PDA

View Full Version : Brzo se trosi baterija na 4G na iPhone-u 5s i poredjenje sa novijim modelima



DarkSide
28-05-2016, 19:01
Ne slazem se sa tobom. Rikee je lepo napisao. Verovatno nije svuda isto. Mislim da je najveci problem kada cesto menja 4G, 3G i E.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ma baterije su krs na svim iPhone telefonima, slagao se ti ili ne...
ja krenuo na put sa 100%, ukljucio svega par puta 3g, na trenutak je bio i 4g, odslusao 5-6 stvari koje su bile u telefonu i spao na 25%. devojka nosi samsung j5, krenula sa 40% baterije, nije gasila 3g do izlaska iz zemlje, slusala muziku i koristila net i tek na ulasku u grcku spala na 25%...
ne verujem da je uopste drasticno bolja baterija na + verzijama i ne bih davao novac za to...

urossantl
28-05-2016, 19:55
Mozda imas problem sa baterijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
28-05-2016, 20:22
ja krenuo na put sa 100%, ukljucio svega par puta 3g, na trenutak je bio i 4g, odslusao 5-6 stvari koje su bile u telefonu i spao na 25%.

Za tako nesto, na 25%, ne bi 3GS spao u danasnje vreme. Nesto ti nije bas ok sa baterijom :)

Ako samog sebe ubedjujes da je dobra odluka sto hoces da kupis Samsung, onda je ok :D

Salu na stranu, pogledaj i sta je napisao @Babakaj sto se tice baterije na Samsung-ovom flagship modelu ;)

http://www.isrbija.net/showthread.php/19685-Tema-za-hvalisanje-)?p=628235&viewfull=1#post628235

Mido
28-05-2016, 20:22
Strasan zakljucak. Baterije na svim iPhone telefonima su krs zato sto ona na tvom telefonu ne moze meda. Imas fino gore statistike, screenshotove koji pokazuju po 8, 9 i vise sati koristenja sa non stop 3G/4G ukljucenim, i ti kazes da je to sranje.

zabrljanje
28-05-2016, 20:24
Samo polako, nema potrebe za zustrim polemikama posto smo ovde da jedni drugima pomognemo :)

.12xx
28-05-2016, 20:26
ma baterije su krs na svim iPhone telefonima, slagao se ti ili ne...
ja krenuo na put sa 100%, ukljucio svega par puta 3g, na trenutak je bio i 4g, odslusao 5-6 stvari koje su bile u telefonu i spao na 25%. devojka nosi samsung j5, krenula sa 40% baterije, nije gasila 3g do izlaska iz zemlje, slusala muziku i koristila net i tek na ulasku u grcku spala na 25%...
ne verujem da je uopste drasticno bolja baterija na + verzijama i ne bih davao novac za to...

Ti imaš feleričnu bateriju. Na mom običnom 6S, redovan usage je 7-8h na 3G + wifi. Ujutro kad krenem na posao u 7h skidam sa punjača i dosta baterije ostane u 23h kad ide na struju. Reklamiraj taj telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ike
28-05-2016, 21:14
Iz iskustva smatram da slabo koji android telefon može da se nosi sa baterijom od iphone plusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srecko
28-05-2016, 21:51
Pa pazi, keva ima neki j5(6) samsung, fin telefon, drzi baterija poprilicno fino, cak dva dana... A non stop je u kontaktu sa pacijentima, cita vesti itd itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
28-05-2016, 22:03
Ti imaš feleričnu bateriju. Na mom običnom 6S, redovan usage je 7-8h na 3G + wifi. Ujutro kad krenem na posao u 7h skidam sa punjača i dosta baterije ostane u 23h kad ide na struju. Reklamiraj taj telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Covek prica za ip5s. Potvrdjujem lose stanje. Sa wifi je lose, a kamoli sa 3G. 3G palim samo kad moram.

DarkSide
28-05-2016, 22:03
da, baterija na svim iPhoneovima je sranje.
j5 uz 3g + wifi i mnogo koriscenja izgura dva i po dana. onaj ko kaze da mu baterija na bilo kom iPhoneu traje toliko ???????

.12xx
28-05-2016, 22:07
Ti si iPhone vidio samo na filmu ili si ocit trol.


Covek prica za ip5s. Potvrdjujem lose stanje. Sa wifi je lose, a kamoli sa 3G. 3G palim samo kad moram.


Kakve veze ima 5S sa ovom temom?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ike
28-05-2016, 22:07
Ajde da organizujemo takmičenje mislim da bi to bilo pošteno.

@ darkside da li si koristio plus telefone?


Sent from my iPhone using Tapatalk

urossantl
28-05-2016, 22:40
@DarkSide koji ti iPhone imas? Koliko star?
Samsung ima problem sa baterijom na flagship telefonima, a ti ovde pricas o nekom j5.




Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
28-05-2016, 22:46
5s, probao malo 6 i slicna prica... uvek je ovako radio, obicna 5-ica isto. tek u zadnje vreme ukljucim povremeno kad moram 3g/4g i vidim koji je to uzas sa baterijom...
pominjem j5 bas zato sto kosta 170€ nov i gura dva i po dana. nema sanse da 6s uz bateriju sa 1700 mAh izgura vise od ovog samsunga sa 2650mAh...
ebo iPhone kad sve pogasim i iskljucim da ustedim na bateriji a ona je i dalje dno... ozbiljno sam razmisljao o SE modelu ali ne verujem da ce se to desiti... + modeli nisu telefoni....

Ike
28-05-2016, 22:49
E jbg sad ispade da su telefoni samo sa 4 inča ekranom. Nemoj da si isključiv uzmi plus i probaj možda ćeš promeniti mišljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

urossantl
28-05-2016, 22:51
Evo mog iskustva. Presao sam sa 5s na 6s i ogromna je razlika u bateriji. Ne kazem da je baterija odlicna, mnogo bih vise voleo da je kao na + modelu.

iPhone ima mnogo bolju optimizaciju od bilo kog androida. Galaxy s6 ima 2,550mAh i svi su se zalili na ocajnu bateriju. Toliko da ne moze da izgura ni 4h aktivnog koriscenja.




Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
28-05-2016, 22:55
Ima moja koleginica J5, istina je da je baterija odlicna ali u te price kako gura dva i po dana uz 3g i mnogo koriscenja mogu da poveruju deca koja jos uvek veruju u Deda Mraza.

DarkSide
28-05-2016, 22:57
kul, ja sam stalno pored devojke i vidim koliko traje i uz kakvo koriscenje...
ok, izlazim iz teme, nisam hteo da dignem prasinu samo sam prestao da zavaravam sebe da je baterija ok pa rekoh da vidim kakva je situacija ovde...

Igor88bg
28-05-2016, 23:30
5s, probao malo 6 i slicna prica... uvek je ovako radio, obicna 5-ica isto. tek u zadnje vreme ukljucim povremeno kad moram 3g/4g i vidim koji je to uzas sa baterijom...
pominjem j5 bas zato sto kosta 170€ nov i gura dva i po dana. nema sanse da 6s uz bateriju sa 1700 mAh izgura vise od ovog samsunga sa 2650mAh...
ebo iPhone kad sve pogasim i iskljucim da ustedim na bateriji a ona je i dalje dno... ozbiljno sam razmisljao o SE modelu ali ne verujem da ce se to desiti... + modeli nisu telefoni....

ovo za J5 ako se prica o samsungu 2015 ne pije vodu :-D ali 2x dnevno ga drugar puni ;-) Decko jeste terorista i telefon mu izgleda kao da je nadjen na cernobilu ali vec oko podneva nema bateriju (posto radi od 5) :-D

lowzyyy
28-05-2016, 23:45
@Darkside jeste da offujem sad ali brate taj telefon ima rezoluciju hd i plasikaner je nemoguci. Pre bih koristio 5s sa ovom baterijom nego tako nesto
Inace videcu taj 6s+, verujem da je baterija 30-35% bolja

I jos jedno pitanje za 6s korisnike. Da li je istina da je vibriranje sada mnogo lepse nego na starijim modelima
Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
28-05-2016, 23:47
da, baterija na svim iPhoneovima je sranje.
j5 uz 3g + wifi i mnogo koriscenja izgura dva i po dana. onaj ko kaze da mu baterija na bilo kom iPhoneu traje toliko s....?

Zamolio bi te javno da se malo smiris.......i da, meni traje baterija minimum 2 ili 3 dana i da, imam iPhone six....tako da bi i ja tebi mogao da kazem da S.......

DarkSide
28-05-2016, 23:58
miran sam ja totalno, samo sam surovo iskren uvek bio...

.12xx
29-05-2016, 01:05
Koristio si očigledno telefon sa riknutom baterijom i trebao si reklamirati. Uostalom offujes na ovoj temi buduci da nisi vidio 6S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
29-05-2016, 01:18
nije riknuta sigurno, identicna je kao na obicnoj 5-ici. slicna je i obicna 6-ica jer je skoro ista kao 5s samo veca. 6s nisam ni zeleo da vidim.
nema vise offa, uzivajte u svojim baterijama, meni nije dovoljna i imam pravo da kazem da je losa...

Mido
29-05-2016, 03:12
Imas pravo da kazes da je losa, tamo gdje se prica o bateriji na 5/5s, sta god. Obzirom da je ovo tema za bateriju na 6s koji ti nisi ocima vidio (nisi zelio da vidis) postovi su ti nebitni totalno.
I jos jednom kazem testiraj ti to svoje cudo, skini battery life i vidi sta se desava. Svako zivi izvuce iz njega minimalno 5 sati aktivnog koristenja, a tebi iscuri za 3 pjesme i 10 minuta interneta.

Nosorog
29-05-2016, 03:46
Baterije na svim ajfonima (osim ovih sa precnikom ekrana od metar) su slabe u odnosu na konkurenciju i to je tuzna istina!

Istina koju ni sam nisam samom sebi priznavao dugo vremena... Zbog cega? Zbog navike na odredjeni OS ili sami dizajn uredjaja? Zvuci logicno... Ili mozda zbog opravdavanja samom sebi jer sam dao velike pare za Ajfon? Takodje zvuci logicno...

Ima sigurno i jednog i drugog i treceg.... Nego...

Baterija od 1500 ili 1800 mah je jednostavno katastrofa samo po sebi, u startu. IOS xxx i prica o optimizaciji baterije je my ass prica iskreno... Tako se ispostavilo iz generacije u generaciju.

Ljudi? Desava li vam se da kupite novi Ajfon, date 700e, otvorite vakum pakovanje i baterija vec nije neka? Siguran sam da ce mnogi reci da NE javno, dok ce u unutrasnjem dijalogu sa samim sobom znati da sam u pravu...

Ta ista baterija posle godinu (da ne kazem 2) vec ne da nije neka, nego ne valja za k****.

Uporedite npr bateriju starog 2 godine iphone 5s i njegovog konkurenta i vrsnjaka Samsunga s5... Razlika je nebo-zemlja!

Politika Epla je da te sa skoro tehnicki neispravnim telefonom (cca 2 god stara baterija) 'motivise' za kupovinu novog modela.

Pa ako Samsungovi 'fanovi' prelaze sa tog s5 (kom je tvrdim 2 godine koristena baterija bolja nego nego na iphone 6-6s PRVOG dana) mozda bismo i mi, jer i 'mi' takodje zelimo brze, novije i bolje... Ne moram da imam kantu da pozelim novi model.

I pod tim ne mislim da je MOJ ajfon kanta sto se tice baterije. Vec tvrdim da je to PRAKSA.

Steta... Inace odlicni uredjaji!

.12xx
29-05-2016, 10:51
Definisi nam sta to znaci dobra baterija? Broj mAH ili koristenje telefona u praksi? Da li taj S5 izgura dva dana korištenja od jutra do mraka? Nije. Da li 6S izgura? Nije. Oba telefona ce pred spavanje na struju ako ih identicno koristis tog dana. U cemu problem?

Ovaj gore sto izmuze bateriju za 10min 3/4G interneta je imao defektan telefon i tacka. Ne mora da bali po forumu zbog toga sto nije reklamirao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
29-05-2016, 11:03
ae iskuliraj se malo ti dole, nista te nisam pitao. telefon nije defektan i nisam lud. radi identicno kao iP5. baterija je losa. nosorog je sve lepo objasnio...

lowzyyy
29-05-2016, 11:10
Kakav bre samsung, brat je 3 baterije promenio na s3..


Sent from my iPhone using Tapatalk

urossantl
29-05-2016, 11:33
Pogledajte malo naslov teme.
Ko vas pita za ip5, 5s, j5 ili s5...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
29-05-2016, 12:16
ae iskuliraj se malo ti dole, nista te nisam pitao. telefon nije defektan i nisam lud. radi identicno kao iP5. baterija je losa. nosorog je sve lepo objasnio...
Daleko bolja autonomija nego kod ip 5 potpisujem ti ;-) usage ip5 4 skoro 5 h 6-6s oko 7-8 ;-) imas defektan telefon, pardon pa ti nisi klristio 6-6s kolikk sad videh? 6+,6s+ su sto se baterije tice zlo i tu nema sta da se govori izuzetna autonomija kod ta dva telefona koji izuvaju preko 10h.

Ike
29-05-2016, 12:33
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/42f12ce6c93a428bbe44ee74e5dcacc9.jpg


http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/87e026496355d717fbb30b2a6e94bd06.jpg


Jel valja ovo a nije Samsung?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nosorog
29-05-2016, 12:34
Definisi nam sta to znaci dobra baterija? Broj mAH ili koristenje telefona u praksi? Da li taj S5 izgura dva dana korištenja od jutra do mraka? Nije. Da li 6S izgura? Nije. Oba telefona ce pred spavanje na struju ako ih identicno koristis tog dana. U cemu problem?

Ovaj gore sto izmuze bateriju za 10min 3/4G interneta je imao defektan telefon i tacka. Ne mora da bali po forumu zbog toga sto nije reklamirao.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobra baterija mi npr znaci kad u Svajcarskoj upalim Here Maps, stavim telefon na nosac i stignem u Srbiju s njim.

Znas li koliko je ajfon 6s trajao u polasku? Jbno 3 puta manje.

Boli me uvo za mah i te stvari. Pricam o tome koliko traje baterija... A isto kao i ti navijam za Apple kad protiv drugih igraju utakmicu 11 na 11 :D

Edit: Na 6s ce baterija izdrzati dan relativno normalnog koriscenja kao sto kazes. Slazem se 100%

Nego sta se zbiva ako odes u klub i zaglavis do 6am? Ili ne daj boze da prespavas kod neke ribe? Oces ja da ti kazem? Molices je da ti zove taxi ako nisi uzeo kablO sa sobom ;)

Igor88bg
29-05-2016, 13:01
Gledaj da riba spava kod tebe :-DDD isto to sto si rekao za apple vazza ostale proizvodjace... Ako zelis autonomiju nokia 6310i ili 6233 ima Bog da te vidi :-)

zikicz
29-05-2016, 13:15
''Ne mere to bez kabla.''
Zato,svoj punjac sa sobom nosim![emoji3]

Srecko
29-05-2016, 13:29
Definisi nam sta to znaci dobra baterija? Broj mAH ili koristenje telefona u praksi? Da li taj S5 izgura dva dana korištenja od jutra do mraka? Nije. Da li 6S izgura? Nije. Oba telefona ce pred spavanje na struju ako ih identicno koristis tog dana. U cemu problem?

Ovaj gore sto izmuze bateriju za 10min 3/4G interneta je imao defektan telefon i tacka. Ne mora da bali po forumu zbog toga sto nije reklamirao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo nije ok da se govori da neko "bali".... Ovde ste(smo) svi otisli u veliki off...

svako ima svoje mišljenje i samo komentarišemo, sve je ok, bez ikakve tenzije. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
29-05-2016, 13:49
@DarkSide definitivno bi trebalo podobno da testiras svoju bateriju jer milion posto nije ok...
pominjes neki ip5, vrlo je moguće da ni on nije bio ok...
to sto se tebi desava prosto nije moguce sa dobrom baterijom... eventualno mozda neki sw problem pa ti "vuce" nesto vise bateriju...
Isao si na put, velika je verovatnoca da ti je telefon u kolima bio izlozen suncu, otuda se i brze ispraznio... ima tu mnogo stvari...
vidi da ti nesto od aplikacija u pozadini ne vuce bat vise nego sto bi trebalo

DarkSide
29-05-2016, 13:58
ne znam sta se desava ali ne valja nikako... putovao sam nocu, nije bio izlozen suncu, ovoliko je drzao uvek. ne verujem da je obicna 5-ica bila felericna jer je ok radila samo sto tada nisam ni palio 3g. primetio bih odmah problem jos kada sam presao na 5s. sve od dodatnih potrosaca sam pogasio, sve je ok sa sw-ske strane sigurno. fitnes tracking gasim uvek i ostale stvari koje ne koristim.
skinuo sam neki battery life i prikazuje da je 9% baterija popustila i da je to ok:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/f12a389dff14f4b674eb42ce839cad08.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/52ddf9da314bf50a6d8cfee6207246d4.jpg

necu vise da galamim jer nemam zivaca, poslao sam poruku nasem drugaru vlada011 da ukljuci 3g i wifi na svom SE modelu pa da mi javi kakva je situacija nakon jednog dana normalnog koriscenja. iskreno bih svakako najradije uzeo iPhone jer 8 godina koristim samo iOS ali sam skeptik za bateriju jos uvek jer je jaca za nepunih 100 mAh nego kod 5s modela uz bilo kakvu ultra optimizaciju uz a9 cip jer je kaoacitet i dalje mali...

Ike
29-05-2016, 13:59
Mora da ga je riba razbila od zajebancije čim je ovoliko ljut na ajfon [emoji23]

@ darkside po ovim skrin šotovima izgleda da nešto nije uredu sa telefonom od tvoje devojke. Pa da akumulator od auta ima ne bi izdržao ovo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
29-05-2016, 14:11
necu vise da galamim jer nemam zivaca, poslao sam poruku nasem drugaru vlada011 da ukljuci 3g i wifi na svom SE modelu pa da mi javi kakva je situacija nakon jednog dana normalnog koriscenja. iskreno bih svakako najradije uzeo iPhone jer 8 godina koristim samo iOS ali sam skeptik za bateriju jos uvek jer je jaca za nepunih 100 mAh nego kod 5s modela uz bilo kakvu ultra optimizaciju uz a9 cip jer je kaoacitet i dalje mali...

Vlada11070 [emoji3][emoji3][emoji3]

DarkSide
29-05-2016, 14:13
prastaj, vlada011 je skroz drugi lik koji je dobro poznat na drugim forumima... gde bas sa njim da te pomesam [emoji16]

@lke
ovo je skrin od mog 5s-a...
pa zeza malo [emoji4]... veruj da joj fon drzi kao akumulator, pa ne bih ovoliko galamio...

zabrljanje
29-05-2016, 15:40
Dobra baterija mi npr znaci kad u Svajcarskoj upalim Here Maps, stavim telefon na nosac i stignem u Srbiju s njim.


Nego sta se zbiva ako odes u klub i zaglavis do 6am? Ili ne daj boze da prespavas kod neke ribe? Oces ja da ti kazem? Molices je da ti zove taxi ako nisi uzeo kablO sa sobom ;)


Kad pomenes HERE ili neku vec navigaciju, mozes da zaboravis telefon duze od 2-3 sata - zvao se on iPhone, LG, Samsung. Navigacija jede bateriju, pregreva telefon i niko nije predvideo da takvo ludilo bude konstantno upaljeno.
Plus sto HERE radi i trosi bateriju i kad ostane u background-u, kao i Google maps (sto je vec vezano za optimizaciju softvera i njegovo ponasanje u background-u).


Za drugi deo ti je vec napisan odgovor.



Sve ovo je debeli off topic.

.12xx
29-05-2016, 15:50
Dobra baterija mi npr znaci kad u Svajcarskoj upalim Here Maps, stavim telefon na nosac i stignem u Srbiju s njim.

Znas li koliko je ajfon 6s trajao u polasku? Jbno 3 puta manje.

Boli me uvo za mah i te stvari. Pricam o tome koliko traje baterija... A isto kao i ti navijam za Apple kad protiv drugih igraju utakmicu 11 na 11 :D

Edit: Na 6s ce baterija izdrzati dan relativno normalnog koriscenja kao sto kazes. Slazem se 100%

Nego sta se zbiva ako odes u klub i zaglavis do 6am? Ili ne daj boze da prespavas kod neke ribe? Oces ja da ti kazem? Molices je da ti zove taxi ako nisi uzeo kablO sa sobom ;)

Jesam li rekao da mi je u 23h baterija uvijek na 0%? Nisam. Često je na 15-20% i sasvim sam siguran da bi uz umjereniji rezim od 23 - 6h mogao telefon izdrzati. Sumnjam da bi u ta doba bilo u klubu, bilo kod cure mnogo surfao. :P Ja prvi put u zivotu imam iPhone koji nagura 7.5-8h usagea na 3G i wifi. 5S nije prebacivao 6h.

I nije plus telefon.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ike
29-05-2016, 15:56
Darkside ženi se šta čekaš nigde takvu bateriju nećeš naći :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
29-05-2016, 16:31
@DarkSide i ostali :D

Otvorena je nova tema koja je vezana za 5s i poredjenje baterije sa novijim modelima. Prebaceni su svi postovi i molim vas da ovde nastavite sa pisanjem a temu koju je otvori @lowzyyy

http://www.isrbija.net/showthread.php/53406-Trajanje-baterije-na-6s-iskustva

koristite iskljucivo za 6s i vasa iskustva.

.12xx
29-05-2016, 16:46
Nevjerovatno da korisnik offtopicom natjera moderatora da promjeni naslov teme. Jedino postovi korisnika darkside nisu za temu baterija na 6S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
29-05-2016, 17:20
Kao sto uvek napominjemo, ovde smo da pomognemo, ako mozemo i znamo, jedni drugima.

Administrativni deo foruma predstavljaju clanovi koji imaju malo vece mogucnosti u korigovanju nekih stvari i na taj nacin ucine forum korisnijim a formiranje novih tema i ispravljanje naslova se radi mnogo cesce nego sto mozete da zamislite. Najbolje je kada se korisnici pridrzavaju osnovinih pravila i formiraju temu sa dobrim naslovom koja svima koristi.

Ponavljam, uvek slobodno otvorite novu temu ako vec nema apsolutno odgovarajuca. To je bolje nego da se kompromisno guraju postovi u neku temu koja nije adekvatna.

nixysx
03-06-2016, 02:01
iPhone Plus modeli imaju drasticno bolju bateriju. Drugarica ima 6 plus nekad joj 60% s onim rezimom za stednju izdrzi od 8 ujutru do 10 uvece i onda spadne na 14% a 3G nije ni gasila. Ja svoj iP5 punim 3-4 puta na dan, ali dobro imam ga dugo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

.stefan
03-06-2016, 02:31
sto nije iznenadjujuce obzirom da je veci telefon, stoga i veca baterija...

DarkSide
07-06-2016, 18:14
malopre bio do keve i pitam je za bateriju, kaze da isto ne sme da upali 3g i da procita novine dok nesto ceka. kaze da kad ga ukljuci preko dana za uvece joj ostane oko 20% a ne koristi ga uopste puno tako da ostajem pri svojoj prethodnoj izjavi da je baterija s....

lowzyyy
07-06-2016, 18:45
Da, na 5s- u jeste :)
Ios 9 je unistio 5s toliko da sam morao ali bukvalno da predjem na plus. Na iosu 8 je stanje bilo bolje, mnogo bolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
07-06-2016, 18:54
jeste definitivno... ebes ti to kad ce i se model da udave sa iOS X ili XI... ne mrdam dok ne izbace nesto od 4" i baterijom minimum 2000+ mAh...

lowzyyy
07-06-2016, 19:14
Ne brini se SE je zivotinja kao i 6s, koliko bolje drzi to imas u temi za SE. Ako se secam dobro u odnosu na 5s ima poboljsanja bar 30%


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
07-06-2016, 19:16
znam, testirao ga je vlada11070 ali mi se sad cini da je i tih 30% u odnosu na ovu nakazu malo... sve u svemu iPhone ostavljam kao poslednji na listi...

rikee
07-06-2016, 20:02
Ako ti je baterija bitna stavka... Menjaj... Svesni smo da je losa i mazohisti smo i dalje koristimo taj bangavi iOS... Vas niko ne tera

DarkSide
07-06-2016, 20:08
naravno, mazohista sam takodje samo sam hteo da javim da baterija nije otisla kao sto su me ubedjivali nego je slaba i to na oba telefona identicno...

Srecko
07-06-2016, 20:23
Elem, aplikacije koje odredjuju kapacitet baterije, koliko su precizne? Ili daju samo okvirno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

apple ios
07-06-2016, 23:08
Cesto nisu precizne, bolje je skinuti iBackupBot ili Coconut battery na komp i provjeriti.

Coconut battery 2 - broj ciklusa iPhone-a bez JB

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eisrbija%2Enet%2Fs howthread%2Ephp%3Ft%3D51860&share_tid=51860&share_fid=4344&share_type=t


Sent from my iPhone 6

Srecko
08-06-2016, 00:23
Coconut je samo za Mac?


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
08-06-2016, 01:18
ja uporno tvrdim da je samo iphone plus od svih telefona na trzistu telefon sa ljudski baterijom.... sve ostalo je krpljenje... and thats a fact

Srecko
08-06-2016, 01:41
Sto vise posmatras trajanje baterije to se vise tripujes da je losija i losija i to isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk