PDA

View Full Version : iPad Pro 9.7 - prvi utisci



smera
15-08-2016, 15:48
Posle iPad minija najzad sam odlucio sad se ponovim i kupih iPad Pro 9.7 32GB. Odlucio sam ze za ovaj format jer mi je iPad Pro od 12.7 bio preveliki. Posle koriscenja od nekoliko godina obicnog iPad minija, to je za mene bio veliki napredak. Prvo veci ekran, lepse boje i veca ostrina, mnogo bolji zvuk (4 zvucnika) i veca brzina otvaranja aplikacija. Doduse, izgubio sam JB koji sam imao na iPad miniju, ali sta da se radi, koristicu druge uredjaje na kojima imam Kodi.
Koriscenje iPad Pro ne bi bilo potpuno da nisam nabavio Smart Keyboard koji se konektuje sa iPadom sa tri mala konektora i omogucava vrlo lako kucanje (doduse ja ne kucam sa 10 prstiju). Zeleo sam da isprobam i druge mogucnosti ovog uredjaja, te sam uzeo i Apple Pencil, te sada pokusavam da pisem beleske preko aplikacije Good Notes (verovatno ima i drugih, ali ih za sada nisam nasao). Odusevila me je lakoca pisanja (i crtanja), kao i lako menjanje boja i debljine slova odnosno linija. No, tek sam poceo, moram jos vise da istrazim mogucnosti u ovoj oblasti.
Iako mi je izgledalo da ce nabavka Smart Keyboarda biti dovoljna zastita za iPad, posle gledanja nekih Youtube klipova, kupio sam i bolju zastitu marke UAG koja se vrlo dobro uklapa za Keyboardom i maksimalno stiti iPad (narocito pri eventualnom padu). Ova zastita za iPad inace ima mali dodatak koji omogucava da u njemu drzite Apple Pencil kako bi stalno bio uz iPad. Evo nekoliko slika.295482954929550

Byakuya
15-08-2016, 15:50
Odmah pitanje...kazes izgubio si JB...pa sto ga ne uradis ponovo?

smera
15-08-2016, 16:18
Imam verziju 9.3.2. ne znam moze li se ona JB, nisam odavno pratio tu temu.

zabrljanje
15-08-2016, 16:20
Dovoljno je da pogledas Cydia deo

http://www.isrbija.net/showthread.php/53828-Jailbreak-za-iOS-9-2-9-3-3-i-64-bitne-iUredjaje

Srecko
15-08-2016, 18:50
Mene zanima tvoje subjektivno misljenje, da li bi se vratio na mini ili ostao na 9,7 inca? Cisto zbog velicine pitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
15-08-2016, 18:57
Moja air 2 leti i guta sve,a mogu misliti kako tek ovo cudo radi:)




Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
15-08-2016, 19:47
Ja sam sa ipad air 1 presao na 9,7pro i prezadovoljan sam prosto leti imam i mini 3 pa ako nekog zanima ili poredjenje neko neka pita


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk

Srecko
15-08-2016, 20:00
Pa evo ja pitam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
15-08-2016, 22:21
Sad mi zao sto nisam uzeo onaj od 12"...


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk

smera
15-08-2016, 22:48
Ne bih se vise vracao na iPad mini. Ne zato sto on nije dobar. Naprotiv u protekle 3 godine vrko dobro me je sluzio, mali, zgodan, posebno na putovanjima, uvek sam mogao da budem na vezi, mailovi, citanje vesti itd. Medjutim, stariji sam covek, potrebni su mi veci ekrani, sve slabije se vidi i eto dodjoh do iPad pro od 9.7. Nisam zeleo onaj veci, probao sam ga u radnji, ali za moje poslove i potrebe, format koji sam izabrao sasvim resava moje potrebe, pogovotovo sa smart keyboardom i olovkom. Imam i jednu Toshibu wt310 od 12 incha koja mi resava probleme ako mi je windows potreban. Jedino, mozda je trebalo da uzmem iPad pro 9.7 od 128 GB.

smera
22-10-2016, 20:57
Posle nekoliko meseci koriscenja iPad Pro 9.7 da napisem neka iskustva kada je rec o koriscenju Apple pencil-a. Mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen preciznoscu kada se koristi prencil, raznovrsnoscu mogucnsti (menjanje debljine linija, boja itd.). Doduse, nikada pre toga nisam radio nesto slicno, odnosno sve beleske vodio sam na papiru. Koristim mahom aplikacije za pisanje, kao sto u Word, Good Notes i Notability. Za vreme sastanaka normalno hvatam beleske koje se automstski sacuvaju u memoriji i posle mogu i nekom da še posalju emailom kao posebna fajla. Takodje, ukoliko se u okviru navedenih apliakcija otvore dokumenta radjena u Wordu ili PDF moguce je po njima pisati, sto je veoma korisno jer dobijate osnovni dokument sa vasim primedbama i anotacijama za kasniji rad. Opcija gumice zaa brisanje bez problema radi i brise sve sto ste rukopisom pisali. Razume se da jos nisam isprobao sve moguce opcije, naprimer one, kada se pencil koristi kao cetkica pri slikanju i td., ali mogu da kazem da je uvodjenje apple pencila dobra stvar, iako mozda malo skupa.

Babakaj
22-10-2016, 23:15
Probao sam olovku jednom, u kucnoj varijanti opusteno, nije bilo na nekom standu gde 5 ljudi ceka iza. I mogu da kazem da je to cisto proseravanje.

smera
23-10-2016, 17:04
Mislis, u smislu da je to suvise skupa stvar i da ne opravdava pare koje se za nju potrose prema onome sta ona donosi svom korisniku? Ili da nije zadovoljila tvoja ocekivanja?

sredojesubotic
23-10-2016, 17:19
Sve je kao i uvek individualno. Moj sin je promenio jedno 10 razlicitih olovaka do iPad Pro i ove olovke za njega. Nijedna od tih ranije nije bila jeftinija od 40$. Koristi ih u potpunosti jer jednostavno kao matematičar ima potrebu za njima (formule, anotacija PDF ...). Sa ovom poslednjom je oduševljen i kaže da mu ne treba ništa bolje od nje i iPad Pro.
Nasuprot njemu ja nemam potrebu za olovkom, ne volim da je koristim i ne koristim je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Babakaj
23-10-2016, 21:58
Pare su relativna stvar. 1000e nisu neke paretine.
Mislim da je stvar pomodarstva i da za hvatanje beleski papir i olovka nema premca. Jos kad vidim onu ministarku kako ga drzi 'pod mišku'...

Babakaj
23-10-2016, 22:01
Inace najveci utisak su zvucnici. Ubedljivo najbolji koje sam cuo na telefonu/tabletu. Brzina u poredjenju sa ipad air 2 neznatno veca. Ekran je zuckast, kao da je amoled. Al nije :)

zule73
23-10-2016, 22:06
ja licno mislim da bi olovka trebala da ide uz uredjaj.posto vec toliko potenciraju na istoj.koliko sam upoznat,kada kupujete neku tablu za crtanje uz nju ide i olovka.a ovaj uredjaj je KAO namenjen dizajnerima i slicno...

lowzyyy
23-10-2016, 22:07
Mislim da je stvar pomodarstva i da za hvatanje beleski papir i olovka nema premca. Jos kad vidim onu ministarku kako ga drzi 'pod mišku'...

Belezenje necega na tabletu.....nesto me tera na povracanje. Nikad nece moci da zameni olovku i papir. Zato iskreno po mom misljenju, a i misljenju mnogih ljudi tablet i dalje nema upotrebu iako po hardveru stize laptopove...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
23-10-2016, 22:49
Meni je tablet npr nezamenjiv .... opusteno mogu da furam svoju 6600 nokiu iz 2003-4

Srecko
23-10-2016, 22:52
Takodje.... Promenio sam 3 komada (iPad 1, 4 i sada Air 1), i planiram uskoro Pro da uzmem ali 9.7


Sent from my iPhone using Tapatalk

zule73
23-10-2016, 23:56
isto,ja ne mogu da zamislim trenutno to da nemam ipad(ne daj boze da mu se nesto desi)

.stefan
23-10-2016, 23:58
vidis kako su ljudi različiti.... sutra kad bih cuo npr vest, ukidaju se tableti, vise se nikada nece napraviti ni jedan...ne mogu reci da se ne bih obradovao :D

Igor88bg
24-10-2016, 00:05
A svako ko navikne na ovo izivljavanje nad baterijom a ona opet traje 48h nece ostati ravnodusan kada uzme iphone 7-6s-6-5s-5 i batt mu se isprazni posle 5h a ipad sa istom upotrebom ima jos 78% :-D a druga stvar i kada naviknes na komforan ekran ovo sve postaju igracke... zato i kazem moze bilo koja nokia ali eto najstarija koja je mogla da prima neogranicen sms je 6600 s toga sam odabrao nju :-D i ipad pro 9.7 128-256... pun pogodak :-D

Igor88bg
28-04-2017, 11:55
moram pohvaliti zvucnike ovo je fantazija koristiti u vodoravnom rezimu zvuk razbija, ekran true tone je fantazija, jedino sto mi smeta je polozaj light senzora pa kada ga koristim vodoravno preklopim ga rukom te on smanji osvetljenje na minimum... sve phvale za ovo cudoviste...

Cuksi
28-04-2017, 17:01
da dobra je masina skroz, samo da ne donesu ovaj zakon glupavi da ne moze u avion :-) inace spravica zakon za sve a i baterija cini mi se da bas drzi.

Igor88bg
28-04-2017, 17:06
Baterija na svakom ipadu drzi zlo pa i na minijima. Ja sam ipadima odusevljen i zaista mi je must have... zbog cega bi zanranili ipade u avionima? Nikada mi nikad nista nije rekao u avionu...

Cuksi
29-04-2017, 01:34
Ne znam meni je ovo prvi iPad i stvarno sam prezadovoljan. Ekran mu je ekstra, bar meni deluje perfektno. Prebacio sam slike sa iPhone 7 na njega i odusevio sam se sa slikama kako izgledaju.
americka vlada je donela zakon da sa 10 aerodroma na bliskom istoku smes da uneses sa sobom u kabinu samo telefon. Sve drugo mora dole. To vazi za letove ka america i letove iz amerike za dalje. Trenutno se razmatra zakon o zabrani za letove iz evrope ka tamo i obrnuto. Razlog je taj da moze bomba da se prosvercuje kao lap top ili tablet :-/
nadajmo se da nece to usvojiti.
jedno pitanje kako kacis slike na forum? Tj. Jel sa iPad-a? Posto sam ja probao pa mi izbacio gresku da nije odgovarajuci format

Igor88bg
29-04-2017, 01:52
da da sa ipada koristim snapseed app za promenu formata sa PNG na JPG... :-) https://itunes.apple.com/us/app/snapseed/id439438619?mt=8

dakle ne editujem fotku samo otvorim sa app potom idem na save i Exprt (skroz levo ce ti pisati JPG) i to je to :-)

EKRAN JE FANTAZIJA i tu bih svaki moj dalji komentar bio visak... jer ovo mora da se vidi ocima kako bi se uverilo u ovaj prelepi prikaz :-)

Cuksi
29-04-2017, 14:14
Hvala za ovu app da mogu da kacim i slike :-) moracu da probam da odgledam film da lepo osetim ekran, sve se nadam mozda opet putujem negde pa cu onda :-D samo moram da nadjem i neke dobre wirelles sluske :-)

Igor88bg
06-05-2017, 15:13
Kako se pokazala apple smart keyboard? Vidim mnogi se zale na apple sajtu dal bolje da uzmem bt tastaturu?

vlada11070
06-05-2017, 15:48
Ja je koristim, dobra je, sve zavisi zasta ti treba.
Meni odgovara, prijatna je za kucanje, dobar osecaj pod prstima.
Konkretno meni samo fali deo sa brojevima.

Igor88bg
06-05-2017, 16:26
Kukaju da im cesto izbaci ipad da aksespar nije podrzan i kazu da je taj problem ucestao od ios 10 i cak su postovi od 17 aprila ove god gde kazU da nije resen problem... jel ti se to desava?

Igor88bg
09-05-2017, 14:27
Pazario sam ipak ovo : logitech keys to go videcemo kako ce se pokazati...

http://www.logitech.com/en-roeu/product/keys-to-go

evo upavo kucam sa ove tastature ugdjaj je odlican i odziv fatatican, tasteri imaju kratak hod, i veoma su prjatni za kuckanje . Precice fukcionisu odlicno mada bedak sto npr na homescreen ne mogu strelicama upravljati vec moram rucno ici i kliktati po ekranu isto vazi i za pomeranje kurzora u slucaju greske...

evo nekih precica za safari

https://www.isrbija.net/attachment.php?attachmentid=30027&d=1494352091

http://www.displaymate.com/iPad_Pro9_ShootOut_1.htm

nesto vise o ovom izuzetnom ekranu.