PDA

View Full Version : Iphone 6 slabo hvata wifi



rema032
19-09-2016, 10:51
Kupio sam pre 3 dana polovan iphone 6 u jednom servisu i čim sam došao kući primetio sam da wifi hvatam samo u sobi gde se ruter nalazi, a kad sam u drugoj sobi ili ne hvata uopšte ili je preslab signal i ne može da se koristi net, iako sam od rutera udaljen 2 metra. Znaci čim je jedan zid izmedju rutera i telefona ne hvata wifi. To se dešava i na ios 9.3.5 i na ios 10, radio sam reset network settings i opet isto. Pa me zanima koliko košta popravka za to, da li samo treba da se promeni antena ili šta. Već 2 godine unazad koristim 5c,5 i 5s i nikad nisam imao problema sa time.

Takodje se dešavalo 2-3 puta da izgubim signal na telefonu i samo piše searching a kad izvadim i vratim karticu piše no service. Tad sam na netu procitao da se to dešava mnogima i da su rešili to tako sto telefon bace na pod sa 30ak cm, pa sam probao to sa zaštitnom futrolom da ispustim i odmah je našao signal posle. I već 2 dana nemam problema sa signalom. Najveći problem mi je wifi.
Ako neko ima iskustva sa time ili ako je imao slične probleme neka javi kako je sredio to, hvala unapred

Mido
19-09-2016, 11:23
Je li ti ikad palo na pamet da odes u taj servis gdje si kupio uredjaj i da se zalis? Zbog cega se bakces sa popravkama a tek si kupio telefon. Nosi to, zali se i zahtjevaj ili novi telefon ili povrat novca.

skiper
19-09-2016, 11:26
Zasto bi reklamirao kada radi kad ga tresne o zemlju.

bobanbg9
19-09-2016, 11:35
Hahahaha. Izvini, ali ove je stvarno smesno sto si citao da bacaju telefon o zemlju da bi proradio i ti to isto uradis. Logicno je bilo da ga samo odneses tamo gde si ga kupio i nek rade oni sta hoce sa njim samo da ti ga vrate da radi normalno.

vlada11070
19-09-2016, 12:57
Nisi napisao, da li slabo hvata taj Wi-Fi kuci kod tebe ili na sve mreze na koje se kacis. Treba da se nakacis na jos neki internet da prvo vidis da li je mozda greska do tvog rutera. Resetujes ruter pa opet probas.
Ako nije do toga, onda ga vrati u radnju gde si ga kupio i neka ti vrate pare.

.stefan
19-09-2016, 13:03
Ma to je neki skart.. cuj bacas ga na zemlju da ti proradi... horor!
ne razmisljas sta jos sve u tom padu moze da se ošteti... svako to bacanje mu mozda bude i poslednje

darkonda
19-09-2016, 13:39
Da kojim slučajem piše da ga ubaciš u bunar i da provereno popravlja sve kvarove, da li bi ga bacio u bunar? :sumadinac: :D

tribalkg
19-09-2016, 14:04
Čekaj, stvarno si bacio telefon? To svakako nije način da se reši problem ali kapiram, stara srpska metoda, "udari televizor da proradi". :)

Batak
19-09-2016, 21:17
Mislim da nas covek lozi. :D
Nije valjda stvarno bacao telefon. Ili mozda jeste? :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
19-09-2016, 21:28
I ja se nadam da se zeza...to mu dodje kao oni sto su punili brze telefon u mikrotalasnoj...o.O

tribalkg
19-09-2016, 22:10
@byakuya sada si mu dao novu ideju. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
19-09-2016, 22:12
Mozda ojaca wifi kad se zagreje. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

maaxiimus06
19-09-2016, 23:40
znaci oplakah, ne zalim ban da dobijem sad, morao sma ovo da napisem...

nixysx
20-09-2016, 01:47
Ehh ljudi niste vi jos koristili iPhone 5 da vidite sta je slab wifi signal. U centru grada uhvatim 3/4 wifi dok ostali na androidima uhvate po 20, odem u kafic nemam wifi, svi ostali imaju. Kada su dosta njih prikaceni ma mrezi takodje nece da se poveze, ili ako je mrez otvorena a mnogo njih je prikaceno. To me nekad izludjuje, evo sad je ruter 2 sobe od mene kroz dva zida, nekih 7m i pun je signal ali se desi odjednom recimo dok sam na jutjubu i odjednom se prekine veza i krene da mi trosi 4G, ucita pola videa i odu 100MB, to MRZIM. A ovo za bacanja, pif Boze moj 30cm, gde moj sve nije pao pa mu nista nikad nije bilo, a ovo za wifi je od prvog dana tako. Do duse crkla mi je kamera jednom kad je ispao iz kola, al Boze moj porpavio sam za 20€ [emoji23]. Ma nosi taj iPhone tamo gde si ga kupio nek ti ga besplatno poprave, jer si vec pukao pare a deo mora da se menja, ili nek ti vrate 10/20€ koliko bi to kostalo ili nek ti poprave free


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

skiper
20-09-2016, 09:10
Nema to veze sa 5-icom imam je ja i ubija signal.

tribalkg
20-09-2016, 10:35
I meni je petica šljakala bez problema. Čak i sa alu bumperom je signal bio extra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaskemld
21-09-2016, 00:21
Mislim da na iphonu je tako podeseno da automatski eliminise slabije signale WiFi. Zato mozda Androidi prikazuju vise dostupnih WiFi signala. A u realnom koriscenju ne moze da ucitaju Kurir preko tih mreza. Sto je meni ok od strane Apple-a. Primer: na letovanju u apartmanu ima wi fi koji je instaliran u susednoj vili, zenin sugavi android hvata signal, a ne mozes nista da radis na netu, a moj 6s ga ne vidi uopste! Zato i ima onaj tweek WiFI Booster!