PDA

View Full Version : Garancija za MTS uredjaj?



Mre
11-10-2016, 11:13
Kupio sam polovan Iphone 6 koji je uzet preko MTS-a, medjutim nemam racun za njega jer taj covek takodje nije prvi vlasnik,
desio se problem , crko mi Wifi i prednji mikrofon.

Da li mogu bez racuna da ga nosim u ISTYLE ili Macolu jer bi trebalo da je jos uvek u drugoj godini garancije telefon.

Pozdrav

xejtep
11-10-2016, 11:15
Da je u prvoj godini garancije mogao bi da ga nosis, ovako tesko.pogotovo bez racuna ili ugovora ali mislim da ti ni to ne bi pomoglo.

skiper
11-10-2016, 11:21
Ne mozes bez racuna

darkonda
11-10-2016, 12:10
Pitanje je da li su se kod tebe desili kvarovi ili si kupio pokvaren?
Ukoliko su kod tebe se desili kvarovi, mozes da dodjes do vlasnika telefona na neki nacin da ti u mts kazu ko je potpisnik ugovora pa da na taj nacin izvijas garanciju.
Ukoliko si kupio pokvaren, velike su sanse da je neko cackao oko telefona, menjao delove neke pa mozda je i zato pokvaren, a mozda je i ponistena garancija sa tim nelegalnim otvaranjem i menjanjem delova. Ekran, mikrofon ili slicno.

ivanica28
11-10-2016, 13:17
Isti problem sam i ja imala, kupila sam mob koji je uzet iz MTS-a, decko od koga sam ga kupila je preselio za Nemacku i tesko je bilo izvodljivo da on dodje licno da preda, ja posedujem njegov racun i ugovor, ali mora licno da se dodje, s tim da je moj mob bio star u tom momentu 10 meseci... Poslala sam mail iStylu i posle njihove provere rekli su mi da poslajem telefon, dobila sam novi uredjaj ... Tako da mislim da bez vlasnika , papiroloskog vlasnika ne vredi garancija MTS-a

iMorris
11-10-2016, 19:21
Do skoro sam bio ubedjen da garancija na telefon ne vazi ukoliko ke telefon otvaran. Medjutim, momci iz istyle servisa su mi rekli da je to glupost i da garancija vazi.

bobanbg9
11-10-2016, 19:26
Ja i dalje verujem da garancija ne vazi kad se telefon otvara.

mikenzi
11-10-2016, 20:04
Važi. Samo je bitno da ništa unutra nije menjano, modifikovano, popravljano ili da nedostaju delovi. Takođe, ako je žalba korisnika povezana sa otvaranjem telefona naplatićemo trake za lepljenje. Npr. dođe korisnik sa 6s i žali se kako mu se pomera ekran, a telefon otvoren i nema traka sa kojima se ekran lepi za kućište.
Što se tiče računa, još jednom da ponovim:

1. Ako u Apple bazi piše da je uređaj u garanciji, račun nije potreban. Nas ne interesuje ko donosi uređaj, nas interesuje samo uređaj.
2. Ako je garancija istekla u Apple bazi, a korisnik tvrdi drugačije, potreban je račun kao dokaz kupovine gde se vidi da je telefon mlađi od godinu dana. Naravno, u Apple bazi vidimo datum aktivacije telefona pa datum na računu može biti isti ili raniji, nikako kasniji, tj. nije moguće da se telefon prvo aktivira pa proda.
3. Nove garancije koje je MTS izdavao na zamenjene telefone nisu validne kod nas. Validne su samo u MTS-u.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

mikenzi
11-10-2016, 20:06
Važi. Samo je bitno da ništa unutra nije menjano, modifikovano, popravljano ili da nedostaju delovi. Takođe, ako je žalba korisnika povezana sa otvaranjem telefona naplatićemo trake za lepljenje. Npr. dođe korisnik sa 6s i žali se kako mu se pomera ekran, a telefon otvoren i nema traka sa kojima se ekran lepi za kućište.
Što se tiče računa, još jednom da ponovim:

1. Ako u Apple bazi piše da je uređaj u garanciji, račun nije potreban. Nas ne interesuje ko donosi uređaj, nas interesuje samo uređaj.
2. Ako je garancija istekla u Apple bazi, a korisnik tvrdi drugačije, potreban je račun kao dokaz kupovine gde se vidi da je telefon mlađi od godinu dana. Naravno, u Apple bazi vidimo datum aktivacije telefona pa datum na računu može biti isti ili raniji, nikako kasniji, tj. nije moguće da se telefon prvo aktivira pa proda.
3. Nove garancije koje je MTS izdavao na zamenjene telefone nisu validne kod nas. Validne su samo u MTS-u.


Da li mogu bez racuna da ga nosim u ISTYLE ili Macolu jer bi trebalo da je jos uvek u drugoj godini garancije telefon.

Pozdrav

Ne. Drugu godinu pokriva isključivo prodavac, a ne Apple kao proizvođač

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis