PDA

View Full Version : Škola iOS programiranja



djalfirevic
10-10-2016, 13:32
Za sve zainteresovane koji žele da postanu iOS programeri, odlična škola: http://school.cubes.rs/.

DonPatroN
10-10-2016, 13:47
samo ih reklamiras, ili imas neka iskustva ?

skiper
10-10-2016, 13:47
Ima, radi tamo drzi kurs.

DonPatroN
10-10-2016, 14:12
Ahahahah vrh :)
Lepo za njega, ali mene vise zanima kakvi su ?
jesu bolji/u rangu ovog crossover-a (za njih sam cuo da su dobri, ali imau jbne uslove placanja :( ) ??
jbg samo stavi covek link i eto... pff

Azimuth
10-10-2016, 14:21
Onaj bradonja iz zadnje klupe prepisuje :D

djalfirevic
11-10-2016, 12:41
Evo ovako ljudi.

Što se kursa tiče, da, ja predajem tamo. Moje radno iskustvo je takvo da sam radio sa iOS-om od 2007. godine, kad je Steve Jobs prezentovao prvi iPhone i od tada, pa do dana današnjeg sam napravio 121 iOS aplikaciju.

Za razliku od iOS akademije, IT akademije i Crossover-a, ovde se na kursu radi i Objective-C, zato što je on još uvek Core language i za iOS i za macOS, ali naravno da se radi i Swift 3. Tako da se dobija ceo paket.

Kurs koji je upravo prošao, trajao je 6 meseci i radilo se 3 puta nedeljno po 3 sata. Recimo, iOS akademija radi 3 puta nedeljno po 2h i kurs traje 3 meseca. Mislim da je to malo vremena da bi se iOS savladao, jer ima mnogo stvari za naučiti.

.stefan
11-10-2016, 12:44
i koliko to zadovoljstvo kosta?

lowzyyy
11-10-2016, 13:02
Covek je izbacio link stefane...


Sent from my iPhone using Tapatalk

skiper
11-10-2016, 13:09
Evo ga cenovnik http://school.cubes.rs/sr/cenovnik/cene-kurseva

vukashinp
12-10-2016, 13:06
Upravo je zato i napravljen Swift 3 ( da ljudi ne bi morali da uce Obj-C koje je btw jako tesko ), razumem te ja sta si hteo da kazes, da je on osnova za svaki jezik, ali swift trenutno ima takvu sintaksu da ja mislim da ne mora C da se obradjuje toliko. Imao sam na fakultetu obj-c koje mi jeste pomoglo u ucenju swifta, ali ne u toj meri, posebno sada kada je daleko lakse za nauciti. Sto se tice iOS akademije, mislim da si omasio da traje 3 meseca, koliko sam ja upucen traje 6 meseci, posto sam zavrsio ITS, pa znam..

iMorris
12-10-2016, 17:30
Ni ja se ne slazem za ucenjem Obj-C. Ako vec neko pocinje od nule onda je bolje odmah da se baci na Swift. Ja sam presao sa Jave na iOS(Swift) i nisam hteo da 'gubim' vreme na Obj-C, sto se ispostavilo kao mnogo bolja opcija. Naravno, kurs je cisto da te malo uvede u pricu, ima tu mnooogo da se guli da bi se savladala neka 'osnova' programiranja.




Što se kursa tiče, da, ja predajem tamo. Moje radno iskustvo je takvo da sam radio sa iOS-om od 2007. godine, kad je Steve Jobs prezentovao prvi iPhone i od tada, pa do dana današnjeg sam napravio 121 iOS aplikaciju.


Samo mala konstantacija. Ako si radio 10god iOS, sto mu dodje 120 meseci. Znaci da si u proseku jednom mesecno izbacivao po jednu aplikaciju. Brate, pa kakve su to aplikacije? :D
To stancanje aplikacija je da se uzmu pare. A sto se znanja tice, pravo znanje se stice na velikim projektima.

vukashinp
12-10-2016, 17:44
Upravo to, nepotrebno ucejne obj-c. Iako neko do sada nije ucio nijedan programski jezik a zeli da uci iOS, moze odmah krenuti na Swift, uostalom, to su rekli i na WWDC-u.

Lazar
12-10-2016, 18:47
nista nije nepotrebno :) razlike obj-c i swift su u samom jeziku. vise vremena treba da se nauci SDK i nacin rada platforme nego jezik. Sintaksa se lako uci ako imas neko znanje programiranja pre toga. Ja mogu samo da kazem da i dan danas vecina nasih klijenta zahteva objective-c.

djalfirevic
13-10-2016, 12:57
@Lazar,

Hvala na ovoj poslednjoj konstataciji. Poenta i jeste u tome što, ako naučiš samo Swift "u problemu" si. Evo detalj. Dečko je završio kod nas iOS, prešao je u ComTrade da radi, i krenuo je da radi na njihovoj Telegraf aplikaciji, koja je Objective-C, cela, i sad ti ako dođeš sa Swifta 3 na Objective-C, imaš problem, jer onda moraš i njega da savladaš.

A ukoliko ipak znaš i osnove Objective-C-ja, svakako si korak ispred u odnosu na onog ko samo zna Swift.

@iMorris,

Statistika se ne pravi baš tako :) Da, naravno da su neke aplikacije samo štancanje. Recimo - novinske aplikacije, pogledajte Informer i Brze vesti. To su prilično straightforward aplikacije, što se kaže bez puno razmišljanja. I kad se napravi mini framework za jednu, sve ostale idu vrlo lako.

Ali, ako se radi za US, što ipak čini gro mojih aplikacija, onda su to aplikacije u kojima se rade cool stvari, recimo jedna od poslednjih je pravljenje Smart Hotela, gde se radi integracija kako sa Apple-ovim HomeKit framework-om, tako i sa Raspberry Pi uređajima, i to su dosta interesantne stvari.

sredojesubotic
13-10-2016, 20:25
Jedno indiskretno pitanje, zar nije gubitak vremena držanje kursa sa takvim iskustvom u realizaciji IOS aplikacija? Mislim da je to antireklama za sam kurs.
Saglasan sam da je učenje Swift i Obj-c minoran deo posla u odnosu na razumevanje same platforme SDK ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

djalfirevic
14-10-2016, 11:07
Cubes je počeo pre svega sa idejom da pomogne mladim ljudima u Srbiji da konačno dođu do posla, a radeći nešto vrlo kreativno. I prvi kurs je bio besplatan. Često su dolazili ljudi koji su završili fakultet i onda imaju problem, klijent traži nekoga sa 5 godina iskustva, a on čovek nema mogućnost da stekne takvo iskustvo negde. Prosto niko neće da mu da prvu šansu. E mi smo tu hteli da ispravimo stvari i tako je sve počelo.

Za prvi kurs, za 2 nedelje se prijavilo 320 ljudi, a mi smo imali mesta samo za 40. I nakon selekcije, prosto morali smo da rangiramo ljude kako bi izabrali najbolje, 280 ljudi koji nisu prošli, su konstantno zvali i tražili da održimo jedan kurs, da bude plaćen, jer oni takođe žele da uđu u priču. Jako dugo smo većali protiv toga, ali su na kraju oni pobedili i evo, posle prvog besplatnog kursa, sada ide plaćeni kurs. Nakon toga se nadamo da će ponovo ići besplatni kurs, jer nama nije cilj da od kurseva živimo.

@Sredoje

Razumem tačno šta želite da kažete, ali obzirom da filozofija Cubes-a nije da ima neku sjajnu reklamu, pa da na taj način što više ljudi dođe kod nas, nama su reklama upravo ljudi koji završe kurs i koji radeći sa seniorima, koji nakon 6 meseci im i dalje budu mentori, stvarno promene svoj život. Takav čovek će nam višestruko više ljudi dovesti.

Jedan od primera je dečko koji je završio medicinu i nije kontakta imao sa IT-jem. Verujete li da je završio Android kurs, već je sam uradio svoje 2 aplikacije, i sada ga je tražila firma Seven Bridges Genomics, gde će spojiti i medicinu i programiranje u jednom. Zaista odlična priča i nama je cilj da što više takvih priča proizvedemo. I evo nakon kursa, troje njegovih ljudi se prijavilo sada za naredni kurs.

stefaneli
17-10-2016, 01:28
Sve pohvale za Cubes. Bio sam kod njih na Web development kursu(mada se prvo prijavio za iOS, ali se nisam uklopio sa terminom zbog posla). Posto sam se lomio izmedju ova dva kursa, termin je prelomio. Hteo bih samo da pohvalim momke iz Cubes-a. Maksimalno posveceni i stvarno, dali su sve od sebe da prenesu znanje. Ono sto je mene privuklo ovde je to sto ovo nije bio obican "kurs" i neki tamo "predavaci", vec momci sa jako velikim iskustvom u oblasti o kojoj predaju, a sto je po mom misljenju jako bitno. Jos jednom sve pohvale i preporuke... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

djalfirevic
25-09-2017, 09:55
Pozdrav svima,

Održava se kurs iOS programiranja, počinje u oktobru, traje 4 meseca, 3 puta nedeljno po 3h. Rade se svi koncepti iOS-a kako u Objective-C-u tako i u Swift-u, pa ako ima zainteresovanih, neka se jave.

kakosuper
26-09-2017, 14:57
Kolko para i gdeee?

zabrljanje
26-09-2017, 18:06
Pogledaj prvi post u temi, imas link gde mozes da vidis sve sto te zanima :)

djalfirevic
26-09-2017, 22:21
Nije u pitanju Cubes skola racunara, za one koji misle da su oni u pitanju.

zabrljanje
26-09-2017, 22:29
Onda je logicno da se napise koja je skola i gde je kurs. Bar neke osnovne informacije koje znace ljudima.

djalfirevic
26-09-2017, 22:35
OK, u pravu si, ima smisla.

Ovako... ja sam drzao predavanja u Cubes skoli, pa sam nakon toga drzao predavanja u Apple Solution Expert skoli zvanoj Sistem:i. E sada, moj dobar prijatelj otvara IT centar, u Batajnici, i isti plan i program koji se odrzavao u tim skolama - ja prenosim u ovu skolu.

Za razliku od drugih skola (IT Academy, Crossover, iOS Akademija, Cubes), ovde se ne uci samo Swift, nego i Objective-C. Razlog tome jeste sto - eto poslednja firma u kojoj sam radio, radio sam 11 meseci i to SAMO Objective-C i to za kompaniju iz Silikonske doline. Samim tim, da sam znao samo Swift, slaba vajda :)

Cena kursa je 2000 EUR, traje 4 meseca, 3 puta nedeljno po 3 sata. Moze da se dobije popust od 200 EUR ukoliko se sve isplati odmah.

Termini su u popodnevnim casovima - 18-21h, dva puta nedeljno, i od 9-12h subotom - tako da ljudi koji su zaposleni, mogu da prisustvuju kursu.

Ukoliko nekog zanima predavac, tj. ja - evo mog Linked In profila: https://www.linkedin.com/in/djuroalfirevic