PDA

View Full Version : Lg smart tv format



Bakos
04-09-2016, 20:04
LG smart TV omogucava snimanje tekućeg sadržaja preko USB ulaza na eksterni HDD. Medjutim, pored zahteva za formatiranje HDD, i snimak je u posebnom formatu, verovatno veoma zastićenom, i može se reprodukovati samo na LG TV.
Da li postoji neki program koji konvertuje ove fajlove u neki drugi format (avi, mp4 i sl.) da bi snimljeno moglo da se reprodukuje na nekom drugom uredjaju (PC, na primer)?
Ja guglao, u okviru sopstvenog skromnog znanja, nista nisam uspeo da pronadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

rikee
04-09-2016, 20:37
Koji je taj format koji snima?

AlexPa
04-09-2016, 21:06
Možda će ovo da ti pomogne
http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD


Sent from my iPad using Tapatalk

Bakos
04-09-2016, 23:49
Koji je taj format koji snima?

Pojma nemam, kad prikljucim HDD na PC uopste ne konstatuje disk, kao da ga nema???


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Možda će ovo da ti pomogne
http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD


Sent from my iPad using Tapatalk

Uh, baš komplikovano za mene neznalicu, ni windows mi ne ide od ruke a tek linux


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

rikee
05-09-2016, 07:04
Za Windows ti treba program Disk internals reader... Onda ces videti sve sto ima na disku

Bakos
05-09-2016, 21:13
Ipak su za mene ovo "španska sela", pokušavao svašta ceo dan, ni makac, samo napunio PC raznim programima i programcicima. Sad čistim.
Mislio sam da postoji neki jednostavan program ili jasan tutorijal za konverziju LG formata u neki poznati ali ocigledno je da se proizvodjaci Tv-a veoma štite, a da hakeri nisu zainteresovani ili ne uspevaju da to razbiju.
U svakom slucaju, hvala na savetima.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

rikee
05-09-2016, 21:34
trebao si da skines ovo gde pise DOWNLOAD
sa ove stranice http://www.diskinternals.com/linux-reader/
aplikacija je besplatna
hakeri... stvarno nemaju vremena da se .ebavaju sa televizorima

Bakos
07-09-2016, 12:51
NE RADI QUOTE POSTA IZNAD SVOG!!!

Eh, kad bi se pronasao neki milostivi haker da posveti malo vremena nama neznalicama-:)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

rikee
07-09-2016, 14:56
Trebas samo malo da procitas sa razumevanjem ono sto je napisano. Problem ti je resen ali ti to ne vidis

Bakos
07-09-2016, 23:33
Ne vredi, rikee, pokusavao ali ... nemam znanja a i mator sam da ucim i sve ukapiram, apsolutni sam autodidakt kad su kompjuteri i slicni uredjaji u pitanju, ono malo sto umem proizvod je istrazivanja po google. Ako ti kazem da mi je osnovna ideja ideja bila da snimim sa tv-a na eksterni HDD crtane i filmove i neke edukativne emisije, da konvertujem zasticeni lg format u neki "vidljivi" i da to unuku pustam na iPad-u u situacijama kada nemam wi-fi (vikendica, na primer), sve ce ti biti jasno.
Lepo u korisnickom upustvu tv-a pise, otprilike, "sve snimljeno se moze reprodukovati samo na ovom tv i nigde vise" ali ja zapeo kao mazga.
Hvala, u svakom slucaju, na dobronamernim savetima i odgovorima.

SickMF
08-09-2016, 12:27
Ako je to razlog, lakse ti je da skines materijal sa interneta, nego da se bakces konverzijama snimljenog materijala.

tribalkg
08-09-2016, 12:44
@Bakos Što se tiče unuka i crtaća na iPad-u, evo kako sam ja uradio letos na moru za svog klinca. :)

Poneo sam iPad kako bi on tamo u sobi imao zanimaciju (imali smo wifi u sobi). Odlazak na more nije bio problem jer je prespavao ceo put ali sam pretpostavio da će u povratku dobar deo puta biti budan pa sam tamo skinuo crtaće na sledeći način:

https://www.youtube.com/watch?v=wMdtzCWvh_g

Ista je procedura za ipad i iphone.

Naravno, može se skinuti i na PC pa onda prebaciti na iPad ali ovako je lakše. :)

Bakos
08-09-2016, 15:01
Hvala, taj deo i radim, tu nemem problema, cak sam kupio i protube pa skidam ono sto je prihvatljivo za uzrast unuka. Ali, ne bih da ga opterecujem groktanjima raznih pepa, pucacinama, krvi na litre... Zelja mi je da krenem u edukaciju kroz programe History, National geografic, discavery i sl. Ali kad ne moze, ne moze. Pronaci cu neki drugi modus.

tribalkg
08-09-2016, 15:03
Mi smo jos mali za takav sadrzaj. :)

Onda je definitivno jedina opcija da negde skines snimke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SickMF
08-09-2016, 20:08
Sve šta si naveo od edukativnog sadržaja, neko je već snimio i postavio na net sa sve titlovima. Pronađi, skini i rešen problem.