PDA

View Full Version : Mobi Banka



cira0520
21-09-2016, 20:46
Da li neko ima otvoren racun u Telenor banci? kakav je kvalitet usluge? neka iskustva bi dobro dosla :)

mikenzi
21-09-2016, 21:05
Mnogo nas i iskustva su uglavnom dobra za ljude koji ne vole da idu u banku kao fizičku lokaciju već sve obavljaju Online.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

skiper
21-09-2016, 21:15
A mora da se ode u Telenor da bi uplatio novac na svoj racun?

mikenzi
21-09-2016, 21:17
Ne mora, može sa telefona, može na bankomatu, može sa drugog računa.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

cira0520
21-09-2016, 21:26
Bolji je Progresiv racun da se otvori?

skiper
21-09-2016, 21:28
Pa kad mi legne plata ja placam sa tog racuna, isto je...ne moram da prebacujem na Telenor...ili ne razumem?

Babakaj
21-09-2016, 21:41
tip racuna odaberete prema svojim potrebama. a mozete uvek da promenite za onaj drugi. Platu nisam prebacio na Telenor banku, ali vrlo lako na svakom bankomatu mozete ubaciti kes novac i bez provizije odmah imate na racunu. Fer menjacnica, aplikacija odlicno radi, bez tokena i zezanja... Sto se mene tice bez ikakve zamerke. Preporuka da probate.

mikenzi
21-09-2016, 21:48
Pa kad mi legne plata ja placam sa tog racuna, isto je...ne moram da prebacujem na Telenor...ili ne razumem?

Pa pitao si da li može da se uplati novac. A može da bude i tekući račun i da ti plata leže na telenor račun.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

shiza
22-09-2016, 01:42
A provizije prilikom placanja?Odrzavanje kartice,racuna?

Pavle
22-09-2016, 02:29
Evo sajta gde ti je sve lepo napisano, imas dva paketa, STARTER i PROGRESIV...
http://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/tarifni-paket-starter/

.stefan
22-09-2016, 03:18
ljudi toliko sam pisao o tome u raznoraznim temama...
sve u svemu vrh stvar... i za dinar/evro konverzije bolje od svake menjacnice....
@skiper ne razumes.... sta si se pogubio?

tribalkg
22-09-2016, 07:35
Ja sam otvorio račun i odmah preneo platu u Telenor banku pre par meseci i prezadovoljan sam za sada.
Dozvoljeni minus i čekove nisam ni pre koristio tako da mi to ne smeta ali kome je ovo neophodno, bolje da zaobiđe Telenor banku.

Za mene veoma dobra stvar je dvovalutna kartica sa kojom možete plaćati i u dinarima i u stranoj valuti. Meni ovo veoma znači jer često putujem službeno preko grane i bukvalno nemam potrebu da nosim keš, a plaćam sve karticom bez provizije.

Takođe je odlična stvar što iz inostranstva mogu da kupim EUR ako mi zatreba/zafali po kursu kao da sam u Srbiji, a kurs je inače povoljniji nego u menjačnici. :)

Online plaćanja su besplatna, neograničeni broj transakcija. Plaćanje između dva korisnika Telenor banke je odlična stvar i veoma je jednostavno.
Imam progresiv paket tako da je tu uračunato i 5 podizanja sa bankomata drugih banaka bez ikakve provizije što je takođe vrh stvar.

Jedna od stvari koja mi se takođe mnogo sviđa jeste što mogu da otvorim koliko želim štednih računa i da prebacujem novac kako mi se ćefne. Štednja za sina, štednja za more, jedna default štednja itd.
Takođe i upravljanje karticom tj. blokiranje ili omogućavanje kanala korišćenja (bankomat, terminali, internet).

Vrh je i za AliExpress. Kupiš tačno koliko ti treba $, platiš, onda onemogućiš internet plaćanje u podešavanjima i 100% si siguran da ne može biti zloupotrebe. Pre sam koristio Visu Virtuon, sada nemam apsolutno potrebe da je koristim.

Sve u svemu, super sve funkcioniše i podrška im je super. Za sada imam samo pozitivna iskustva.

cira0520
22-09-2016, 09:22
Uzeh starter paket da vidim kakva je usluga, pa lako prebacim na progresiv :)

igoce
22-09-2016, 10:10
Transakcije izmedju korisnika Telenoro banke se obavljaju 24h, mozete u pola noci da posaljete nekome pare i on ce ih odmah dobiti na racun i moci da placa sta hoce. A kupovina deviza je uz jako male razlike izmedju njih i menjacnica, bukvalno se ne isplati cimati se do menjacnice za sume od par stotina evra ... Gledam trenutnu situaciju u menjacnici preko puta mene, ako kupujete 100e morate da im date 12.350din, a u Telenoru 12.375din, plus obavite to u par klikova, a "izgubicete" svega 25din.

mikenzi
22-09-2016, 10:12
Sad su recimo uveli i gotovinske kredite. Na njihovom portalu već imate ugovor popunjen. Vaše je samo da ga odštampate, potpišete i kurir dolazi po njega.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

ackopk
22-09-2016, 11:21
Ja sam igrom slucaja otvorio racun u telenor banci i poceo sa koriscenjem istog meseca. Ima dosta pogodnosti, od online placanja do menjacnice sa dobrim kursom, placanje u svega par klika preko telefona, itd.. Provizije nisu velike, u svakom slucaju meni bas super.
@tribalkg je objasnio sve :)
Uz to ima i mogucnost za pozajmicu na koju ne placate nikakvu kamatu ukoliko je vratite u roku od 45 dana.

Preporucujem agresiv paket odma. Dobijate karticu besplatno, podizanje na drugim bankomatima, ne placate proviziju za placanja, nema naplate sms obavestenja.
Kad sve ovo uzmete u obzir ja sam u drugoj banci na odrzavanje placao i sve provere stanja i sve ostale gluposti tako da je umesto 250din kostalo 500.

Joca1995
22-09-2016, 11:59
Samo nije agresiv nego progresiv :D

.stefan
22-09-2016, 12:44
meni te starter sasvim dovoljan....za sad....samo sto @tribalkg racun nije dvovalutni nego petovalutni :)

ali ostale valute se ne mogu ubaciti kroz bankomat ali se mogu primati i posle menjati u evro ili se podici u glavnoj telenor centrali... isto tamo se mogu i deponovati...
meni najviše znaci kurs evra koji je fantastičan, bolji nego u većini menjacnica i umesto sto odem tamo promenim pare, izbacim evre iz bankomata i resim posao u par klika... genijalno :)

Joker
22-09-2016, 12:49
Jedno moje iskustvo, možda nekome bude značilo.

Prvo sam mislio da je problem do Telenor Banke onda čitajući po netu sam video da je kod njih još najbolja situacija.
Radi se o oslobađanju rezervisanog novca na debitnoj kartici. Rezervisao sam hotel, hotel je za obezbeđenje rezervacije izvršio rezervaciju iznosa jednog noćenja na mojoj kartici. Račun sam platio u gotovini i zamolio da mi oslobodi rezervisan novac. Kako ni posle 7 dana rezervacija nije bila stornirana, kontaktiram hotel, oni mi pošalju slip storniranja rezervisanog novca. Kontaktiram Telenor Banku i dobijem informaciju da to ne ide po automatizmu kao rezervacija novca na računu. Ako u roku od 15 dana od rezervacije novca se taj novac ne povuče na račun hotela (ili onog ko je rezervisao) sredstva banka automatski oslobađa. Ukoliko želite da ih ranije oslobodite morate Poslati kopiju slipa da je rezervacija stornirana da bi oslobodili novac pre isteka 15 dana.
Ja to nisam znao a računao sam na godišnjem na taj novac pa sam morao malo da promenim plan.

tribalkg
22-09-2016, 13:03
Da, to može biti veoma neprijatno ali kao što si rekao, to je i kod drugih tako. Kolega je skoro imao neprijatnu situaciju jer su mu u Nemačkoj rezervisali neka sredstva za rent-a-car i posle se namučio dok je to bilo rešeno.

@.stefan račun da, ali kartica je dvovalutna - RSD i EUR. :)

igoce
22-09-2016, 13:51
Da, katrica je dvovalutna, RSD i EUR, ako vam posalje neko dolare iz inostranstva primicete ih kao EUR ili RSD.

.stefan
22-09-2016, 15:43
mislim da to ne mora 100% da bude tacno...
Kontaktiraj ih i trazi da ti otvore partiju za dolare, svajcarce i sta vec hoces da primas i onda mislim da ce leci originalna valuta...
ali ti je u principu svejedno jer ako neces da ideš u glavnu centralu da podižes ostale valute (sve mimo eur i din) moraces da odradis zamenu preko aplikacije sto ti onda dodje isto... odrapice te kao i sve druge banke jer su svi ostali kursevi osim kursa evra slicni kao i u drugim bankama... za par dinara jaci nego u menjacnici....
to je jedan od minusa na primer... jer nedostatak ekspozitura moze da bude problem ako su ti potrebne valute mimo evra,za vece sume... za male sume je razlika u kursu prihvatljiva... ajde i da se prezali nekako...

jos jedan potencijalni problem je nedostatak kulture naseg naroda da koriste elektronsko bankarstvo i sto vecina hoce da ti ode u banku u kojoj ti imas racun da ti tu uplati pare, da ne bi platili proviziju...
inace ako hocete da vam neko uplati novac "tradicionalnim" putem to moze odraditi preko opste uplatnice u Posti ali i oni imaju proviziju...
ja bas iz ovih razloga drzim i racun u intesi... al to i nije bas bitno za ovu pricu...
starter paket u telenoru me ne kosta nista tako da je svakako win win situacija :)

Bakki
24-09-2016, 05:22
Vrh je i za AliExpress. Kupiš tačno koliko ti treba $, platiš, onda onemogućiš internet plaćanje u podešavanjima i 100% si siguran da ne može biti zloupotrebe.

Ne razumem zašto bi kupovao dolare, kad se sve inostrane transakcije Mastercardom računaju u evrima.

studioton
26-09-2016, 18:21
Da, katrica je dvovalutna, RSD i EUR, ako vam posalje neko dolare iz inostranstva primicete ih kao EUR ili RSD.

standardno jeste tako, imas rsd i eur , medjutim, ja sam primio jednu pozamasnu sumu novca u CH i automatski sam na racunu imao novu valutu CH i iznos koji mi je uplacen .. imao sam izbor, da konvertujem u eur ili rsd i podignem na bankomatu , ili da se najavim (jer je veca suma novca) par dana preko call centra i licno u BG odem u preuzmem novac .. tako sam i uradio , pozvao sam i rekao da zelim da podignem novac u CH , posle par sati su me pozvali i rekli mi kada mogu da odem da podignem , pojavio sam se licno i preuzeo novac u CH . Od tada, stoji mi na racunu i CH kao valuta.. sto znaci da ne morate da otvarate racune u drugim valutama, vec se one "same" otvore posle primanja valute koja nije rsd i eur

.stefan
26-09-2016, 18:26
to jeste tacno....u nekim bankama se mora na racunu otvoriti partija za svaku valutu ns zahtev.... ovde je racun petovalutni po defaultu.... kartica je dvovalutna, kako je vec neko pomenuo...
i ja sam pisao ranije, evo i ti potvrdio, da je jedini nacin da se podigne novac u valuti koja nije dinar ili evro bez konverzije u iste (po kursu ne bas tako povoljnom, kao i po ostalim bankama naravno) otici u glavnu telenor poslovnicu u omladinskih brigada... ujedno i jedinu filijalu telenor banke...

Meni iskreno izuzetno odgovara kurs dinar/evro jer nemam vise potrebu za menjacnicom...

djoni1980
04-10-2016, 10:47
Ima li nekih loših iskustava sa Telenor Bankom?
Posle čitanja ove teme ozbiljno razmišljam da otvorim Progresiv nalog i prebacim platu kod njih... :)

tribalkg
04-10-2016, 10:57
Ja sam jedinu neprijatnost imao kada mi je istekla lična karta. Blokirali su mi račun ali iskreno, više je bila moja nemarnost i manjak volje da završim proceduru na vreme. :)

Par mejlova i poziva sve reše tako da imam samo pohvale i za zaposlene koji imaju sluha, ne idu uvek slepo po proceduri.

Zaradu sam odmah preneo kod njih i za sada je sve super.

.stefan
04-10-2016, 11:29
Jel uzimao neko kreditnu karticu? kakva su iskustva, uslovi i provizije.....i kako ceo taj sistem funkcioniše u praksi?
Jedini je minus za sad sto jos uvek nisu poceli sa privredom da saradjuju... gde bi mogli da ostvare vecu zaradu...
Nije da se sad brinem za njih ali mislim da vecina ljudi ima starter racune na kojima oni realno ne zaradjuju preterano... nesto sitno po transakcijama... jedino tih 500 din na kartici pri otvaranju racuna....sigurno su izvršili ozbiljno istrazivanje trzista i pre nego sto su usli u sve ovo...
Iskreno, nije da sam pesimista, ali me ne bi iznenadilo da se promene uslovi starter paketa, tj da se pogorsaju... kako bi ostvarivali vecu zaradu...

stefan.gricko
29-01-2019, 14:30
Da li neko zna, nisam uspeo da skapiram iz teme. Kad podizem pare/placam u inostranstvu u valuti koja nije podrzana (npr. Egipatska funta) kako se radi konverzija? Da li iz dinara radi u evre ili ako evre vec imam skladistene, onda samo evre u funte? I isto pitanje vazi ako naprimer imam evre na racunu, a placam u francima..? [emoji2955]
Koci me proces prilikom inostranih placanja, da li je osnovna valuta dinar u ino valutu u kojoj se vrsi placanje ili kad je ino placanje u globalu, evro je pocetna ‘stanica’ a krajnja je valuta u kojoj se placa.

rikee
29-01-2019, 14:52
Telenor prvo cisti devizni racun, pa tek onda povlaci dolare, dinare

kristianmarkovic
29-01-2019, 16:00
Ja sam primetio da su baš pokvarili kurs u menjačnici, razlika izmedju kupovnog i prodajnog 2 dinara. Da li je to samo u starter paketu ili i u progresiv?

stefan.gricko
29-01-2019, 18:17
Hmm, ja sam u Progresiv paketu, dinar razlike.
Na eur mislim, ovo ostalo je [emoji380] koze s ledja [emoji23] Doduse, ne pratim ostale kurseve/menjacka mesta tako da nisam kompetentan, vec ovako na prvi pogled.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190129/087100c7ca21744ae688a3dd64a242b0.jpg

igoce
29-01-2019, 19:32
Gledam kod mene na starter paketu je kurs za evro je nepovoljniji ...

kristianmarkovic
29-01-2019, 21:46
Znaci ko zameni 300 evra ispati mu se progresiv.

stefan.gricko
01-02-2019, 08:27
Da se pohvalim, u neku ruku negativnim iskustvom, ali ipak pozitivnim u globalu... Kupovao sam nesto preko neta, u USD, na PayPal checkoutu stavio bas USD, ne RSD, pre toga tacan iznos spremio USD na racunu, medjutim skiniuo mi je sa EUR dela... [emoji2955] Kad se preracuna iz EUR u USD, kurs razmene je 1.143408 dok na netu kurs 1.144688$ po 1€. Ovo je svakako jeftinije, u mom slucaju citavih 70.837RSD nego da sam isao direktno iz RSD placanje. Na PayPalu bi mi skinuo 1600RSD dok je ovako 1529.163RSD. Iznos koji sam placao je 14.83USD. Da se razumemo, trca mi se ona stvar za ovih 70 kinti, nego sam prvi put nesto placao Telenorom online i pritom imao konverzije i malo istrazivao pa se zato hvatam za detalje [emoji2] Mozda ce nekom znaciti [emoji1]

EDIT: Sad vidim na potvrdnom maliu o transakciji od Telenor banke, tu se vodi da mi je chargeovao tacan iznos u USD... Ko koga tu [emoji1371][emoji1362] ne znam, ali sam ja generalno zadovoljan transakcijom [emoji16]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190201/32ba7f159b3bc3ba9ddc17bcf2c0ba7a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190201/416856679fb13a2a8baebfa65aad5b6c.jpg

miodrage
04-02-2019, 21:27
Pa tako rade banke. Oni imaju kurs po kome se sve desava. Zato ja u inostranstvu (citaj Madjarska) sve placam karticom sa deviznog racuna i uvek sam dobar neku sicu... racunaj na 100€ ako sam dobar 1€, ne vise. Ali, daj sta das :D

wifininja
10-10-2019, 16:07
Telenor banka je od danas Mobi Banka


https://www.mobibanka.rs/

zikicz
10-10-2019, 17:07
Lepo su krenuli. Sve besplatno u osnovnom paketu uz master karticu. Onda,u osnovnom paketu ukinu mi master i daju mi dina sa kojom mogu da se slikam. Ako hoćeš master,placaj mesečno.
Dovidjenja i prijatno,to već imam u svojoj banci.

xerosoft
10-10-2019, 21:50
Ja imam oboje bez doplate??


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
10-10-2019, 22:12
Završena priča za mene. Čekam apple pay kao @wifininja.
Načekacu se.[emoji23]

bbrks
11-10-2019, 17:22
Cenim da bi naziv teme trebao da se promeni u Mobi Banka :)

3gs
12-10-2019, 06:42
Ja imam oboje bez doplate??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stigao ti je mail
Ako imas onaj start paket sada ce se placati odrzavanje na taj paket.... Do sad je bilo besplatno


Samo se osnovni racun ne placa
Ja presao na osnovni oduzeli mi mastercard Zbog toga i sad sam na retardiranoj dini sa kojom ne mogu na Cex menjacnicu


Kao i svuda prvo te navuku i posle te z@j€bu debelo

Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
30-10-2019, 07:15
https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/usluge/prenos-sredstava/prenesi-novac-uz-broj-telefona-ili-imejl/?utm_source=twitter&utm_medium=29_10&utm_campaign=prenesi_novac_2019&utm_content=tw_post

Prenos novca na broj telefona ili email.

zikicz
30-10-2019, 07:37
Ovo nije ništa novo,radilo je od samog početka rada telenor banke.

kylle
08-11-2019, 06:59
Znaci Dina Karticom ne mozes ni online da placas a ni u inostranstvu fizicki jel tako?

Bas su upropastili banku, bzv.

bbrks
08-11-2019, 08:11
I evo jos odozgo konacno ni odrzavanje racuna nije besplatno. 150 dindzi od odmah mesecno :)

nenad87
08-11-2019, 14:47
Odrzavanje su uveli za starter paket, a za osnovni racun se ne placa. Informacija je stigla jos u julu.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

roki
08-11-2019, 15:25
Tako je!
Meni pre 2 dana stigla poruka da mi se obracunava neka kamata, ja pogledam, ja u minusu -150 din za odrzavanje... I odmah pusti pare sa drugog racuna, udjem i ugasim racun i cao zdravo! Ko vas sisa...

Iskreno ja sam sad u OTP (Bivsi SOGE), imam Mastercard Platnium, besplatno putno, lounge na 3 aerodroma i jos neke stvari, a pritom nemam odrzavanje jer potrosim vise od 70.000 mesecno direktno sa kartice... Manje vise ja sve placam karticom, tako da mi odrzavanje uvek bude besplatno...

bbrks
09-11-2019, 22:14
Dobro ljudi jesam li ja retardiran, ili ja vise ne umem da se ulogujem na Mobi App na telefonu. Odradim sva 3 koraka na opciji imam vec racun i na kraju mi kaze da vec postoki korisnik sa istim nickom. :) Rekoh ma zezate :) Ovo nije realno:crazy2:

Bg89
22-11-2019, 21:40
Samo stavi drugi nick, tipa ako ti je do sada bio PeraPeric iPhone sada stavi neesto drugo. Meni se isto to desavalo pre


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
23-11-2019, 08:01
Ako ti je bio bblabla iPhone promeni ga u dada iPhone i radice

Bg89
23-11-2019, 08:21
E sada ako bude dada iPhone nisam siguran da ce da radi [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
23-11-2019, 10:35
Resio sam sa izuzetno naprednom podrskom banke. I stvarno, morao sam da pronenim ime telefona. [emoji23]

kylle
26-04-2020, 10:20
D li neko zna mozda kako videti svoj IBAN u ovoj banci?

mayche
26-04-2020, 10:27
RS35(xxxxxxxxxxxxx)
x kao ceo broj tvog racuna

kylle
26-04-2020, 10:56
Hvala veliko