PDA

View Full Version : Imenik sa kontaktima



smera
17-08-2016, 09:38
Prijatelj koji ima iPhone 6s pita me da li je moguce da kada ukucava adrese odnosno telefonske kontakte napravi neku vrstu custom imenika, tako sto bi mogao sam da upise, umesto uobicajenog home phone, mobile phone, da napise telfon zene mog prijatelja itd ali pod istim kontaktom svog prijatelja, da ne pravi novi kontakt. Kaze da je to bilo moguce kod ranijih verzija telefona, pa i kod kontakata koje je ranije importovao, ali da sada nije moguce. Ima li neko resenje da se napravi neka vrsta custom imenika.

apple ios
17-08-2016, 09:54
To moze i sada, sad sam probao. Znaci ides na Edit nekog kontakta, pa add phone, zatim pritisnes na naziv (mobile,home...) i otvorice ti se lista mogucih naziva, a na samom dnu je opcija Add Custom Label.


Sent from my iPhone 6

smera
17-08-2016, 11:12
Hvala, to je on video, ali tvrdi da je ta opcija prisutna samo kod onih kontakata koje je importovaosa ranijeg telefona, dok kada zeli sada da ukuca novi kontakt i da ga napravi custom, te opcije vise nema.

milosnbgd
17-08-2016, 13:41
Moze i novi kontakt tako da ukuca @apple ios je objasnio postupak, najpre neka kreira kontakt


Sent from my iPhone 6s 64 plus using Tapatalk

Deksonja
09-04-2017, 14:04
Pitanje u vezi pozivanja brojeva, naime kako mi jedan kontakt ima brojeve npr, broj kod kuće koji je fiksni, broj mob, i broj na poslu, itd sve mi je to na jednom kontaktu tako npr imam nekoliko osoba koje imaju po 3-4,5 broja i svi su mi oni pod jednim kontaktom. Šta se desi, poziva me takav jedan kontakt i ne javim se. Na listi poziva ne mogu da provalim sa kog me broja zvao od mogućih 5. Ne znam da li treba scr shot ili ste me razumeli.
Kako npr vi znate sa kod broja vas je zvao ili to može posebno da se podesi.
U pitanju je 6s, normalan caller.

niki93t
09-04-2017, 14:13
Kada kliknes na "i" sa desne strane otvori ti detalje o kontaktu, i pored broja sa kog si pozvan stoji "Recent"

Deksonja
09-04-2017, 17:01
Zezaš da to je to fora, a ja se pitao šta to znači

Hvalaaaa