PDA

View Full Version : iPad Air ne vidi karticu



mcnc
18-07-2016, 16:03
Pozdrav svima,

Uzeo sam danas iPad Air 16gb + LTE, medjutim ne prepoznaje sim karticu i uopste nema cellular podesavanja. Na sajtu kad kucam serijski broj pravilno detektuje da je cellular model, serijski na kutiji se slaze sa serijskim na iPadu kako software-ski tako i na samom tabu. Jedino sto mu je menjan display, fabricki je bio space grey a sad je white.

Da li neko zna o cemu moze da se radi? Nisam pokusao restore ali pokusacu i to kad uhvatim vremena, lik mi je rekao da je kartica prestala da radi kad je uradio restore.

kylle
18-07-2016, 16:15
Bas cudno, odradi restore pa da vidimo sta je.

Mada ako nije neki velemajstor "popravio" kad je menjao ekran pa da je to razlog, ali hajde da vidimo da li je jos neko imao slican problem?

Probaj da skines npr. iGO aplikaciju vidi da li mu radi bar GPS da znas da nije on crko.

mcnc
18-07-2016, 16:23
GPS koliko sam video radi, pokusacu restore pa javim rezultate :)

Boletinho
18-07-2016, 18:12
Kad se mjenja staklo obicno ko ne pazi precvika antenu za celular,vjerovatno je to:)

Imas li na gornjem djelu ipada oni crnu plastiku ili je kuciste komplet aluminijsko?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jole Petrović
18-07-2016, 19:10
Moguce da je otkljucan sa cloud-a pa zato ne radi cellular..
Nadam se da to nije slucaj..

cira0520
18-07-2016, 20:39
Ako je otkljucan hardverski sa iclouda mozes se slikati sa cellular :D

vanjakv
18-07-2016, 20:46
Napisao je da se serijski broj na kutiji i uredjaju slazu. Ne bi trebalo da je kraden


Sent from my iPhone using Tapatalk

mcnc
18-07-2016, 23:48
Ima plastiku u gornjem delu kao i slot za sim :)
Mislim da nije nista prekinuto jer uopste nema cellular u podesavanjima, prikazuje meni kao da je wifi model.

A i meni se cini kao da je skidan sa clouda, mada u kutiji je racun sa istim imei brojem kao na tabu plus iPad prikazuje isti serijal kao sto je na kucistu, zato ne verujem da je to slucaj.

Probacu sad restore pa javim rezultate.

Update: iTunes vidi iPad kao model 4.1 (wifi). Namerno sam skinuo rucno ipsw za cellular model i prikazuje da firmware nije kompatibilan. Istu gresku prikazuje i kad udjem u DFU.

Pretpostavljam da to ostavlja dve varijante, ili da je skinut hardwareski sa clouda ili da mu je mozda mulo cip za sim.

kylle
19-07-2016, 02:21
Kad odradis sve to javi kakva je situacija. U krajnjoj opciji mozda da odneses u neki bolji servis da vidis mogu li da vide sta je razlog ako si bas dokon to da popravljas mada realno LTE i nema neku svrhu ako ga koristis samo kuci.

IStyle ili iSrbiju kontaktiras pa pitas koliko je da ti pregledaju da bar znas sta je kvar i da li vredi cimanja.

cira0520
19-07-2016, 09:38
Skinut mu je cip za mrezu, i ostao sam wifi 100%

mcnc
19-07-2016, 11:05
Mislim da je ipak skidan sa clouda jer kad iskljucim icloud kad ukucam serijski broj i dalje pise da je activation lock on.

Sto rece kylle LTE mi i nije bitan ali rekoh kad vec ima da bar pokusam da ga osposobim.
Mozda je bitnije u celoj prici da mu funkcionise GPS a i sve ostalo radi kao sat plus platio sam ga jeftinije nego sto se krecu wifi modeli tako da ja zadovoljan :)

Hvala svima na odgovorima :)

Boletinho
19-07-2016, 11:37
To je regularan ipad 100%,cim ima originalnu kutiju:)
Tipujem da je prvi vlasnik zaboravio pass za icloud pa je onda radio to sto je radio:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
19-07-2016, 11:56
Koja slucajnost znaci vise ni za uredjaje sa kutijom i racunom ne mozes da verujes da su cisti.

Neka te lepo sluzi wifi polu LTE iPad. [emoji3]

zabrljanje
19-07-2016, 14:50
To je regularan ipad 100%,cim ima originalnu kutiju:)
Tipujem da je prvi vlasnik zaboravio pass za icloud pa je onda radio to sto je radio:)



Kad vec ima racun, mogao je direktno preko Apple-a da to odradi najregularnije.

@mcnc

Jasno je da su muljali posto nema logike da neko prodaje cllular model ispod cene WiFi modela.

mcnc
19-07-2016, 16:25
Slazem se ali kad ne radi cellular kako da neko proda po ceni ispravnog cellular modela?
Moja poenta je da mozda je iPad regularan ali da je jednostavno riknuo cellular cip.
U svakom slucaju i u ovom stanju mi se isplatilo jer sam ga platio nize nego sto wifi modeli idu a iPad sljaka super.