PDA

View Full Version : Problem sa tastaturom MB Pro Retina 2015



ellybrit
13-06-2016, 17:53
Ovako:

Malo pre sam prosula pola case vina po tastaturi ali ne po celoj vec samo prva polovina oko slova Q W E R A S D SHIFT CTRL
Lap top je radio oko 7,8 sekundi i onda se iskljucio sam. Odmah sam uzela fen da ga osusim kada sam probala da upalim sistem se podigao ali je sve na njemu pocelo da trepce/treperi, iskljucila sam ga nekako, i opet ppcela da susim fenom. Posle 5 minuta sam ga upalila, radilo je sve dobro nije bilo brljanja i treperenja, ali kada sam probala da povecam svetlo na tastaturi kako sam povecavala tako je sve prestalo da sija.
Opet sam ga iskljucila i susila fenom, posle 5 minuta upalila sam ga i tastatura je pocela da sija sve okej, medjutim u prvom redu gore pocev od ESC svaka druga tipka mi ne sija, za smanjivanje svetla na ekranu, za smanjivanje svetla na tastaturi, za Play, za paljenje, ostalo u drugom redu svako drugo malo manje sija nego ostalo, a ostatak tastature sija odlicno sve radi.
Ostalo sve funkcionise dobro kao i pre toga, sve tipke rade kada kucam, zvucnici rade...

Da li mozda znate o cemu se radi i da li je potrebno da nosim lap top u servis. Napomenucu da sam zvala servis u Macoli i da su mi rekli da tu svasta moze da se dogodi iako radi sve super, i da je najbolje da odem da im donesem lap top. Medjutim ja sam u problemu jer za 2 dana idem na duzi put i ne znam sta da radim, da li ce se ovo sto ne sija ovih nekoliko tipki da li ce se to samo srediti i nadam se da se nece napraviti neki problemi veci jer opet kazem sve sada radi kako treba sto se tice ekrana.

Mido
13-06-2016, 21:21
Prvi si problem napravila sto si ga uopste palila nakon svega. Kakav fen i gluposti, to mora da se otvori i ocisti fino sve. Obavezno odnesi u servis.

Byakuya
13-06-2016, 21:25
Mido ti je lepo sve rekao...nosi u servis prvom prilikom i ne pali ga vise...

ellybrit
13-06-2016, 21:39
Pa znam ali u trenutku nisam znala kako da reagujem :(
Kupljen je u madjarskom iStyle, pa cu ga sutra odneti do Usca i reci o cemu se radi.
Uglavnom iskljucen je od danas..
Pretpostavljam da ne znate koliko bi eventualna popravka mogla da kosta ?

Byakuya
13-06-2016, 21:49
Zavisi koliko je dobro bilo vino:)

Salu na stranu niko na ovom svetu ne bi mogao da ima ni najblazu ideju o tome koliko bi mogla popravka da kosta...to kada odneses fini momci iz istyle ce ti reci...

ellybrit
13-06-2016, 21:53
Svakako mi je preselo sutra cu videti sta ce biti :)

ellybrit
19-06-2016, 17:23
Odnela sam odmah sutradan MB u iStyle, bio je kod njih 4 dana na susenju i ciscenju. Sada sve radi. S tim sto mi vise ne vazi garancija jer su se aktivirali svi indikatori unutra zbog tecnosti.

iOS
19-06-2016, 17:54
jel mozes da napises cenu popravke ...

ellybrit
19-06-2016, 21:26
Naplatili su mi 6.000 dijagnostiku, susenje i ciscenje. To im je standardna cena. Nista preko toga.

.stefan
20-06-2016, 11:33
Samo da znas da nikad vise, ni ti ni ostali ne uzimate fen ako vam se ovo desi... fen samo gura i razliva tecnost na mesta gde i nije bilo niceg i bespotrebno zagreva masinu i ko zna sta moze jos da strada...
Odmah gasis uredjaj i vise ga ne palis... i nosis u servis ili radis sam.... svako po želji

ellybrit
20-06-2016, 11:42
Naravno, na greskama se uci, dobro je proslo kako je moglo biti.