PDA

View Full Version : {BETA} macOS 10.12 Sierra na PC-u



noname
14-06-2016, 22:08
http://s32.postimg.org/pyh9731lx/mac_OS_Sierra.png

Kao što naslov kaže, došlo je vreme da se isproba novi Mac OS iliti macOS.

Kao I uvek ovo uputstvo je namenjeno ljudima koji već imaju radnu instalaciju OS X-a, samim tim neću neke stvari detaljno objašnjavati.

Kao što se to često događa sa betama ili developer preview izdanjima, Apple je i ovog puta napravio neke izmene u samom OS-u, tako da u ovoj ranoj fazi nećemo koristiti tipične korake za instalaciju, koje smo primenjivali u ranijim beta verzijama OS X-a, već ćemo iz radne instalacije direktno instalirati sistem na odabranu particiju. Način je vrlo elegantan i vrlo brz. Ovom prilikom se zahvaljujem članovima insanelymac foruma mickey1979 i wardoctor na ovom uputstvu.

Pa da počnemo.

Kao što sam rekao, nećemo praviti instaler, već idemo direktno na instalaciju, što znači da treba da napravite jednu particiju na hard disku ili ssd-u, po želji. Formatirate je naravno u hfs+.

Zatim idete u Application folder i desnim klikom otvorite već preuzet macOS 10.12., Show Package Contents, zatim otvorite Contents, a zatim SharedSupport. Tu otvorite InstallESD.dmg, a odatle otvorite BaseSystem.dmg. Da biste videli BaseSystem.dmg morate da prikažete scrivene fajlove, za sta možete koristiti neku aplikaciju ili ove dve naredbe:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES
killall Finder

Zatim jednostavno, takođe u terminalu otkucate ovu naredbu:

sudo installer -pkg /Volumes/OS\ X\ Install\ ESD/Packages/OSInstall.mpkg -target /Volumes/Sierra -verboseR


Gde je Sierra vaša particija. Vi naravno možete imenovati particiju po želji.

Ova naredba jednostavno rečeno instalira ceo sistem na particiju, bez kreiranja USB stika, bez instal menija i ostalih propratnih radnji. Ako koristite SSD, instalacija će biti gotova za par minuta.

Dok ova gore naredba radi svoj posao, vi idite u System/Library/CoreServices I tu pronadjite file SystemVersion.plist I prekopirajte ga bilo gde.

Kada naredba završi posao, idite na tu particiju i vratite gore iskopirani fajl na isto mesto, tj. Zamenite već postojeći fajl. Takođe stavite FakeSMC.kext i ostale kextove u System/Library-Extensions.

I to je 99% instalacije.

Još jedna stvar koju treba da uradite jeste da posle restarta uđete u single mode i iz single moda da otkucate sledeće naredbe. (Ja sam dao primer samo za FakeSMC.kext, vi uradite to isto za ostale vaše kextove):


/sbin/fsck -fy
/sbin/mount -uw /
cd System/Library/Extention
chmod -R 755 FakeSMC.kext
chown -R root:wheel FakeSMC.kext
(opciono) kextload -v FakeSMC.kext
exit



I to je to. Za par trenutaka bi trebalo da uđete u sveže instalirani sistem. :vb_happy::vb_happy::vb_happy:

zabrljanje
14-06-2016, 22:11
Izvinjavam se na off-u ali samo mogu da kazem da mi je drago sto se, nakon godinu dana (manje tri dana), veliki @noname vratio na forum :)

noname
14-06-2016, 22:16
Hvala puno @zabrljanje, meni je takođe drago da sam posle puuuno vremena opet tu! :yes: E sad za ovo "veliki" , da baš ne preterujemo. :beer:

zabrljanje
14-06-2016, 22:19
Nije preterivanje i to znaju svi koji su malo pratili ovaj forum, pogotovo deo vezan za OS X :)

Nadam se da sad nastavljas sa forumom kao i pre posto su tvoji saveti i sugestije ovde mogima pomogli :respect:

noname
14-06-2016, 22:22
Hvala još jednom! :bow:

Tu sam naravno, dajem časnu pionirsku reč da ću biti redovniji na forumu. :vb_kez:

Lazar
14-06-2016, 22:39
kao i uvek noname prvi koji nabacuje novu verziju :) :kolce::beer:

Byakuya
14-06-2016, 22:45
Pa gde si bre noname kuco stara...:) Ovo je prva godina kada necu eksperimentisati sa hackom...malo mi je zao zbog toga...

noname
14-06-2016, 22:46
:thumbsup::beer:

Lazare, ovog puta je bio tvrd orah, izbacivao je neke neviđene greške, šta god da sam pokušao nije uspelo. :thumbsdown: Skidam kapu ovim momcima, ovo rešenje je stvarno izuzetno elegantno. :bow:


EDIT:
Gde si bre Byakuya, long time no see! :) Što bre nećeš da eksperimentišeš?:??:

Byakuya
14-06-2016, 22:53
Fali mi HW...presao na dark side uzeo mbp...:)

noname
14-06-2016, 22:55
Et tu, Brute? :)

Byakuya
14-06-2016, 23:10
Yap...sta cu....:D

amkOi1gDpjI

Jailbreak
15-06-2016, 15:37
Cekamo tut za pc intel masine[emoji12]

.stefan
15-06-2016, 17:00
A za sta mislis da je ovaj tutorial?

Lazar
15-06-2016, 17:14
ovo je za android uredjaje :crazy2:

applefan
16-06-2016, 19:29
:sumadinac:::lol:::crazy2: Ako si hteo da nas nasmejes uspeo si

Morpheus NS
30-06-2016, 03:01
Ova beta je sasvim stabilna, jako lepo radi, samo je Safari 10 bagovit preko svake mere, stalno izbacuje greške na sajtovima. Na google-ove servise se praktično nemoguće logovati, što i nije neka šteta. :D A Messages ne može da se pokrene uopšte. Čekamo public beta ili developer beta 2.

noname
07-07-2016, 02:12
Izašao DP2, radi sa Cloverom r3589.

Clover_v2.3k_r3589.pkg.zip (http://www.osx86.net/applications/core/interface/file/attachment.php?id=7363)

Morpheus NS
07-07-2016, 21:06
Izašla public beta, 4.86GB.

pecallo
09-07-2016, 17:01
Ja ne mogu da uđem u sistem javlja mi se crni ekran. Na sve ovo odrađeno po Pe esu kako je predložio noname. (Kao I uvek ovo uputstvo je namenjeno ljudima koji već imaju radnu instalaciju OS X-a, samim tim neću neke stvari detaljno objašnjavati.) izgleda da treba nekima :D Sam način mi se sviđa direktno instaliranje na medij ali izgleda da deki fali znanja. Pomoć :bow: please može i privatna poruka

noname
01-08-2016, 22:49
^Izvinjavam se na kasnom odgovoru.

Napiši koja je konfiguracija (nadam se da će admini i moderatori da dozvole, jer nije baš po pravilima koliko se sećam), koja je konkretno grafika, jer je bilo nekih slučajeva crnog ekrana sa određenim nVidia grafikama. Pa da vidim mogu li šta da pomognem.

BTW, izašao je macOS Sierra beta 4.

Realno možeš da probaš sa najnovijom betom ima li kakve promene.

pecallo
07-08-2016, 21:02
System: OS X Yosemite 10.10.5 ;OS X El Capitan 10.11.2
Graphics: Gigabyte GeForce GTS 450 1024 MB
Motherboard: GA-EP43-UD3L
Processor: 2,93 GHz Intel Core 2 DuoOS X El Capitan 10.11.2
re-izvinjenje i ja sam sad video post. nekako sam se oladio od sierre neznam gubim strpljenje. stiglo me ono nov sistem ne podržava stariji hardver a para se nema za novo. valjda če hackintosh zajednica pronaći rešenje - čekam:??::sumadinac:

watchmannp
08-02-2018, 20:39
Zaista, ne znam gde da pitam, pa ajde ovde..
Desava mi se da mi safari non stop ( na 5 minuta ) izbacuje da instaliram MacKepper, daje mi neke reklame, bla bla bla ni sam nisam pametan sta izbacuje. ? dal ima neko slican problem.

PS. Ako sam promasio temu skroz, nek admin prebaci gde treba. Izvinjavam se.

zabrljanje
08-02-2018, 21:19
Otvoris temu, najlakse :)

Obrisi cache, mozes i history a to ti je od piratski sajtova, ili vec nekog krekovanog programa.