PDA

View Full Version : iPhone 5 zvucnik slusalice ne radi



gekko
18-08-2016, 13:17
Zvucnik slusalice na iPhone 5 prestao da radi. Bio je u dodiru sa vodom pa pretpostavljam da je crko... postoji li mogucnost da je neki softverski problem, tj. moze li se nekako provjeriti ispravnost slusalice prije nego sto se zamjeni? Koliko kosta popravka?

kylle
18-08-2016, 15:10
Jeftinije ti je da pazaris nove i manje cimanje realno nego da experimentises i da se trudis da ih popravis. Sad original imas da kupis za 2 crvene, da sam na tvom mestu pazario bi bez razmisljanja.

Slusalice koliko ja znam nemaju veze sa softverom, hardver na njima je povezan sa softverom u telefonu, tako da ako su bile u dodiru sa vodom, znas odgovor sta je, drugo je sto bi hteo da je nesto drugo a znas sta je realno.

.stefan
18-08-2016, 16:51
@kylle pomesao si... pretpostavljam da je covek mislio na earpiece zvucnik na telefonu...ne zvucnik headphones-a :D

U svakom slucaju ako jeste, nije skupa popravka... isrbija servis pravac...
Ne mozes da proveris... ako radi, radi...
Za svaki slučaj pritisni dugme za pojacavanje ako izbacuje headphones bez slusalica utaknutih zaglavljen je konektor... Ako ne crko je zvucnik...

kylle
18-08-2016, 17:24
Moguce hajde da cujemo coveka..

gekko
18-08-2016, 20:58
Da ne bude zabune, na ovaj zvucnik sam mislio...


http://reparacion.solutekcolombia.com/images/reparacion_celulares_iphone_5_reemplazo_audifono_b ogota_colombia.jpg


Sve ostalo radi osim tog zvucnika. Kad pritisnem dugme za pojacavanje ne izbacuje headphones nego klasicno ringer... tako da je i to u redu. Sad sam siguran da je crko zvucnik i treba ga mjenjat. Posto kod mene u Banjaluci nema ovlastenog servisa za iPhone vjerovatno cu sam zamjeniti. Djeluje prilicno jednostavno a na ebay-u taj zvucnik kosta 1-3$

.stefan
19-08-2016, 02:09
Srecno..........

Terminus_83
14-09-2016, 13:38
Pozz.da se nadovežem na temu,imao sam problem zmenili mi earpiece zvučnik i ponovo trokira....jeli problem u nečemu drugom ili..




Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
14-09-2016, 13:39
kako trokira?

Terminus_83
16-09-2016, 18:23
Nečujem signal zvonjenja a kada se javi onaj koga zovem onda od jednom proradi,pa čas kada zovem radi pa čas neradi a kada ga utišavam na dugmiće oće da prestane pa moram da se prebacim na speaker / interfon.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
16-09-2016, 19:03
ok ovo drugo... ali earpiece zvucnik nije za zvonjavu telefona... tj ton zvonjenja ne ide preko njega...

Terminus_83
16-09-2016, 19:41
Nisam mislio na zvonjavu kao melodiju nego na earpiece čujem signal za uspostavljane veze poziva a ponekad ništa dok se onaj koga pozivam ne javi onda kao da pucne proradi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Terminus_83
16-09-2016, 19:47
Ili ne proradi pa koristim speaker,a nervira me zešće zato što je 2 x popravljano proban je i kineski i sa deugog iphone -a


Sent from my iPhone using Tapatalk


MOD EDIT: OBAVEZNO DA PROCITAS PRAVILA FORUMA I PRAVILA POSTOVANJA! TI SI COVECE LADNO POST ZA POSTOM NAPISAO DA PREPRAVIS REC IZ PROSLOG POSTA,AMAN! KORISTI EDIT!