PDA

View Full Version : Gigabyte H61M-S1 /GeForce GTX 750 Ti (Gigabyte)/Intel Celeron G550 @ 2.60GHz



Pages : [1] 2

zule73
31-08-2016, 22:07
hteo bih da napravim neki dual boot sa win 10 i onim sto mi vi predlazete.
ne znam sta moze da radi na ovoj konfiguraciji.
imam 4 gb kingston rama.glavni hard je ssd od 120 gb i sporedni od 1tb
nekada davno sam radio to.sve sam zaboravio.nista ne znam kao tele,pa bih zamolio nekoga da mi objasni(kao teletu)sta gde i kako...
hvala unapred i obecavam vam da ko god krene da mi pomogne dobija od mene gratis iskidane zivce :D
i da,nemam nigde pri ruci nikakav hack ili mac.znaci samo ako moze sa windowsa sve da se odradi

.stefan
31-08-2016, 22:43
Moze da radi sta oces u principu... najbolje da se ide na najnovije... tipa El Capitan...
Ali nedostatak mac-a ili hacka ti mnogo otezava situaciju...
Jel si uspeo da podignes virtuelnu masinu, bar da se napravi instalacija?

Kazes da si ranije radio nesto za hack tu? Sta, kako i sta je bio problem?
Da počnemo od toga

Byakuya
31-08-2016, 22:44
Zule pokusaces to da napravis preko win (iskreno ne znam kako se radi) a ako ne uspe poslacu ti gotov USB postom :)

Ali da ga cuvas ;)

zule73
31-08-2016, 22:47
nisam uspeo da dignem virtuelnu masinu.niti mogu.ne ide mi nikako zato sto masa stvari iz tutorijala nisam mogao da odradim.
stvarno je jako davno bilo i vise se ne secam.jedino se secam da me je mis zezao,stalno se sam pomerao kursor dok koristim,stalno sam morao da vracam pointer,ne znam kako da ti objasnim.i zezao me je zvuk.imao sam ga ali ja bio jako los.pucketav ili tako nesto...

Byakuya
31-08-2016, 22:47
To se isto lako resi :)

.stefan
31-08-2016, 22:48
Nemoj te Unibeast varijante... [emoji14]
Ko zna dal ce proci...Tu ima i sta treba i sta ne treba...
Nije frka da se napravi vanilla instalacija, skroz basic pa nek dopunjava...
Dodji Zule da popijemo pivo i ponesi flash :)

Sa wina nema sanse to da uradis osim virt. masina, eventualno da skines neki distro tipa iAtkos i slicni pa da pokrenes samo neku radnu instalaciju kolko tolko da se zavrsi posao ;) pa da se pregazi posle

Byakuya
31-08-2016, 22:52
Za pocetnike je unibeast najbolja varijanta...jos kada znas da ga modifikujes...mislim ko je lud da stiklira sve...nema potrebe da hejtujes taj tool...to ti je kao da kazes da je hirens boot los zato sto ima u sebi gomilu toolova...UB je lep swiss knife za one koji tek ulaze u OSX svet...posle neka on napravi jos jednu particiju i zeza se ali za pocetak da ima stabilnu masinu...

.stefan
31-08-2016, 22:59
pitaj @noname-a da ti objasni zasto cela zajednica hejtuje tonija i njegove alate ;)
slazem se, radite sta ocete... ja sam raspolozen da pomognem isto... pisite ovde...

za pocetak u biosu tj uefi-u hdd na ahci, csm na off i vt-d na off, secure boot mode isto na off

Lazar
31-08-2016, 23:05
meni tu ti alati spasili zivot par puta :) a i zivce :P

koristio i UB i MyHack. Koristio(koristim) racunar sa takvim hackintosh-ima za posao svakodnevno 10 sati po godinu dana dok ne izadje nova verzija. tako da ja ne bih nikako otpisao iste :)

Byakuya
31-08-2016, 23:06
Mozda hejtuju...ali uredno koriste...

.stefan
31-08-2016, 23:10
Ma nista ti alati ne uticu na rad sistema.... to su samo zguzvani paketi svega i svacega i neki univerzali setup... pa ti posle cekiraj i radi sta hoces...
Ali nista bolje od basic instalacije... i dogradis posle sta treba i dovidjenja...
Ali Zule ako nemas zivaca, nemoj da kreces u ovo... zna neki put da bude mnogo stresno... pogotovo sa zeznutim masinama...
ovo tvoje ce da prodje

zule73
31-08-2016, 23:17
ma ja nemam pojma o cemu vi pisete...
ubili ste mi volju da uopste krenem.mislio sam da moze i preko windowsa da se odradi.
nije da cu sad da umrem zbog toga.cisto sam hteo da probam.
hvala za pivo,ali ja ni iz kuce ne izlazim a kamo li da dodjem u kragujevac :)
cudna sam ja biljka...ali necemo ovde o tome :)

"za pocetak u biosu tj uefi-u hdd na ahci, csm na off i vt-d na off, secure boot mode isto na off"

jel ovo nece da mi poremeti sadasnji sistem na kojem sam?
edit 2:
zaboravite da sam otvorio ovu temu.previse je ovo komplikovano i stresno za mene.jos nisam ni poceo a vec mi je pritisak na 200 :)

.stefan
31-08-2016, 23:43
nece nista da ti poremeti... osim ako budes zeleo virtualnu masinu trebalo bi da vt-d stavis na on...

zule73
31-08-2016, 23:46
bya mi je vec sredio nesto privatno tako da necu morati da pravim virtualnu masinu :D

.stefan
31-08-2016, 23:47
probaj to sto ce da ti sredi... valjda je dobra roba, da ti ne sprzi mozak mnogo :D

Byakuya
31-08-2016, 23:47
Posle ce Zule kada masteruje da se pridruzi ovom delu foruma:)

zule73
31-08-2016, 23:54
meni samo i dalje nije jasno odakle meni onaj clover OS X boot u biosu?i zasto je ostao tamo?

.stefan
01-09-2016, 00:09
zato sto ga je prosla instalacija instalirala na disk....
tj na EFI particiju

zule73
01-09-2016, 00:43
samo ne znam da li shvatate koliko cu tek posle instalacije da vas smaram?

.stefan
01-09-2016, 02:51
neces.... nema za sta... podesis sve brzo i sve ostalo klizi...

slavke1976
01-09-2016, 13:10
Postoji mogucnost da se napravi iz Windowsa botabilni usb a preko aplikacije Transmac

zule73
16-09-2016, 23:31
meni je jako dosadno trenutno pa imam par pitanja.napravio sam bootabilan flash sa transmac-om...na samom windowsu.jel sad mogu da instaliram tek tako cist el capitan ako ga pokrenem sa flasha?
pod uslovom da sam sve pripremio u biosu?
i da li mogu da pre svega napravim dve particije na samom ssd-u da bih kasnije mogao da instaliram i win 10 na drugu particiju pa da ih nekako zajedno dizem...

ovde deluje kao da je jednostavno :D

http://techsviewer.com/how-to-install-os-x-10-11-install-el-capitan-on-pc/

haha...ok...zaboravite sve sto sam napisao.ja sam KAO napravio bootabilni flash satransmac-om...ali nesto bas i nije ispalo kako treba...tako da...idem da se ubijem... :D
kada bi vi znali kako je meni zabavno u glavi....
ali samo ponekad i traje jako kratko... :D
vec me proslo :D

.stefan
17-09-2016, 05:21
aj za particije da odgovorim....da,mozes....napravis 2 particije....jednu za win,jednu za osx....najlakse sa gparted live usb-om....tu za osx izabres hfs+ ali svakako ces je na pocetku instalacije jos jedanput pregaziti i particionirati je u mac os journaled....

bootloader je tu glavna stvar...koja po tvojim recima "zajedno dize" oba sistema,pa ti biras koji ces....Ako nisi lepo namestio clover u toj instalaciji velika je sansa da zbog toga i ne mozes da podignes instalaciju..tj ne velika sansa nego je 100% tako...

Ja sam mislio da ti je @Byakuya poslao njegov flash za instalaciju?

zule73
21-09-2016, 15:11
jbt,stvarno sam vise dobio nervni slom od ovog sranja.gde god da krenem baca me na neke sajtove za satro download.nista nece da radi,i nijedan tutorijal mi ne uspeva!
jedino sto ce da mi uspe je da navucem neki virus na komp...
link za download:
otvara se 18 tabova...
da bi dosli do linka prvo morate da odgovorite na ovaj nas mali upitnik.tako sto cete prvo da poasljete 100 dolara na nas racun.
da li zelite tajlandsku senzualnu masazu sa srecnim zavrsetkom?
vas pc je zarazen!!!
smesta napustite sobu i skocite u najblizi bunar!
win10 zakon! :D
odo ja kuci...

zule73
21-09-2016, 22:40
napredujem...
uspeo sam da dodjem dovde.ali ona kada dodje do slike 2 i kada se pojave te tackice dole restartuje se komp i opet digne windows...
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/IMG_0020_zpsuzoaf1hz.jpg
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/IMG_0021_zpsmo5bzwlb.jpg

slavke1976
22-09-2016, 00:09
koje komande upisujes kad bootujes?
probaj sa ovim GraphicsEnabler=Yes
PCIRootUID=0

zule73
22-09-2016, 00:45
ne znam gde to da upisem?kada kliknem na boot mac osx on krene onaj drugi ekran i tu ne moze nista da se radi ili pise.samo se restartuje posle desetak sekundi

mospre
22-09-2016, 00:50
Ne kliknes na boot vec prvo ides desno dole na settings pa imas "flags" opciju (mislim da tako pise nisam kuci pa ne mogu da vidim) kliknes enter i tu upises pa onda ides boot from.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

zule73
22-09-2016, 00:58
imam ovo?


http://s17.postimg.org/47yv41jtb/IMG_0022.jpg


http://s13.postimg.org/4gnvqx7nr/IMG_0023.jpg



wtf,zasto mi okrece slike naopako?!

slavke1976
22-09-2016, 01:02
mislim de ne treba nikakav setting vec na ovoj slici sto imas pre nego kliknes na usb os xsamo dole upisi -v
pa onda
GraphicsEnabler=Yes
PCIRootUID=0
sve jedno ispod drugog i onda kliknes na enter ili na taj usb

pogledaj ovde
slicnoj e
https://www.youtube.com/watch?v=g4GaDhtHACc

mospre
22-09-2016, 01:16
E u boot args zule. Izvini zaboravih. To se oduvijek govori "flag" :)

Samo dodaj na kraj te sto ti je rekao. Valjda je rekao sa razlogom. Trenutno nemam vremena ali od sledece sedmice sam kuci pa ti mogu pomoci da sredis to. Nije neka nauka samo treba malo strpljenja. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
22-09-2016, 01:22
ubacio sam te komande tu tacno kako ste napisali i dalje se isto desava.cim krene,pojavi se ona slika iz prvog posta sto sam okacio i samo se restartuje posle desetak sekundi...i ode u windows.nema nikakve razlike sa ili bez tih komandi

.stefan
22-09-2016, 04:24
clover je malo specificna stvar... i ne znam koliko moze da se sredi sa privremenim flagovima da pokrene instalaciju...
jel si sredio bios kao što sam ti jednom prilikom rekao u ovoj temi pri pocetku?

slavke1976
22-09-2016, 09:48
A oni flagovi sto su ti na poslednjem skreenu? da li si njih izbrisao i napisao ove nove, ili si u produzetku napisao ove nove?

mospre
22-09-2016, 10:14
Ti flagovi trebaju da budu. Kext dev je da ucitava kextove koje ubaci naknadno ili u samu instalaciju. A rootless da ima pristup root-u. A -v je verbose.

@.stefan

Jedino tako se i natjera da boot-a. Moze se i posebno ubaciti u instalaciju sve potrebno, ali ako je ploca koliko toliko podrzana za to nema potrebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

slavke1976
22-09-2016, 10:37
Zasto se to toliko iskomplikovalo sada u odnosu na pre 2 godine? Kad sam ja instalirao hackintose nisu trebale te komande. samo chameleon i pas flagova, kao ovi gore sto sam naveo. Pokrene se instalacija, zavrsi, instaliras chameleon na hdd napravis extra folder, u njega ubacis kextove, dsdt i vozi.

mospre
22-09-2016, 12:11
Clover je mnogo napredniji i mnogo bolji. Teze je unistiti sistem sa njim. I kada se jednom nastima kextovi ostaju u zasebnoj particiji (efi) i update sistema ih ne dira. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
22-09-2016, 12:17
stefane,sredio sam sve u biosu.
slavke,probao sam i jednu i drugu varijantu.prvo sam samo dodao ove koje ste mi rekli.a posle sam brisao stare i probao samo sa ovim novim.nece nikako.
jos su moja ploca i procesor bas stvoreni za hack.bukvalno sam ih u vreme kupovine birao zbog toga.mora da nesto ne stima sa ovom instalacijom koju sam napravio.mada sam sve odradio po uputstvu.sve po tri puta ponovio i pregledao...

slavke1976
22-09-2016, 12:56
Moguce da ti onda instalacije, tj usb nije dobro napravljen, jer neboguce da kad pokrenes iz clovera nece da pokrene instalaciju, Trebalo bi da se pojavi jabuka, ili ako ubacis -v onda da vidis kako ispisuje slova. Sve si pravio preko transmac-a?

zule73
22-09-2016, 13:02
ne,radio sam preko ovog tutorijala.probao sam prvo preko transmac-a ali tamo nista nisam uradio.jer ne znam kako da ubacim i clover i el capitan zajedno na flash...

https://www.youtube.com/watch?v=z9cdwTPqmw8

mospre
22-09-2016, 13:07
Mora ti neko napraviti na mac-u. Bas je sreca da radi kad se sa windows pravi. Meni je recimo jednom radio sa win-a u 20 puta :/


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
22-09-2016, 14:16
uradio sve iznova preko bootdiskutility
novi clover,novi el capitan dmg
po default podesavanjima,pojavi se jabuka,posle desetak sekundi opet restart.probao sam i sa svim ovim podesavanjima kao sto ste mi rekli,dodavao.isto se restartuje.samo njih,opet restart...
29612
29613

.stefan
22-09-2016, 17:05
zule ubaci -v flag u boot args pa vidi gde ti puca i sto restartuje...

zule73
22-09-2016, 17:07
samo tu komandu?ostale da obrisem?

.stefan
22-09-2016, 17:08
za sad uzmi ubaci ovaj flag: nvda_drv=1
i -v takođe i prati...
puca ti 99% zbog graficke... ovaj flag ce da je disabluje dok ne prodje instalacija i ne instaliras drajvere

ako ne prodje ovo umesto ovog prvog stavi nv_disable=1

mislim da si napravio dobru instalaciju (ustvari videcemo kad zapravo krene)... samo clover da namestis jos da krene instalacija i super si...
ovo je u principu glavna stvar kod hacka... drndanje dokse instalacija ne zavrsi...sve ostalo posle je mnogomanje drndanje :)

zule73
22-09-2016, 17:12
da pobrisem tamo sta stoji i da upisem samo: nvda_drv=1 -v

.stefan
22-09-2016, 17:15
nemoj da brises...samo dodaj i to... probaj prvo onaj prvi gore sto sam ti napisao i -v...
ako nece probaj drugi i -v.... ove ostavi sto su

.stefan
22-09-2016, 17:20
gledam nesto za tvoju karticu nvda_drv=1 injector ti najverovatnije nece raditi tako da ces za sad ici na nv_disable=1 i kada uspes da instaliras i potom instaliras web drajvere za tu karticu neces vise koristiti ovaj flag

slikaj takodje sta ti je cekirano u ovom graphics injector

zule73
22-09-2016, 17:33
sada ucitava dosta duze ali opet pukne na kraju i restart.probao sam obe varijante koje si napisao.
evo par slika ako ti nesto znace
prva slika je trenutak pre pucanja.
29614296152961629617

.stefan
22-09-2016, 17:43
znaci kako ne znaci... pretpostavljam da ti na drugoj slici puca posle ovog nvda:official sto znaci da definitivno *****a injector, kao sto sam i mislio...
Sve se dešava zbog graficke...
ajde probaj ovako...
ona 2 flaga sto si pitao dal da ih obrises ostavi... dodaj ovo:
nv_disable=1 UseKernelCache=No -v

mozes da probas da dodas i -x ako ovo nece...
Izbaci sliku posle svakog panica ako ga bude...

.stefan
22-09-2016, 17:50
Ako nece... velika verovatnoca je zbog toga sto ti za SMBios stoji MacPro 5,1
idi u options-smbios i promeni taj 5,1 u na primer iMac 13,1
i cepaj stalno sa nv_disable =1

javi

zule73
22-09-2016, 18:01
proslo je sa 4 komande koje si mi dao.problem je sto ovo nije el capitan nego yosemite...:brickwall:
napravicu opet flash pa cu odraditi sve isto pa javljam kako ide...
da li mogu da samo smanjim iz wina particiju na kojoj je windows preko disk menagementa?da bih odmah dobio particiju za osx?jer planiram da napravim dual boot sa win-om?a da oba budu na ssd-u
evo slika
29619
edit:za 10 minuta spreman novi flash pa probam i javljam sta sam uradio...

.stefan
22-09-2016, 18:10
sa koje 4 komande ti je proslo?
iz wina moze ali bolje da to odradis sa nekim 3rd party programom...
najbolji koji sam ja nasao je AOMEI partition assistant cini mi se... nadji na torrentu full... jedino sa njim lepo odradim resize win particije...
pa podigni yosemite pa odradi flash preko maca kad si vec tu....
al ako ti ova varijanta radi mozes i tako

zule73
22-09-2016, 18:11
kasno,vec pravim novi flash...
sad ce to brzo...
cenim da ce posle biti seksa dok se ne ubace svi driveri?

nv_disable=1 UseKernelCache=No -v -x
i one koje su vec bile tamo.sve nanizano :D

.stefan
22-09-2016, 18:13
zule koncentrisi se... koje flagove si koristio da podignes instalaciju?

zule73
22-09-2016, 18:17
napisao sam ti u postu iznad tvog?

.stefan
22-09-2016, 18:22
Probaj posle prvo bez - x ... ako nece onda idi na - x...
Nece da bude mnogo zajebancije... tj videces... ne znam...
treba ti posle clover configurator posto ovo sto kucas sada su samo privremeni flagovi, moraces da ih kucas na svakom bootu... a sa configuratorom se cekiraju i postaju stalni...
kada prodje instalacija skini web drajvere za graficku i uz malo srece trebalo bi da mozes da bootujes bez nv_disable flaga...
smbios posle svakako promeni na imac koji sam ti rekao... to isto preko configuratora... cilj je da bootujes osx bez ikakvog dodatnog flaga osim ona 2...
Posle ima jos da namestis wifi, ethernet ako koristis i nema tu jos nesto puno... power management da se odradi ali to vec neko iskusniji sa tim procesorom treba da ti pomogne...

zule73
22-09-2016, 18:43
napravio dve particije sa ovim programom sto si mi rekao.napravio novi flash sa el capitan-om.i nece...
sta god da uradim sada restartuje...
i sa i bez dodavanja flagova puca...
samo ovo vidim.nema ucitavanja kao pre
29620

.stefan
22-09-2016, 18:48
dodaj -v mora da se vidi ucitavanje...

zule73
22-09-2016, 18:55
samo ovo i zapuca a kad se doda i -x onda bude ona slika sa jabukom i tackicama i isto restartuje
29621

.stefan
22-09-2016, 18:57
nije ti dobra instalacija onda... napravi opet...
uvek idi sa nv_disable flagom, tj njega dodaj i - v... ako izbaci onaj panic kao pre dodaj i usekernelcache... pravi kombinacije... nemoj da stavljas sve odjednom... polako... ne znaci da nece sad da prodje...

javljaj...

zule73
22-09-2016, 19:00
u slucaju da ne uspem.da li mogu da instaliram opet yosemite pa da ga posle update-ujem?ili to ne moze tako?

.stefan
22-09-2016, 19:06
mozes da probas... ne gubis nista...
u slucaju da ne uspes probaj, sto da ne... bitno je da pre tog updata sredis graficku, tj drajvere... ne verujem da ces za ostalo da imas problem...
probaj jos 1x da napravis el cap flash... ako nece udri yosemite, sredi drajvere za grafičku i odradi update pa da vidimo gde smo onda :)

zule73
22-09-2016, 19:10
verovatno da taj sam el capitan image ne valja...videcu

.stefan
22-09-2016, 19:18
nije on stigao tebi to tog fajla... udari opet instalaciju napravi

mospre
22-09-2016, 19:34
Jesi uspio uci u sistem da napravis usb? Da ti nadjem tutorial preko kojeg da napravis i radice 99%

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

zule73
22-09-2016, 19:38
stigao sam ovde na yosemite.sta sad?

http://s10.postimg.org/3zrc9gimx/IMG_0050.jpg
opet mi naopako okacio sliku?:(
a. sada sam stigao ovde.odustajem definitivno.sjebao sam i windows.sad sve moram nanovo :(

http://s11.postimg.org/pn78rc39v/IMG_0051.jpg









http://s12.postimg.org/aulrp17kt/IMG_0052.jpg

slavke1976
22-09-2016, 20:26
Da li si probao da izvadis ovu graficku i da ostavis ovu na procesoru. Probaj el capetan ako ti sa njim islo bolje, samo da mozes da napravise redovan bootabilan usb pa onda jovo nanovo. Nemoj da odustajes. sigurno postoji nacin

zabrljanje
22-09-2016, 20:30
@zule73

Kad ides na upload slika preko postimage, pozicioniras se na sliku, kad imas link, i dobijas one strelice za rotaciju i namesti kako treba :)

Ove su ti "odrotirane" u oba posta :D

slavke1976
22-09-2016, 20:54
Pogledaj ovde, ista maticna, druga graficka, ali je uspeo. zato kazem da probas sa grafickom na procesoru, ovu geforce izvadi, posle ces je staviti. http://www.tonymacx86.com/threads/success-gigabyte-ga-h61m-s1-intel-pentium-g2030-hd4650-ulltimate-mavericks-10-9-3.164134/ Mora moci
I jos nesto, da ne bi imao ovih problema oko dual boot sa windowsom. Probaj da nadjes neku drugi HDD samo da je rpm7200, i na njega instaliraj OS X, windows nek ti je na ono ssd-u, posle to mozes lako odraditi dual boot kad malo udjes u stos.
Verovatno nece da ti instalira os x jer ti je partition manager MBR a ne GUID kao sto i kaze na onom skrinu.

.stefan
23-09-2016, 01:22
Alo ljudi... polako samo bez nervoze... :)
Zule... guid trazi ako ne odradis fix za MBR koji je neophodan da bi se novi OSX-ovi instalirali...
To se radi kada se pravi flash i zato zeza...
Kako si uspeo da sjebes Win? Da li je jos uvek tu?
Ako nisi jos formatirao uzmi samo preko gparted stavi boot flag na windows particiju... ;)

Ako ipak treba da odradis win od nule... cepi GUID partition table kakve veze ima...
Ako nisi, a hoces GUID i neces da ti neko sa mac-a napravi dobar flash (napravicu ti ja ako treba, samo da nadjem vremena) uzmi kloniraj win particiju odradi format u guid pa vrati iz klona...

Ako nista od toga neces jedno pitanje... Da li mozes da pristupis tim fajlovima sa flasha kad se napravi? Ako mozes, nadji MBR fix za El capitan ili Yosemite i odradi ga na flash... u sustini moras samo 2 fajla da zamenis... Baci pogled...

Zule,nemoj sad da odustajes kad si pri kraju

zule73
23-09-2016, 02:07
morao sam da instaliram windows ponovo.formatirao sam ssd i instalirao sedmicu.nisam imao drugog izbora.ili sam ga imao a nisam znao.
vidim da stvarno iskreno zelis da mi pomognes i stvarno sam ti jako zahvalan na tome.ali moras da razumes da ja ne razumem skoro nista od ovoga sto si ti sada napisao.
"cepi GUID partition table kakve veze ima... "
gde a ga cepim brate,ne znam ni gde,ni kako a i ne znam sta je to? :D
sto se tice flasha.ovo je ono sto je vidljivo od podataka na njemu
btw,imam jednu praznu particiju na obicnom hardu.pa eventualno tu opet nesto da pokusam

http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/Untitled_zpsqikgnxhu.jpg (http://s1019.photobucket.com/user/zule73/media/Untitled_zpsqikgnxhu.jpg.html)

.stefan
23-09-2016, 04:30
ne... treba ti neki program za windows koji moze da cita mac particije (hfs+)
ovo ti vidi samo onu gde je Clover...
mislim da bi mogao da odradis ovaj mbr patch za el capitan kada bi instalirao neki od tih programa...hfs explorer ili slični... vidi neki na guglu koji je dobar i dobro krekovan :D

e bre, nije nikakav problem, sve sto ti nije jasno kazi, pitaj, razjasnicemo...

postoje 2 nacina tj system table-a na koji moze da se formatira hdd... MBR i GUID...
Promeniti system table znaci formatirati hdd od nule... sve se gubi, particije i sve... pravis opet...
to se moze odraditi preko bilo kog programa za particioniranje...
za takve intervencije po meni je najbolje da napravis GParted live usb i bootujes sa njega... to ti je neki kvazi linux samo sa ovim alatom, cuo si sigurno za njega...

isto tako gparted ti moze biti koristan jer kad/ako se sjebe bootloader kao tebi sad ili sutra na primer neces vise hackintosh i taj dual boot, pregazis tu mac particiju i normalno ne mozes da bootujes win jer si sjebao bootloader (clover) koji ke bio default... sve sto treba da uradiš je da sa gparted dodelis windows particiji boot flag u 2 klika i vuala :) opet radi :)

ono sto mogu da ti predlozim sad kad si vec zajebao i win (sada ti je svejedno :)) da uzmes i da taj ssd zveknes u guid partition table... napravis 2 particije za win i osx velicina koje zelis... i krenes ovo opet...
ili ako hoces da zadrzis MBR odradis po mogucstvu onaj patch koji ti pominjem... al dok nadjes program, dok vidis dal to radi... dok zamenis fajlove...mislim da je formatiranje lakse i za tebe konkretno mnogo korisnije... evo i zbog čega

http://www.howtogeek.com/193669/whats-the-difference-between-gpt-and-mbr-when-partitioning-a-drive/

razlika izmedju mbr i guid...
long story short: mbr je prevazidjen i svako ko ima UEFI umesto BIOS-a nema jedan jedini razlog da ostane na MBR... tako da kao sto sam ti rekao kad me nisi skapirao UDRI GUID [emoji14]

zule73
23-09-2016, 13:41
ponovo da brisem win da bih ga prebacio u guid?nema sanse nikakve...
drzacu se ja ove jabuke koje imam u rukama i sa koje pisem.a na kompu ce lepo da bude sedmica i to je to...
ja sam pretproslu noc celu pokusavao da napravim usb.i onda sam se juce ceo dan drndao(pus sam drndao i tebe i ostale) da taj isti usb nateram na instalaciju.dva dana sam potrosio ni na sta.plus sto sam izgubio sve programe koje sam ko zna kako nasao za sve to kada mi je puko win..pa da mi sad dodje dzesika alba i da mi kaze da ce da bude sa mnom 15 minuta(vise ne bih ni mogao) nema sanse!pogotovo sto inace sedam za komp jednom nedeljno...

.stefan
23-09-2016, 13:54
kad bih ti ja rekao koliko vremena sam izgubio na neuspele hackintoshe, veruj mi da ta tvoja 2 dana nisu ništa :)
uzmi neki data recovery program i pokusaj da vratis staru windows instalaciju.... tipa EASEUS data recovery...
Samo mi nije jasno sta si uradio pa si zajebo win... i što si odmah brze bolje isao na reinstalaciju...
Ali ako nije previše prepisivan hdd vrlo lako bi moglo sve da se vrati

zule73
23-09-2016, 14:02
cekaj,jel si ti procitao ovaj deo sa dzesikom albom? :D

.stefan
23-09-2016, 14:10
procitao sam, zato ti i kazem da probas da vratis win da ne bi morala da dolazi dok se malo ne presaberes i vratis u formu ;)
mislim da ti je sad izuzetna prilika da odradis guid partition sistem kad vec nenas skroz nastelovanu win instalaciju.... trebaće za ubuduce....

zule73
23-09-2016, 14:39
ne,sad stvarno.windows sam vec sasvim lepo spakovao od juce.sam ovo ne mogu da odradim.niti vise zelim.
a jos vise ne zelim da cimam nikoga oko toga.
mozda neki drugi put kad izmisle neki laksi nacin...

shiza
23-09-2016, 14:42
Izvinjavam se za off ali da li moze macos na obican desktop racunar i koliko je minimum potrebno?


Sent from using Tapatalk

Byakuya
23-09-2016, 15:03
Salis se?

.stefan
23-09-2016, 15:38
Dobro je da si se izvinio... nista vise nema potrebe pisati...

Zule sredicemo to kad tad... ;)

zule73
23-09-2016, 17:50
gde ovde ima dobra kavurma?

zule73
23-09-2016, 20:59
nada umire poslednja.nasao sam citac.nasao sam kao neko uputstvo ali nista ne razumem?
jel moze pomoc?ko je zaludan :)
i zasto se svaka slika upropasti kada se kaci na forum?i direktno iz borwsera i preko photobucketa i kako god?!?!

evo uputstva.
http://www.insanelymac.com/forum/files/file/300-yosemite-mbr-patch-1010-dp7/
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/Untitled_zpsmvd05mju.png (http://s1019.photobucket.com/user/zule73/media/Untitled_zpsmvd05mju.png.html)

.stefan
24-09-2016, 00:01
sad cu da ti objasnim za patch....odradicu edit ovog posta....

skini to sa slika i zameni fajlove po putanjama koje ti pisu u opisu
treba samo 2 fajla da zamenis

zule73
24-09-2016, 00:04
znam da je ovo verovatno malo komplikovanije.ali ne bih vise da diram ssd gde je win.posto je mali svakako.a ovamo vec ima particije koje zvrje

.stefan
24-09-2016, 00:17
zule skini to tamo i samo od tacke 6. kreni tj samo nju odradi i zameni ta 2 fajla


ili skini ovo sa ovog linka
http://www.insanelymac.com/forum/files/file/319-yosemite-mbr-patch/


i odradi sledece

Extract zip files and Copy OSInstall.mpkg USB-> System->Installation->Packages->OSInstall.mpkg Replace it with existing file ..
3.Now again Copy the OSInstaller and Goto USB->System->Library->PrivateFrameworks->OSInstaller.framework and Again Replace it with …
Now Done …. its Capable of Running on MBR Formatted HDD ..

bolje odradi sa ovog mog linka

.stefan
24-09-2016, 00:26
ziv li si @zule73? bukvalno samo 2 fajla treba da zamenis

zule73
24-09-2016, 00:57
ne bi verovao brate...i dalje se mucim.naime,ovaj prvi program samo cita a ne mozes nista da urais u njemu.tipa da kopiras,menjas ili tako nesto.sad pokusavam da nadjem drugi program koji radi...javljam cim zavrsim

zule73
24-09-2016, 01:05
ovo je kadar nevera...
ne mogu da nadjem nista sto radi...
skinuo tri puta tri razlicita paragona koji kao jedino dozvoljavaju pristup fajlovima ali posle instalacije i krekovanja.nigde ih nema.ne rade...
i dalje trazim...

.stefan
24-09-2016, 01:07
Transmac Zule...
Ima 15 dana trial

zule73
24-09-2016, 01:21
ove tri tackice iza zule kazu,retard si,i otkinuo bih ti glavu da si mi blize :D
uradio sam...
ajd sad da probam pa javljam...

.stefan
24-09-2016, 01:28
hahaha ne znace to.....ajde probaj....gorim od zelje da cujem sta si uradio :D

zule73
24-09-2016, 01:36
ideemooouuu!!! ovaj glupi editor sam okrene uvek sliku kada je uploadujem preko ipad-a.ne razumem zasto...29630

zule73
24-09-2016, 01:45
auu kako sporo ide...vecnost :D jos 5 minute...

zule73
24-09-2016, 01:51
posle zavrsetka instalacije restartovao ispisao dvadesetak redova i restartovao.usao u windows...

.stefan
24-09-2016, 01:51
bitno je da ide....:)

prvo sto ces da uradis je da namestis net (valjda bi trebalo da radi ethernet po defaultu,ko zna) i da skines web drajvere za tvoju graficku kako bi mogao da se bootuje bez nv_disable...

zule73
24-09-2016, 02:01
nece da ga digne.idem preko clovera.ubacim sve one flagove od pre.
varijanta1:nv_disable=1 UseKernelCache=No -v -x
varijanta 2:nv_disable=1 -v
pocne da ga dize.ispise dosta teksta.i pukne na kraju i restart.
evo slike sekund pre pucanja
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsdptcc705.jpeg

edit:kada probam da ga podignem bez flagova u cloveru odmah puca.isto i kad probam preko f12 pa biram njega odatle direktno da dignem
odoh da spavam.hvala na pomoci.nastavljam da pokusavam sutra. :) i da smaram,naravno :D

29631

.stefan
24-09-2016, 02:40
dal da prestanes vise ove okrenute slike da ubacujes? :D

inace da li ga bootujes sa flasha posle instalacije? znaci boot device treba da ti bude flash i dodjes do clovera....i umesto na flash ti izaberes sad particiju gde je instaliran osx i ukucas flagove i bootujes....probaj bez -x, to je safe mode...neces to....

ti tek treba kada se komp bootuje po prvi pu da instaliras clover na hard....ovo je sve jos uvek na flashu


a evo da ti kazem jos jednu gresku koju si napravio i zbog koje nece najverovatnije da ti bootuje...procitavsi detaljno sliku sa linka (ne ovu okrenutu) umesto nv_disable napisao si nv_dicable sto automatski ponistava flag :D

znaci probaj odozgo ovo sto sam ti napisao sa bootovanjem i samo nv_disable=1 i -v flag....
ako pukne iz onog razloga kao pre kad smo provalili za UseKernelCache=No dodaj i njega...

tek kad se bootuje mora se Clover instalirati

zule73
24-09-2016, 09:13
radim kako si opisao.sa flasha udjem na clover pa bootujem hard gde je instaliran.
vidim i ja sad da sam napravio gresku.ali sam uradio jos deset puta i bez greske i nece.sada ne dodje ni dotle.koliko citam,problem sada pravi hard.pogledaj i ti.probao sam i sa i bez UseKernelCache=No,i ovako i onako i necehttp://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zps8yy1i4cj.jpeg
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpshwxn2psw.jpeg

.stefan
24-09-2016, 11:52
jel si instalirao sistem na hdd ili na ssd?

rekao sam ti bio da ides bez -x

-x je safe mode...nema potrebe za tim....

mislim da nisi ti lepo formatirao taj hard

zule73
24-09-2016, 12:28
pa pogledaj sinocni log.lepo je prosao hard,a posle se zapucao.sve prepoznao.nije ssd.formatirao sam ga jedino kako moze.sa disk utility u journaled partition.probao sam i bez safe moda.sada uvek zabode na hardu...
ja od sinoc nista nisam menjao...
ne razumem sta se desilo u medjuvremenu
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsdptcc705.jpeg

.stefan
24-09-2016, 13:05
da li si uopste ikada dosao do desktopa osx-a?

uzmi cisto probe radi otkaci drugi hdd koji imas i ostavi samo taj...

ako ne, opali instalaciju i format jos jednom... nista te ne kosta...

zule73
24-09-2016, 13:15
nisam nikada dosao do desktopa.vratio sam se nazad u clover i disk utility da proverim.
i dobio ovo:
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpstkghuqef.jpeghttp://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsyuixlvcm.jpeg
onda sam opet odradio formatiranje i dobio ovo(mada sam i prvi put proveravao i bilo je isto ok):
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsbvrkbdoy.jpeg

i sada sam ponovo pokrenuo instalaciju.
btw,i dalje ne razumem sta ce sve ovo meni u zivotu.ali sam debil koji ne zna da odustane...

zule73
24-09-2016, 13:42
prva slika sa flagovima: nv_disable=1 UseKernelCache=No -v
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsdg1vpciz.jpeg
druga slika sa: nv_disable=1 -v
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpspzhbhzug.jpeg
nece i nece...vise ne znam sta da radim..

.stefan
24-09-2016, 13:58
nesto uporno nije u redu sa diskom....

napravi gparted live usb....i formatiraj tu particiju u hfs+ pa tek onda udji u instalaciju osx-a i formatiraj je u osx journaled....

i daj ime particiji...neko sranje ces da napravis

zule73
24-09-2016, 14:01
nemam vise praznih usb-a da bih to izveo.ovaj gde mi je instalacija ne smem da obrisem.
pauziram na neodredjeno...

.stefan
24-09-2016, 14:04
mada pazi u principu i da nemas ni jednu particiju on bi morao da stigne nekako do instalacije tako da nije to.....prekontrolisi bios jos jednom i probaj opet

zule73
24-09-2016, 14:21
vidi da nesto nije kako treba?http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsuecm0wcj.jpeghttp://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsezhmnecw.jpeg

.stefan
24-09-2016, 14:40
boot mode selection i storagw boot option control sta ima od opcija...
ovo prvo stavi uefi samo... ovo drugo ne znam sta ima od opcija

zule73
24-09-2016, 15:10
storage boot option control:
disabled
uefi only
legacy only
legacu first
uefi first

boot mode selection:
uefi and legacy
legacy only
uefi only

probao sam oba na uefi only.onda mi ne dize win uopste ide direktno na clover(ili disk koji odaberem)ali ni onda nece.opet zabode.
probao bez i sa flagovima
:)
edit:
najbolje ti je da odustanes.kao sto sam ti i ranije rekao.jer cu ja na kraju da te smestim u lazu(tamo trebam i ja polako da krenem da ne uvatim guzvu) :D

.stefan
24-09-2016, 15:16
win sad nije bitan... a i kasnije... i win ce se dizati iz clovera...
flag nv_disable ces morati da koristis tako da sta god uzmes da probas njega uvek ukucaj...

vidi na netu malo sta se pise o tome...
ne znam kako ti je jednom prosla instalacija, sad nece...

zule73
24-09-2016, 15:55
ma nece.koje god komande da ukucam puca.menjao sam i redosled flagova.sve zivo i mrtvo sam probao.ovo vec prevazilazi nivo mog krajnjeg strpljenja i sve granice mog intelektualnog kapaciteta :D
idem bre lepo da pricam malo sa zenom i detetom.da vidim sta rade....zajebi ovo...
ili nesto na samom usb-u nije dobro odradjeno,a ja drugacije ne mogu niti umem.ili stvarno ne znam sta drugo.mada mi nije jasno kako onda prodje prvi deo instalacije...svakako ne mogu vise...
odoh da spavam.pokusavam od 8 jutros...

.stefan
24-09-2016, 16:35
isto nocima nisam spavao :) a da ti znas koliko su to nekompatibilne masine bile... amd sta da ti pricam... i staro, starudija...
al to te i gura da dalje pokusavas... neuspeh :)

Ali svakako vidi sta rade zena i dete :)
Poslusaj savet sa poruke koju sam ti poslao... sredi particije... sredi ssd...

noname
24-09-2016, 17:56
Pozdrav za @zuleee73 i ostale uključene u ovu zavrzlamu. :)
Ne znam koliko mogu da pomognem ovde jer je Stefan predložio gotovo sve što je trebalo. :respect:

Koliko vidim instalacija je prošla, samo treba otkriti šta i gde škripi. Mene interesuje sa čim povezuješ komp i monitor?

.stefan
24-09-2016, 18:10
Morao sam @zule73 da ukljucim i ovog coveka u raspravu ovde :D
Ako on ne resi, niko nece :)
the one and only @noname :D

interesantno da je instalacija prosla a da nastavlja da zeza... a interesantno je da sad nece da krene u instalaciju jer zeza... formatirao je particiju opet tako da nista od instalacije...

zule73
24-09-2016, 18:11
dvi?zar i to ima neke veze?i usb,posto imam dva usb ulaza na monitoru.
btw,on je i ucestvovao u pravljenju mog prvog hacka pre par godina.i uspelo je.ali je bio neki iatkos...ili tako nesto...davno bese...

.stefan
24-09-2016, 18:14
sve ima veze :)
da sacekamo sta ce @noname da predlozi... kakav usb? za sta on sluzi?

zule73
24-09-2016, 18:20
stefane,jbt,procitaj mi post. opet me pitas nesto sto sam vec napisao :)
imam dva usb ulaza na monitoru.pa je i monitor povezan sa dvi kablom sa grafu i sa usb-om za ta dva dodatna usb-a :)

.stefan
24-09-2016, 18:35
oni najverovatnije ne smetaju ali ih iscupaj za pocetak :) sve sto nije neophodno za samu instalaciju iscupaj :D dodace se posle...

Ako ne zakoljemo po broju stranica temu za off dok napravimo tvoj hack nista nismo uradili :)

zule73
24-09-2016, 18:40
onda verovatno ne smem da ti kazem da sam svaku instalaciju probao bar po jedanput na svakom usb-u.pa cak i na tim sa monitora?uvek prodje onaj prvi deo.ali posle nece...
a brate,svaka tema koju ja napravim mora da ima bar 300 stranica totalnih gluposti :)
inace,ja sad sve vise mislim da sam flash nije pripremljen kako treba i da mozda sama instalacija ima neku greskicu u sebi...
sa druge strane,da je tako,valjda ne bi prosao ni onaj prvi deo?
stvarno vise nisam pametan...sto i nije neka novost...

.stefan
24-09-2016, 18:53
ne spori se tu da usb radi ili ne... moze da smeta za neke druge stvari samo njegovo prisustvo...
pa pazi koliko ja znam sve do same instalacije je u vezi sa bootloaderom... tačnije cloverom... tek kasnije kreće instalacija... mada ovo ne mogu da garantujem... sigurno vuce jos nesto...
ako bas nece da prodje... mozes umesto clovera probas enoch bootloader (novija verzija chameleona)... meni isto clover nije hteo, mada ja nemam uefi...

noname
24-09-2016, 18:58
Može da se dogodi da seu međuvremenu flash malo poremetio, mislim sve je moguće. Pitao sam koji kabl koristiš jer nekad sa HDMI hoće da zeza, DVI je ok. Otkači sve što je suvišno, pa i te USB u monitoru. Takođe je preporuka da se izbegavaju USB 3 portovi za instalaciju, znači gledaj da ubodeš samo u USB 2.0. Na jednoj od poslednjih slika kada ti je prošla instalacija, vidi se da je sve ok samo da grafika nije prošla. Na Clover boot-u možeš da probaš da čekiraš i Inject nVidia, znam da to za tvoju grafu ne važi, ali ništa te ne košta da probaš. Znači samo to čekiraj i -v -f.

.stefan
24-09-2016, 19:04
mislim i da mu smbios nije dobar pa mora da ide sa usekernelcache=no jer mu izbacuje panic... ali tu nista trenutno ne moze da se uradi... mada mozda i moze ako se ubaci "rucno" drugi? ali koji za njegovu konf?

noname
24-09-2016, 19:07
Verovatno da nije SMBIOS dobar, to se videlo na jednom kernel panicu. Može da proba neki iMac SMBIOS. Ne bi bilo loše da mi okači ceo EFI folder, čisto da malo pogledam, verovatno je i config.plist ceo problematičan.

.stefan
24-09-2016, 19:09
vidis to na primer mu nisam predlozio ni jednog momenta...da uzmemo ds prekontrolisemo to... jer je tek juce instalirao program za pristup tom flashu...
Ajde @zule73 kaci EFI folder negde da ti noname edituje instalaciju :)

noname
24-09-2016, 19:13
Jbga, ne može čovek da se seti svega, ima tu mnogo mogućih varijanti. Ako može da okači, to bi bilo ekstra. Ja sad moram da palim, ali obećavam da ću to u toku dana pogledati i okačiti sa izmenama, ako vidim da nešto ne štima, a to je vrlo verovatno.

zule73
24-09-2016, 19:22
probao sam opet i sa otkacenim usb-om samo sa ova dva flaga i injectorom,
pa posle opet sa svim flagovima i injektorom,pa sa svim bez injektora.i opet identicna slika.da ne kacim opet.
opet pricate na jeziku koji ne razumem.sta je efi folder.gde je i gde da ga okacim?
to je ovaj folder u cloveru? n u samom sistamu?
gde da ga okacim?

.stefan
24-09-2016, 19:40
da taj u cloveru...
pa brate negde gde mozemo da ga preuzmemo... veceras... dropbox i slicno na primer

zule73
24-09-2016, 19:47
upload-ujem na svoj dropbox.da li je moguce da folder od 8 mb uplouduje 30 minuta?!?wtf?!?!
uuu,napredujemo.129 postova....ako ne oborimo off nista nismo uradili :D

.stefan
24-09-2016, 19:53
a da druge strane mozda se sve resi za 5 postova ;)
čujemo se večeras.. valjda ce uploadovati

zule73
24-09-2016, 19:56
vec sam upload-ovao.daj mi svoj mail tamo u porukama da mozes da preuzmes fajl

slavke1976
24-09-2016, 23:01
Pratim vas :D Ja sam bio expert u Hackintosh svetu oko snow leoparda, i tih nekih chameleon bootloadera. Ove nove stvari su mozda jednostavnije ali meni je sve nekako mnogo teze. Kad se samo setim da bih na asus p5q pro instalirao hackintos , morao sam prvo instalirati modifikovani Bios da bi uopste moglo da se instalira. :) Sada je to sve lakse ali uvek ima problema. Kao sto ste vec i napisali, kad se samo setim koliko sam dana proveo da podignem OS X na PC-u. Ali to je ona draz, ne odustati :).
Izvinjavam se na OFFu. Samo sam hteo da napisem da nikad ne treba odustati. Ako mislis pobediti, ne smes izgubiti :)

noname
24-09-2016, 23:35
Baš tako. Kao što sam mnogo puta rekao, ne bi imalo čari kad bi sve išlo kao podmazano. Bar je to moje iskustvo sa Hackom.

zule73
24-09-2016, 23:39
ovo ne da nije podmazano nego skripi vec cetvrti dan.ocu dumrem :D

slavke1976
24-09-2016, 23:40
Slazem se. Ja cak ni ne volim kad sve ide kao podmazano, bilo kakava instalacija. Vise volim kad je to teze, onda vise naucim. :) Opet OFF
Ionako je zule73 rekao da mora biti 300 posteva, pa ajd da ih napravimo :D

edit; sada imas drugi HDD? ne mogu da svatim u cemu moze biti problem, prosla je instalacija, a sada ne valja. Kad si poceo Boot, i usao u podesavnja za instalaciju, da li si mogau preko disk utility-a da formatiras HDD? Ja nikada nisam prvo pravio particije, tj jesam tako sto sam napravio undefinied, i onda priliko boota sa USB i Disk utilitia sam formatirao u taj format koji treba.

zule73
24-09-2016, 23:50
u disk utility sam formatirao particiju u journaled.onako kako mora.ako to pitas?

slavke1976
24-09-2016, 23:55
Da to pitam, da li ti je GUID ili MBR? Znam sva ova pitanja su vec bila, ali sve moze da bude, a i ne mora.

zule73
25-09-2016, 00:00
ma mbr,ali smo ubacili patch za to.bez toga nije moglo nikako

slavke1976
25-09-2016, 00:04
Cek. Ja se izvinjavam pratim temu ali mi je sve zbrkano. Ubacili ste pach za MBR u USB? Kako ste mogli ubaciti patch u HDD kod instalacije ako se instalacija nije ponovo podigla. ( posle instlacije sa USBa treba restart i onda pomocu Clover-a sa USBa podici instalirani OS x Na HDD i tek onda ubaciti patcheve i kextove, zar ne? Ne svatam kako moze pre ?

noname
25-09-2016, 00:08
Ubacio je patch u USB da bi mogao da pokrene instalaciju na MBR disku.

zule73
25-09-2016, 00:08
upravo ovo sto noname kaze :)

slavke1976
25-09-2016, 00:11
Ok, to je ok, ali sada kad je OS X instaliran na HDD to vise ne vazi, zar ne? Jer sada USB sluzi samo da bude bootloader i da se odabere HDD na kojem je instaliran OS X?

slavke1976
25-09-2016, 00:21
Nisam jos svatio da li imas zaseban HDD za ovaj hack ili jos pokusavas na SDD? Ako imas poseban HDD, ne razumem zasto ti treba taj MBR patcher kad HDD mozes odmah u GUID da formatiras

noname
25-09-2016, 00:22
To služi samo da se pokrene instalacija, tj. patchuje se OSInstall i OSInstaller.

zule73
25-09-2016, 00:25
ne mogu hdd u guid da formatiram zato sto mi je to vec radni disk sa licnim podacima.ali posto je velik.odvojio sam particiju za osx.windows mi je na ssd-u i to ne zelim da diram.hocu kasnije da imam dual boot.posto mi je windows i dalje prioritetniji zbog dosta stvari.da ne smaram sada,nije ni bitno.

.stefan
25-09-2016, 00:33
@noname baci pogled na ovo
https://www.dropbox.com/sh/w1m5l7mc6y53d69/AACz5yUp3SxkgbwyK_GANSnea?dl=0

to mi je Zule poslao danas...

slavke1976
25-09-2016, 00:34
Ja mislim da u tome lezi problem. POkrenula se instalacija zbog patcha, ali posle to nije to.
Sada imas windows na SSD a hoces OS X na HDD na kojem imas raznih stvari? Mislim da bi ti bilo lakse da taj SSD prebacis u GUID i instaliras OS X i Windows na njega i posle uz Bootloader odaberes koji sistem hoce. Ovo sa HDD i podacima na njemu je malo komplikovano.

Ovo pisem bez ovog sto je postavio .stefan.

.stefan
25-09-2016, 00:37
slavke nije u tome problem veruj mi ;)

noname
25-09-2016, 00:37
@noname baci pogled na ovo
https://www.dropbox.com/sh/w1m5l7mc6y53d69/AACz5yUp3SxkgbwyK_GANSnea?dl=0

to mi je Zule poslao danas...

Evo upravo gledam i nešto sam prepravio. Znači zule, probaj ovaj folder ili ako hoćeš, zameni samo config.plist, nešto sam samo brzinski promenio, čisto da vidim kako se ponaša. RAdi sve kako ti je Stefan rekao, znači probaj one flagove koje si inače probao.

.stefan
25-09-2016, 00:38
Da zameni sa cim? :D [emoji14]

slavke1976
25-09-2016, 00:39
Verujem ti.:)

zule73
25-09-2016, 00:39
ti si promenio tu u dropboxu?samo preuzmem i zamenim?

noname
25-09-2016, 00:39
Pa kako mi je inače poslao ovaj folder?


lol 4 posta u isto vreme haha

Da, možeš samo config.plist da zameniš.

.stefan
25-09-2016, 00:40
ajde preuzmi i zameni da vidimo dal da se besimo ili sta :)

zule73
25-09-2016, 00:40
ma to stefan mene trpa :D

slavke1976
25-09-2016, 00:41
ajde, ajde, ajde, ajde :) bas me zanima da li ce da proradi, ajde ajde ajde

.stefan
25-09-2016, 00:41
vec smo stekli fanove ovde zule ;)

slavke1976
25-09-2016, 00:45
Da, mi smo fanovi, jer zelimo da instaliras uspesno hackintosh , bez obzira da li na laksi ili tezi nacin :) Ovaj tvoj je osrednji :)

noname
25-09-2016, 00:49
Čim se ovoliko čeka, mislim da je mrka kapa.

.stefan
25-09-2016, 00:51
Hahahaha vrlo moguce...
Jel si mu zamenio smbios?

slavke1976
25-09-2016, 00:52
Nije mrka kapa, vec je to sto znamo kako ide instalacija. Posto smo provodili sate, dane dok nismo uspeli, i sada to iscekujemo svaki minut. Samo da nam zule kzae , uspelo je:)

noname
25-09-2016, 00:53
Jesam i pobrisao masu nekih stvari.

zule73
25-09-2016, 00:54
nece i dalje...
evo sta izbacuje.videcete koje sam flagove koristio na slikama u obe varijante
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsxwvnf0qy.jpeghttp://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsz22h1qge.jpeg

noname
25-09-2016, 00:57
Kao da ti je oštećena instalacija. Mora biti da ima neke veze sa samim instalerom. Možeš li da pokušaš da ponovo pokreneš instalaciju?

.stefan
25-09-2016, 00:57
iskreno mislim da flash ne valja... napravi novi na brzinu i ubaci samo config.plist koji ti je noname prepravio i udri... ajde zule mozes ti to

slavke1976
25-09-2016, 00:59
Meni je nesto u vezi kextova. Ali moguce da je i instalacija. Koje kextove imas?

noname
25-09-2016, 00:59
Eto, isto mislimo i isto napisasmo. :) S tim što bih ja pokušao sa istim ovim instalerom, ali sa mojim config.plistom da uradim još jednom instalaciju.

zule73
25-09-2016, 00:59
trebam opet da nadjem program sa kojim sam to radio.on sam ubacuje clover i pravi particiju.to si ukapirao iz prethodnih postova?posto ja nemam drugog nacina na win-u
ili ga ne znam...
onda da zamenim odmah efi sa ovim koji mi je noname napravio i da krenem iznova?

noname
25-09-2016, 01:05
Za sada ostavi sve kako jeste na tom flashu, samo zameni config.plist. I probaj još jednu instalaciju. Ako ni to ne uspe, verovatno je do samog instalera.

zule73
25-09-2016, 01:06
vec sam krenuo ponovo instalaciju na usb-u.zajebano je ovo,dok ja vidim sta je ko napisao i obrnuto vec sam nesto zasrao...
jel i na ovom novom prvo samo config.plist da zamenim ili ceo efi?
za deset minuta je gotov...

noname
25-09-2016, 01:09
Nema veze. Imaš još bar dve varijante za pravljenje installera, evo jedne:

http://www.osx86.net/forums/topic/22424-guide-how-to-create-os-x-installer-on-windows-pc’s-vanilla-installation-method/

Druga je sa virtuelnom mašinom:

http://www.osx86.net/forums/topic/23878-how-to-install-osx-on-vmware-workstation-proplayer-for-windows-host/

slavke1976
25-09-2016, 01:10
Ako je ova tvoja konfiguracija stvorena za OS X ili hackintosh. ( ja sam imao asus p5q pro i e5300 dual core, graficka nije bila podrzana GTS450, vec sam morao GT210 da ubacujem jer sam je imao). Tacno ne vidim sta moze biti problem.? Mislim da je tvoja ploca bolje podrzana od te asus koju jos uvek imam. Ja bih cak isao u takvu krajnost da bih probao instalirati Snow Leopard. Jest da sam ja old school sto se tice maticnih i procesora :)

noname
25-09-2016, 01:13
Po meni je cilj da se instalira bilo koji sistem, a onda može da iz njega napravi pošten El Capitan Vanilla instaler sa Cloverom.

EDIT: Zule, ako praviš novi flash, menjaš ceo folder. Ako je ubačen EFI, onda samo config.plist, jer sam samo to menjao.

slavke1976
25-09-2016, 01:16
To i ja mislim, instalirati bilo koji sistem i iz njega napraviti posten el capitan, i onda iz pocetka

noname
25-09-2016, 01:17
Baš tako, zato sam mu i rekao da proba sa onim postojećim, iako je očigledno problem u njemu.

.stefan
25-09-2016, 01:18
ubi nas slavke ovde :D
zule imas fore jos veceras i sutra... ako ne uspes pravim ti sutra uvece el capitan vanilla flash sa ovim noname-ovim prepravkama pa sta ti bog da...
samo moras da kazes da li ces preformatirati u guid ili mbr da znam zbog patcha... eto...

slavke1976
25-09-2016, 01:20
Sto? Zasto sam vas ubio?

Ja bih isao na iatkos ili tako neki vec predodredjeni. Ali samo da bi mogao napraviti pravi USB flash.

.stefan
25-09-2016, 01:22
zezam se slavke :)
ja to radi off-a :)

zule73
25-09-2016, 01:32
sad vise nece ni instalaciju da pokrene.sto se mene tice dosta za veceras.kazite mi da li ima da se skine neki stari distro da se samo digne nekako pa da onda uradimo iz njega sistem.ovo ocigledno ne vodi nikuda...
puca i sa i bez flagova...nece nikako.isti ekran pokazuje kao zadnj sto sam kacio.

slavke1976
25-09-2016, 01:34
Ja sam za neki snow i unibeast, chameleon ili iatkos.

zule73
25-09-2016, 01:35
ovi novi iatkos se placaju.ne znam gde ima da se nadje neki stariji?da mogu da dignem iz wina?

noname
25-09-2016, 01:38
Pogledaj moje linkove gore, ili potraži na netu, da pokušaš da napraviš vanilla installer iz windowsa, znači skineš čist El Capitan ili Yosemite ili Mavericks ili šta god, i sa tim praviš flaš uz pomoć nekih alata za windows. Ili eventualno virtualnu mašinu pokreneš, što je možda jednostavnija varijanta. U krajnjem slučaju neki distro, pa onda iz njega kad se dokopaš desktopa naparviš vanilla instaler. Eto, jbga.

.stefan
25-09-2016, 01:38
kakav crni unibeast kad covek nema mac... a i noname je u temi :)
distroi se placaju jer su to sve pizde... Niresh pogotovo...i onaj hackintosh zone sajt

mospre
25-09-2016, 01:39
Ja sam nekada prije sa wina uspio dici, ako me pamcenje dobro sluzi, neki "niresh" tipa mountain lion. Mozes pokusati potraziti ali nek ti sluzi samo da napravis pravu instalaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
25-09-2016, 01:42
Bila je i ovako neka varijanta:
http://olarila.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=5009

zule73
25-09-2016, 01:46
nasao sam na torentima i iatkos el capitan i iatkos yosemite.skidam oba nocas pa cu da javim sutra kako napredujem'ako ne ide,probacemo dalje :D
do smrti :D

noname
25-09-2016, 01:48
Znači moja preporuka je da ti to bude samo prelazna faza dok ne napraviš pošten installer.

zule73
25-09-2016, 01:55
ok.to i mislim :) pravimo posle vanilla el capitan ili sierru :D
odoh da spavam.hvala svima jos jednom na pomoci i trudu.nastavljamo sutra.laku noc! :D

slavke1976
25-09-2016, 10:00
Dobro jutro :)
Ima li kakvih novosti:D
Jedan predlog nemoj pravit Sierru, jer ce ti biti teze naci neke kext-ove ako zatrebaju.
Bolje el-capitan

zule73
25-09-2016, 13:32
dobro jutro:
novosti su lose.probao i sa iatkosom.nece.izmenjao sve zive flagove i zapucava se.
sto se mene tice.hvala vam svima na pomoci.ali ovde se ova prica zavrsava.
nesto ocigledno ne stima.ne znam sta,ali mi vise nije ni bitno.
i do sada sam ziveo bez njega pa cu i sada.hvala jos jednom na pomoci.ali ovo je vec preslo sve rezerve mog strpljenja. :)
odoh da igram doom.. na WINDOWS-u :D

.stefan
25-09-2016, 15:25
@noname primetio sam iz onog sto je kacio zule da nema nullcpupowermanagement.kext u instalaciji....da li to moze da bude razlog ovih problema?

noname
25-09-2016, 15:27
Mislim da ne, jer bi onda izbacilo grešku za AppleIntelCPUPowerManagement.kext. Pre će biti da je do FakeSMC.kexta, verovatno njega ne loaduje, a meni nije palo na pamet da proba With Injected Kexts....

.stefan
25-09-2016, 15:41
da li npr ako mu budem pravio flash da stavim nullcpu ili ne?

zule73
25-09-2016, 15:45
ali svidja mi se sto vi ne J***** moju odluku da odustanem :D
kao,nastavili konverzaciju kao da nista nisam rekao....ahahaha
ubijate me! ::lol::

noname
25-09-2016, 15:52
@.stefan

Pa stavi, ništa te ne košta. Posle nek se on bavi Power Mangementom, kad instalira do kraja. :D

.stefan
25-09-2016, 15:55
odustajes kad mi to odlucimo :D

@noname a sta mislis o enochu za ovu instalaciju? sto mora clover na kraju krajeva?

za ovu njegovu konf... dal je bese ivy bridge @zule73...smbios od kog imaca bi bio najbolji 11.1 i kasnije?

noname
25-09-2016, 15:56
Hahah, upravo tako! :coffee

.stefan
25-09-2016, 15:58
odradio sam edit posta u medjuvremenu @noname :)

zule73
25-09-2016, 15:59
sandy bridge je...onaj koji treba :)

noname
25-09-2016, 16:03
Pa slušaj, možda može da prođe i univerzalni MacPro3,1, baš zbog te njegove grafike. A ako bude štucalo da se proba neki iMac. Što se mene tiče može i Enoch, što da ne, možda mu je lakše za manipulaciju kasnije.

zule73
25-09-2016, 16:04
a da sacekate bar da napravim ovu virtuelnu masinu ako hoce?sto mi je noname dao link...

.stefan
25-09-2016, 16:06
Da li ce sve raditi ok ako prodje enoch, posto ne znam ko rece da dal za ovu plocu ili cpu ima neki problem sa pucanjem zvuka, tako nesto... jel ti poznato to?
meni iskreno deluje da ce pre da prodje enoch nego clover... ali sta znam... opet ima noviji cpu od mene npr... a meni clover nije hteo da cuje...njemu je jednom prosao...


zule pricamo mi o eventualnim scenarijima da budem spreman...samo ti radi...

noname
25-09-2016, 16:11
Te sitnice, zvuk, PM, net i slično, nas ne zanimaju. :))) Nas zanima da dođe do desktopa, posle nek se snalazi. :)

Velika je šansa da će lakše proći Enoch, baš zbog mogućih grešaka u Cloveru.

.stefan
25-09-2016, 16:16
ako nista ne uradi danas, pravim el capitan flash sa enochom i saljem mu niresh distro 10.8.2 koji je kod mene na jednom intelu prosao... nema razloga da ne prodje ni kod njega pa posle sa te radne instalacije moze da radi sta oce :)

ja sam samo pitao ima li ta podesavanja posle veze sa bootloaderom tj sa izborom istog?

noname
25-09-2016, 16:20
Nema veze, sve može podjednako da se napravi u oba, samo na različite načine. Svakako je Clover napredniji i bolji.

zule73
25-09-2016, 18:16
evo me.sta sada?
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zps6rche9k2.jpeg

.stefan
25-09-2016, 18:32
eeeeee vidis da moze :)
sad da napravis flash iz "meka"

odradi method 1 sa ovog linka
https://dm0s.wordpress.com/2015/11/27/yosemite-10-10el-capitan-10-11-usb-bootable-installer-guide/

a posle kad treba clover i ostalo nastavi odavde
http://osxarena.com/2015/10/guide-install-mac-osx-el-capitan-on-hackintosh-pc-with-clover-vanilla-installation-method/

zato sto ako ides sa ovog drugog sve preko komande ne znam dal ces moci da odradis MBR patch... ja nisam mogao...

znaci kad zavrsis sve na kraju treba da odradis MBR patch...
Od kextova ubaci u instalaciju samo fakesmc i nullcpupowermanagement.kext
ubaci ih i u 10.11 u cloveru i u others slobodno....

ako ces da preformatiras hdd u guid onda slobodno drugi link do kraja...

ako ne prodje sa cloverom i hoces da probas chameleon ti onda isto do bootloadera prvi link posle nastavis odavde
http://osxarena.com/2015/10/guide-install-el-capitan-on-hackintosh-pc-with-chameleon-bootloader-vanilla-installation-method/

pa isprobavaj....

p. s. naravno mbr patch moras da skines... za 10.11 trazi

.stefan
25-09-2016, 21:39
to je sto se tice vanilla instalacije...

postoji i ovaj metod, koji je laksi...

https://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-os-x-el-capitan-on-any-supported-intel-based-pc.172672/

Byakuya
25-09-2016, 21:51
http://bestanimations.com/Holidays/Fireworks/fireworks/fireworks-animated-gif-7.gif

Samo sam te cekao :thumbsup::asshole::vb_happy:

zule73
27-09-2016, 15:20
dosao sam dovde.u safe mode-u.drugacije nece da ga podigne.preskocio sam namestanje interneta zato sto je trazio ip adresu koju ja naravno nisam znao.
ali nece da udje.samo vrti ovaj sareni kruzic...
kada probam bez safe moda restartuje se.yosemite sam instalirao
sa ove tri sam stigao dovde
nv_disable -v -x
29641

zule73
27-09-2016, 15:34
usao saam!!!
jeste da sam u safe modu i da nemam pojma sta dalje,ali ja ga ne gasim dok mi neko ne kaze sta dalje.probacu da ubacim bar parametre za net.ako nadjem gde...
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsg1ublvjc.jpeg

.stefan
27-09-2016, 15:42
nema veze sto si u safe modu... to ne smeta nista...
preko cega si odradio instalaciju?
idi u settings/network i daj screenshot
preko cega se povezujes na net? ethernet?

zule73
27-09-2016, 15:50
ethernet
clover i yosemite
ali sam preskocio taj deo za net,nisam imao parametre da upisem.sada ih imam ali nemam gde
kada kliknem na plus za add izbaci mi preferences error :(
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsjmvowcba.jpeg

.stefan
27-09-2016, 15:52
sacekaj malo da ti nadjem kextove...

to ne ide sad tako kao sto ti mislis...

potrebno je na odredjen nacin da instaliras kextove (drajvere) i sve ce raditi...

strpi se

neka ga komp, idi iskuliraj malo :D

zule73
27-09-2016, 15:54
ahaha...ok...a kako da ubacim kextove kada nemam net? :D
evo cooliram...120/210

.stefan
27-09-2016, 15:54
jednu stvar mi reci....vidi tamo u EFI folderu gde su kextovi koje imas i gde su stavljeni :)

skines sa wina na flash...moramo prvo net da osposobimo

.stefan
27-09-2016, 16:00
zaboravi ovo sto sam te pitao...

sad je prvo potrebno da instaliras clover na komp....sad cu da ti nadjem guide negde....ali pre toga da probamo net da osposobimo pa i dalje privremeno bootuj tako kao sto bootujes,....sa flasha dok ne namestimo clover

.stefan
27-09-2016, 16:06
skini ovaj kext odavde za lan
http://www.osx86.net/files/file/4177-realtek-rtl81118168-kext/

skini kext utility
http://www.insanelymac.com/forum/topic/140647-latest-kext-utility-macos-sierra-super-speed-edition/

ubaci kext u system/library/extensions i nakon toga pokreni kext utility sacekaj da odradi svoje (da popravi permisije) i nakon toga restartuj komp i probaj sa istim flagovima da ga upalis za pocetak...sredicemo i to...

prekrsti se i cekaj da se upali...pa mi reci da li se pojavilo za net nesto...trebalo bi u settings/network etheret da pise, da gori zeleno i da radi

ovako nekako
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/7a9b2e549924b26d9fc60e4a63d0f862.jpg

zule73
27-09-2016, 16:22
ne vidi flash?
ili ja ne znam gde da ga vidim?

.stefan
27-09-2016, 16:29
kad zavrsis to i nadamo se proradi net...skroluj ovaj guide

http://osxarena.com/2015/10/guide-install-mac-osx-el-capitan-on-hackintosh-pc-with-clover-vanilla-installation-method/

do Post Installation with clover bootloader i isprati prvu slicicu za UEFI BIOS system...

Nakon toga bi trebalo da ti je Clover instaliran....odradi reboot ali i dalje bootuj preko flasha....

E sad nadji ono sa dropboxa sto ti je noname editovao...idi u efi particiju i zameni config.plist fajl koji ti je noname editovao umesto aktuelnog....

takodje na onom u dropboxu uzmi i ona 2 kexta sto su u Others folderu (FakeSMC i onaj drugi) ubaci tamo u kext folder i to u 10.10 i u Others folder...slobodno ih prekopiraj u oba,ne brini...

Kad odradis to skini web drajvere za tvoju graficku i pogledaj ovo
https://www.tonymacx86.com/threads/nvidia-releases-alternate-graphics-drivers-for-os-x-10-11-1-346-03-03.176362/

posle instalacije pri rebootu nemoj da kucas nv_disable....to ti pise i u guide-u ......trebalo bi da se pokrene sve ok...

Samo polako,nista ovo nije tesko....samo lagano

.stefan
27-09-2016, 16:30
ok ostavi prosli post za posle....ne vidi ni u jedan usb kad ubacis?
otvori disk utility jel ga vidi tu?

.stefan
27-09-2016, 16:33
ako ne...uzmi pri bootu tamo cackaj clover opcije i vidi ima li neki fix usb ili inject tako nesto...probaj cekiraj vidi sta ce da se desi kad se upali

zule73
27-09-2016, 16:34
tu ga vidi.ali tu ne mogu da ga otvorim.ali nigde drugde ga ne vidim.nista se ne desi kada ga ubacim u bilo koji potr.svetli i to.ali se ne pojavi na desktopu

zule73
27-09-2016, 16:54
vec su cekirani ti injektori za usb...restartovao.i opet ga ne otvara

.stefan
27-09-2016, 16:58
ako ti ga vidi uzmi preformatiraj ga sa osx-a u exfat... pa probaj onda

ako ga disk utility vidi znaci da je sa portovima sve ok...
kad otvoris finder ako ga ne izbacuje na desktopu, a trebalo bi,mozda ga ima sa leve strane, ono ko na winu....
ako ga je ucitao tu je
bitno je da svetli, znaci da portovi rade

zule73
27-09-2016, 17:06
formatirao u exfat i da
je ga ne pokazuje nigde osim u diskutility.tamo pise not mounted...
menjao sam portove posle formatiranja.svetli ali ga ne pokazuje u finderu niti otvara...
a da krenem ja ponovo instalaciju pa da onda unesem parametre za net?
nema nista u finderu.ne vidi nijedan flash niti particija hard diska.sve ih vidi u disk utility
vidi samo ovu na kojoj je sistem.

.stefan
27-09-2016, 17:18
nema od parametra nista bez kexta...
verovatno zato sto je u safe modu... jebem li ga... probaj da umesto - x butujes bez toga... ako nece probaj umesto - x flag
-f

dokle dodje, tj gde pukne bez -x?

a instalacioni flash jel vidi kad je upaljen sistem?

.stefan
27-09-2016, 17:28
zule probaj da u clover opcijama iskljucis sve sto je vezano za usb a cekirano je i probaj onda... nekad i to pomaze...

zule73
27-09-2016, 17:29
ne vidi. nijedan osim sistemskog.napisao sam gore.
ovde pukne bez x flaga
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zps3ftynmgw.jpeg

.stefan
27-09-2016, 17:31
opet macpro5, 1
uzmi brate noname-ov config. plist i ubaci ga u instalaciju umesto ovog sad i probaj da bootujes...
tj ako ti je vec prosla instalacija uzmi samo zameni config. plist i odradi opet instalaciju

.stefan
27-09-2016, 17:38
evo je slicna konfiguracija kao tvoja koja je prosla sa unibeastom mavericks....ti mozes sve ovo isto yosemite ili el capitan bez problema

https://www.tonymacx86.com/threads/success-ga-h61m-s1-mavericks-10-9-3-budget-build.134786/

ovo sto je na slici cekirano od opcija to su kextovi koji su instalirani da bi sve radilo...i sve radi...
mozes da probas i to...to je najlaksa moguca varijanta jer sve imamo provereno....cekiras i kraj....

samo sto je ovo islo sa chimera bootloaderom...to je verzija chameleona....ti mozes da probas sa cloverom...ili licno moja preporuka da napravis usb installer sa enoch chameleonom....meni radi super sa njim

zule73
27-09-2016, 17:42
vidi sada sve drajvove sa zamenjenim plostom.usao sam bez safe moda.sad cu da probam ono sto si mi rekao pa se javljam.

zule73
27-09-2016, 19:03
pojavio mi se ethernet i svetli zeleno.ali sve uzasno sporo radi.trebalo mi je preko dvadeset i jace minuta samo da OTVORIM foldere i da instaliram kext utiliti i onaj kext za net.za svaku operaciju na koju kliknem vrti mi kruzic po par minuta...
ne znam sta da radim...nista zivo nece da otvori.samo vrti kruzic gde god da kliknem...
potrosio sam zadnja dva sata da uradim tri rutinske stvari.razmisljam da sve ponovo instaliram iznova.
krenuo sam iznova...
javicu sta sam uradio ili ne.u sustini.sve si mi ostavio.znam proceduru.samo se nadam da sada nece da koci ovako.

noname
27-09-2016, 19:27
Prvo da čestitam obojici, tebi što si uspeo, a .stefanu što je odradio svoj deo majstorski. :respect:

To što ti sporo otvara je zato što ti grafika nije instalirana. Najbolje se vidi kad hoćeš da otvoriš aplikacije u Launchpadu. Da bi definitivno proverio da je do grafike ideš u Applications-Other-System Information - Graphics/Displays.


EDIT. JBGA, zakasnio sam par minuta. Nije trebalo da ponovo instaliraš, ali šta je tu je. Patience, patience, Zule.:yes:

zule73
27-09-2016, 19:33
brate.ako mislis da nemam strpljenja sta mislis da li bi od 11 sati jos uvek sedeo ovde a instalirao sam dve stavke?
nesto def nije uredu.bukvalno sam oreko dvadeset minuta ulazio u foldere da instaliram kext utility i kext za net
brw,i ti si zasluzan.ti si sredjivao efi :)

noname
27-09-2016, 19:38
Ma naravno, šalim se, ovo je sada finalna faza, već si ušao u štos. Sad će sve ići brže. Samo je do grafike, ništa drugo, jer se tako ponaša kad nije urađena kako treba.

Moje zasluge su minorne. Bez lažne skromnosti.

zule73
27-09-2016, 19:42
daleko od toga.bez tvog plsta nisam mogao da udjem osim u safe modu.a u safe modu mi nije pokazivao particije i flash-ove.tako da nista bez tebe svakako :D

noname
27-09-2016, 19:43
A reci mi, kako si pravio instaler, sa čim? I jesi u njega probao da staviš moj .plist?

zule73
27-09-2016, 19:45
uhh,ne znam sad napamet...mislim da se zove bootdiskutility.tu on sam napravi clover najnoviji,posle dodam samo sistem.on sve pripremi automatski.naknadno smo dodalo tvoj plst.pre toga nisam uspevao bez safe moda...

noname
27-09-2016, 19:46
Znači opet si iz windowsa pravio? Nisi koristio VB?

zule73
27-09-2016, 19:55
da,da.iz windowsa.evo podigao sam sistem.sad cu da instaliram opet kext utility i kext za net.javljam se za dva dana :D
to ako ne bude mnogo kocilo..

noname
27-09-2016, 19:57
:)

Samo prevuci kext na Kext Utility i ukucaj password.

Morpheus NS
27-09-2016, 20:02
Po svemu što vidim na netu, 750 TI zahteva nVidia web drajvere, jesi pokušao da instaliraš? Nemam nvidia karticu, vidi ovde u zavisnosti od verzije macOS koju si instalirao: https://www.tonymacx86.com/threads/nvidia-releases-alternate-graphics-drivers-for-os-x-10-11-4-346-03-06.188837/

Ili: https://www.tonymacx86.com/forums/graphics.13/

noname
27-09-2016, 20:05
Napisao mu je .stefan u nekom od prethodnih postova.


Pored gorepomenutog, može i ovde da se informiše:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/306535-nvidia-web-driver-updates-for-el-capitan-update-09022016
http://www.osx86.net/forums/topic/22774-nvidia-graphics-web-drivers-installation-guide/

zule73
27-09-2016, 20:20
evo slike
kliknuo na safari ukucao isrbija i vrti kruzic vec pet minuta i nista...
ethernet svetli zeleno...
jel ne mogu ja i driver za grafiku da instaliram sa flasha?
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/image_zpsoe65hiuq.jpeg

noname
27-09-2016, 20:21
PA o tome ti pričam, piše ti VRAM 3MB... Što znači da grafika nije instalirana. Naravno da možeš, pogledaj linkove iznad!

.stefan
27-09-2016, 20:36
zule posto ti ethernet radi kext za lan ti ne treba...ili si ga ti instalirao pa ti je net proradio?
ako net radi ne instalitavaj nista...

za grafiku naravno da moze sa usb-a... samo skini drajvere...

da li ti zvuk radi? jos to posle da namestimo i to je to...

za instalaciju kextova samo prevuces i spustis kext u kext utility i on odradi svoje... ili spustis na system/library/extensions i odradis kext utility...

nadam se da si provalio kako da instaliras aplikacije na osx... samo ih spustis u aplications folder... u njega ubaci i kext utiity...
javi sta si uradio... ali skapirao si...

isprati posle samo guide da clover instaliras na hard da ne butujes sa flasha vise...

citaj one moje postove odozgo... sve sam ti lepo i detaljno napisao sa upustvima...

ja bih odmah isao na el capitan ako radis novu instalaciju...

p. s. zasto iz wina radis jos uvek? al ajde ako prolazi... bolje radi iz osx-a sad kad vec imas nesto...

na kraju krajeva ako te smara vanilla radi unibeast i samo sredis config. plist promenis za clover i to je to... gotov flash za 15 min... unibeast kakav god da je i sta ljudi misle bolji je nego bilo koje win resenje...
poslusaj me Zule...idi na El capitan preko unibeasta i sredi config.plist

zule73
27-09-2016, 21:05
ma etherneth je proradio posle kexta,grafiku sam instalirao.restartovao se sam i podigao a da nista nisam upisivao u cloveru.nemam zvuk...stefane,jel ti to mene zezas?!?jos ni ovaj nisam zavrsio a ti me teras da paravim novi?
ajd za pocetak da sredim ovaj :D
idem da vidim sta i kako za taj clover raspali.a da ne pricam kako da namestim da mogu da biram da li se prvo dize win ili ovo.ne zaboravite da i dalje koristim oba...
jos jednom puno hvala svima na strpljenju.javljam sta sam uradio.ako znate nesto konkretno za zvuk,sibnite mi link da ne jurim...

.stefan
27-09-2016, 21:09
zule kad instaliras clover na hdd iz mog guida onda ce pri bootu da te dize u clover i odatle ces dizati win ;) clover ce da ti bude default bootloader...
ok znaci sad kad to radi odradi kako sam ti gore rekao za clover da se ne ponavljam... moras da prebacis kextove i config.plist

sredi prvo to...

saljem zvuk za sat vremena ;)

zule73
27-09-2016, 21:39
instalirao sam clover.prvo mi nije dao.pa sam tamo u security dozvolio.ali sada ne mogu nigde da ga nadjem?!?
znam,retard sam...