PDA

View Full Version : Stremio app za filmove



smera
16-10-2016, 21:04
Nije Kodi, ali preko Stremio aplikacije koja se instalira za OSX, Win i Android
http://www.strem.io mogu se gledati najnoviji filmovi i TV serije. Kad skinete app, napravite account i sve je spremno. postoje i titlovi (ali ne znam da li ima i za jezike iz naseg regiona). Moguc i Airplay na ATV ili smart TV tako da to moze biti resenje posebno za ATV za koje nema JB i na koje se ne moze instalirati Kodi.

maaxiimus06
17-10-2016, 00:38
cini mi se da sam nekad ovo probao, poznata mi ikonica.
ona valjda pravi server na MacBook i onda moze preko DLNA da se gleda bibliotek iz kompjutera na SmartTV.
ili sam pogresio???

smera
17-10-2016, 12:48
Stremio radi na principu torenta. Kad ukljucis neki od filmova, on ubzro baferuje i film pocinje, ali kaze da je to sa torent izvora. daje ti izbor da film uzmes sa izvora za koje placas (iTunes napr.) ili sa besplatnih (torent). Naravno, u zemljama koje zaabranjuju koriscenje torenta, to moze da bude problem, ali zato se moze upotrebiti VPN. Ja sam za sada sa Mac minija uradio air play na Samsung smart TV i super radi. Nisam probao ovo sto kazes da povuces svoju filmoteku na TV, ali mislim da je to moguce.

illusion
19-10-2016, 13:01
ja samo ovaj koristim preko PC-a,nisam nasao bolji za filmove i serije,KODI je dobar ali treba da se podesava...

smera
19-10-2016, 15:40
To je u principu tacno, narocito kad je u pitanju jednostavnost rukovanja. Ali zbog torenta koji su zabranjeni u nekim zemljama, to moze da bude problem. Kodi mora malo da se podesava, ali ima vise slicnih adona, sto znaci vecu mogucnost izbora izvora za filmove i titlove, kao i siru mogucnost koriscenja (kao pleyer itd.). Za androide psotoji nekoliko aplikacija za filmove, serije i IPTV (kao Mobdro, npr.) ali se nazalost ne mogu koristiti na drugim uredjajima.