PDA

View Full Version : Koliko je normalno da se telefon zagreje ?



lowzyyy
05-06-2016, 02:55
Znaci telefon je normalne temperature dok se koriste apps kao fb messenger, safari, spotify ali cim pokrenem igricu na primer geometry wars i stojim u meniju on ga greje lepo, a kad krenem ds igram to postaje bas vruce. Tipa posle 2 min neptijatno je da se drzi. Najvise se greje ispod kamere, power dugmeta
Imam osecaj da je to budjavi samsung sa njihovim cipom napravio. Sta vi mislite ?
5s mi se nikada ovako nije grejao cak ni u toj igrici
Ma jok evo sad sam odigrao isti nivo, 5s se zagreje minimum minimuma

Sent from my iPhone using Tapatalk

NSBucov
05-06-2016, 06:53
Isto iskustvo. Imao sam paralelno 5s i Gaxy 5 mini. Na Samsungu sam mogao peći jaja a na iPhone jedva i da se osetilo.

Byakuya
05-06-2016, 08:30
Aman hoces li vec odustati od toga da je "budjavi samsung cip" vidim da to konstatno pises...normalno je da se greje...ako ti je previse stavi case ili uzmi neki drugi telefon koji nema pomenute budjave cipove... Kao da bi apple uzeo od njih da ne valja...godinama im rade neko deo...

lowzyyy
05-06-2016, 09:59
Pa ja nemam drugo objasnjenje, zato sam i postavio temu. Telefon single core bencuje kao 5s multi core tako da jedino objasnjenje je cip...
Resenje definitivno nije case jer ce se jos vise grejati sa njim, to je logicno..
Da li je to generalno problem sa ip6/6s jer su dosta tanki ili ne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
05-06-2016, 10:14
Mislio sam zbog tvojih prstiju...logicno je da ce se sa time vise grejati...benchmark ti ne znaci apsolutno nista...

Ugreje se nekada i to je normalno...telefon se hladi preko kucista...relax...


https://9to5mac.files.wordpress.com/2015/10/tsmc-vs-samsung-iphone-6s.jpg

zikicz
05-06-2016, 10:48
Bem li ga. Igram future fight bas dosta. Bas zahtevna igra,koja zdere bat,ali nisam primetio da se nesto spec greje. Ip6 je u pitanju.
A i nema sanse da je do cipa. Te gluposti oko razlike u cipovima kod 6S su totalne baljezgarije. Verovarno to pisu oni koji ne mogu da se pomire sa cinjenicom da je u Apple uredjaju neki deo iz Samsunga. [emoji3]

makistanke
05-06-2016, 11:05
@lowzyyy Ima pravo da se brine ako se 5s manje greje nego ip6s plus. Kakav je to napredak ?! Po nekoj logici stvari ako je ip6s + boljitak i ako ima bolji procesor (brzi) , i sve ostale prednosti, zar onda ne bi trebalo i manje da se greje. To ima velike logike. Ali ja bih tu dodao nesto drugo. @lowzyyy tvoj telefon ima veliki ekran i grafika mora vise da se napregne da bi uradila isti posao ako se uporedi sa ip5s on ima manji ekran manje piksela mora da pogura. To je jedino objasnjenje ove stvari. Sto se tice razlike izmedju samsungovog i applovog cipa nemoj da te to brine, to nije problem 99% :D Ciji god da je cip mora da prodje applove standarde :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
05-06-2016, 11:07
U pravu je lowzyyy sto brine,samo kazem da nema sanse da je do cipa.

makistanke
05-06-2016, 11:20
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/5685c2949e0977465f8718f7cd5ad764.jpg
Kada pogledamo statistiku na applovom sajtu, lowzyyy ima pravo i te kako da se zali. Ovo je stat poredjenja cpu i gpu sa cpu i gpu na ip6. Samo ja garantujem da je problem veliki ekran u visokoj rezoluciji koji napreze sve zivo, gpu battery cpu. Verujem da bi se ip6s manje grejao. Ako sam upravu za velicinu ekrana, onda mora da se ip6s manje greje od ip6. Sto necemo nikad saznati osim ako @lowzyyy ne nadje nekog ko ima ip6 i jos nekog sa ip6s pa da uporedi. Ja bih bas voleo da cujem ima li razlike. Ako nema onda i nije neki napredak apple-a. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
05-06-2016, 11:30
Mislio sam zbog tvojih prstiju...logicno je da ce se sa time vise grejati...benchmark ti ne znaci apsolutno nista...

Ugreje se nekada i to je normalno...telefon se hladi preko kucista...relax...


https://9to5mac.files.wordpress.com/2015/10/tsmc-vs-samsung-iphone-6s.jpg

Ne drzim prste tu gde se greje, vec na ivicama telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
05-06-2016, 11:53
Zašto ne odneses telefon i da se zalis da ti se telefon pregreva... i resena stvar...

lowzyyy
09-06-2016, 23:08
Je l vam se greje telefon kada koristite siri jedno 10-15 min? Oce da izgori


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
09-06-2016, 23:31
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160605/5685c2949e0977465f8718f7cd5ad764.jpg
Kada pogledamo statistiku na applovom sajtu, lowzyyy ima pravo i te kako da se zali. Ovo je stat poredjenja cpu i gpu sa cpu i gpu na ip6. Samo ja garantujem da je problem veliki ekran u visokoj rezoluciji koji napreze sve zivo, gpu battery cpu. Verujem da bi se ip6s manje grejao. Ako sam upravu za velicinu ekrana, onda mora da se ip6s manje greje od ip6. Sto necemo nikad saznati osim ako @lowzyyy ne nadje nekog ko ima ip6 i jos nekog sa ip6s pa da uporedi. Ja bih bas voleo da cujem ima li razlike. Ako nema onda i nije neki napredak apple-a. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam primetio preterano zagrevanje ni na jednom telefonu... Lowzyy ako si na betama, sacekaj ned dana posle ga cepaj i meni je tako na pocetku bilo posle je sve bilo ok... cak se i ipad zagreje kada mu azuriram sistem i nakon toga se igram... Ps nikada siri toliko nisam korisito... ali ako imas taj problem napisi im feedback i napisi na svim iphone-ima ako ti se desava i sa 5S...

lowzyyy
09-06-2016, 23:34
Ne greje se kad koristim nezahtevne app, ali cim je nesto malo zahtevnije odmah se ugreje jako, kao da nema prelaz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
09-06-2016, 23:35
Pa imaj u vidu da se i baterija greje ne samo procesor :-)

lowzyyy
09-06-2016, 23:53
Izgleda da je to wi-fi modul koji se nalazi ispod kamere.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/503bcab8009be37255ffd2512c181b01.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
10-06-2016, 00:14
Nije wifi modul i cpu je ispod kamere.. Kuciste telefona razbacuje temperaturu pa je cela pozadina topla... Probaj razvali 10 ak fotki duge exp da vidi sta je srkanje batt i zagrevanje ni jedna igra ne vuce toliko :-D

dzonikinsan
09-09-2016, 21:25
Cao dobri ljudi, uzeo sam danas iphone 6s plus ubacio sma karticu i kada sam radio restor from backup telefon mi se grejao ali ne toliko na ledjima koliko neki pricaju ovde mada imam i futrolu na njemu pa ne mogu ni da primetim to, ali se greje po ekranu i to desni deo ekrana od zvucnika do negde polovine ekrana ne greje se strasno mnogo, da se ne moze koristiti ali jeste topliji taj deo ekrana nego ostali delovi ekrana. Da li je noramalno da se telefon greje po ekranu kada se koriste kamera, fb ili tako nesto... Hvala svima na odgovoru...

Batak
10-09-2016, 00:50
Normalno je da se ugreje, ne moze da bude skroz hladan. Ali u vecini slucajeva je neosetno kod klasicne upotrebe. Ja sam primetio samo u toku igranja i prilikom koriscenja na suncu da se zagreje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Crobex
10-09-2016, 03:25
Sygic navigacija - nakon nekoliko minua telefon se oko stražnje kamere toliko zagrije da ga je neugno držat u ruci, doslovno vrel.

Ne znam, možda je do njihove nove verzije, na starom iphoneu se ni približno ne grije toliko. Ima netko sličnih iskustava ?

lowzyyy
19-09-2016, 18:28
Kazem i ja, 6s plus se meni greje vise od iphone 5s u obicnom radu. I dalje je taj slucaj, pogotovu sa youtube, facebook aplikacijama.
Kada je na 100% osvetljenju, imam osecaj da mogu da przim jaje na njemu i uopste mi se to ne dopada


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
19-09-2016, 20:09
Hmmm, interesantno. Kod mene se ni blizu ne greje toliko. Na moru sam gazio 100% osvetljenje i viber, tt, safari (klasika) i uopste nije bio nesto preterano vruc. Sada je npr. skroz hladan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Crobex
20-09-2016, 22:50
Meni je jasno da zahtjevnije aplikacije (3D igre i navigacija) crpe više snage iz uređaja i on se mora malo zagrijati, međutim igram Need for speed i Vertigo Racing iOS igrice i nakon 10ak minuta cijeli telefon postane vruć dok je stražnja strana oko kamere toliko vruća da je iphone 6S neugodno držati u ruci. Također prednja strana ekrana je isto poprilično vruća i ta vručina se proteže sve do polovice ekrana i tek onda postane malo hladniji... ali generalno, cijeli telefon postane jako vruć nakon igranja zahjevnijih igara... da li je to normalno kod običnih 6S modela, jel iko primjetio ?
Testirao sam Vertigo racing na androidu koji jedva pokreće igru i manje se zagrijava od iphone-a :nono:

rikee
20-09-2016, 23:11
Uzmi neki deblji case i uopste se nece grejati... svaki telefon i svaki korisnik su prica za sebe... neces ga dozivotno koristiti... fascinira kako ljudi ne mogu da budu zadovoljni
Nokia 3310 se nimalo ne greje

Crobex
20-09-2016, 23:21
Ljepo sam pitao, nema potrebe biti ciničan.

nije meni zbog tog grijanja koliko zbog cinjenice da se baterija trosi ko luda.
nakon 10 ciklusa punjenja battery doctor kaze da je baterija na 98%, kako je u 10 dana pala za 2 % ostaje misterij.

Srecko
20-09-2016, 23:38
Jednostavno, ne treba da veruješ tim aplikacijama. Dobre su samo za cikluse i to je to.


Sent from my iPad using Tapatalk

darkonda
20-09-2016, 23:39
Telefoni imaju sve jače procesore, tako da ne treba ocekivati u budućnosto da se ne greju. Kuler ne mogu da ubace, tako da... pržimo jajca na njima :D

shiza
20-09-2016, 23:40
A gde vidis koliko ciklusa ima?Meni vise nijedna ne prikazuje to.A 5s mi se grejao kao lud kada je na punjacu na ios 10 beta3-5 ne secam se koja je tacno bila

Srecko
20-09-2016, 23:42
Na iOS 10 iz nekog razloga vise ne prikazuju cikluse, ali polako, bice update-om sigurno :)

EDIT: i svaki telefon se greje "kao lud" dok je na punjacu :)

Sent from my iPad using Tapatalk

shiza
20-09-2016, 23:44
Meni se 5s nikada nije grejao za 2-3 godine koliko sam ga imao sve dok nije stigla ta beta,uvek je normalan bio,a od tada,to je bilo strasno.Prevruc je bio,ali cim ga stavim u airplane mode,kao sto mi je neko tu preporucio,bio je leden

Crobex
20-09-2016, 23:48
Na iOS 10 iz nekog razloga vise ne prikazuju cikluse, ali polako, bice update-om sigurno :)

EDIT: i svaki telefon se greje "kao lud" dok je na punjacu :)


Ne bi htio ispast troler ali dok punim ovaj iphone doslovno se ne grije ni malo.
to je nesto sto sam na svim starjim iphoneima primjecivao ali 6S mi se uopce ne zagrijava dok ga punim.
Ali zato gori dok sam na navigaciji ili igrici

shiza
20-09-2016, 23:52
Pa one greju telefon,igrice pogotovu,zbog toga Ja ni ne igram igrice na telefonu,a i malo mi je glupavo da se igraju na telefonu...

Srecko
21-09-2016, 14:26
Ne bi htio ispast troler ali dok punim ovaj iphone doslovno se ne grije ni malo.
to je nesto sto sam na svim starjim iphoneima primjecivao ali 6S mi se uopce ne zagrijava dok ga punim.
Ali zato gori dok sam na navigaciji ili igrici

Ne, bas naprotiv, tu smo da pisemo razlicita misljenja. Doduse ja svoj telefon i ne diram kada je na punjacu tako da i ne znam da li se i koliko se greje ali svaki telefon je razlicit i sve je to normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk