PDA

View Full Version : Mob. sam brise brojeve iz imenika



ivanica28
24-05-2016, 11:57
Pozdrav drustvo, u poslednjih 10 dana sam slucajno shvatila da mi fale kontakti u imeniku... I to bar 5-6 koje sam trebala da pozovem jednostavno su nestali... Nisam brisala i niko mi nije cackao mob da bi mogao da izbrise desilo se samo od sebe, a to je za brojeve koje sam trazila pa ih nije bilo ko zna koliko mi je izbrisao kontakata za koje i ne znam? Da li ima neko savet sta da radim?

skiper
24-05-2016, 12:10
Ne znam kako je to moglo da se desi. Imas li neki backup na iCloud-u, vidi od kada je pa probaj tu da pronadjes.

smera
24-05-2016, 12:48
I ja sam nedavno pisao o slicnom slucaju. http://www.isrbija.net/showthread.php/53118-Nestaju-imena-iz-imenika-u-telefonu. Nestala su mi samo neka imena, ali su ostali brojevi telefona, naprimer neki koje imam u okviru 'favorites'. Nisam to jedno vreme primecivao, ali kada sam hteo da pozovem neke kolege, primetio sam da postoje samo neki brojevi telefona ali ne i njihova imena. Mozda to ima veze sa apdejtovanjem softvera na telefonu?

ivanica28
24-05-2016, 13:25
Softver mi je na 9.3.1 mislim da kontakte nisam stavljala na iCloud,ili mozda i jesam idem da pokusam da pronadjem to, nikada nisam cackala po iCloud-u
a gde da pogledam kontakte na iCloud-u?
29341

apple ios
24-05-2016, 13:58
Uloguj se sa tim Apple ID-em na kompjuter u iCloud i vidi koje kontakte imas sacuvane.


Sent from my iPhone 6

ivanica28
24-05-2016, 14:56
Ok, uradila sam to i obnovila kontakte na iCloud-u, ali kada pogledam na broj kotakata u mob 228 a na iCloudu 222??? 6 fali ������ Za 2 znam koja fale ali za ostale ne znam

zabrljanje
24-05-2016, 16:53
Cisto kao ideja.
Da se izlogujes sa Apple ID-a i iCloud-a (prvenstveno) na telefonu i kad te pita da li da ostavis kontakte na telefonu, to prihvatis.
Skini neki program za backup kontakata sa telefona - pogledaj na App Store-u (ili ih eventualno prebacis u Outlook), cisto da bi imala backup.
Logujes se ponovo na iCloud i, kad te pita da li da spojis kontakte na iCloud-u i telefonu, to prihvatis.
Vidi onda da li ti se poklapa broj kontakata na oba mesta.

Pre svega ovog, uradi backup telefona preko iTunes-a i eksportuj te kontakte sa iCloud-a (preko kompa) da bi i njih imala sacuvane.

ivanica28
25-05-2016, 14:07
Ok, pokusacu ovih dana sada sam bas u nekoj frci... Skontala sam da mi je maminu sliku koju sam joj dodelila i kada me zove bide preko celog ekrana sada sam izbrisao sa njenog kontakta... Slika postoji u galeriji ali je nema u kontaktu... Skroz mi je poblesavio mob...