PDA

View Full Version : pitanje svih pitanja: kako saznati koji je ios bez otpakivanja telefona



milospinkfloyd
07-06-2016, 02:11
znam da je nemoguce saznati sa sigornoscu verziju iosa bez aktiviranja telefona, ali bilo kakav savet vezano za tu temu u ovo zlo, ne-dzejlbrejkabilno, doba je od velike koristi. Ima li to neke veze sa nedeljama proizvodnje? Nedelja proizvodje se moze videti na osnovu serial numbera, pa tim mozda mogu zakljuciti da li ce mi buduci 5s biti ispod ili iznad magicnog 9.1

PS planiram od operatera (mts) da uzmem, ako znaci nesto

zikicz
07-06-2016, 02:18
Jel imaju oni 5s u ponudi? Nisam ga video na sajtu mts.

milospinkfloyd
07-06-2016, 02:19
druze ako planiram da uzmem 5s preko MTS-a onda mora bit da ga imaju u ponudi

.stefan
07-06-2016, 03:18
jedino po nedelji proizvodnje, bar ja ne znam ni jedan drugi način

lowzyyy
07-06-2016, 10:01
Mozda SE, nisam siguran za 5s da e prodaje


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
07-06-2016, 10:16
Prodaju i njih i moze preko serial No da vidi kad je proizveden i tako se orjentise

https://www.mts.rs/privatni/mobilna/mobilni-uredjaji/telefoni

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

zikicz
07-06-2016, 10:43
druze ako planiram da uzmem 5s preko MTS-a onda mora bit da ga imaju u ponudi
"Druze",moje pitanje je bilo sasvim na mestu,jer kada sam gledao njihovu ponudu na mts sajtu,nije bio 5S u ponudi. To samo znaci da su ih ponovo nabavili i sada mogu da se uzmu.
Duboko se izvinjavam na postavljenom pitanju i na neobavestenosti sta mts ima u ponudi od Apple telefona.

shiza
07-06-2016, 11:06
Jedino po nedelji proizvodnje,ostalo nikako ne moze.A pitanje je da li ce i to biti tacno.

bolev87
07-06-2016, 13:10
Ja uzeo neki dan u mtelu 5s. 9.3.1 na njemu bio.

.stefan
07-06-2016, 14:16
cisto sumnjam da ces naleteti na nesto sto moze da se JB-uje... ne bih prevelike nade u to ulagao

Crobex
07-06-2016, 14:29
Tu se također i postavlja pitanje kako saznati serial number prije kupnje. Naravno, ako ne poznaš nekog u dućanu.

Ja mogu potvrditi da je IMEI check pouzdana informacija i trebao bi dobiti iOS u skladu sa datumom proizvodnje.
Ja sam, na žalost, uzeo drugi iphone 6S, prije kupnje mi je kupac rekao koji je IMEI i datum proizvodnje se poklapao sa onim iOS-om koji je tada bio u opticaju (9.2.) dok sam sa prvim iphone-om imao lude sreće i naišao na lika koji ga je prodavao prije nekih mjesec dana ali je, po IMEI-u, bio proizveden u 11. mjesecu 2015. I dobio sam 9.1. i ja budala ga išao prodavati jer sam bio uvjeren da je imao problem sa baterijom a to je bilo do iOS-a.

Bila je to, pokazat će se, najveća tehnološka greška u životu. Sad je uopće pitanje da li će izaći JB za 9.3.2.... a kda se samo sjetim, u jednom danu skinuo sve GTA, Navigon, Tom-Tom...
JB mi znači više od činjenice što imam iPhone, definitivno. Ako ne dođe kroz neko vrijeme vjerojatno ću ga prodat :(

Btw. siguran sam da u dućanima i kod operatera nečeš naći uređaj koji je proizveden u 11.-12- mjesecu, iz 2 razloga.
1) Apple zbilja brzo ažurira novo proizvedene iphone-e.
2) Sami dućani uvijek imaju najnovije komade uređaja.

milospinkfloyd
07-06-2016, 20:29
zato sam i napisao da uzimam od MTS-a jer znam da oni daju poslednje telefone...Tesko da cu dobiti ista od njih sto moze da se jailbreakuje. Hvala na savetima. Mislim da cu sacekati dok ne izadje JB a ako ne izadje u dogledno vreme eto me na zalost na droidu

.stefan
08-06-2016, 01:19
dzabe cekas... gotovo da sam ubedjen da je za ios 9 to to sto se tice jailbreaka... nazalost

zikicz
08-06-2016, 01:34
Stefane,pomeri se s' mesta![emoji3]
Nemoj da mi ureknes JB. [emoji3]

Srecko
08-06-2016, 12:46
Meni je fascinantno da je neko toliko zatucan JBom, da to bude razlog da se ne uzme telefon...


Sent from my iPad using Tapatalk

Rista011
08-06-2016, 13:28
Jel onda za nekoga ko kupuje telefon zbog kamere kažeš da ti je fascinanto što je kupuje telefon zbog kamere?
Ili veličine ekrana?
Potrebe su različite, nekom treba ono što nudi JB jednostavno, ne moraš tako ofanzivno

Crobex
08-06-2016, 15:39
dzabe cekas... gotovo da sam ubedjen da je za ios 9 to to sto se tice jailbreaka... nazalost

Hmm, od kud sad takav stav.
Istina da se već čeka dugo ali gledajući neke YT kanale da se naslutiti da je JB za 9.3.2. pitanje dana/tjedna.

@srecko - što je čudno u tome da netko ne želi iphone ako nema JB ?
Ja sam sretniji kada izađe JB nego kada sam kupovao novi iphone. Zašto ? Pa zato što znam da bez JB neću moći uživati u stotinama aplikacija. I molim da moralisti ne replaju - sve i da sam "pošten" i da si priuštim koju aplikaciju, to ne znači da bi si mogao priuštiti 2 navigacije za 200 €. Drugim riječima, ne može netko u Garminu gledati na mene kao na lopova kada njegovi proizvod ne bi ni kupio da nema JB-a. On na meni zapravo ne gubi novce. ;)

lowzyyy
08-06-2016, 15:55
Haha znaci ako sam ulozio trud da sastavim navigaciju i ti je skines for free to znaci da si me namagarcio i sav moj trud je postao besplatan. Da na tebi gubi pare.
I pre bih ostao dozivotno bez jb nego juriti telefon sa 9.1 koji je blago receno krs od sistema


Sent from my iPhone using Tapatalk

Crobex
08-06-2016, 16:13
Haha znaci ako sam ulozio trud da sastavim navigaciju i ti je skines for free to znaci da si me namagarcio i sav moj trud je postao besplatan. Da na tebi gubi pare.
I pre bih ostao dozivotno bez jb nego juriti telefon sa 9.1 koji je blago receno krs od sistema


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam što nisi razumio. Nitko na meni ne gubi novce kada ja njihov proizvod ne bi ni kupio. To je kao kada pričaju da piratizacija šteti glazbenoj i zabavnoj industriji npr 100 miliona € godišnje. A nitko se ne zapita koliki broj ljudi koji su skinuli piratski softwer bi uopće kupilo original da nema pirata. Na tih 100 mil € maksimalno 1/3, ostalih 2/3 ne bi otišla u dućan i kupila. Jednostavno ne bi igrali tu igru i to je to.
Identičan model je i u ovom slučaju. Ako ne dođe JB to me neće natjerati da kupim igru. Igrat ću nešto što je besplatno.

lowzyyy
08-06-2016, 16:37
Pa da nema piraterije ti bi bio prinudjen da kupis tu aplikaciju. Koga briga da li bi se mucio da skupis za nju ali bi je kupio. Sto znaci da direktno gube pare zbog toga. Tacnije, ne dobijaju prihod koliko bi trebalo, a to je slicno tome da se pare gube. Izgleda da ne ti ne kapiras stvari.
Zasto apple ima toliko para ? Pa jednostavno jer svaki iphone mor da se kupi, a da ga krademo apple ne bi bio ovo sto jeste. Zato se i radi na zastiti aplikacija i krekovanjima. Sve se vrti oko para


Sent from my iPhone using Tapatalk

mallena
08-06-2016, 16:40
Momci ,
povucite rucnu, lako je izgubiti stpljenje. Ovo je forum i razmenjujemo misljenja ali i postujemo tudja.

Crobex
08-06-2016, 17:08
Pa da nema piraterije ti bi bio prinudjen da kupis tu aplikaciju. Koga briga da li bi se mucio da skupis za nju ali bi je kupio. Sto znaci da direktno gube pare zbog toga. Tacnije, ne dobijaju prihod koliko bi trebalo, a to je slicno tome da se pare gube. Izgleda da ne ti ne kapiras stvari.
Zasto apple ima toliko para ? Pa jednostavno jer svaki iphone mor da se kupi, a da ga krademo apple ne bi bio ovo sto jeste. Zato se i radi na zastiti aplikacija i krekovanjima. Sve se vrti oko para


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je u potpunosti pogrešna usporedba i tipično opravdanje. Drugim riječima, ovo je izlika za sve koji prodaju softwere (možda si i ti među njima ?)
Uspoređuješ hardwer koji se MORA kupiti i softwer koji se može kupiti ili skinuti ilegalno.
Jel znaš što bi bilo ekvivalentno skidanju pirata, kada već uspoređuješ Appleov iphone ? To bi bilo kao da ti doma napraviš kopiju iphone-a i prodaš nekom na placu. I ajmo uzeti za pretpostavku da je kopija identična originalu. Tada bi ispaštao Apple, jer ti kao kupac ne bi kupio original nego kopiju.

Ti kada skineš ilegalan softwer nisi ukrao original nego si stvorio kopiju. Dakle, kada ispred MCdonaldsa vidiš Ferrari, razbiješ staklo i uđeš u njega i odvezeš ga - to je krađa.
Kada kopiraš softwer, to je također protuzakonito - ali to nema baš nikakve veze sa krađom. To bi na primjeru Ferrarija bilo kao da imaš 3D printer za printanje auta i da si sada stavio ispred Ferrarija printer dok vlasnik jede u MCD. Tada Ferrari trpi gubitke jer ako si si ti isprintao njihov auto nečeš ga kupiti u njihovoj prodavaonici.

I tvrdiš da bi ja kupio original aplikacije da JB uopće ne postoji;
Stari, prošlo je 6 godina promjenio sam masu iphonea, nikada nisam ništa kupio. Kad je bila apstinencija od JB, uživao sam u besplatnim stvarima i to je to. Na meni niti jedan developer nije izgubio NITI JEDAN EURO.

Srecko
08-06-2016, 18:15
Kao sto rekoh 50 puta, postujem tudja misljenja, ali rekoh i svoje da mi je to nebulozno jednostavno. Nemam ja apsolutno ista protiv JBa, samo mi je "smesno" da neko preskace telefon (nbt bio to iPhone ili neki drugi) zbog necega sto ne dolazi fabricki, onda nemoj ni da razmatras taj telefon vec lepo na nesto drugo i kraj price.


Sent from my iPhone using Tapatalk

aleks13
08-06-2016, 18:44
Ti kada skineš ilegalan softwer nisi ukrao original nego si stvorio kopiju. Dakle, kada ispred MCdonaldsa vidiš Ferrari, razbiješ staklo i uđeš u njega i odvezeš ga - to je krađa.
Kada kopiraš softwer, to je također protuzakonito - ali to nema baš nikakve veze sa krađom. To bi na primjeru Ferrarija bilo kao da imaš 3D printer za printanje auta i da si sada stavio ispred Ferrarija printer dok vlasnik jede u MCD. Tada Ferrari trpi gubitke jer ako si si ti isprintao njihov auto nečeš ga kupiti u njihovoj prodavaonici.

Hahah, ovo je najsmesnije poređenje koje treba da opravda pirateriju koje sam do sada čuo.

Prijatelju, Ferrari sigurno ne bi imao ništa protiv da napraviš koliko god hoćeš 3d kopija, sve dok ne bi krenuo da prodaješ i zaradujes pare. Ali čik sedi u svoju kopiju iz 3d printera i odvezi se negde. :)))

Elem, na temu. Verzija telefona mora biti tačno ona za koju postoji JB, ni ranija ni kasnija. Sumnjam da se moze doznati tacna verzija na osnovu serijskog. Sve je na nivou nagađanja i sreće.

Crobex
08-06-2016, 18:57
Znači, ja napišem da je piratstvo protuzakonito a ti mi pripisuješ da ja to opravdavam...
To što ja skinem nešto ilegalno ne znači da je to u redu. Jer kao što sam rekao, 2/3 neće kupiti original ako ne postoji mogućnost kopije, ali opet ova 1/3 hoće, tako da u svakom slučaju piratstvo ni na koji način ne pomaže industriji ali joj ne odmaže u onakvom broju kako se prikazuje.

I koliko god primjer sa ferrarijem bio glup, bitna je poanta; kada nešto skineš ilegalno to nije ukradeno, koristi se potpuno pogrešna terminologija. Pa neka se piratstvo kažnjava i 10 puta strože od krađe auta, zovimo to pravim imenom. Nije ništa ukradeno nego umnoženo, vlasnik i dalje ima svoj primjerak originala. Za mene će krađa biti kada ti netko otuđi tvoj primjer tenisica/CD-a/iphone-a a ne ako ga posudi, skopira i vrati ti nazad. Di je tu kazneno djelo krađe ?

bbrks
08-06-2016, 19:27
Ajmo ovako, dakle, Coca Cola je umnozila svoj proizvod i prodaje ga po marketima. Ti odes u market, prisvojis jedan proizvod bez placanja i kazes da to nije kradja.....zanimljivo :)
Ovo kao mali komentar licno od mene....

A sad, upozorenje za sve.....prvi sledeci koji pomene reci ilegalno, kradja i sl. bice momentalno banovan. Necemo brisati postove, cisto da i ostali mogu da procitaju.....
Da ne pricam o tome da ste odavno otisli u debeli offffff koje nema veze sa temom. Hvala na razumevanju.

milospinkfloyd
15-06-2016, 16:37
u svakoj temi ista prica...No, dobre vesti stigle danas. Covek je uzeo tel u VIP-u i na njemu je stigao iOS 8!

Azimuth
15-06-2016, 17:26
Koji telefon je uzeo? Ja cu mozda koliko vec veceras odneti moj ip6, pa ocekujem novi, ali nemam predstavu sa kojim ios-om stize. Ovaj koji trenutno nosim je u novembru stigao sa 8.4.1 ako se ne varam.

milospinkfloyd
16-06-2016, 12:08
5s je uzeo

Zivansi
20-06-2016, 17:49
Ja uzeo kevi prosle sedmice 5s u MTS-u i na njemu bio 9.3.1. Sada su dzab dzabe, a ima ih jos uvek na stanju.

Igor88bg
20-06-2016, 17:52
Koliko para?

Zivansi
20-06-2016, 17:56
Uz miks XL je 4200 dinara za kes, ili 175 dinara mesecna rata za telefon :) Inace je paket 1999 dinara mesecno sa 600 minuta ka svim mrezama, 6000 ka mts, 1000 sms i 2gb internet.

redeyez
21-06-2016, 12:24
Na 3 godine?


Sent from my iPhone  using Tapatalk

Zivansi
21-06-2016, 13:10
Mozes da biras hoces li na dve ili na tri godine. U svakom slucaju, rate za telefon ti idu na dve godine, bez obzira da li izabrao ugovor na tri ili dve. Ali je dobra stvar, sto je 5s povoljan i uz kontrolu troskova. Recimo, ko ima decicu, koja su na prepaid-u, dobro je uzeti kontrolu troskova 500 ili 1000, toliko ima mesecnog kredita i kada se potrosi, uplacuje se na trafici i nema skrivenih troskova.

Boletinho
21-06-2016, 18:15
Jos kad bi ovaj moj u vakumu bio ios 9.1,odmah bi ga otpakovao,radi jb bi zadrzao 16 gb,ali haj znaj koji je ios na njemu:)
Preko seriskog broja ne mogu odrediti,jer treca,cetvrta i peta znamenka nije broj nego slovo:)

Zivansi
21-06-2016, 18:19
Evo ne znam, Bogu mi :D Ali u svakom slucaj idi setup as new phone :) Drzimo fige da je 9.1 :D

Boletinho
21-06-2016, 18:27
da li oni u ovlastenom servisu mogu da vide po imei i seriskom broju koji je ios portovan na taj telefon u fabrici,jer oni svasta nesto na dijagnostici mogu iscitati iz istoga?

zabrljanje
21-06-2016, 20:33
Jos kad bi ovaj moj u vakumu bio ios 9.1,odmah bi ga otpakovao,radi jb bi zadrzao 16 gb,ali haj znaj koji je ios na njemu:)
Preko seriskog broja ne mogu odrediti,jer treca,cetvrta i peta znamenka nije broj nego slovo:)


Proizveden u aprilu 2016. godine.



Nice Name: iPhone 6s (Global)
Machine Model: iPhone8,1
See how much my machine is worth (http://www.cashmygadget.co.uk/)
Please visit our facebook page (https://www.facebook.com/chipmunk.international)
Family name: A1688
Model Number: MKQJ2
Group1: iPhone
Group2: 6s
Generation:
CPU speed: 1.85GHz
Screen size: 4.7 inch
Screen resolution: 1334x750 pixels
Colour: Space Gray
Production week : -17- (April)
Production year : -2016-
Model introduced: -2015-
Capacity: 16GB
Memory - flavour: Soldered
Memory - maximum total: 2GB
Factory: DN (China, Chengdu - Foxconn)




Ako je to tacno, tad je vec bio 9.3.

Boletinho
21-06-2016, 23:40
Bravo drug,svaka cast:)
Kupljen je 26.05,to je to,april 17 i iso 9.3:(

cira0520
22-06-2016, 09:49
Ako bas zelite da znate kad je proizveden i koji je ios na njemu, kupite gsx proveru od 1,5 dolar i sve u njoj pise :)

milospinkfloyd
30-10-2016, 02:16
moze li malo detalja oko "gsx provere"?

mikenzi
30-10-2016, 09:51
1.5$ po proveri. Odlično. Evo, ja ću za 1€. Samo šaljite :)


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis