenim proizvodima?
Kad je koga lista emulgatora sprecila da kupi svoj omiljeni prebrambeni ukus?
Kada je koga npr stetnost palminog ulja koje koristi Nutella odvratilo da kupi Nutellu?
Kad je koga ko je usao u McDonald's i koji zna da je ta hrana junk sprecilo da svesno pojede Big Mac?
Ovako mozemo do sutra... Poenta je da primer nije relevantan...
Masovna proizvodnja i kapitalizam po defaultu namece smanjenje troškova, samim tim i opadanje kvaliteta svakog proizvoda... to je tako u svakoj grani i svakoj sferi zivota...

Ne razumem se preterano u ovo sto je Apple uradio sa storage-om... da li to tako mora ili su ućarili nesto... dokle god to radi kako treba ne bi trebalo preterano da nas interesuje... pa ni za ova tupljenja tastature...

sredojesubotic
23-10-2016, 17:07
Prihvatam ispravnu primedbu "NAJBOLJI ZA MENE, ODNOSNO NAS KOJI KORISTIMO APPLE KAO OSNOVNE UREDJAJE". Izvinjavam se zbog nepreciznosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hp2025
23-10-2016, 17:41
Voleo bih da neko izbaci test brzine recimo iph6 64gb ili iph6s sa iphone 7 od 32gb...da li bi bili isti?

nsvoodoo
23-10-2016, 18:16
Ista stvar je i sa SSD-ovima.. sto je veći storage, veća je i read/write brzina


Sent from my iPhone using Tapatalk

vukashinp
23-10-2016, 18:53
Ljudi, dajte, ovo je normalno bre. Veci kapacitet - brzi read i write, ko se barem malo razume u to znace.. a i garantujem da se Apple ne bi brukao zbog neke gluposti, a ovaj je procitao negde nesto i resio da privuce vise viewa na svoj klip.. Glupost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SloboUgljevik
24-10-2016, 11:20
^
Pa taj sto je objavio video je 4gb fajl na 256gb model prebacio za 2min i 34sec, to je 154 sekunde, sto znaci da je imao brzinu upisa oko 27 mb/s, a prije toga mjeri brzinu sa nekom aplikacijom koja nema blage veze sa tacnoscu i ona mu pokaze 360mb/s brzinu upisa.
Jedino realno mjerenje je po meni radio anandtech, oni koriste neki svoj bench koji nije dostupan i pokazao je brzine pisanja izmedju 130 i 150 mb/s za 256gb model.
Takodje ima jos jedna zackoljica, iphone 7 koristi usb 2.0 standard tako da brzine preko lightning konektora ne mogu biti vece od 30mb/s.

assen
24-10-2016, 13:57
Zar usb 2.0 nije 60Mbps?

SloboUgljevik
24-10-2016, 14:21
Teorijski maksimum je 53mb/s, a maksimalan realni protok je 35mb/s i preko te brzine je nemoguce ostvariti protok na usb 2.0 portu.
U praksi se pokazalo da je 30mb/s neka standardna maksimalna brzina.

zule73
24-10-2016, 14:31
vidim ja da ste vi mnogo brzo zaboravili sta je flopi disk i kako je to prebacivati jednu pesmu na cetiri ista.pa se jedan od razmagnetise u putu do kuce pa ajde nazad kod ortaka pa opet...
mnogo ste razmazeni i sve te stvari su dostigle toliki nivo da je apsolutno besmisleno diskutovati o tome.pogotovo kad ljudi pocnu da mi kukaju kako im nije ultra hd ekran na 5 incha,vide piksele...joooj zivote...

kylle
24-10-2016, 14:35
Bas tako zule.

IPhone 5 i dalje koristim kad kad, cak i iPhone 4 kao drugi telefon, ni jedan me nije razocarao ikad u pisanju/brisanju, sumnjam i sedmica da ce.
To su gluposti, ne znam uopste ko ima slobodnog vremena u zivotu da se bavi time, glupost.

tribalkg
24-10-2016, 16:04
@zule73 imao je jedan programčić koji je kompresovao mp3 u 56k, a onda u Winamp-u plug-in vraća na 128k "bez gubitaka". Pod navodnicima jer realno ima malo gubitaka ali skoro pa bez degradacije.
Bio je spas i za dial-up. :)

Nije idealno ali bar je većina pesama (od 3 i kusur minuta) mogla da stane na flopi. :)

lowzyyy
24-10-2016, 16:50
Moze lock ovde :D dzabe mi zauzima mesto u unread :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
24-10-2016, 18:01
Meni je logicno da kada je veci kapacitet ide brze prebacivanje iz razloga sto ces vece fajlove prebacivati,na 16gb retko ko odjednom prebacuje vise od 5gb,a da imas 128 ili 256 tu bi vec mogao i po 100gb odjednom i onda je logcjije da je brze zbog veceg fajla koji se prebacuje.Jedino to mi je u glavi zasto je to tako.


Sent from using Tapatalk

djole1989
24-10-2016, 18:13
@shiza gde si ti video fajl od 100gb, i ko prebaca u telefon fajlove od 100gb otisli ste u tacku. I da neko prebaca tolke fajlove sigurno nece telefonom vec nekim eksternim ssd-om.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
24-10-2016, 18:17
Ja imam aplikacije za 80gb,eto ti odmah i imam pesme za nekih 10gb
Nisam mislio bukvalno 1 file nego jednu turu prebacivanja preko iTunesa,a vidjao sam fajlove po 80gb blueray filmovi

Sent from using Tapatalk

.stefan
24-10-2016, 18:24
ok pa to ne ide na telefon majku mu

mccf
24-10-2016, 18:33
Iako je prica u skladu sa temom - besmislena, ali cu se ipak nadovezati... Vidim da se neki zale, pricaju o tuzbama, "konkludentnim radnjama"(pravnicki termin za klimanje glavom, pruzanje ruke u znak saglasnosti, izrazavanja volje da je posao sklopljen)...- to necu komentarisati, ali cu reci ovo: koliko para toliko muzike. Koka kola iz plasticne flasice, alu limenke i staklene flasice su tri razlicita ukusa. Tri razlicite cijene. I nikad se niko ne zali da staklena flasica kosta koliko 2l u plasticnoj flasi.
Ili da uzmete VW Golf, sa motorom 1.6 tdi i 2.0 tdi... Pa da se covjek zali sto 1.6 nema dpf filter, a da ovaj sa 2.0 kuka zbog toga sto ima.
I cista je i logika - ako neko uzme telefon od 16 gb, znaci da u startu ni ne planira neki ekstreman transfer fajlova, za razliku od onog ko uzme 128 ili 256gb...
Tema: iPhone 7 32 gb, prevara kupaca ili nesto drugo...
Nesto drugo.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

shiza
24-10-2016, 18:40
ok pa do ne ide na telefon majku mu

Znam da ne ide,dao sam samo primet za file,a sto da ne idu pesme,aplikacije,slike,pa i neki film cak...


Sent from using Tapatalk

.stefan
24-10-2016, 18:44
@mccf aj za tog golfa i nekako... al za koka kolu nisi u pravu....to je drugi ukus zato sto je ambalaza drugacija... druga je i cena jer je aluminijumska i staklena ambalaza skuplja od plasticne...sve to ide iz iste slavine, veruj mi ;) ali to nije tema ovde...

sredojesubotic
24-10-2016, 19:26
@mccf, pre nekoliko godina Folksvagen je (po tužbi) u USA zamenio veliki broj dizel motora jer su gradjani USA sipali benzin umesto dizela. Sud je presudio da VW nadoknadi štetu jer nije obezbedio veličinom otvora spremnika da ne mogu vlasnici da pogrese. Možda je VW mogao i da se žali ali je zbog buduce prodaje izvršio popravke.
Voleo bih da vidim kako bi neko iz EU naterao nekog USA giganta na sličan potez. Svedoci smo da su Irska i Apple prekršili poreski zakon EU (najsvetiji od svih zakona jedne države-zajednice drzava) pa izgleda neće biti ništa.
Naravno da se Apple neće čak ni oglasiti povodom ovoga (može mu se) ali se nadam da će mnogi ovo shvatiti onako kako treba i "kazniti" ih kupovinom tel. drugih proizvodjaca kada to svakome kupcu ponaosob bude odgovaralo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
24-10-2016, 19:29
Nikakva prevara nije u pitanju.Stvar je vrlo prosta, veci kapacitet diska znaci veci broj nand cipova i vise kes memorije.To je odavno poznato samo sto se neki naucnik setio to sad da objavi.Ako neko ima pri ruci 6s od 16 i 64 gb neka uradi test i takodje ce videti veliku razliku.Naravno, to ne utice na performanse telefona.
i opet dolazimo do ovog posta... da ti mora tako, zar ne?

@Sredoje da li je na tim dizel automobilima stajala nalepnica Diesel kada se otvori rezervoar ili na poklopcu rezervoara?
Ako jeste, ne vidim gde je tu prostor xa tuzbu VW

sredojesubotic
24-10-2016, 19:35
Nije problem u tehničkom rešenju, defakto je tako. Ja to znam, verujem i mnogi drugi sa foruma, ali možete misliti koliko je onih koji znaju samo da naprave selfi ili da pogledaju neki film (npr. preko tel-na Apple TV; zbog čega treba da film prebace npr. na tel.). Saglasićete se da najveći broj korisnika iPhone ovo ne razumeju. Nisu nikad čuli za nand čipove, keš memoriju, SSD diskove ...
Upravo zbog toga je Apple bio dužan da obavesti kupce, kao sto Vam na svakom uputstvu napiše da staru bateriju ne bacate u vatru i čitav niz ludosti koje je teško za poverovati da bi neko uradio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
24-10-2016, 19:51
Ljudi bre... nisu ovo USB memorije pa da se meri brzina kopiranja... a sto se tice tuzbi... ni tome se ne nadajte [emoji3] uvek je greska do korisnika... nekada nismo znali ni kako se telefon drzi. Uzivajte u svojim telefonima. Kada budete imali iP7 testirajte do mile volje i jedite se sto nije 0.001sec brzi
ŠBBKBB, da li jeste ili nije... previse drame

sredojesubotic
24-10-2016, 20:09
Ja npr. na svakom svom telefonu imam između 4 i 5 GB izabranih podataka o projektu koji vodim. Za to sam konstatovao (poslednjih 5 god. sam svašta probao) da je za mene najbolja opcija app "Documents 5" kompanije Readdle. Itekako se primeti da li podatke kopiram na i7 32GB ili na i7 Plus 128GB (u Documents 5, Dowload folder).
Znaci mi kojima tako nešto znaci iskoristili smo priliku da to kažemo. Nije ispravno da nas ubedjujete da nam to nije bitno, kao sto mislim da niko nema pravo da bilo koga ubedjuje i da je bitno.
Sve je individualno, stvar principa, zakona i mogucnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SloboUgljevik
24-10-2016, 20:43
^
Na jedan ti kopira 20mb/s, a na drugi 25mb/s, da bas se primjeti razlika.

zikicz
24-10-2016, 20:44
Samo u USA moze covek da ode u VW u nameri da kuoi dizel automobil i posle da tuzi VW jer je sipao benzin.
Razumem da se zajebes,ali ne razumem da posle platis odstetu,nekom ko je kriv za gresku.

.stefan
24-10-2016, 21:37
ajde ovako... da razjasnimo neke stvari...
https://www.cnet.com/news/yes-your-32gb-iphone-7s-storage-is-slower-but-heres-why-it-doesnt-matter/?ftag=CAD1acfa04&bhid=27221923917050058020527423751078

Sredoje, procitajte ovaj tekst i sve ce vam biti jasno... zasto zapravo to mora biti tako

nsvoodoo
24-10-2016, 22:11
Ja npr. na svakom svom telefonu imam između 4 i 5 GB izabranih podataka o projektu koji vodim. Za to sam konstatovao (poslednjih 5 god. sam svašta probao) da je za mene najbolja opcija app "Documents 5" kompanije Readdle. Itekako se primeti da li podatke kopiram na i7 32GB ili na i7 Plus 128GB (u Documents 5, Dowload folder).
Znaci mi kojima tako nešto znaci iskoristili smo priliku da to kažemo. Nije ispravno da nas ubedjujete da nam to nije bitno, kao sto mislim da niko nema pravo da bilo koga ubedjuje i da je bitno.
Sve je individualno, stvar principa, zakona i mogucnosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa onda si isto tako trebao da se informišeš da nand čipovi manjeg kapaciteta imaju manje read/write brzine kao i manji broj operacija u sekundi (IOPS) pa bi onda umesto 32gb birao 128 ili 256gb...
Sta je trebao Apple da uradi? Da ugradi sve 256GB nand-ove i onda isključi deo memorije i tako napravi 32gb i 128gb memorije? Pa tesko da to ide tako...


Sent from my iPhone using Tapatalk

sredojesubotic
24-10-2016, 22:37
Ušli smo u potpuno glupu diskusiju. Samo sam branio princip da i Apple kao i svi ostali prodavci mora da bude "otvoreniji" prema kupcima i to je pitanje shvatanja a ne tehnike.
No kada ste otvorili to pitanje tehničko, oba i7 imaju A10 cip a i7 4.7" adresira daleko manje tacaka. Nemojte mi reci da brzina ostaje slična sa potpuno identičnim ostalim hardverom. Jako dobro znate da niko ama bas niko gotovo ništa ne zna kako su čipovi Apple dizajnirani. Verovatno ste procitali da samo jedan provajder iz USA (Verizon ili ...) prodaje i7 tel. sa wifi čipom, mislim Qualcomm koji je 30-tak posto brzi od Intelovog čipa u našim sedmicama (i još bitnije signal je kvalitetniji), a plaćamo ih identično (čak i skuplje).
Inače u pravu ste ja sam kupio i7 32GB i veoma sam zadovoljan njime. No bio sam zadovoljan i sa 6S. Poenta je da bih tim rezonom zaključak bio da nisam trebalo ni da kupim i7 kada sam već bio zadovoljan sa 6S. Takvi rezonom ne bismo menjali ni automobile.
Ne ja hoću da promenim tel, auto... , uživam u tome, ali imam pravo da znam za šta sam dao novac.



Sent from my iPhone using Tapatalk

SloboUgljevik
24-10-2016, 23:38
ajde ovako... da razjasnimo neke stvari...
https://www.cnet.com/news/yes-your-32gb-iphone-7s-storage-is-slower-but-heres-why-it-doesnt-matter/?ftag=CAD1acfa04&bhid=27221923917050058020527423751078

Sredoje, procitajte ovaj tekst i sve ce vam biti jasno... zasto zapravo to mora biti tako

Covjek objasnio, moze lock.