PDA

View Full Version : Kako povezati wireless printer na novu mrezu?



bbrks
12-06-2016, 16:32
Daklem dame i gospodo.....rebus za sve komjuterske manijake :)

Printer Canon MP495 multipractic i lap sa Windows 10.
Printer je nekad davno setovan na wifi mrezu sa instalacionim CD-om i radio kao besan u wireless varijanti sa starim i sada sa novim lapom. Na staroj mrezi (routeru) ga je novi lap (Windows 10) momentalno prepoznao i sve je radilo bez greske.

I onda dosao na red novi router.....normalno, promenom routera printer se izgubio sa mreze i treba ga vratiti....kako???
Novi lap nema CD, dakle instalacioni disk *****a. Novi router nema WPS button, tako da i ta opcija ne vazi.
Skinuo sam sa Canon sajta najnovije drivere za taj printer, takodje i najnoviji Canon SW za taj printer, ali jednostavno nema sile da ga komp prepozna, cak i sa standardim USB kablom.
Aj da vidmo ima li neko ideju, sta bi mogao da probam......

rikee
12-06-2016, 17:30
probaj prvo da mu instaliras driver dok je povezan preko USB... onda imas alatku My Printer Ver.3.3.0 (Windows) sa kojom verovatno mozes da mu ispodesavas sve ostale parametre, naravno, dok je povezan preko USB
sve alate mozes ovde da poskidas https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support/details/printers/support-inkjet-printer/mp-series/pixma-mp495 u Software sekciji

bbrks
12-06-2016, 17:42
Skinuo sam najnovije drivere i startovao instalaciju...stigao do prozora gde treba da povezem printer sa kompom preko USB kabla, ali ni tada ga komp nije prepoznao.
Trenutno razmisljam o glupoj fori da novu mrezu nazovem isto kao i staru ......hmmmmmm

rikee
12-06-2016, 18:21
To je najjednostavnije resenje... Stavi i istu lozinku

LDV20
12-06-2016, 22:14
Ali zasto ti ne prepoznaje printer preko USB-a? To je jako cudno. I ja sam skoro menjao ruter, ime mreze sam ostavio isto i sve radi. Isto Canon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
12-06-2016, 22:22
Pa to je ideja, sa novim ruterom sam mrezi dao drugi naziv.....tu je bio fail :)