PDA

View Full Version : Punomocje za garanciju operatera



djole1989
16-10-2016, 21:39
Mnogi pricaju o tome da treba punomocje da bi se ostvarila 2 god. garancije operate za iUredjaje uzete preko operatera, ima li neko neko iskustvo sa time i da li postoji neki obrazac sablon kako bi to trebalo da izgleda?

tribalkg
17-10-2016, 00:41
Ne postoji obrazac, tj. mozda i postoji nešto što se prenosi kao punomoćje za auto ali neophodno je da bude overeno u sudu i da oba lica potpisu. Definišete oba lica sa svim podacima, napišete šta je predmet punomoćja i koja prava se prenose i u kom periodu. Pogledaj punomoćje za auto i prekopiraj. :)

Sad, da li to pije vodu u oraksi nisam siguran. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
17-10-2016, 02:21
Ma to punomoćje sastavljaš u slobodnoj formi.

Evo npr ovako:
Ja (ime, prezime, adresa, jmbg) ovim ovlaćujem tog i tog (ime prezime, adresa, jmbg) da ostvaruje prava i obaveze iz ugovora tog i tog, broj ugovora, kada je zaključen, kod kog operatera, za koji uređaj i sl.

Na kraju navedeš da se to punomoćje prevashodno odnosi na ostvarivanje prava iz garancije na uređaj za koji je ugovor zaključen kod operatera kod koga je ugovor zaključen i to je to.
Na kraju obavezno staviš svoj potpis kao vlastodavac.


Edit: overa u opštini je oko 400din, kod notara je neka slična cena, pa overi gde vam je bliže.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

djole1989
17-10-2016, 20:48
Pa sta znam nikad to bisam pisao a sad treba da uzmem tel od coveka koji ga uzima preko operatera a nisno iz istog grada a i ne poznajem coveka pa je bolje odmah da sredim tonda se sutra dan nedaj boze ne jurim nisakim i ne cimam nikog ako nije potrebno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
17-10-2016, 23:16
Pa da, zato sam i napisao kako to možete da odradite.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk