PDA

View Full Version : Android iz ugla iOS korisnika



Pages : [1] 2

milan64586
17-05-2016, 13:35
Ovu temu sam zamislio kao mesto gde bi se ljudima koji koriste iOS, priblizio android kao sistem, odnosno njegova filozofija i nacin koriscenja. Dakle da ne bude zabune. Ovo nije tema sta je bolje ili losije. Ovo je tema gde bi se android predstavio ljudima koji koriste iOS i navikli su na taj sistem i tu filozofiju koriscenja.

Konkretno, iako sam u par navrata koristio android telefone i jedan imam vec par godina kao rezervni telefon, nikada me taj sistem nije provlacio i nisam se trudio da se dublje udubim i istrazim ga. Sada sam uzeo kevi neki LG Spirit i pokusavam da ga optimizujem sto bolje, odnosno ucinim ga da lici na moj iPhone po funkcionalnosti. Posto je sve dosta razlicito, palo mi je na pamet, da je mozda najbolje mesto na kome bi neko mogao da predstavi sistem kakav je android, nekome ko je iOS korisnik, upravo ovo.

=================================================
Evo recimo sta mene konkretno zanima...za pocetak. Da li postoji pandam za backup i restore kod iPhone-a. Ono sto sam nasao je samo backup podataka, ali koliko sam razumeo, to su samo podaci koji ce se odnekud (?) pojaviti kada sledeci put budem instalirao rucno neki program i povezao telefon sa svojim google nalogom. Backup na iPhone-u je mnogo siri pojam od ovoga (ako sam ja dobro razumeo sta je ovo). Dakle na iPhone-u, kao sto znate, kada se odradi backup i posle restore, vraca se apsolutno sve, od samih programa, preko podesavanja tih programa, korisnickih podataka i tako dalje. Dakle, moje prvo pitanje je, da li je ovako nesto moguce na androidu i ako jeste, kako?

Drugo pitanje je koji bi pandam Apple-ovog iCloud-a bio na androidu. Kad kazem iCloud, mislim na sve sto on obuhvata, od imenika, preko slika, podsetnika...Da pojasnim jos malo. Kada radim na iPhone-u clean install, nakon restore-a, povezem svoj apple id i dobijam podatke sa iCloud-a, odnosno vraca mi se imenik, slike, notes...Da li se ovako nesto moze odraditi na androidu i kako?

Trece pitanje, donekle vezano za prethodno. Pretpostavljam da je odgovor na moje prethodno pitanje, koriscenje google naloga. Ako je tako, koja aplikacija na adnoridu odnosno na nalogu bi bila pandam Apple-ovom Notes-u? Dakle nesto sto bi bilo u okviru google naloga (cloud-a), a opet nesto sto se moze dakle koristiti paralelno na nalogu i telefonu, odnosno nesto sto bi omogucilo da nakon restore-a telefona, vrati sve notes-e.

Ja sam podesio google photos, preko google drive-a da mi cuva slike. To mi je kao zamena za photostream. Nasao sam neki google Keep. To je valjda nesto kao notes na iOS-u. Ne znam samo da li se na to mogu osloniti, u smislu da je pouzdano i dugotrajno resenje i da se nece nesto menjati/ukidati. Imenik se vuce direktnos a google naloga, kao i kalendar i to mi je jedini manje vise jasno i izvesno da je isto kao na iOS-u. Da li je to kako sam uradio u redi i da li postoji neko kvalitetnije, efikasnije resenje?

.stefan
17-05-2016, 13:56
To je to... Keep je odlicna app, pouzdana i sve je bolja... pandan Notes na iOS-u ako ne i bolja od nje...

Sto se tice backupa svaki proizvodjac je drugaciji... htc npr ima cini mi se dnevni backup da se podesi kao iphone... LG ima backup prilicno dobar... mozes da podesis sta hoces da ti backupuje, da biras za svaku pojedinacnu aplikaciju za koju hoces podatke da ti cuva...

A kada se tel rootuje imss i drugs resenja, tipa Titanium backup koji za sve mozes da biras sta i kako... imas i nandroid backup koji se radi iz recoverija i bukvalno ti pravi clone da ako zeznes nesto, mozes vrlo lako da vratis...

Backup slika je najbolje raditi sa Google Photos, ja ne koristim Google Drive u tom smislu, nego imam ono unlimited po njihovom kvalitetu nekom i skroz sam zadovoljan...

Posto koristim itunes za puštanje muzike sve liste sam iz njega preko kompa prebacio na Play Music i bukvalno nista ne drzim na telefonu... Nisam skoro ubacivao muziku da vidim kako ta sinhronizacija radi, ali teorijski sve sto ubacis u itunes trebalo bi da ti povuce na play music...

Dosta su cool google servisi jer mnogo toga dobijes dzabe...

Sto se tice filozofije koriscenja 2 sistema nisam primetio ama bas nikakvu razliku osim situacije da je android za sharing komforniji... ostalo je sve vezano samo za GUI tipa ovamo vuces prst odozgo, ovamo odozdo...
Ljudi dizu preveliku famu oko svega... sve je manje vise slicno i sve radi...

Dobra stvar je sto ti gotovo ni za sta ne treba racunar, a i ako to zatreba lepo kabl samo, imas pristup celom file sistemu i doviđenja

milan64586
17-05-2016, 17:24
E hvala ti, nasao sam i razumeo sada taj backup. Sad mi je dosta jasnija cela ta slika. Da, u pravu si. Dosta je sve to slicno na neki nacin.

Jos samo nesto. Da li se taj, u mom slucaju LG backup, moze iskoristiti za vracanje necega, ili svega, na neki drugi android, samsung recimo? Pretpostavljam da ne, ali da li se mogu makar ti licni podaci, tipa imenik, kalendar i slicno iskoristiti, ili je to samo u okviru jednog brenda? I da li mozda postoji neki trik da se backup radi na nekom od cloud servisa?

Neki servis tipa find my iPhone?

http://i.imgur.com/k2aXXL9.png

1024
17-05-2016, 19:40
Tema je prebacena u odgovarajucu sekciju (http://www.isrbija.net/forumdisplay.php/135-Non-Apple-mobilni-uredjaji).

.stefan
17-05-2016, 20:16
To sta ti pitas se nalazi na google acc-u (kontakti, kalendar, beleske i sl) tako da je vec u cloudu...

Nosorog
17-05-2016, 20:23
Ja sam vracao bekap na Samsungu jednom i sve je fino vratio...

Android nije los sistem, moze svasta nesto... Ali sami user experience osjecaj mi je da je malo 'nervozan' u odnosu na IOS.

Ima tu stvari gdje i prednjaci u odnosu na Apple, npr notifikacije ili 'matrix' prosledjivanja linkova iz aplikacije u aplikaciju...

Ali sve u svemu (vjerovatno ima i navike tu) se nikad nisam osjetio potpuno 'kuci' na androidu.

milan64586
17-05-2016, 20:28
Nemoj pls o tome sta je i zasto bolje. Znamo svi kako ce se zavrsiti. Ovo je tema u kojoj sam mislio da pisemo o androidu iz ugla ios korisnika, u kontekstu moguceg prelaska, ili paralelnog koriscenja. Dakle da iz vizure iOS korisnika i njegovog nacina koriscenja OS-a, predstavimo android i omogucimo njegovo koriscenje na "iOS nacin". Nadam se da sam uspeo da objasnim sta sam mislio. Tema je po meni potencijalno vrlo korisna. Naravno ako ne ode u smeru jedno protiv drugog. U tom slucaju ce da ode u kantu u rekordnom roku.

Nosorog
17-05-2016, 20:51
Izvinjavam se. Nije bila namjera da idem u tom smjeru.

Vec sam to izgovorio iz ugla IOS korisnika.

Moram nekako uporediti u glavi :)

.stefan
17-05-2016, 21:30
Pazi, meni je mnogo manji problem prebaciti se sa ios-a na android nego obrnuto... jer si na androidu navikao na mnogo precica koje ios po defaultu nema... npr drzis wifi toggle i udjes u wifi podesavanja i tako slicne stvari...
Meni je kada sam poceo da koristim Android najvise nedostajala iOS aplikacija za poruke i iMessage i Apple tastatura od koje mislim da i dalje nema bolje...
Sve ostalo, apsolutno ne... jer po defaultu na Androidu imas mnogo vise i to je cinjenica...

Byakuya
17-05-2016, 23:34
Sad drzis settings ikonicu i imas precicu za wifi;) (6s samo naravno)

Azimuth
18-05-2016, 01:42
Da samo odgovorim u vezi vracanja bekapa. Ako uradis titanium bekap (aplikacija), vracas ga u koji god telefon. Mozes cak i da biras koje aplikacije i podesavanja da ti vrati, a koje ne i da ih naknadno vratis.

Sto se nekog iskustva tice, ljudi uglavnom imaju zorta da probaju nesto novo i drugacije. Ne znam zasto, ali definitivno prija promena, barem meni.
Najveca razlika izmedju sistema je zapravo samo u otvorenosti. Na androidu imas odmah tu mogucnost da se igras, da stavljas koji vec softver hoces, nema ogranicavanja sa potpisivanje i sl, pa cak i potpuno drugi softver da stavis u odnosu na onaj koji je dosao sa telefonom (custom romovi), dok na iphone za vecinu ovih stvari moras da imas JB i tek onda krece igra.
Aplikacije tu i tamo, neke izadju pre za ios, neke za android, opcije u aplikacijama su tu i tamo slicne. Razlika je sto na android mozes da trpas kako sa play store tako i iz kompa i onda instalacija krekovanog sadrzaja.
Povezano sa ovim gore, daleko je jednostavnija manipulacija sa fajlovima na androidu nego na iphone. Sa druge strane, ako imas OSX onda si na konju i imas jedan zatvoren krug sa gomilom mogucnosti gde je dosta toga pojednostavljeno.

Svaki ima svojih prednosti i mana. Ziv covek se na sve brzo navikne, samo je pitanje koliko je ko spreman da proba nesto drugacije. Meni je ovaj ip6 legao kao budali samar. Odmorio sam se od igranja sa romovima i konstantnog cackanja na koje te android sam po sebi navlaci jer ti je sve kao na tacni. Sa druge strane, stabilnost koju mi je ios ponudio tesko da moze svo to igranje da zameni i trenutno prosto ne razmisljam o telefonu. Daleko od toga da android ne radi makar jednako lepo, ali eto, ume da te povuce da cackas i stalno nesto menjas makar to bili i widget-i.

Da li cu sebvratiti na android? Da, hocu. Da li me je ios smorio? Ne, nije, samo mi zafali s vremena na vreme lakoca oko manipulacije. Oba rade odlicno, kako ios na poslednjoj verziji tako i android, izbor je na svakom od nas.

milan64586
18-05-2016, 13:17
Ako sam dobro razumeo, ROOT je isto sto i jailbreak na iOS-u? Dakle omogucava pristup sistemskim fajlovima i potpunu kontrolu nad sistemom? Ako je tako, onda ni android nije otvoren (dok se to ne uradi). Dakle, ako ne uradim root, nemam pristup (svim) sistemskim fajlovima? Ako je tako, kakva je situacija sa tim root-om? Da li se moze bezbedno uraditi i da li jos uvek vazi da se rutovanjem, gubi garancija? Znam da je ranije mogao da se uradi unroot, ali posle da se nesto pisalo da su samsung i ne znam koji proizvodjaci jos, napravili neki sistem da mogu da provale da li je root radjen i ako se uradi unroot, pa da opet nisu priznavali garanciju. Da li je to tacno i ako jeste, da li vazi za sve proizvodjace, ili samo neke?

Druga stvar koja me zanima, odnosno koju ne razumem do kraja je LOADER i CUSTOM ROM. Ako sam dobro razumeo, LOADER je prakticno tema za izvorni android? Dakle sminka? Promena ikonica, njihov raspored...? Loader je ono sto se kod samsunga zove touchwiz, kod htc-a sense i tako dalje? Ako je tako, sta je onda custom rom? Da li je to rom (os) po kome je neko nesto petljao? Izbacivao neki bloatware, ubacivao nesto (?) i tako dalje? Ako je tako, da li moram da trazim custom rom za bas moj model, ili je bitan samo proizvodjac, ili je svaki rom za sve telefone (sumnjam)?

niki93t
18-05-2016, 13:38
Po defaultu ti nisi admin na svom Android telefonu vec samo obican korisnik, Root ti upravo to omogucava, da postanes Administrator (Root user).

Za ovo drugo nisam bas siguran sta je Loader, ali nije ovo sto si ti napisao, pomesao si ga sa Launcher-om, on omogucava da promenis izgled :)

milan64586
18-05-2016, 15:52
Da, da launcher. :) Na to sam mislio. Zato sam i otvorio ovu temu, da malo pohvatam tu android terminologiju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
18-05-2016, 16:10
Da dodam za rutovanje.
To se nekad radilo iz najmanje dva razloga. Prvi je bio odstranjivanje bloata tj onog sto ti ne treba a serviraju ti proizvodjaci (npr watch, podcast, stocks i sl., kao i namestanje da sd kadticu vidi kao internu memoriju), a drugi razlog je bio potpuno prilagodjavanje uredjaja svojim potrebama i ocekivanjima kroz menjanje kernela i romova.
Ovaj prvi razlog vise nije potrebam jer sad imas mogucnost deinstalacije svih tih aplikacija po defaultu, kao sto i mem. kartice vidi kao internu memoriju. Drugi razlog je i dalje tu. Potpuno olaksani romovi, stock based romovi itd itd. Citav xda forum je posvecen samo tome i nemoguce ga je sazeto preneti bilo gde.
Sto se tice dela gde pitas za sistemske fajlove. Ne, bez rutovanja nemas mogucnost pristupa istim, a ne znam ni zasto bi to nekome ko nije developer uopste i trebalo. Sistem jeste otvoren jer ti daje mnoge mogucnosti za koje ti treba JB na ios-u (teme, izmena ikonica, widgeti, manestanje lockscreen-a itd.). Dakle, u smislu pristupa sistemakim fajlovima JB mozes poistovetiti sa rutovanjem, znaci samo tako usko ako gledas, a u svemu ostalom za sta ti treba JB to imas na androidu po defaultu.

lesa0208
19-05-2016, 00:29
Sto se tice custom roma na android telefonu, moras da flesujes (ubacis) romove koji su napravljeni samo za tvoj model telefona, nikako ne pokusavaj da ubacujes romove od drugog modela jer moze doci do toga da ce ti telefon biti brikovan. Ali pre nego sto mozes da flesujes bilo kakav rom na svoj uredjaj potreban ti je root i twpr recovery preko kojeg se brise sistem iz telefona i flesuje novi rom.


Sent from my Game Boy Color

stipp
19-05-2016, 00:31
i nijedan od tih Custom ROM-ova nije savrsen.
Svaki ima svoje prednosti i svoje nedostatke.

lesa0208
19-05-2016, 00:38
ne bih se slozio sa tobom da nije savrsen nijedan. Sve zavisi koji uredjaj si koristio i kakva je zajednica bila za taj uredjaj. Poslednje tri godine sam korisio samo google nexus uredjaje i romovi su bili savrseni. Pre njih sam koristio flagship uredjaje HTC i Samsung, jedino su Samsung romovi imali malo problema oko stucanja zbog exinos cipseta za koji diveloperi nisu imali source code da bi ga optimizovali


Sent from my Game Boy Color

stipp
19-05-2016, 01:26
Moguce, naravno.
Davno sam se bavio time..


Послато са SM-G920F

.stefan
19-05-2016, 13:19
Milane, daleko od toga da root mozes poistovetiti sa JBom jer mnogo stvari koje jb nudi ti imas ovde po defaultu...
Launcher za koji pitas, svaki moze bez roota, teme takodje, 3rd party aplikacije isto...
To spada u tu "otvorenost" androida.

ono sto kolege nisu pomenule, a sto dobijas root-om je Xposed Framework cijom instalacijom kreces da tweakujes sistem, to mu dodje Cydia... svasta nesto moze da se uradi...

Custom recovery (TWRP npr.) ti omogucava da fleshujes sve i svasta, izmedju ostalog i romove, kernele, itd...
Kernel ti je softver koji kontrolise hardver... znaci brzina rada procesora, itd, itd... postoje i programi koji se koriste da to podesavaju... toga svega nema ako bootloader na telefonu nije otkljucan...

Svo to igranje nije za svakoga, vec samo za entuzijaste i ljude koji znaju sta rade, jer jedna greska zna da bude fatalna po telefon...
Većina ljudi, bas kao na ios-u koristi stock onako kako mu je dato...
Za noob-ove je bolji android samo iz razloga koji je kolega pomenuo gore, a to je manipulacija fajlovima... kao i lako prebacivanje svega i svačega sa telefona na komp i nazad bez ikakvog softvera...

Ono što čega dolazimo je da je sistem otvoren isto kao i kod Apple-a onoliko koliko ti proizvodjac dopusti...

Na primer, Samsung, ako rootujes, okine Knox, i tu nema više nazad, da unrootujes pa da se sakrije trag roota.... nema više garancije... razlika u odnosu na iphone je što mozes da biras da li hoces garanciju ili ne... ovamo ne mozes da biras da li hoces jb ili ne :)

Svaki proizvodjac, druga filozofija...

iphone najbolje radi u kombinaciji sa osx, ali je ta kombinacija skupa (ne racunam hackintosh koji isto može odlicno da posluži), android dobro radi svuda jer mu nije potreban računar gotovo ni za sta, jer i sam moze da zameni računar za dosta stvari... ali i ako je potreban računar da se ucita sw, prednost ima windows racunar...

komsa
19-05-2016, 13:32
....... i Apple tastatura od koje mislim da i dalje nema bolje......
Ja koristim Swiftkey tastaturu na oba sistema i posle određenog vremena za prilagođavanje,za mene nema bolje. Bez konkurencije.....

lowzyyy
19-05-2016, 14:03
Ako stignes do editovanja kernela svaka ti cast...
Ako si nekad koristio linux znaces da sve to mozes otprilike i na android da preneses
Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
20-05-2016, 02:51
Moj idealan set up bi bio iphone,apple racunar, android tablet (tablete generalno ne volim ali eto za po kuci bi legao fino), android tv ili obican ili smart i neki set top box tipa onog amazonovog ili Roku i sl...Sat moze al ne mora :)

treba imati od svaceg po nesto i napraviti idealnu kombinaciju

igne
20-05-2016, 08:47
Sa tabletom si uprskao :D Android telefoni su zaista jos ok, ali po pitanju tableta iPad je jos uvek svetlosnu godinu ispred androida... Upravo smart watch je nesto sto bih jedino mogao da uzmem da bude ne-apple.

bolev87
20-05-2016, 10:37
Kod androida, ako cete se baviti rutovanjem romovima i ostalo uvijek birati telefone sa snapdragon procesorom. Bolja je podrska i manje bagova kod romova. Po meni samsung najlaksi za te stvari. Vecina ostalih proizvodjaca zakljucava bootloader sto dodatno otezava stvar. I kod samsunga najlakse se vratiti na stock rom. Sta god zeznete jednostavan je flash preko odina na stock.

komsa
20-05-2016, 11:21
Kod Samsung-a najlakše izgubiš garanciju(Knox),to je posebno bitno ako kupiš neki flagship model za 700e...............kod Sony-ja i kod Lg-a(nisam siguran da li važi za sve modele) zaobilazi se bootloader čime se dozvoljava root + debloat + xposed ali ako i dalje neko hoće da čačka po kernel-u to ne može bez otključavanja istog..........

milan64586
20-05-2016, 11:28
Da, to sa tim Knoxom je bas bezveze.

Nego hteo sam da pitam nesto. Ubacio sam notes iz ios-a u google keep. Dodao sam google nalog na iphone. Izabrao izmedju ostalog notes, ali nisu se pojavili. Zasto?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/53d2d696a377e29b50cd8c3b2ef00007.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
09-06-2016, 10:34
Da li na androidu postoji nesto kao Cellular na iOS-u?

http://i.imgur.com/VXSdOiI.png

Nasao sam samo ovo da moze da se iskljuci pozadinsko koiscenje podataka mobilne mreze od strane pojedinih aplikacija. Medjutim, to je otprilike kao background app refresh na iOS-u. Da li postoji ovako nesto na androidu, sto bi omogucilo da se onemoguci koriscenje podataka mobilne mreze za pojedine aplikacije, u potpunosti? Vidim da ima neki "firewall" aplikacija, ali sve zahtevaju root. Moze li se nekako to uraditi bez aplikacija, ili bar sa nekom koja ne zahteva root?

Kevi sam uzeo ovaj android i zena juce neki youtube klip pustila i s*ebala ceo internet, jer je telefon zbog vrljavog rutera ispao sa wifi-a.

Babakaj
09-06-2016, 12:38
Samsung ima to

http://i.imgur.com/KmJ5MjY.png

halfman
09-06-2016, 13:06
Presao sam na S7 edge posle Iphone 6s. Svidja mi se dizajn,baterija je brutalna,touchwiz su ispeglali donekle ali je to i dalje daleko iza Ios,ne moze tako glatko da radi kao Ios.. Edge ivice mogu da dolaze u kontakt sa dlanovima tokom drzanja i kuckanja poruka pa moze smarati. Kamera je brutalna ! Sve u svemu,brzo cu se zazeleti Apple-a..

Babakaj
09-06-2016, 13:24
Potpuno se slazem s postom iznad :D

milan64586
09-06-2016, 13:30
Samsung ima to

http://i.imgur.com/KmJ5MjY.png

To imaju svi androidi, ali to je ovo o cemu sam pisao. Dakle pandam background refresh na iOS-u, odnosno kontrola da li program moze da se update-uje u pozadini. Meni treba nesto na androidu, kao sto je "use cellular data for" na iOS-u, odnosno nesto sto moze u potpunosti (background+foreground) da blokira pojedinacne programe za upotrebu mobilnog interneta. To nesto da bude u okviru os-a, a ako ne, onda da ne zahteva root, posto mi telefon nije root-ovan zbog garancije.

ChobbyNS
09-06-2016, 21:45
Bio je program koji se zvao droid wall, probaj da Izguglaš, možda još uvek radi.

Sent from my Nexus 5X

milan64586
09-06-2016, 23:02
Mislio sam da moze nekako kroz os, kao kod ios-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
08-07-2016, 13:14
ajd da iskoristim temu, kasnije mi napokon stize prvi android pa bih da se pripremim na vreme da u necemu ne pogresim.
za pocetak me zanima koji store vi koristite i moze li da se poveze intesa internet kartica pa da kupujem normalno sta hocu?

imam google nalog ali moram proveriti na koju sam zemlju prijavljen.
najvise me zanima koji stor je najbolji, da li koristite srb, usa, de ili vec koji?

sto se tice bekapa i prebacivanja podataka sa iOS-a mislim da sam se snasao za sada pa ako negde zaskripim javljam se za pomoc dok ne udjem malo u stos...

.stefan
08-07-2016, 14:15
ja sam povezao internet karticu i na us acc... al to je proces, ima akrobacija.... na store je sasvim ok... ima uglavnom sta treba... mozes povezati karticu najnormalnije...
za us store treba nesto preko walleta da se ide na kompu... i vpn-a, ne mogu tačno da se setim sada ali upustva ima za to

DarkSide
08-07-2016, 14:18
mislim da sam nasao bas to uputstvo malopre na drugom forumu pa cu videti.
samo da proverim jos jednom, ako mi je recimo trenutni google acc na srb mogu bez problema da otvorim us google play ili ne? koji je bolji i ima li neke bitne razlike?

Kapetan
08-07-2016, 14:35
Moras prvo logovanje i dodjelu kartice odraditi preko vpn-a za svoj nalog, kao da si u usa. Takodje ostavi i usa adresu a za billing tj kad budes karticu unosio onda stavi koja i jeste jer ce ti provjeravati.

To sve radis preko kompa i browsera koji nisi koristio nikad jer google pamti sada istoriju logovanja i lokacije.

Tek nakon toga se setuje telefon i mislim da je to sve.

Trajno otkljucan tj usa play store je bolji svakako od lokalizovanog, kao i iTunes isto.

DarkSide
08-07-2016, 15:12
uh, videcu kad stigne fon posle, plasim se da nesto ne zeznem u pocetku pa da ne mogu da ispravim... i ovde ipak ima malo vratolomija ali je opet kul da na neki nacin mogu da povezem karticu i kupujem kao covek...

.stefan
08-07-2016, 16:06
nema sta da zeznes... za razliku od appstore-a ovaj nalog tj jedan nalog mozes da preneses na us i zavrsis posao... isto tako mozes da ga preneses na srbiju posle... aplikacije se ne gube... bukvalno ako zeznes proces neces se prebaciti na US :) Ostalo te sve vodi kod nas

DarkSide
08-07-2016, 16:14
e pa kul onda, nadjoh neka uputstva ali mi je sve malo sumanuto.
cek, znaci po ovome sto si rekao ja mogu lagano sad da otvorim nas nalog i kasnije da ga prebacim na recimo us i uz pomoc vpn-a se logujem i dodam karticu?
moram samo da razjasnim sebi sta stavljam kao billing adresu za usa jer mi je intesa na srb normalno...

Byakuya
08-07-2016, 16:22
I odmah mozes i karticu da povezes bez po muke...

DarkSide
08-07-2016, 16:25
hvala vam, spremio sam i neke tutorijale pa ako bas negde zapnem ili mi nesto ne bude najjasnije evo me opet ovde...

Byakuya
08-07-2016, 16:27
Of course...zato smo i otvorili ovaj deo foruma...pisi slobodno gde god da zapne...:)

lowzyyy
08-07-2016, 19:21
Sto se tice kupovine darkside, narodne verzije svake aplikacije su dostupne za android. Samo skines apk i roknes install:))



Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
08-07-2016, 19:28
e toga se plasim pa ne bih bas da u pocetku trpam sve u telefon jer bih lepo da ga istrazim... opet peh, poslat pogresan model liku koji je trebao da donese pa za pola sata idem sam do grada da ga pokupim jer ne mogu vise da cekam...

bolev87
08-07-2016, 20:23
A koji telefon kupujes ako nije tajna?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joca1995
08-07-2016, 20:26
Je l mogu na androidu da se dodaju custom precice?Recimo ja sam na iosu koristio "@@" kao precicu za svoju email adresu.Poprilicno korisna stvarcica.

apple ios
08-07-2016, 21:17
Moze uz pomoc aplikacije Shortcut Customizer.


Sent from my iPhone 6

DarkSide
09-07-2016, 05:24
samo da javim da sam uspešno povezao Intesa karticu i pazario za probu jednu aplikaciju. odlična stvar, ovo mi je mnogo trebalo.

Byakuya
09-07-2016, 08:47
I sad imas opciju ako ti se ne svidi app mozes da je "vratis" i oni ti vrate pare...nakon kupovine imas 2h da odlucis zelis li je ili ne...

DarkSide
09-07-2016, 10:46
i to je bas kul fora mada uglavnom se raspitam pre kupovine ili kupujem poznate stvari. definitivno su ispeglali android da leti i bolje je sto sam sada presao. stvarno perfektan fon, gotovo sam se vec navikao na 5.2".

Byakuya
09-07-2016, 10:53
Ma nema tu sta...toliko je slicno...app radi tamo isto sto radi i ovde:)

.stefan
09-07-2016, 11:36
kazem ja da je sonijev android fluidan kao ios... ako ne i fluidniji

DarkSide
09-07-2016, 11:43
fluidniji je mnogo :-)
mada sam i ja presao sa 5s modela pa ima ogromnih razlika u svemu. inace, odustao sam od z3c modela zbog odlepljivanja stakla a na kraju se odlucio za z5 jer mi drugar kaze da ce dobiti sigurno i taj android N i da mu znace puno ta 3gb rama u radu u odnosu na 2gb kod z5c modela. u prevodu najkompletniji fon za taj novac sto i jeste definitivno. obzirom da ne znam nista prihvatao sam sve njegove savete i verujem da sam uzeo pravu stvar...

Boletinho
09-07-2016, 11:55
Bas kao i novi samsungov TW na s7 modelima sto sam ja nedavno govorio,fluidan je isto kao i ios i tu nekih razlika uociti neces:)
Nije to onaj android od prije 3-4 godine:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
09-07-2016, 12:14
za vecinu stvari se slazem osim za tih 2gb rama.... identicno rade i jedan i drugi al ajde...

DarkSide
09-07-2016, 13:02
pa pazi, ja sam jos uvek apsolutni noob :)
pisem samo ono sto mi je objasnjavao ovaj covek jer stvarno mnogo zna. ima z2 a planira prelazak na z5 pa je bas onako sve iz prve ruke i iskustva pricao. ima jos puno toga sto treba da prostudiram iz njegovih poruka...

verujem da rade uredjaji i sa 2gb rama odlicno, on je vise mislio na multitasking, kesiranje i blago usporavanje vremenom sto je za sada malo izrazenije na modelima sa manje rama ili ce biti narednim sw-om sto opet ne znaci da oni rade lose i da to moze svako da primeti jer smo mi ipak geekovi :)
preporucio mi je da ga restartujem jednom u 10-ak dana sto retko ko zna i radi pa cu videti da li ce se primetiti ikakva usporavanja jer telefon stvarno ubija kako dobro i brzo radi...
svakako je rano da bilo sta pricam, to bolje znas ti i neko ko ima slican fon...

brzi82
09-07-2016, 13:05
Recite sta mislite za galaxy s7? Ako ga neko koristi. Po prvi put razmisljam da kupim android. Skoro 7-8god koristim samo iphone i zna se iphone je iphone ali neznam dal cu da se naviknem na android,bojim se da ne kupim taj telefon pa da prodajem nakon 1 mesec :) naravno ako ne mogu da se naviknem. Posto obicno iphone korisnici vecina kazu da nakon neko vreme tel koci (za samsung) ovo ono... Sto nije slucaj sa iphone. Sta vi mislite za s7?

bolev87
09-07-2016, 13:10
Samo me zanima kakva je kamera i grije li se? Posto sam imao z3, kamera losa i grije se. Pri igranju neke igrice vreo bude. U z5 SD 810 za koga su pricali da se najvise pregrijava.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lowzyyy
09-07-2016, 13:23
kazem ja da je sonijev android fluidan kao ios... ako ne i fluidniji

Koja greska :)))
Z5 je realno precenjen, jer za te pare moze da se uzme 6s koji je brzi i bolji telefon. Cinjenica. Koliko god da je sony lep ne verujem da moze da se meri za 6s...

Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
09-07-2016, 13:24
ume da se poprilicno ugreje dok radi nesto zahtevno, instalira apdejte ili se igra neka zahtevnija hd igra ali je to normalno za snapdragon. to mogu da mu pripisem kao jedinu manu...
kamera je odlicna mada moram da je isprobam lepo negde u prirodi i treba malo da se izvali jer ima onaj full ***** mod gde sama slika a ima i manual mod gde sve sam podesavas i mnogo je bolja na 6.0.1.
ovaj ortak mi je preporucio da instaliram Camera FV-5, ne znam da li si probao... kaze da je i sabilizacija snimanja najbolja do sada...
jos je rano da ti pisem iz prve ruke jer sam ga tek sinoc uzeo...

Babakaj
09-07-2016, 13:24
Recite sta mislite za galaxy s7? Ako ga neko koristi. Po prvi put razmisljam da kupim android. Skoro 7-8god koristim samo iphone i zna se iphone je iphone ali neznam dal cu da se naviknem na android,bojim se da ne kupim taj telefon pa da prodajem nakon 1 mesec :) naravno ako ne mogu da se naviknem. Posto obicno iphone korisnici vecina kazu da nakon neko vreme tel koci (za samsung) ovo ono... Sto nije slucaj sa iphone. Sta vi mislite za s7?

Radi on lepo, koristim ga nekih mesec-dva... I pre neki dan se setim da poiskljucujem animacije (u developer options) i sad je duplo bolji osecaj.

Medjutim, mislim da je 6S brzi.

Odlicna stvar je sto S7 mozes da stavis na astal bez brige da l ce neko da ga ispoliva. To mi jako znaci :D

brzi82
09-07-2016, 13:29
A baterija kakva je? Imas obican s7 ne edge jel tako? I ja bi kupio obican. A jel se oseca neko seckanje kocenje pri rada?

Babakaj
09-07-2016, 13:33
Baterija 4,5h SOT. To me smara jer sam na 6+ imao mnogo vise.
Obican S7 imam. Seckanje se ne oseca, nema toga.

zabrljanje
09-07-2016, 13:48
preporucio mi je da ga restartujem jednom u 10-ak dana sto retko ko zna i radi pa cu videti da li ce se primetiti ikakva usporavanja jer telefon stvarno ubija kako dobro i brzo radi...



Ako ovo ne podrazumeva nesto sto je ekvivalnet Hard Reset-u na iPhone-u, sto skoro sigurno nije, a i da jeste ko to toliko radi, zvuci sumanuto :D

Stvarno ne znam nikoga sa iOS uredjajem koji to radi i ima potrebu da radi tako nesto na 10 dana.

DarkSide
09-07-2016, 13:58
ma sve je to individualno, jedan lik mi je recimo rekao da on to nikada ne radi a da telefon leti, isto ima z5, pre njega je imao note 5, 6s i jos neki flagship, ne secam se koji i da se definitivno zaustavlja na z5-ici. iskreno, kako radi trenutno verujem da jednostavno ne moze da se ikad uspori :-)

lesa0208
09-07-2016, 14:04
ja sam sa Androida presao na iOS malo da promenim, nikada nisam radio restarte uredjaja, niti gasio pokrenute aplikacije jer nema potrebe za time


Sent from my Game Boy Color

DarkSide
09-07-2016, 14:04
Koja greska :)))
Z5 je realno precenjen, jer za te pare moze da se uzme 6s koji je brzi i bolji telefon. Cinjenica. Koliko god da je sony lep ne verujem da moze da se meri za 6s...

Sent from my iPhone using Tapatalk
pa ja sada bas mislim da je 6s precenjen, z5 je definitivno brzi, vodootporan je + zastita od prasine, 32gb interne memorije + prosirivost do 256gb uz micro sd karticu, bolja baterija, daleko bolja kamera, sken otiska prsta munjevito brz i precizan, mnoogo je lepsi ako za 6/6s moze da se kaze da je lep, jeftiniji vise od 100€, otvoren sistem raspolozen za manipulaciju svega sto ti padne napamet... eto ako cemo tako iz subjektivnih uglova i misljenja ;-)
jbt godinama sam ziveo u neznanju i zatvoru :-)

lowzyyy
09-07-2016, 14:21
Tek sad zivis u neznanju da je sd810 bolji od a9. Takodje i kamera nije bolja od 6s ali neka to bude. Brzi nije i to je cinjenica, ti stvarno subjektivno ocenjujes telefone. Ne mozes da nabrajas prosirivost i modifikaciju sistema kao tacke zbog kojih je telefon bolji od drugog. Jedini plus je vodootpornost i nista vise.. ja sam 6s plus uzeo za 480 i bateriju ima x2 bolju od z5. Jeste da sam fanboy ali cinjenice su cinjenice
Ne bih raspravu ali da tvrdis nesto sto nije jednostavno nije u redu pogotovu na ovom forumu

Sent from my iPhone using Tapatalk

bolev87
09-07-2016, 14:22
Uuu ne bih se slozio da je bolja kamera od 6s. Mislim da si samo na prvu odusevljen sonijem. Ona prica, nov telefon drugaciji sistem...Kad prodje desetak dana vidjeces da nije to to. Barem je tako bilo samnom kad sam kupio galaxy s6 edge+ Telefon fantazija, prelijep, amoled 2k displej,4gb ram leti, kamera savrsenstvo. Ma ne zna se sta je bolje. Prvih dana prica, ne bih ga dao nizasta. Nosio 20 dana i dosadio ocu opet iphone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stipp
09-07-2016, 14:54
Nekoliko puta sam i ja prelazio na Andorid.
Konkretno sa Ip6 na Galaxy S6.
Mnoge stvari su me odusevile i bio sam ekstra zadovoljan sa S6
Ali sam se opet vratio na IP....navika ili ne znam sta.

rikee
09-07-2016, 14:56
Varenje je dugotrajan proces :) dok dodje u glavu svasta se izdesava :)

.stefan
09-07-2016, 16:33
Jaooo Bozeeeeee

Moze li ista bez merenja da prodje

Byakuya
09-07-2016, 16:37
https://media4.giphy.com/media/xEpTspH9hGwHS/200_s.gif

sredojesubotic
09-07-2016, 18:28
Moram da kažem da ne razumem kako poredite hardware nezavisno od software koji ga pokreće. Mogu se porediti samo kompletni telefoni. Rezultati merenja brzina procesora, kvaliteta optika, brzine izvrsavanja aplikacija itd. (osim kada razlike nisu enormno velike, što nije slučaj kod modela iz iste klase) opredeliće veoma mali broj korisnika. Mi ostali ili VOLIMO Android ili IOS ili Apple ili HTC .... i o tome stvarno nikada nije imalo smisla raspravljati. Tema je pokrenuta sa ciljem da oni koji imaju iskustva pomognu dotičnom gospodinu da donese za sebe najbolje odluke (iz njemu znanih raloga koje treba poštovati) i tako bi i trebalo postove usmeriti.


Sredoje

zikicz
09-07-2016, 19:13
Pa sam naziv teme sugerise da je poredjenje,bilo ono realno ili ne,neminovno.

sredojesubotic
09-07-2016, 19:29
Možda bi mišljenja i stavove trebalo iznositi npr. ovako. http://smartphones.wonderhowto.com/news/10-things-android-users-hate-about-iphones-0170503/. Izvinjavam se moderatorima što sam stavio link u post i molim ih da ga postave na način kako je ispravno.


miyk5a24uDU

Sredoje

Byakuya
09-07-2016, 19:36
Nema sta link je link...samo ukoliko se radi o piratskom sadrzaju ili reklamiranju neke vrste mora ici pod CODE...ovo je skroz u redu...


Edit: ako mislis na YT klip ovako se on postavlja...[youtube]link[/ youtube]

DarkSide
09-07-2016, 22:43
primetih par sitnica koje nisam imao na iOS-u, ukljuceno mi je skeniranje free wifi mreza kad sam negde van kuce i stizu notifikacije, sony companion je odlican, stizu mi bukvalno sve notifikacije sa telefona i na mek, ne treba mi continuity koji nije ni radio kad sam zadnji put radio restore, uredno primam sms-ove i odgovaram na njih, jako je kul sto mi sada stizu i notifikacije sa foruma, kao da imam tapatalk na meku... probao sam malopre 4g usput koji se bukvalno pali u sekundi i odlicno radi. napokon opet imam ulaz za sluske sa gornje strane... ja se preporodio ovim fonom :)

.stefan
09-07-2016, 22:48
Kako mislis pali u sekundi? Zasto ga uopšte gasis?

DarkSide
09-07-2016, 22:50
navika od 5s-a :D

e da, airdroid je isto ekstra stvarcica... sada su odlicno odradili povezivanje izmedju svih platformi i veoma se prosto i brzo odradi transfer bilo cega bez ikakvih kablova i gomilom alata i kartica kao nekad.

slavke1976
09-07-2016, 23:00
Imao sam i Android telefone i iPhone ( iP4, iP6s). Izmedju iP4 i iP6s sam imao androide. Uglavnom su to bili xiaomi, i meizu telefoni. Ne volim ove "izvikane" marke sem apple. Jedina cinjenica koja se meni desava, je ta da cim imam neki android telefon odmah, razgledam ROMove, i instaliram ih na svakih par nedelja. Dok kad imam iPhone, ne razmisljam o takvim stvarima.

iLaki
09-07-2016, 23:03
A kad bi trebao da izadje z6 koliko znam ti imas z5 jako mi se svidja telefon ali je dugo na tržištu čudno mi je da sony ne izbaci z6.

Babakaj
09-07-2016, 23:08
Izbacen u oktobbru 2015 :)

.stefan
09-07-2016, 23:18
@slavke1976 bravo, to je tačno... pod uslovom da kupis telefon koji sve to dozvoljava...
ako kupis Samsung to ti je sto ti je ako hoces garanciju...
Mada ja sam se često i sa jb-om zaigrao... ali što sam stariji sve manje vremena za sve to ima...

Byakuya
09-07-2016, 23:36
I mogucnosti...jb je sada vec retkost...

.stefan
09-07-2016, 23:39
To svakako... mislio sam igranje na obe strane....
Ali ako JB nestane... ne znam, plasim se za ios... Mada kad bi implementirali 20% stvari do sad, bilo bi vrh... ide ka tome :)

DarkSide
11-07-2016, 21:48
evo i mog prvog sot-a uz konstantan wifi preko celog dana i skroz normalnu upotrebu. mozda neki drugi put bude drugaciji skor jer je danas bio ovakav dan. nadjoh jos neke stvarcice koje mi ne trebaju i mogu ih pogasiti sto ce se jos malo odraziti pozitivno na bateriju.

veceras posle punjenja testiram 4G only...

http://i.imgur.com/Pecodap.png

http://i.imgur.com/7wlJAEP.png

http://i.imgur.com/sUsYbij.png

ja presrecan, 5s bi mi odapeo posle 2h sot-a...

rikee
11-07-2016, 22:11
Ja stvarno ne znam kako mi svi na ovom forumu zivimo u neznanju i iluziji o iOSu

zvecka
11-07-2016, 22:13
3G ti je pravi test za bateriju,sve preko 4h SOT-a je odličan rezultat


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
12-07-2016, 00:09
@rikee
ne kapiram kakav problem imas sa mojim postom pa bi bilo lepo i da malo pojasnis.
javio sam se u odgovarajucoj temi i napravio poredjenje svog prvog sot-a u odnosu na prethodni fon, to je to...

rikee
12-07-2016, 00:13
Pa problem je sto gledam u buducnost...i rekao sam da nema poredjenja telefona starog 2 godine i novog telefona... Sportski receno nije fer borba... Neki to tako vole...

DarkSide
12-07-2016, 00:21
da ali 5s i kad se pojavio nije imao bateriju koju nisi morao da pazis u toku dana. se model ima istu. jos bi gore bilo da sam uporedio Z2 sa 5s-om... ali ajde, necemo vise da ga merimo, neki to ne vole...

rikee
12-07-2016, 00:29
Super je to sa merenjem ali smara i ide na pogresnu stranu. Svima nam je drago da si ti super zadovoljan, ali moras ponekad nesto i da zadrzis za sebe

DarkSide
12-07-2016, 00:38
koga smara? tebe?
ok, ipak je ovo ,,i" forum. jedino tako mogu da razumem.

shiza
12-07-2016, 08:51
Do 9.3.3 nikada nisam pazio bateriju,uvek mi izdrzi dan,ali uvek.Sada vec pazim,ne moze da izdrzi,pogotovu na ios 10. 5s.
A sta je SOT?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
12-07-2016, 08:53
Screen on time....

Pa tehnicki niko jos ne zna kakav ce biti battery life na 9.3.3,iOs 10, android nugat...zato sto jos nisu izasli

gasmias
12-07-2016, 09:05
DarkSide, rikee,

Nije moerodavno uporedjovati z5 i 5s, z5 treba uporedjivati sa 6s+ narocito kada je autonomija u pitanju, zbog velicine displeja i kapaciteta baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
12-07-2016, 09:06
Ja sve to znam [emoji3]

Azimuth
12-07-2016, 09:13
U pravu ste vas dvojica, ali covek je napisao zapravo svoje iskustvo pre i nakon prelaska. Nije pravio nikakva poredjenja osim sto je rekao da je do kupovine androida morao po 2-3 puta da puni telefon. Ako to uzimate kao poredjenje, onda je i @lowzyyy pre izvesnog vremena pravio pogresno poredjenje kada je uporedio 6s+ i 5s u vezi iste te baterije. A i ne razumem sta se hvatate za takve detalje. Nekom odgovara jesna platforma, nekom druga. Svako trosi svoje novce za ono sto misli da mu vise/bolje lezi i odgovara.

lowzyyy
12-07-2016, 10:38
Nisam pravio nikakvu gresku :D poredio sam trajanje na na ta dva modela i ne znam sta je tu sporno ? Moj 5s je imao ispod 100 ciklusa i 94% health tako da sam mogao da uporedjujem. To kad je izasao nema veze... i galaxy s6 je izasao posle s5 pa svi kazu da ne moze pola dana da sastavi...
Bitno je dati jasnu sliku koliko traje na kom modelu, samo sto je darkside malo preuvelicao stanje kao da je 4s u pitanju...
I samo da naglasim mogu da se kladim da 6s plus ima bar 30-40% bolji sot u odnosu na z5

Sent from my iPhone using Tapatalk

gasmias
12-07-2016, 11:19
Azimuth,

Kao sto on nije imao lose namere kada je rekao da je na z5 bolja baterija u odnosu na 5s, tako ja nisam imao losu nameru kada sam rekao koji modeli treba da se porede kada je u pitanju autonomija i zbog cega.

Ne razumem zasto se hvatas za takve detalje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
12-07-2016, 12:37
Pa problem je @lowzyyy sto je to isto ko da poredis 2 auta, jedan koji ima rezervoar od 30 litara, a drugi od 50 koji ce pre da potrosi gorivo pri sličnom opterećenju... i gle iznenađenja, pre potrosi ovaj od 30 :)

milan64586
12-07-2016, 12:49
Au sta uradiste od teme...Poredite telefone, os-e, merite ciji je veci kome duze traje baterija. Apsolutno sve sto nema veze sa ovom temom...

Ova tema je zamisljena kao google translate, iOS==>Android. Dakle da objasni nekome ko prelazi sa iOS-a na android, kako nesto sto je radio na iOS-u, moze da uradi na androidu, odnosno sta koji pojam sa iOS-a predstavlja na androidu. Ne da se meri ciji je duzi, sta je bolje ili losije...

@DarkSide

Ako si toliko, iz nekog razloga, odusevljen svojim telefonom i sistemom, otvori temu na odgovarajucem delu foruma, pa pisi utiske do mile volje. Verujem da ima ljudi koje to zanima.

DarkSide
12-07-2016, 13:39
pa objasnjeno je sve u prvim postovima jos pre mesec dana. tako sam i ja nastavio temu i pitao sta mi nije bilo jasno dok nisam okacio sot i nekog ujeo za srce...

Azimuth
12-07-2016, 21:19
I samo da naglasim mogu da se kladim da 6s plus ima bar 30-40% bolji sot u odnosu na z5

Mozes da se kladis ali ne i da izmeris SOT na iOS-u [emoji14]

Manite se te patkometrije. Nekom odgovara SE, nekome ne to malo, nekome plus verzija, a nekome je ona velika. Isto to vazi i za OS vs OS.

rikee
12-07-2016, 21:27
Isto tako niko ovde nije padao u nesvest od pricanja koliko je iOS superioran i sta sve ne :)
Nemam ja nista protiv androida. Huawei P9 je odlican telefon... Prijatelj koji je picajzla picajzli je zadovoljan njime... I nema pojma sta je SOT :)

slavke1976
12-07-2016, 21:43
Ja ne znam zasto se uopste baterija uzima kao neko merilo naspram iOs i Android uredjaja.? To je jednostavno tako kako je. kad se isprazni , a ja da mislim da je potrebno, prikacit cu uredjaj na punjac i sve ok. To je stvarno najnebitnija stavka.

Jedam mali osvrt na android vs iOs. prijatelj je imao do sada samo android tablet uredjaje. Asus i Samsung. Sada je kupio iPad Air2, i kaze ne moze da zamisli da je sve tako pojednostavljeno, lako, citko. .... Tastatura mu se najvise svidja. Ima jos mnogo stvari, a naravno i baterija mu je bolja nego na ovim android tabletima. Covek nije niciji fan. Ja sam ga ubedi da kupi iPad

Batak
12-07-2016, 23:20
Pa posle Samsunga kao da je presao u mercedes posle fice. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

slavke1976
13-07-2016, 00:11
Pazi sve je moguce [emoji1]


Poslato uz pomoc smart frizidera

Zivansi
13-07-2016, 01:03
Apple-ovoj tastaturi nema konkurencije. Tako je...

.stefan
13-07-2016, 14:21
Igor se ne bi slozio u vezi toga :)

@rikee vredi li Huawei P9 Lite necemu?

rikee
13-07-2016, 16:00
To stvarno ne znam... Nisu oni losi... iPhone je iPhone

Batak
13-07-2016, 19:30
Sa kog telefona bi presao na P9 Lite?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivansi
13-07-2016, 20:27
Pre nesto vise od mesec dana moja rodjaka je kupila P9 Lite i prezadovoljna je njim. Malo sam ga i ja ceprkao i jako zanimljivo deluje telefon, iskreno, jako lepo lezi u ruci. Ima jako brz fingerprint senzor, u momentu reaguje. Sto se tice specifikacija, postoji model sa 2 i 3gb ram memorije, njen je taj od 2gb. Kamera mu je dobra, apsolutno joj nista ne fali, jedino sto mi se ne svidja opcija "ulepsavanje", e tu su malo preterali. Kada zelis 100% da te ulepsa kamera, to po meni ne lici ni na sta, previse izvestaveno i mutno deluje, ali inace je super kamera. E, sto se tice baterije, tu je odusevljena. Kako je dobila telefon, bukvalno ga nije ispustala iz ruku, slikala je njim, zvala, slala poruke, jedino sto nije surfovala internetom i dva citava dana joj je trajala baterija. Suma sumarum, android koji se meni ljubitelju iphone-a jako dopao.

stipp
13-07-2016, 20:29
Huawei ide po meni u veoma dobrom pravcu.
Odlicne telefone prave, rade kao metak.

bolev87
13-07-2016, 20:42
Po meni bolje kupiti p8 nego p9 lite. A tu su negdje sa cijenom po oglasima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
13-07-2016, 21:15
Ne znam kako neko posle iPhone-a moze da bude zadovoljan Huawei telefonom i odsustvom multitaskinga. Pa softver je pet klasa bolji na iP-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stipp
13-07-2016, 21:21
Multitasking, multitasking, multitasking....

Daleko je Iphone sto se tice multitaskinga u odnosu na ono sta je pre bio, nazalost...

Koristim Iphone i meni najvise odgovara, ali da Iphone 6 koji je model ne toliko star, ne moze da drzi normalno 3-4 aplikacije u pozadini, ili 3 taba u Safari-ju to mi nije najjasnije (bar kad je Apple u pitanju)

.stefan
13-07-2016, 21:31
Sa kog telefona bi presao na P9 Lite?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zar ti ja licim na coveka koji bi prešao na Huawei... Ja sam se i sa LGijem pokajao :D

Salim se malo... mada nije daleko od istine...

Ortak moze da uzme za dinar pa reko dal da preporucujem...

Batak
13-07-2016, 21:45
Hahahah, pa sta znam. :D
Mnogo zavisi od toga kolika su ocekivanja i sta je koristio pre. Nije los telefon ali nije nista specijalno kao sto pojedini pricaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
13-07-2016, 22:00
I samo da naglasim mogu da se kladim da 6s plus ima bar 30-40% bolji sot u odnosu na z5
Sent from my iPhone using Tapatalk
al si se nalupetao [emoji23]

lowzyyy
13-07-2016, 22:01
A ti si koristio 6s plus pa znas ? :D
Istina boli ali je 6s plus sa s7 edge zmaj za sad sto se baterije i performansi tice


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
13-07-2016, 22:06
Nema sansi da dobijes toliko veci SOT od Z5, ako uopste i bude veci. :)
Koristio sam Z2 i bolja je baterija bila nego ovde. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
13-07-2016, 22:06
nisam zeleo ni da ga pogledam :)
ne znam koga ovde vise boli, ja postavio prvi sot cisto radi poredjenja jer je tema vise okrenuta androidu a javise se ,,objektivni fanbojevi" kako se sami nazvase ko da sam im majku opsovao :D
inace, sot na iOS-u ne mozes nikako da izmeris... ti sati sto pisu su uglavnom sati koje je prespavao dok je ovde cista upotreba ;)
evo merim uz 4g only pa ce opet malo da pucaju kompleksi :)

stipp
13-07-2016, 22:07
Ovo je i dalje iForum ili nesto drugo?

rikee
13-07-2016, 22:25
Pogledaj kako je odradjen review za HTC M8... napravi i ti tako nesto. Potrudi se malo. Ovo nije ni tema za bateriju ni tema iOS iz ugla android korisnika, vec nesto sasvim trece. Sad ti kao android poklonik nas preobrati... da prosto svi pozelimo Z5
Nadam se da nije tezak zadatak:)
Hvala

.stefan
13-07-2016, 22:25
Samo lagano... da ne počnu represivne mere... da ne bude posle da nismo upozoravali

gasmias
14-07-2016, 08:52
Bas sam dosta telefona koristio (doduse z5 nisam ali z5 premium jesam), ni jedan nije imao autonomiju kao 6s plus
Od novijih uredjaja i s7 edge je bio ok, ali opet sa mojim nacinom koriscenja ni jedan nije mogao da izdrzi kao 6s plus (nisam merio sot, usage, itd, vec uporedim procente baterije koji su bili posle radnog vremena i na kraju dana)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
14-07-2016, 09:20
Mnogo zavisi i od same upotrebe. Poznato je da iP ima mnogo bolji standby i da se baterija skoro uopste ne trosi tada. Z5 je imao problema sa autonomijom ranije ali u novim verzijama sw-a je reseno. Jedino kada se nagazi igrama trosi kao lud, ali trosi i 6s+.


Sent from my iPhone using Tapatalk

slavke1976
14-07-2016, 10:06
nisam zeleo ni da ga pogledam :)
ne znam koga ovde vise boli, ja postavio prvi sot cisto radi poredjenja jer je tema vise okrenuta androidu a javise se ,,objektivni fanbojevi" kako se sami nazvase ko da sam im majku opsovao :D
inace, sot na iOS-u ne mozes nikako da izmeris... ti sati sto pisu su uglavnom sati koje je prespavao dok je ovde cista upotreba ;)
evo merim uz 4g only pa ce opet malo da pucaju kompleksi :)

Kako ne mos izmerit SoT na iOS? Lepo napunis telefon. Kad ga iskljucis u isto vreme ukljucis stopericu, ne na telefonu vec neku drugu. Onda se igras sa telefonom dok ti ne dosadi. kad ti dosadi ostavis telefon, i pauziras stopericu, Onda kad bi se ponovo igrao telefonom, ukljucis stopericu. I tako sve dok se baterija ne istrosi. Na stoperici ces imati vreme koje je telefon bio u funkciji.

Byakuya
14-07-2016, 10:40
Pa radi on i dok ga ne koristis...SOC je SOC...usage je drugo...to je kao ono kada puste muziku u pozadini pa je usage 10h...

slavke1976
14-07-2016, 10:42
Znam da radi, ali ovde je bitan koliko je displej upaljen, tj koliko je telefon aktivno koristen sa upaljenim displejem, ne?

ChobbyNS
14-07-2016, 11:23
Radili su to na benchmark.rs sajtu pa je iphone 6 ako se dobro sećam imao oko 4h sot a xperia z3 oko 8h.
Ne može nikakva optimizacija da nadomesti fizički malu bateriju, ne treba ljudi da se zavaravaju.

Sent from my Nexus 5X

.stefan
14-07-2016, 11:57
Bas tako... ali i suprotan ugao price imas... los softver ne moze da povadi ni velika baterija.... ja na g3 imam bateriju od 3000mah koja jedva izgura dan ;) (ako izgura)

iphone plus ima "najbolju bateriju" and thats a fact

pod navodnike sam stavio jer je to sve obuhvaceno u jedno sta cini dobar usage... da ne razlazem...
Ali je zato sa druge strane iphone plus izuzetno tesko nositi jer je nezgrapan i lose dizajniran telefon sa mnogo viska nepotrebnog prostora... Da li ce neko napraviti kompromis obicnim iphonom ili ici na plus zbog baterije a gutati ergonomiju... to je pitanje

ChobbyNS
14-07-2016, 15:12
Na tom g3 nije problem softver vec uzasno los panel koji trosi previse struje i ima bespotrebno veliku rezoluciju koju taj soc ne moze da tera.
Slazem se za ostalo sto si napisao.

Sent from my Nexus 5X

DarkSide
14-07-2016, 19:04
@rikee
nisam niciji poklonik jer imam sve platforme u kuci, samo sam realan.
ok, potrudicu se iako nisam vest pisac da napravim neki kraci review i bolje iznesem svoja zapazanja kako bi drugi videli iz primera ciste matematike kako stoje stvari narocito oni kojima je 2+2=5.
@gasmias
Z5P ima 4k displej od 5.5" koji je mnogo veci potrosac. Z2 ima slabiji procesor i jos malo jacu bateriju od Z5-ice sto mu daje jos vecu prednost u autonomiji.
inace, telefon punjen juce, sot uz 4g je bio 5h 11minuta na 7% baterije sto je bolesno dobro.
negde se navodi da ce na jesen biti predstavljen Z6 uz s821 i 2k/4k displej i 4gb rama sto zvuci dosta obecavajuce...

rikee
14-07-2016, 19:37
Cekam. Necu da polemisem o bilo cemu. Matematika mi je uvek bila omiljena i tu ne masim... Trenutna racunica je samo baterija i to mi zvuci bas toliko ubedljivo da je to za 5 :)...i to je vrlo individualna stvar i zavisi od osobe do osobe
Sad stvarno cekam review
Ja kao sluzbeni koristim LG Spirit i dobio pre neki dan MM i ide na bolje :)

zikicz
14-07-2016, 20:27
Jel koristi neko jos iPhone,ovde?:)

lowzyyy
14-07-2016, 20:42
Da, i dere android u bateriji :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
14-07-2016, 20:52
pa vidis da su skoro svi modovi i admini pobegli od iOS-a nego vas zavaravaju ovde :)
@lowzyyy
verujem, sad ce u 7-icu da ubace 1768,98mAh, ne smem ni da zamislim sta ce to da bude... sigurno ce trajati do popodne da ne razmisljas o stekeru ;)

stipp
14-07-2016, 21:01
Ne razumem pojedine koji su do juce koristili iPhone (godinama) i sada posle 2 dana koristenja drugog (android) uredjaja je isti taj telefon koji su koristili godinama najgori....a naravno ovaj sto se koristi 2 dana je najbolji na svetu.

Katastrofa:)

lowzyyy
14-07-2016, 21:05
Nije bas, vec mu se popelo to sto je 9.3.2 unistio 5s sto se autonomije tice. Evo i ja sam pobegao na plus zbog toga. Zaista je iritantno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
14-07-2016, 21:06
Da, i dere android u bateriji :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Telefon koji trenutno ima najbolju bazeriju(citaj autonomiju) je s7 edge,a zatim ide 6s+
Ljudi,vi koji niste koristili s7 edge,vi ne mozete da zamislite da taj telefon s onakvim ekranom i komplet hw najnormalnije gura 2 puna dana intezivnog koristenja:)
Ja sam znao izvuci i 3 puna dana nerijetko:)
To je fakat trenutni vladar kada je autonomija u pitanju,vjeruj te mi:)
Plus sto se napuni za 1 ipo sat:)

stipp
14-07-2016, 21:20
Nije bas, vec mu se popelo to sto je 9.3.2 unistio 5s sto se autonomije tice. Evo i ja sam pobegao na plus zbog toga. Zaista je iritantno


Sent from my iPhone using Tapatalk

To se slazem, i potpuno ste u pravu sto se toga tice.

Ali nema potrebe da toliko kudi telefon i operativni sistem kojim je, kako je i sam u nekoliko navrata rekao, bio zadovoljan godinama.

DarkSide
14-07-2016, 22:01
7edge je super uredjaj ali je opet individualna stvar.. meni edge ekran nikako ne bi odgovarao, tw takodje ne gotivim a ni cena mi se ne svidja :-)
htc i sony imaju jedini apple filozofiju sto se tice ispeglanosti sistema i podrske.
ja sam navikao na iOS koji me je lepo sluzio ali isto tako i zatucao... apple je jednostavno mnoogo spora i troma kompanija i nikako da uvedu neke bitnije promene i malo otvore sistem i olaksaju mnoge stvari.
5s mi je malo falilo da zakopam u pesak i mnogo mi je drago sto sam ga se otarasio jer su ga upropastili skroz.
na Z5-ici sam sve odradio kao da imam najbolji jb, sinoc kupio nova launcher koja je slicno sto i winterboard + springtomize u jednom samo sto sav onaj posao zavrsis bukvalno za 10 minuta.
evo par dana ga unistavam i ni jednom nije ni stucnuo...
sastavicu review verovatno sutra kad se otreznim da ne pisem ovakve decije ogorcene komentare...

bbrks
14-07-2016, 22:04
Darkside je presao na dark side ::lol::

Inace Nexus je jedini najblizi Apple filozofiji :)

DarkSide
14-07-2016, 23:03
DarkSide je otisao da se upropasti od alkohola, ebes tehniku :-D

Batak
14-07-2016, 23:44
Telefon koji trenutno ima najbolju bazeriju(citaj autonomiju) je s7 edge,a zatim ide 6s+
Ljudi,vi koji niste koristili s7 edge,vi ne mozete da zamislite da taj telefon s onakvim ekranom i komplet hw najnormalnije gura 2 puna dana intezivnog koristenja:)
Ja sam znao izvuci i 3 puna dana nerijetko:)
To je fakat trenutni vladar kada je autonomija u pitanju,vjeruj te mi:)
Plus sto se napuni za 1 ipo sat:)

Ni blizu istine. Intenzivnog koriscenja moze da izgura dan i to je to, nista preko toga. A sa novijim update-ovima ne moze ni toliko. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
15-07-2016, 00:09
Inace Nexus je jedini najblizi Apple filozofiji :)

I htc 10 koji tera maltene vanila android. A bogme su i tw olaksali posteno, tako da i tu klizi sve i pored bloata kojeg ima poprilicno jos uvek. Sony koliko sam ispratio ukida podrsku svim iole starijim modelima, verovatno pokusavaju da se fokusiraju na sto brze i cesce pustanje apdejtova.

gasmias
15-07-2016, 08:52
Telefon koji trenutno ima najbolju bazeriju(citaj autonomiju) je s7 edge,a zatim ide 6s+
Ljudi,vi koji niste koristili s7 edge,vi ne mozete da zamislite da taj telefon s onakvim ekranom i komplet hw najnormalnije gura 2 puna dana intezivnog koristenja:)
Ja sam znao izvuci i 3 puna dana nerijetko:)
To je fakat trenutni vladar kada je autonomija u pitanju,vjeruj te mi:)
Plus sto se napuni za 1 ipo sat:)

Tesko, koristio sam i s7e i 6splus, dobar je sto se tice autonomije ali nije bolji od 6splus. 6s plus je u mom slucaju i slucaju par mojih kolega primetno bolji kada je autonomija u pitanju (takodje koristili tj koriste i jedan i drugi)

1024
15-07-2016, 11:23
Podsetnik za sve kojima je samo baterija na pameti da postoji tema samo za vas: My precious BATTERY!!!!!!! (http://www.isrbija.net/showthread.php/49358-My-precious-BATTERY!!!!!!!) Za neke od diskusija koje su pocele ovde da se vode ta tema je bolja od ove.


apple je jednostavno mnoogo spora i troma kompanija i nikako da uvedu neke bitnije promene i malo otvore sistem i olaksaju mnoge stvari.
Ako ces vec da ih kritikujes lepo bi bilo da budes malo konkretniji :)

Sta treba da rade brze?
Koje su to bitne promene koje treba da uvedu?
Na koji nacin treba da otvore sistem?
Koje stvari su teske i treba ih olaksati?
...i tako to.

Na taj nacin dobijas kvalitetnu kritiku umesto da izgleda kao da se zalis reda radi, i imas sansu da dobijes kvalitetniju diskusiju. A to je ono sto mi ovde hocemo, je l' tako? :cool:

DarkSide
15-07-2016, 18:45
iz mog ugla apple polako i sigurno gubi trku kad su mobilni telefoni u pitanju. ranije su bili vodeci po tom pitanju i jedni od inovatora. bili su sinonim za brzinu, fluidnost, stabilnost i podrsku. danas su ih mnogi proizvodjaci cak i prestigli na tom polju jer su telefoni sve brzi uz sve jaci hw i odlican softver.
gotivim apple, iMac je odlican i uzivam u njihovim ostalim proizvodima ali ne verujem da cu se vracati na iPhone.

ono meni najbitnje je baterija i ne razumem zasto uz taj sledeci A10/A11 ili koji vec, ne upakuju bateriju od minimum 3000mAh u sva tri sledeca modela i zavrse pricu. koliko su poznati po odlicnoj autonomiji macbook-ova i iPad-ova toliko su poznati po losoj kada je iPhone u pitanju...
svaka im cast i na podrsci od nekoliko godina ali opet dzaba i to ako mi sve vise ubijaju telefon...

konacno sam otvorio normalam store, povezao karticu i kupio skoro sve sto mi treba. lepa stvarcica je i opcija refund-a. tu se apple recimo ponasa kao da je gadljiv nasih para i moram da jurim giftove i snalazim se da bih nesto kupio.
takodje oslicna stvar je i kupovina i instalacija preko browsera bez upotrebe telefona sto app store nema.

ono sto mi je islo na zivce je i osnovni model od 16gb i izbacivanje verzije sa 32gb iz ponude sto je jako bezobrazno i tu se jasno videla njihova pohlepa. uz sve to i nedostatak micro sd kartice kojom bih prosirio memoriju.

sledeca iritantna stvar je control centar, kao da je nemoguce sloziti sve da bude tu ili dati mogucnost da korisnik sam odabere ono sto zeli. cak i ako aktiviram neku opciju, recimo wifi, moram izaci iz cc-a pa ici na settings pa na wifi ukoliko zelim nesto detaljnije da pogledam ili podesim...

jednolicnost takodje prilicno ubija, nista ih ne bi kostalo da ostave opciju makar sam da rasporedim ikonice a ne bi ih ubila ni mogucnost promene ovog sarenila istih. tu je recimo android odlican, instalirao sam pomenuti i jako poznati Nova Launcher Prime uz pomoc kog je moguce menjati animacije, velicinu ikona, fontove, widgete, teme i sta god je nekome volja... slicno kao winterboard + springtomize samo neuporedivo lakse, brze i kompletnije resenje.

nije mi jasno kako ne mogu ili nece da implementiraju barem nesto od toliko kreativnih i korisnih stvari iz jb zajednice koja je do sada dokazala kako sve to moze da izgleda i radi...
takodje je krajnje vreme da maknu i ovo home dugme ali umesto toga uz novi iOS je potrebno jos jednom kliknuti na njega jer jednom vise nije dovoljno...

manipulacija fajlovima i sinhronizacija je tek posebna prica na iOS-u. na androidu mogu iz svake aplikacije da posaljem preko bilo kog servisa sta god pozelim u bilo kom formatu.

kad sam bio u putu za more instalirao sam nekih 4-5 muzickih plejera kako bih slusao muziku koja je prebacena na telefon jer mi je nativna music aplikacija bila uzasna i ni jedan nije uspeo da nadje ni jednu stvar, kao da ne postoji, sta god da sam probao. ne bi me cudilo da je zahtevao internet kako bi opet nesto sam izmedju sebe sinhronizovao jer to mnogo voli da radi. tad sam bio u stanju da prvi put u zivotu zategnem telefon o beton sto bi se verovatno i desilo da sam bio kuci.
na androidu svaki plejer cita muziku iz foldera, kartice, interne memorije, nekog clouda bez dodatnih klikova i podesavanja. uz to, dosta njih imaju mogucnost dodatnog pojacavanja izlaza od par db-a ukoliko je softverski zasticeno ili je omaza na slusalicama veca...
uz sve to, ne pravi problem da li je muzika u mp3 formatu, flac-u, losseless-u ili bilo kom drugom...

continuity mi takodje nije vise potreban jer AirDroid taj posao radi mnogo bolje i preglednije i omogucava pregled svih notifikacija sa telefona na meku/pc-ju.

ma koliko iCloud bio dobar par puta mi je zadavao i ogromne glavobolje. recimo hocu da se izlogujem iz istog ili da ga privremeno ili trajno iskljucim sto nikako nije moguce ako ne prihvatim da mi pobrise sve sto imam?!
na Z5-ici imam sony i google bekap od kojih mogu da biram koji ce raditi ili ukljucim oba, mogu ih gasiti kad pozelim pa opet ukljuciti bez promene postojecih podataka.

ne verujem da sam uspeo sve da nabrojim ali neka to bude sve, ko zeli da razume-razumece.
u prevodu, bukvalno sam odradio sve sto sam zeleo za par minuta bez ikakvog cimanja i nerviranja a ovo mi je prvi susret sa androidom kog koristim svega par dana.

Batak
15-07-2016, 19:09
Koja euforija jbt, pomislio bi covek da si presao sa 3g na Z5. Prvo, ni jedan telefon ne radi fluidnije od iP-a niti ima iste performanse posle X dana uptime-a (pa ni Nexus). Lagovi postoje na oba sistema ali su manji na iOS-u. Kazes update-ovima unakaze i uspore telefon, pa bar ih ima za razliku od Androida.
Baterija je u plus verziji odlicna. Za dugme se slazem i voleo bih da ga izbace.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mospre
15-07-2016, 19:11
Koristices taj uredjaj cirka pola godine i onda ce poceti da koci. Nikakav restore mu nece pomoci, izlazice notifikacije kako nesto prestaje da radi itd.

Uhvatices par virusa pa borba sa restore i opet podesvanjem nove i svega potrebnog. Ako imas srece nece ti uzeti podatke od kartice.

Svaki argument ti je na mjestu i sve sam isto mislio kada sam uzeo tada flagship note 3, koji je zavrsio u smecu nakon godinu dana i dva mjeseca. Nisam fanboj apple-a ali sam se vratio na isti iz tih par razloga. Volio bih isto tako sada da predjem na android neki ali mislim da se ne bih dugo zadrzao.

Mojoj djevojci na sg3 se desilo dva puta da gubi imei i serial a cuo sam da nije jedina.

Nadam se da ce dugo da te sluzi uredjaj bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
15-07-2016, 19:23
Slazem se sa DarkSide-om,pogotovu za HB,isto tako me nervira sto ne mozes da instaliras sistem koji ti zelis,vec samo ono sto ti oni odrede.Nisam neki preveliki ljubitelj apple-a,ali samsung tj android ne volim.Previse je komplikovan.Uzmes da zoves nekoga iz imenika i moras jedno 10x da stisnes ono za vracanje da bi bio na HS.Sve se nadam se ce sve vratiti u normalnu i da sve radi kao nekada...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
15-07-2016, 19:26
ono meni najbitnje je baterija i ne razumem zasto uz taj sledeci A10/A11 ili koji vec, ne upakuju bateriju od minimum 3000mAh u sva tri sledeca modela i zavrse pricu. koliko su poznati po odlicnoj autonomiji macbook-ova i iPad-ova toliko su poznati po losoj kada je iPhone u pitanju...
svaka im cast i na podrsci od nekoliko godina ali opet dzaba i to ako mi sve vise ubijaju telefon...

Ja koliko vidim ti na osovu 5S zakljucio da je baterija losa. Ovo prosto nije tacno jer 6, 6S, imaju dobre baterije koje guraju ceo dan. Da ne spominjem 6+ i 6S+ koje razbijaju. Tako da ovo sto si rekao ne stoji.



konacno sam otvorio normalam store, povezao karticu i kupio skoro sve sto mi treba. lepa stvarcica je i opcija refund-a. tu se apple recimo ponasa kao da je gadljiv nasih para i moram da jurim giftove i snalazim se da bih nesto kupio.
takodje oslicna stvar je i kupovina i instalacija preko browsera bez upotrebe telefona sto app store nema.

I ovo nije tacno, otvoris nalog na hr store i vezes karticu i radi najnormalnije. Tako koliko mi se cini app-ove mozes da kupujes preko itunes na pc-u ili mac-u tako da nije tacno da nemozes bez telefona.



ono sto mi je islo na zivce je i osnovni model od 16gb i izbacivanje verzije sa 32gb iz ponude sto je jako bezobrazno i tu se jasno videla njihova pohlepa. uz sve to i nedostatak micro sd kartice kojom bih prosirio memoriju.

Sa ovim se apsolutno slazem.



sledeca iritantna stvar je control centar, kao da je nemoguce sloziti sve da bude tu ili dati mogucnost da korisnik sam odabere ono sto zeli. cak i ako aktiviram neku opciju, recimo wifi, moram izaci iz cc-a pa ici na settings pa na wifi ukoliko zelim nesto detaljnije da pogledam ili podesim...

Ne bi bilo lose da moze da se bira ali meni je i ovako dobar. Na 6S i 6S+ mozes aktiviranjem 3d na ikonicu settings da dobijes odma wifi podesavanja.



jednolicnost takodje prilicno ubija, nista ih ne bi kostalo da ostave opciju makar sam da rasporedim ikonice a ne bi ih ubila ni mogucnost promene ovog sarenila istih. tu je recimo android odlican, instalirao sam pomenuti i jako poznati Nova Launcher Prime uz pomoc kog je moguce menjati animacije, velicinu ikona, fontove, widgete, teme i sta god je nekome volja... slicno kao winterboard + springtomize samo neuporedivo lakse, brze i kompletnije resenje.

Vidis meni bas to prija kod iOS-a kod androida mi sve to nekako nervozno, sve nesto moram dodatno da instaliram, da podesavam... a kad vidim ikonice koje svaka tera svoju pricu pogotovu po velicini muka mi pripadne. I da nemojte da mi kazete da mogu da ih promenim, znam koristio sam android od 1.5 (htc magic) do 4.3 (gnex) jednostavno ne zelim da se drndam ocu da upalim i da radi i da izgleda lepo.



nije mi jasno kako ne mogu ili nece da implementiraju barem nesto od toliko kreativnih i korisnih stvari iz jb zajednice koja je do sada dokazala kako sve to moze da izgleda i radi...
takodje je krajnje vreme da maknu i ovo home dugme ali umesto toga uz novi iOS je potrebno jos jednom kliknuti na njega jer jednom vise nije dovoljno...

Za ovo stvarno ne znam nikad nisam imao jb, ali kapairam da sto vise daju korisniku mogucnosti da cacka to je veca verovatnoca da se nesto pokvari pa idu na sigurno po malo ali da radi kako treba.



manipulacija fajlovima i sinhronizacija je tek posebna prica na iOS-u. na androidu mogu iz svake aplikacije da posaljem preko bilo kog servisa sta god pozelim u bilo kom formatu.

Ovde nema sta da se prica android je daleko jednostavniji po ovom pitanju od ios-a



kad sam bio u putu za more instalirao sam nekih 4-5 muzickih plejera kako bih slusao muziku koja je prebacena na telefon jer mi je nativna music aplikacija bila uzasna i ni jedan nije uspeo da nadje ni jednu stvar, kao da ne postoji, sta god da sam probao. ne bi me cudilo da je zahtevao internet kako bi opet nesto sam izmedju sebe sinhronizovao jer to mnogo voli da radi. tad sam bio u stanju da prvi put u zivotu zategnem telefon o beton sto bi se verovatno i desilo da sam bio kuci.
na androidu svaki plejer cita muziku iz foldera, kartice, interne memorije, nekog clouda bez dodatnih klikova i podesavanja. uz to, dosta njih imaju mogucnost dodatnog pojacavanja izlaza od par db-a ukoliko je softverski zasticeno ili je omaza na slusalicama veca...
uz sve to, ne pravi problem da li je muzika u mp3 formatu, flac-u, losseless-u ili bilo kom drugom...

Muzika na ios-u je zamisljena da se kupuje i kad bi je tako koristio ne bi imao ama nikakvih problema.



continuity mi takodje nije vise potreban jer AirDroid taj posao radi mnogo bolje i preglednije i omogucava pregled svih notifikacija sa telefona na meku/pc-ju.

Ne koristim contiunity pa necu da komentarisem, zadnji put kad sam koristio airdroid je sluzio za prebacivanje fajlova nisam znao daje dobio dodatne funkcije.



ma koliko iCloud bio dobar par puta mi je zadavao i ogromne glavobolje. recimo hocu da se izlogujem iz istog ili da ga privremeno ili trajno iskljucim sto nikako nije moguce ako ne prihvatim da mi pobrise sve sto imam?!
na Z5-ici imam sony i google bekap od kojih mogu da biram koji ce raditi ili ukljucim oba, mogu ih gasiti kad pozelim pa opet ukljuciti bez promene postojecih podataka.

Nikad nikakav problem sa iclud backup-om, sto se mene tice radi posao savrseno i bas kako treba.

sredojesubotic
15-07-2016, 19:32
Pratim ovu temu i moram da kažem da mi je jako drago DarkSide što ste pronašli konačno telefon i OS koji vam rešava sve ono što na IOS niste mogli. Moram da primetim da su stavovi koje iznosite ipak subjektivni. Mnogo toga sto ste pomenuli kao manu IOS i ja smatram manom ali ih prihvatam zbog osnovnih prednosti IOS (za mene kao korisnika): bezbednost i sve funkcioniše na svim mojim uređajima upravo onako kako očekujem. Ne pada mi ni napamet da sa svog Note 5 pristupim svom bankovnom računu već to radim isključivo sa 6s Plus. Kada komuniciram sa prijateljima po svetu malo je reci da je Face Time superioran u odnosu na Skype, Viber, WhatsApp i sl. Baterija na 6s Plus, kada koristim pretraživač (jedna od osnovnih mojih aktivnosti), mi traje znatno duže nego baterija Note 5 pri istoj radnji. Zato sam se i odrekao prednosti JB jer mi je moj tel. pokretna kancelarija iz koje obavljam veoma bitne poslove. Kazacete fobično, možda i jeste, ali očito da nas ima dosta takvih (sto Alpe prepoznaje i sjajno koristi) kao što je i neverovatno dobro što je poslednjih godina Android toliko napredovao kao i tel. pojedinih kompanija poput Samsunga, HTC i drugih pa svako od nas može da odabere ono sto ga zadovoljava.
Posebno mi je drago sto na ovom forumu (namenjenom IOS i iPhone) razmenjujemo mišljenja o ipak konkurentskom OS. Gde bi nam bio kraj da su i naši političari tako pragmatični.


Sredoje

lowzyyy
15-07-2016, 19:44
Jedino cu se sloziti da je potrebno da se ubace teme i da ikone mogu da stoje slobodno gde god hoces


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
15-07-2016, 20:05
Pre mesec dana uzeo sam kevi LG spirit za 90 eur. Toliko sam bio odusevljen androidom, koji nisam neko vreme koristio, da sam poceo da pratim oglase za 6S i razmisljao koji flagsip da kupim sebi. Hteo sam da poludim kada sam video sta sve taj android od samo 90 eur "moze", a ja na telefonu od 700 eur "ne mogu". Danas, oko mesec dana kasnije, ne da ne bih menjao 6S za bilo koji android, nego bih se ubio da sam to uradio. Telefon posle mesec dana radi toliko lose, da sam sokiran. Keva svaki dan po nekoliko puta zove da pita sta znaci sto joj se zatvorio ovaj proces, onaj program. Ja sam u pocetku jos mislo da otprilike drzim to pod kontrolom. Sada blage veze nemam vise sta on update-uje, koji proces, program je pokrenut, sta trosi i koliko bateriju, internet, da li to sve ide preko mobilne mreze ili ne, sta je u kojoj memoriji, koje memorije mu fali i zasto. Blage veze nemam sta se tu desava. S*ebava vec drugi mesec sav internet iz paketa za tri dana, pri cemu ja blage veze nemam kako i zasto to radi, jer sam ja "podesio" sta moze da trosi mobilni internet. Dakle za razliku od iOS-a gde mi je apsolutno sve jasno i sve drzim pod kontrolom, ovde je sve toliko konfuzno, nedefinisano, komplikovano, da ja apsolutno nemam nikakvu zelju da budem deo toga i za ovih mesec dana sam namirio svoje potrebe za androidom, za verovatno narednih pet godina. Jasno mi je da flagsip modeli rade bolje, ali i oni koriste isti sistem, koji je podjednako komplikovan i konfuzan kao i ovi od 100 eur. Sve u svemu kao sto nas narod kaze, covek ne zna sta ima, dok to ne izgubi. Ja sad kada sam video sta imam, ne bih to menjao ni za zivu glavu.

DarkSide
15-07-2016, 20:05
@shiza
Imas home ,,dugme" koje te uvek vraca na hs.

@batak
jos gore, kao da sam presao sa 2g modela. sta ce mi apdejtovi da ih barem ima kad samo skode?! plus verzija je jako lose dizajnirana i nezgrapna i verujem da retko ko zeli da je koristi samo zbog bolje baterije.

@mospre
hvala. ne vidim razlog zasto ne bi radio i dalje ovako. pirateriju nemam pa se nece ni ti virusi tek tako sami stvoriti. samsung je drugo, posebno stariji modeli, njih isto uniste. sony, htc i nexus je druga prica.

@lowzyyy
drago mi je da se barem u necemu slazes, nisam dzabe pisao post ;)

@sredojesubotic
hvala. jesam subjektivan. isto tako verujem da ni taj iOS nije skroz siguran i da su vec poznati slucajevi raznih zaraza, ransomware-a i hakovanja iCloud naloga. vise je stvar u tome ko koju stranu odabere.

@kursula82
1. 6-ica ne moze da izgura ceo dan uz ukljucen 3g i normalno koriscenje. rodjeni brat ga ima i isto pi*di zbog toga.

2. zasto bih zeleo da budem hrvat da bih kupovao nesto za svoj novac?!

3. ne slazem se u vezi ovoga u vezi tweakova i sigurnosti.

4. ima ogroman broj paketa ikona, sa istim oblicima, slicnom bojom, velicinom, sve mozes perfektno da uskladis za kratko vreme.

5. muziku sam takodje imao i kupljenu na iTunesu koja je download-ovana na telefon pre puta i nije ni jedan plejer mogao da je vidi.

6. da, odlican je airdroid. verovatno je dobio dodatne funkcije jer ga nisam ranije koristio.

7. idi na settings/iCloud i na dnu klikni na sign out pa javi sta ti je pisalo ;)

p.pera
15-07-2016, 20:11
Drago nam je sto si zadovoljan, narocito zbog toga sto mogu launceri i teme da se menjaju.Javi autonomiju za 2-3 meseca.

DarkSide
15-07-2016, 20:13
hocu, i mene svakako zanima.

Batak
15-07-2016, 20:24
@shiza
Imas home ,,dugme" koje te uvek vraca na hs.

@batak
jos gore, kao da sam presao sa 2g modela. sta ce mi apdejtovi da ih barem ima kad samo skode?! plus verzija je jako lose dizajnirana i nezgrapna i verujem da retko ko zeli da je koristi samo zbog bolje baterije.

@mospre
hvala. ne vidim razlog zasto ne bi radio i dalje ovako. pirateriju nemam pa se nece ni ti virusi tek tako sami stvoriti. samsung je drugo, posebno stariji modeli, njih isto uniste. sony, htc i nexus je druga prica.

@lowzyyy
drago mi je da se barem u necemu slazes, nisam dzabe pisao post ;)

@sredojesubotic
hvala. jesam subjektivan. isto tako verujem da ni taj iOS nije skroz siguran i da su vec poznati slucajevi raznih zaraza, ransomware-a i hakovanja iCloud naloga. vise je stvar u tome ko koju stranu odabere.

@kursula82
1. 6-ica ne moze da izgura ceo dan uz ukljucen 3g i normalno koriscenje. rodjeni brat ga ima i isto pi*di zbog toga.

2. zasto bih zeleo da budem hrvat da bih kupovao nesto za svoj novac?!

3. ne slazem se u vezi ovoga u vezi tweakova i sigurnosti.

4. ima ogroman broj paketa ikona, sa istim oblicima, slicnom bojom, velicinom, sve mozes perfektno da uskladis za kratko vreme.

5. muziku sam takodje imao i kupljenu na iTunesu koja je download-ovana na telefon pre puta i nije ni jedan plejer mogao da je vidi.

6. da, odlican je airdroid. verovatno je dobio dodatne funkcije jer ga nisam ranije koristio.

7. idi na settings/iCloud i na dnu klikni na sign out pa javi sta ti je pisalo ;)

Pa na Android telefonima neces imati ni blizu toliko update-ova kao na iOS-u trebali ti oni ili ne.
I taj Z5 ce ustrojiti u nekoj narednoj verziji softvera kao sto su upropastili multitasking na Z2 na MM-u. Evo ja sam uzeo plus verziju bas zbog baterije i lako sam se privikao posle Z2(koji uopste nije mali).
Za sesticu se slazem, baterija je preslaba za mene. I ovaj plus mi nekada jedva izgura dan.
Naravno da nece imati iste performanse posle par meseci, cak ni kod Nexusa nije moguce. A da ne pominjem sto mora restart na svakih nekoliko dana ako hoces da drzi vise od 2 app u memoriji.
Ovo za ikone i personalizaciju je skroz tacno ali vrlo brzo se zasitis toga i zelis da jednostavno radi. Meni je iOS pravo osvezenje posle duzeg koriscenja Androida. Ne moram da razmisljam o kesiranju, curenju baterije, kada cu morati restart. Telefon jednostavno drzi bateriju identicno svakog dana (kod Androida nikad nije isto) i radi isto posle restarta i posle 15 dana uptime-a (kod Androida je to nemoguce).



Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
15-07-2016, 20:34
@kursula82
1. 6-ica ne moze da izgura ceo dan uz ukljucen 3g i normalno koriscenje. rodjeni brat ga ima i isto pi*di zbog toga.

2. zasto bih zeleo da budem hrvat da bih kupovao nesto za svoj novac?!

3. ne slazem se u vezi ovoga u vezi tweakova i sigurnosti.

4. ima ogroman broj paketa ikona, sa istim oblicima, slicnom bojom, velicinom, sve mozes perfektno da uskladis za kratko vreme.

5. muziku sam takodje imao i kupljenu na iTunesu koja je download-ovana na telefon pre puta i nije ni jedan plejer mogao da je vidi.

6. da, odlican je airdroid. verovatno je dobio dodatne funkcije jer ga nisam ranije koristio.

7. idi na settings/iCloud i na dnu klikni na sign out pa javi sta ti je pisalo ;)

1. Do skoro sam imao sesticu, dok mi baterija nije oslabila cepala je dan lagano, zahtevsn sam korisnik. Doduse ja sam na 4g koji bi trebalo da manje trosi struje. Tako da kazi burazeru da predje na 4g ili da proveri bateriju jer je meni drasticno oslabila posle godinu dana i nije mogla dan da sastavi.

2. Uhhh ova izjava ti je...

4. rekoh ti da necu da menjam cackam i ostalo.

5. Nije ni zamisljena da se vidi na drugim plejerima. Radi music app i to radi kako treba.

7. Ne vidim potrebu za tako nesto, sto bih se sign out-ovao?

DarkSide
15-07-2016, 20:36
za Z2 postoji greska u kodu mm-a koju su resili jer je fix upravo izasao iz bete. sto se mene tice i ne zelim da imam apdejtova kao sto su poceli da smaraju iOS-om i raznim betama a da se ne zna ni sta rade.
ne kapiram to za performanse, pa nije ovo samsung... javicu se svakako za par meseci posto mi se smucilo malo pisanje na ovu temu i uporedjivanje iz raznih uglova. svakako nije mesto za to i zavrsio bih odavno da nije bilo odgovora sta je od cega bolje.
svakako mi se smucio iOS jer sam ga 8 godina koristio, ne znam koje su telefone tada drugi imali...
zavisi sta si radio na tom androidu, ja sam svoj nastelovao kako treba, podesio sve i jednostavno ga koristim sada najnormalnije.

@kursula82
1. reci cu mu da predje na Z5 i da koristi fon normalno ;)
2. ista kao njihova i tvoja...
3. samo sam rekao da moze sve lepo da se sredi. ne mozes i da hoces n iOS-u.
5. strasno.
6. pa recimo imas slucajno dva accounta ili jednostavno hoces da se izlogujes... i sta bi? mora ipak da pobrise sve sto imas?

milan64586
15-07-2016, 20:44
Ok, reci mi samo jednu stvar kako da podesim na androidu, a sto je na ios-u rutinska stvar. Kako da podesim koji programi mogu da koriste mobilnu mrezu, podatke preko mobilne mreze (mobilni internet)? Dakle ne ono aktivnosti u pozadini, nego da stavis recimo da youtube ne moze preko mobilne mreze ni u pozadini ni nikako, vec samo preko wifi-a. Na ios-u je to cellular data opcija i krajnje jednostanvo se podesava. Listas lepo listu programa i klikces koji moze koji ne. I kako to da uradis bez dodatnih programa, root-a i ostalih komplikacija? Eto to je recimo jedna samo stvar, rutinska stvar, koju na ios-u zavrsis za tri sekunde, a ovde ti treba fakultet da bi to resio i pohvatao sta on radi u background, sta u foreground, koji proces, program, rut i ostalo. A to je recimo po meni jedna od bazicnih opcija koju bi svaki os morao da ima.

bbrks
15-07-2016, 20:45
Pa ne, najbolje ako si mislio da niko nece odgovoriti na tvoje izlive........:)

DarkSide
15-07-2016, 20:48
nisu izlivi nego ljudi nisu realni. ti si takodje izjavio da ti fon drzi bateriju 3 dana ;)

bbrks
15-07-2016, 20:49
Da meni zaista baterija drzi 3 dana i dalje, pa? A da ne zaboravim, sad sam ukapirao da mi je zadnja 3 dana od punjenja bio upaljen 4G sve vreme....interesatno, zar ne :)

milan64586
15-07-2016, 20:50
I sta kazes? Kako da podesim na androidu koji programi mogu da koriste mobilnu mrezu?

ChobbyNS
15-07-2016, 20:51
Settings/data usage pa kliknes na aplikaciju koju hoces i na "restrict data usage".

Sent from my Nexus 5X

Babakaj
15-07-2016, 20:52
Instaliraj NetGuard app. 1MB je samo a odlicno radi posao.

milan64586
15-07-2016, 20:53
Probacu taj program, ali to je program. Ja pitam kako da kroz os, kao na ios-u to uradim. A i ne bi me cudilo da zahteva root, jer sve sto sam ranije trazio je trazilo root.

@ChobbyNS

Necu da limitiram potrosnju. Hocu da potpuno onemogucim odredjenim programima da imaju pristup mobilnoj mrezi.

DarkSide
15-07-2016, 20:54
@milan64586
odes na data usage, pa na 3 tacke u desnom uglu i kliknes na restrict background data.
mozes i za svaku aplikaciju posebno. prosto, zar ne?

http://i.imgur.com/jzaU8vi.png

milan64586
15-07-2016, 20:57
I opet ne razumes sta sam pitao. Ne zanima me background data. Hocu da zabranim youtube-u svaku vrstu koriscenja mobilne mreze. Dakle otvoris youtube i dobijes poruku no pasaran, ako nisi na wifi. To na ios-u radis rutinski, a ovde ne mozes bez dodatnih programa, koji svi (koje sam nasao) traze root, koji necu da radim.

ChobbyNS
15-07-2016, 20:58
@milan64586
Ne moze to kroz os,mora neka app.
Mada ne vidim zasto bih to koristio,valjda je vaznije da u background ne poludi i potrosi megabajte a u foreground sam kontrolises kad ces i koliko koristiti,ne treba mi podesavanje za to.

Sent from my Nexus 5X

DarkSide
15-07-2016, 21:01
Da meni zaista baterija drzi 3 dana i dalje, pa? A da ne zaboravim, sad sam ukapirao da mi je zadnja 3 dana od punjenja bio upaljen 4G sve vreme....interesatno, zar ne :)
ineresantno, toliko ga koristis da nisi ni znao za to :)

@milan64586
previse komplikujes, cuo si resenje.

milan64586
15-07-2016, 21:04
Ti pises ovde na 15 strana kako sa androidom mozes sve. Ovo je samo jedan primer, banalan primer, sta android ne moze bez pomoci dodatnih programa. Zato sam i naveo taj primer. A nije jedini...


@milan64586
Ne moze to kroz os,mora neka app.
Mada ne vidim zasto bih to koristio,valjda je vaznije da u background ne poludi i potrosi megabajte a u foreground sam kontrolises kad ces i koliko koristiti,ne treba mi podesavanje za to.

Sent from my Nexus 5X

Pa znam da ne moze. To je i poenta mog primera, a nije jedini, u kontekstu jednostavnosti androida naspram ios-a. A to mi treba jer po kuci imam wifi rupe sto se signala tice i dovoljno je jednom da uletis u tu rupu dok gledas nesto na youtube-u i zavrsio si sa mobilnim internetom za taj mesec. Ja sa iPhone-om kad naletim, prekine mi se klip i jasno mi je gde je zapelo. Na androidu shvatis da si u rupi, kad ti stigne sms da si potrosio mobilni internet za aktuelni mesec.

bbrks
15-07-2016, 21:04
Ja ka koristim koliko meni treba i rezultat je uvek isti...prema tome, ja sam prezadovoljan :) 6 do 7 sati usage na 3 dana....bonbonica.

ChobbyNS
15-07-2016, 21:06
Kupi dodatni ruter,isplatice ti se ocas posla.
Nikad nisam ni razmislajo o toj opciji dok je sad nisi pomenuo.

Sent from my Nexus 5X

.stefan
15-07-2016, 21:08
ajde bre Milane ne preteruj i ti... ne moze ni jedan sistem sve... sad se i ti uvatio ko pijan za plot za taj background data...
ono sto mi je zasmetalo u jednom tvom postu je i to da poredis android od 90e i iphone od 700e...to je najblaze receno neozbiljno...
Ako hocete da napljujete nesto napljujte ga realnim argumentima sa adekvatnim uredjajem prekoputa njega... u istom cenovnom rangu... neozbiljni ste...

Na kraju price.. sve ima prednosti i mane... dobro je sve dok zavrsava posao... Ako se ja pitam uredjaj treba birati po trenutnim potrebama, a ne po specifikaciji na papiru...

shiza
15-07-2016, 21:10
Sta je bonbonica?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
15-07-2016, 21:15
Nema bezbednije od :

inace licno ne volim android od S5 sa kojim sam imao problema sa zamrzavanjem... konkretno kada god mi je telefon bio neophodan a ja u zurbi on je umeo da zakuca...

bbrks
15-07-2016, 21:16
Probaj google :)

Dzaba prica, ovde niko nikom ne moze nista da dokaze, svako ima svoje argumente i moze da trosi koji god hoce telefon.
Darkside, presao si na tamnu stranu, obozavas Android....postujem.....ali neces dokazati nikada nijednom IOS fanu, da je android bolji....tebi jeste, super, neka ostane na tome..meni nije, veze nema tvoja prica... prema tome uzivaj u svom novom telefonu :)

milan64586
15-07-2016, 21:16
@stefan


Jasno mi je da flagsip modeli rade bolje, ali i oni koriste isti sistem, koji je podjednako komplikovan i konfuzan kao i ovi od 100 eur. Sve u svemu kao sto nas narod kaze, covek ne zna sta ima, dok to ne izgubi. Ja sad kada sam video sta imam, ne bih to menjao ni za zivu glavu.

Jasno je meni da ce S7 raditi mnogo bolje od LG spirita, ali to je ovaj segment sa gasenjem procesa, usporavanjem i tako dalje. Ovaj primer sa limitiranjem mobile data, sam naveo bas iz tog razloga sto je to opcija koja ne postoji kako na S7 tako i na Spiritu. Prosto sistem je ne poznaje. I razumem da postoje resenja za to i nisam to ni naveo kao nesto sto se ne moze resiti, vec sam naveo samo primer da postoje i stvari koje android ne moze bez pomoci dodatnog softvera ili nekih drugih resenja, koje ios moze. Naravno da svaki sistem ima svoje mane i prednosti. I ja bih voleo na ios-u da imam bluetooth slanje, profile i mnogo toga, ali prosto covek je toliko pisao hvalospeve o androidu da je vec postalo degutantno...I to sve na (bar formalno) iOS forumu. Ispalo je kako je ios malte ne kao symbian naspram androida i da se sa njim nista ne moze i sve je lose naspram androida.

Zivansi
15-07-2016, 21:17
Ti Ja sa iPhone-om kad naletim, prekine mi se klip i jasno mi je gde je zapelo. Na androidu shvatis da si u rupi, kad ti stigne sms da si potrosio mobilni internet za aktuelni mesec.

Ako je ukljucen Wi-Fi Assist, takodje zbogom mobilnom internetu.

milan64586
15-07-2016, 21:17
Nije ukljucen.

shiza
15-07-2016, 21:18
Probaj google :)

Dzaba prica, ovde niko nikom ne moze nista da dokaze, svako ima svoje argumente i moze da trosi koji god hoce telefon.
Darkside, presao si na tamnu stranu, obozavas Andoid....postujem.....ali neces dokazati nikada nijednom IOS fanu, da je android bolji....tebi jeste, super, neka ostane na tome..meni nije, veze nema tvoja prica... prema tome uzivaj u svom novom telefonu :)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/cb57d028fd221f2485e3c703cbb4f79a.png
Google



Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
15-07-2016, 21:20
Aha, ja se duboko izvinjavam, zamisli na forumu se desila pravopisna greska , auuuuu jbt:D

shiza
15-07-2016, 21:22
Tu smo da pomazemo jedni drugima.:);)


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
15-07-2016, 21:26
@bbrks
vidim da veze nema sta god da kazem. mislio sam da smo opustenija ekipa. android podforum nisam ja uveo niti izmislio iako je ovo iSrbija forum koji svakako postujem
iznenadilo me je samo koliko moderatora/admina ima koji se isto fanbojevski ponasaju...

svakako da ni jedan sistem nije savrsen, zato i sluzi uporedjivanje i gledanje iz svih uglova.

uzivam svakako u novom telefonu vise nego u bilo kom drugom.
uvek sam bio realan i iskren. kako umem nesto da pohvalim isto tako i napljujem.

neka svako uziva u svojim spravama. nisam mislio nikome nista lose, samo sam odgovarao na pitanja :)

bbrks
15-07-2016, 21:29
Super i neka tako i ostane :)

komsa
15-07-2016, 21:36
oba sistema su super i da ih nema bilo bi mi dosadno sa bilo kojim na duže staze.....................zašto bih ja uopšte ubedjivao nekog..............:juhu:

sredojesubotic
15-07-2016, 21:37
@DarkSide, mislim da smo svi ispravno shvatili vašu ideju da otvorite ovu temu o čemu svedoci i broj ucesnika u diskusiji. Mislim da bi bilo jako interesantno da kroz nekoliko nedelja uporedite utiske koje ćete tada imati, sa ovima koje ste upravo iznosili. Lepo ste rekli čovek se posle izvesnog vremena "zasiti" nekih stvari. Ipak ste Vi koristili IOS 8 godina ako ne grešim, a Android veoma kratko. Dozvolite utiscima da se "slegnu".


Sredoje

milan64586
15-07-2016, 21:40
Sredoje je u pravu.

kursula82
15-07-2016, 21:52
@kursula82
1. reci cu mu da predje na Z5 i da koristi fon normalno ;)
2. ista kao njihova i tvoja...
3. samo sam rekao da moze sve lepo da se sredi. ne mozes i da hoces n iOS-u.
5. strasno.
6. pa recimo imas slucajno dva accounta ili jednostavno hoces da se izlogujes... i sta bi? mora ipak da pobrise sve sto imas?

2. moja je izjava na mestu, tvoja je licemerna, nije ti smetalo da budes amerikanac ili koji si store vec koristio da smeta ti da budes hrvat, ma daj.

6. normalo da mora da izbrise svaki nalog ima svoj bekap i svoje podatke. ovako bi ih spojio i napravio haos. On ti obrise na telefona ne sa cloud-a.

p.pera
15-07-2016, 22:05
Cim je pokrenuta tema bilo je jasno u kom pravcu ce ici diskusija i kako ce se zavrsiti.Mozete li da zamislite da na nekom android forumu napisete kako je npr. S7 ******, sta bi to bilo.

rikee
15-07-2016, 22:13
Ja:
1. Cekam review
2. Koristim i LG Spirit i 5s... Prvi za posao, drugi za spokoj u dusi [emoji3]
3. Fanboy admin/moderator nije ni ucestvovao u ovoj temi :)... Corak
4. Odgovaranje na pitanja je proizaslo u nametanje misljenja... Telefon nije tvoj... Sony koji je proizvodjac ga ne hvali toliko

lowzyyy
15-07-2016, 22:34
Cim je pokrenuta tema bilo je jasno u kom pravcu ce ici diskusija i kako ce se zavrsiti.Mozete li da zamislite da na nekom android forumu napisete kako je npr. S7 ******, sta bi to bilo.

Bila bi to istina :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkSide
15-07-2016, 23:06
@kursula82
2. bolje da sam amer :). google je ipak njihov kao i apple pa mu nije smetalo da nas svrsta u listu podrzanih zemalja tako da mogu i ja biti licemeran...
6. to je zato sto iOS ne podrzava vise naloga. to sam hteo da kazem. par puta mi je takodje neke slike pojeo a nisam nista menjao u podesavanjima.

@rikee
1. polako, bice, malo sam zivcan ja za te stvari.
3. promaklo ti je nesto, blizu si, mlako...
4. kao sto ni apple nije vas ;)

@sredoje
javicu se svakako ako me iDruzina ne lincuje do tada.

sredojesubotic
15-07-2016, 23:27
@DarkSide ne vidim zašto bi. Tek sada smo počeli da gubimo kontrolu. Svi mi volimo da pogledamo u "tudje" dvorište. Kada je Microsoft izbacio Metro interfejs odmah sam kupio jedan Win telefon. Rekoh uvek, doduše kao drugi, imam i jedan Android telefon. Ustvari bas me zanima, verujem i duge, da li ćete se i Vi kao i ja više puta vracati IOS-u.


Sredoje

zikicz
16-07-2016, 00:05
off
Sredoje,cemu persiranje?
Ovde je opustena atmosfera,sto se ocito vidi bas u ovoj temi. Tu smo dugo,nema potrebe za tim.

DarkSide
16-07-2016, 00:21
neka ga covek, verovatno se svima tako obraca. ko je nama kriv sto smo nevaspitani i pisemo sve malim slovima :-)

Adi979
16-07-2016, 00:25
Poslije dugog koristenja iPhonea od 4 pa do 6 presao sam na android s7E. Na pocetku mi je bilo neobicno, al su stvarno dotjerali TW na Samsungu, sve radi fluidno bez ikakvog zakucavanja. Po meni najveca prednost u odnosu na iPhone je kamera, ekran i baterija, sto se tice procesora i brzine tesko je uporedit , ipak se tu radi o nijansama. Apple vise ne prednjaci po pitanju novih tehnologija, daju na kasikicu i mislim da je to najveci razlog sto mnogi prelaze na androide koji mnogo vise daju. Ja sam se odlucio za android cisto da malo promijenim al sad za sad me uopste ne vuce da se vratim na iOS. Pozdrav :)

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Batak
16-07-2016, 00:34
Polako, kad pocne da koci i zamrzava pozeleces. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

stipp
16-07-2016, 00:34
Sve podrzavam, i naravno da svako ima svoj izbor.

Ali sam imao priliku da procackam S7E od jednog coveka koji telefon ima manje-vise 2 meseca.
Koristi ga dosta, ima dosta aplikacija...
Ali kada sam video kako radi, jos sam vise zavoleo svoj iPhone:)
Lepo je to videti, lep je ekran, kamera brutalna, ali ......

Zivansi
16-07-2016, 00:50
I android i ios imaju mane, to stoji, daleko od toga da nemaju, ali ipak, posle tolikih godina koriscenja ios-a, razmisljao sam da predjem na android, tacnije Samsungov uredjaj, ali se ipak nisam odlucio za taj potez. Zasto? Zato, koliko god mi na ios-u bilo "zabranjeno" ovo ili ono bez jb-a, jednostavno, previse mi je komplikovan, i ne zelim da mi bilo ko upada u sistem, da li sto se tice e-bankinga ili bilo cega, kao sto rece gospodin @sredoje. Mislio sam da predjem na Samsung s7, ali necu, sve dok Samsung ne napravi svoj os, jer smatram da bi im bilo pametnije da se baziraju da naprave svoj os, nego da izbacuju svaka 2-3 meseca novi model telefona. Isto tako i smatram da Apple vise nije onaj, kao sto je bio dok je Steve Jobs bio ziv, nema vise tih inovacija, kao sto je nekada bilo. Isto tako mogu da preuzmu gomilu stvari iz jb sveta, ali jako malo toga su ucinili. Ipak, kao sto je vec receno, svako ima svoje misljenje, zelje i zahteve i svako od nas zna sta kome odgovara. Meni za sada ios odgovara, i ni jedan nije savrsen, ali sta je vec danas savrseno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
16-07-2016, 01:54
O kakvim virusima pricate? Batalite te seoske price, ja sam android koristio od valjda prvog modela koji je radio na njemu i nikada nikakvog virusa nije bilo, pa cak iako jesam trpao uglavnom krekovane aplikacije. To sto postoji "antivirus" program ne znaci da postoje i virusi.

Kakva sigurnost i zasto je android nesiguran a ios siguran? Hakeri? Da li su mozda slike onih starleta skinute sa iclouda? Zaboravljate da je prvo nastao lopov...nema apsolutno sigurnog sistema.

Osnovna i bitna razlika izmedju androida i ios-a je u mogucnostima prilagodjavanja sistema. Android ti pruza mogucnost da se igras sa njim ako to zelis i da ga u potpunosti prilagodia svojim potrebama. Imas mogucnost, a ne obavezu. Napravite tu razliku vec jednom. Sa ios-om svi znamo da bez jb-a, kojeg nema bezmalo godinu dana, nema ni igranja. Nikakvog. Ovo sto se na ios-u zove vidzetima, to vidzete nije videlo.

Razlike u svakodnevnom radu ne postoje, bez obzira na vreme koriscenja uredjaja. Pre izvesnog vremena jesu postojali sporadicni problemi, ali sa flagship modelima nikada.

Licne preference trebaju da budu bitne. Mene je iP odlicno sluzio poslednjih 18 meseci, ali cu se definitivno vratiti na android jer mi trenutno vise odgovara zbog posla kojim se bavim i zbog lakoce manipulacije fajlovima. Ne prija mi nametanje necije volje i istivremeno ogranicavanje mojih potreba.

.stefan
16-07-2016, 01:56
Kao sto sam negde pomenuo...meni iskreno ne bi smetalo da iphone dostigne neki konacni spoljašnji izgled koji bi ostao isti... bas kao macbookovi koji se ne menjaju... samo da se softver dotera do maksimuma i poboljšanja ispod haube...

Znaci Android iz ugla iOS korisnika je uglavnom bezveze... Tako da temu i nema bas preterano smisla nastavljati....svi vrte jednu istu priču u krug... svi sve vec znamo

sredojesubotic
16-07-2016, 03:43
@Adi970 je izneo stav blizak mom iskustvu, tj. da je Samsung sa TW izuzetno napredovao i da su njihovi tel. pa i Samsung cloud postali veoma upotrebljivi. Naravno to ne znaci da su HTC, Sony i drugi lošiji već da njih nisam u poslednje 2 godine upotrebljavao. Naprotiv verujem da su i oni znacajno unapredjeni. Do sada nisu bili na mom radaru iz razloga sto ja npr. počinjem da "volim" TW i Samsung zbog "kopiranja" philosophiae iPhone zbog čega ga najveći broj Android korisnika upravo ne voli. @Zivansi je pomenuo da bi ozbiljno razmislio o Samsungu kada bi se više distancirao od Android zajednice svojim OS. Ovo sam naveo zato sto mi se čini da bi to bio put u pravcu povećanja bezbednosti njihovih uredjaja (pravac koji preferiram) a kojim kako mi se trenutno čini jedino gazi Apple. Naravno da ovo moje mišljenje je možda pogrešno, ali mi je ova tema upravo korisna zato sto mogu da pokušam da razumem i druge pristupe pitanjima koja su za mene interesantna.
@Azimuth moj i Vas iCloud nalog i nalozi mojih prijatelja svih koje znam nisu hakovani. Nisam čak ni menjao passw. Hakovani su nalozi pojedinaca (pojedinki) phishing metodama; koliko je meni poznato. Opet Apple je najveća svetska kompanija i verovatno je za njih neverovatno lako da mene i slične meni drže u uverenju da su najbezbedniji i upravo ono sto meni treba.
Zato su, mislim ne samo meni, značajne ove razmene mišljenja.


Sredoje

Azimuth
16-07-2016, 10:13
@Sredoje, icloud nije nista vise bezbedan od google drive, dropbox i sl. Apsolutna sigurnost ne postoji na internetu. Apple ne pruza vecu sigurnost nego Samsung ili bilo koji drugi brend, to je marketinska patka.
Zaista ne zelim da ulazim u bilo kakve rasprave, u ovoj temi sam pisao samo zato sto sam koristio android od samog pocetka i kako bih pomogao u razjasnjavanju nekih termina. Ovo sada u kom pravcu je tema krenula je sve samo ne android iz ugla ios korisnika.

lesa0208
16-07-2016, 10:19
Kapiram da je iOS forum, ali slobodno cu reci da vecina ljudi koja pise ovde pojma nema nista o Android softveru... Ja sam sa 3g-a presao na g1 kada se pojavio i do ove godine bio na android os-u i koristio sam samo flagship uredjaje i poslednje tri godine samo nexus. I to sto vecina vas poredi telefone od dinar, ili od stotinu evra je smesno... Naravno da ti telefoni kuju, da baguju jer ne moze sistem da se ispegla lepo na njima jer je takav, i sad ce da se jave ljude kako na 4s, 5, itd radi sve super, kako ovo kako ono... Drugacija struktura softvera ne trci na 10k uredjaja razlicitog hardvera, nego trci na samo 10 modela... Ja sam presao na iOS ne zato sto je Android los, nego da vidim sta to novo nudi, i nudi dosta manje nego Android, ali opet ne zvonim na sva zvona kako je ovo ***** kako je ono ******, jednostavno pruzam mu sansu. I onda deo sa rootom svi se hvatate toga kao da je neki bauk nesto, necu to da radim da bih mogao ovo, necu to zbog onoga, itd, a jailbrake radite? I opet kada se jailbrakuje ne dobije se potpina kontrola nad sistemom kao sto se dobija sa rootom, ali opet je to ispravnije nego raditi root. I treba dosta stvari znati sta ubaciti posle root-a da bi sistem ostao stabilan. Svaki mod koji sam pravio za svoj android telefon sam znao sta mu radi i zasto, svaki kernel koji sam flesovao, ili rom znao sam sta dobijam tako da prema tome to za root sto necete da uradite ne pije vodu, isto kao i kada neki iOS korisnik nece da uradi jaibrake da bi imao ovo, ili ono pa pljuje kako je to *****. Navika je ******* stvar, svako od vas da je kupio i koristio neki flagship ne bi ovako pricao, ovo pod koristio ne znaci tri dana ili uzeo od nekoga telefon pa pretrcao preko ekrana nego ga bas koristio kao sto koristite sada svoje uredjaje. Najlakse je pogledati par youtube klipova, ili procitati specifikaciju pa po tome suditi, ali dobro uglavnom vecina prica stvari koje ne zna i nije probala.


Sent from my Game Boy Color

bolev87
16-07-2016, 10:32
Na samsungu kamera nista nije bolja nego na ajfonu. Samo oni imaju najbolje displeje pa to izgleda ekstra. I koriste se malim trikom, kad se upali kamera automatski se pojaca svjetlost displeja na maksimum pa to izgleda vau. Kad se prebace slike na racunar druga je prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
17-07-2016, 15:36
Najvise kod slika pomaze Amoled koji je opasno napucan pa slike deluju mnogo bolje na prvu. A za specifikacije se hvataju samo Samsung ziloti jer Samsung prodaje marketing i fore sa gomilom rama i procesorima sa gomilom jezgra. Kod Apple-a je to sasvim suprotno i niko ne potencira procesor i ostalo prilikom kupovine. A sam rad sistema je glupo i porediti jer se svaki Samsung raspada posle nekog vremena i multitasking je ocajan. Nexus je za Samsungove telefone svemirski brod po pitanju softvera, mozes misliti kakav je iOS onda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
17-07-2016, 15:51
Stvarno ste uzasni...toliko omalovazavanja konkurencije ...kao "slike izgledaju bolje na amoledi a kada ih stavis na obican monitor..." pa meni je i bitno da mi izgledaju dobro na uredjaju koji nosim sa sobom...a to da na kompu izgledaju bzv je tek glupost i netacna informacija...imam slike jos od kada sam imao s4 koje su fenomenalne...
Koristio sam ih sve samsung,htc,motorola,apple...iphone volim zbog dobrog balansa svega i povezanosti uredjaja...ali i dalje ne krecem od toga da pljujem druge...vasi postovi su u tom smislu prazni...a time i off koji vise necemo trpeti...tema treba da bude korisna...a sa vasim postovima je sasvim suprotno...

Iz ugla dugogodisnjeg korisnika iOSa, danas preci na android(racunam flagship telefon) uopste nije tesko...

Batak
18-07-2016, 01:23
Apsolutno, lako je prelaziti na druge platforme. Za Amoled je komentar bio prvenstveno zbog napucavanja boja i slika deluje bolje, sa naglaskom na deluje. Ne znaci da je bolja i realna, vec deluje lepse oku zbog veceg kontantrasta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
18-07-2016, 02:17
Amoled ili S-Amoled moze, ali i ne mora, da ima "napucane boje". Ne znam oko cega je tu fama. Sve u svemu, imas mogucnost da ga sredis i prilagodis, a na tebi je da li ces ili neces to uraditi.
Inace, pricas o naprednijoj tehnologiji u odnosu na IPS.

Batak
18-07-2016, 09:07
Zutilo i smearing ne mozes da sredis nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gasmias
18-07-2016, 09:29
Uzeh da koristim htc 10, android telefon koji jedini po mom misljenju moze da zameni ip..videcemo kako ce se pokazati u praksi :) a i uzeleo sam se prave crne boje :)

sredojesubotic
18-07-2016, 09:29
Da postoje bitne razlike i posto smo svi različiti biramo ono sto nam odgovara. Ne postoji najbolje već samo ono sto nam se više dopada. Ja to rešavam tako sto nedelju-dve nosim iPhone, pa onda nedelju-dve, Samsung; uvek na osvetljenju podešenom na autom. Kada se zaželim "bele" i IOS vratim se na iPhone kada se zazelim kontrasta i rezolucije uzmem Samsung i tako unedogled. Znam da nažalost mnogi sebi to ne mogu da priušte a hvala bogu mnogima te razlike ništa ni ne znace (BRAVO, zavidim im). Ovo sam napisao da bih objasnio kako se ja "borim sa svojim demonima" sobzirom da nažalost nisam u stanju da sebi objasnim šta je u životu stvarno bitno a šta ne.


Sredoje

komsa
18-07-2016, 18:45
ja to sada radim sa iP6 i /3 Sony-jem.............jedino što su mi periodi duži...........mesec jedan,mesec drugi...............

.stefan
18-07-2016, 18:55
ima se moze se [emoji14]

Batak
18-07-2016, 19:02
I ja bih najvise voleo tako ali nece moci. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
18-07-2016, 20:01
Cenim da ce u ovaj cirkus uskoro da se umesa Moto Z i Z force.....prilicno sam impresioniran njihovom implemetancijom ideja, a i samim dizajnom telefona.
Jedno pitanjce za androidase.....jedna od mnogih stvari koja mi smeta kod istog je katastrofalan izgled UI-a. Zbrda, zdola ikonice, katastrofalan font, tel app koji izgleda kao da je pravio Cica Glisa i tako to.....ima li tema, koje to mogu da srede, ali ozbiljno i kompletno.....ne bi zamerio i ako neko baci neki screenshot...:)

Azimuth
18-07-2016, 20:34
Mozes doslovno sta god pozelis i kako god pozelis. I same ikonice, velicinu istih, oblik, boju... Isto i sam dialer mozes promeniti.
Nemam trenutno android pa da ti ostavim SS i da vidis kako to izgleda, ali dok sam ga koristio nije uopste izgledao kao stock..

.stefan
18-07-2016, 20:41
zveknes jedan od milion drugih launchera koji nije default i sve se promeni...em sto mozes teme da dodajes ovako... ako bi hteo mogao bi da ga dovedes da izgleda kao iphone...
imas i medju xposed modulima interesantnih stvarčica, ali treba istražiti

zule73
18-07-2016, 21:06
nisam u toku ali neko pomenuo lenovo i motorolu u istoj recenici?
nisu je valjda oni kupili?

zabrljanje
18-07-2016, 21:12
Jesu, kupili su ih.

DarkSide
18-07-2016, 21:16
evo odgovora od jednog androidasa ;)
mozes da menjas sta god pozelis, ovo je trenutni setup. ima gomile ikonica i podesavanja za sta god pozelis...

http://i.imgur.com/0xoFyrI.png

http://i.imgur.com/cnujZ7v.png

http://i.imgur.com/71ebgGU.png

zikicz
18-07-2016, 21:26
DarkSide,samo si trenutno promenio dres.[emoji3]

komsa
18-07-2016, 21:33
Cenim da ce u ovaj cirkus uskoro da se umesa Moto Z i Z force.....prilicno sam impresioniran njihovom implemetancijom ideja, a i samim dizajnom telefona.
Jedno pitanjce za androidase.....jedna od mnogih stvari koja mi smeta kod istog je katastrofalan izgled UI-a. Zbrda, zdola ikonice, katastrofalan font, tel app koji izgleda kao da je pravio Cica Glisa i tako to.....ima li tema, koje to mogu da srede, ali ozbiljno i kompletno.....ne bi zamerio i ako neko baci neki screenshot...:)
doslovce sve kao što ti već odgovoriše kolege ali baš sve što si nabrojao može da se izmeni,prilagodi(čitaj promeni) kako vizuelno tako i funkcionalno.Granica je samo tvoja mašta,volja i vreme.................

https://img.xda-cdn.com/sqi1sIQRQXt21du6LIVK9uErjKE=/https%3A%2F%2Fs32.postimg.org%2F6xb83ha9x%2FScreen shot_2016_07_15_23_22_13.png

DarkSide
18-07-2016, 21:37
ima i celih tema za one koji nece da se muce. ja sam samo ikone promenio.

ChobbyNS
18-07-2016, 22:11
Moze i ovako :)
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/3bf029adea3e8c97ae94cc38fd80d850.jpg

Sent from my Nexus 5X

lesa0208
18-07-2016, 22:22
A moze i ovako za one koji su navikli na iOS

http://i.imgur.com/NSageYA.jpg

U pitanju je MIUI rom koji testiram na nexus 5, i ovu temu sam portovao sa iOS-a na MIUI u pitanju je Zoobhoy 8 tema

zabrljanje
18-07-2016, 22:42
Jedno je izgled a drugo je sve ostalo :)


Working girl (1988) (http://www.imdb.com/title/tt0096463/?ref_=ttqt_qt_tt)

Citat:



Sometimes I sing and dance around the house in my underwear. Doesn't make me Madonna.


:D

DarkSide
18-07-2016, 22:54
meni se na androidu takodje svidja sto kad namestim neku temu sve ikone se promene za bilo koju aplikaciju. na iOS-u me je uzasavalo kad mi ostanu par ikona nepromenjenih a uz to su i poznate aplikacije. ni jednu kompletnu temu nisam imao...

bolev87
18-07-2016, 22:57
Problem je sto launcher mijenja samo ikone. Ostalo sve ostaje. Recimo kod samsunga je dobra trgovina tema. Puknes temu i promjeni sve zivo. Meni omiljena bila black amoled.


Sent from my iPhone using Tapatalk

slavke1976
18-07-2016, 23:28
Mene kod androida najvise nervira taj laucher. Imas home, skreen, i imas app drawer ili kako se vec zove. I onda moras klik na onaj gumb :) da bi usao u taj app drawer i pokrenuo neku aplikaciju. Znam da aplikacije mogu da se prebace na home skrin, ali ako bi ih prebacio sve onda sta sam uradio. Samo opterecuje sistem. Da sam ja neki developera za android ja bih tako napravio da na home skrin ne moze da se postavi ikona za neku aplikaciju, vec samo vidzeti. Izvinjavam se na mesanju izraza.

.stefan
18-07-2016, 23:36
Sreca pa nisi jedan od developera za android [emoji14]

lesa0208
19-07-2016, 08:04
@zabrljanje verovatno si probao rom, i verovatno znas kakva je struktura roma, i kako radi pa pricas...


Sent from my Game Boy Color

bbrks
19-07-2016, 09:04
Ajde, ne lozi se toliko pleaseeeee....uvek ce biti fanova jednih i drugih. Ja nikad necu uzeti Android po definiciji, ali ne kazem da ne valjaju bas toliko :)
Dakle, samo opusteno ....

zabrljanje
19-07-2016, 10:54
@zabrljanje verovatno si probao rom, i verovatno znas kakva je struktura roma, i kako radi pa pricas...


Sent from my Game Boy Color

Jesam i sa stanovista iOS korisnika mi je apsurdno da jurim ROM-ove (ni vremena ni zivaca ni volje da to radim) i menjam sve zivo da bi to radilo kako treba.
Uzmes auto i onda mu sve izmenjas, gde je logika.
Ja jesam prilicno zadrt sto se tice Apple okruzenja i uglavnom preskacem komentare u ovoj temi koja na Android forumu ne bi opstala ni pet minuta, tako da je nepotrebno pricati o tolerantnosti ovog foruma koji u svom naslovu sugerise na sta se tacno odnosi.

Meni je sasvim svejedno sta ce ko da koristi i svako odlucuje prema sopstvenom afinitetu.
Oba OS-a imaju gomilu mana i vrlina a na krajnjem korisniku je da odluci sta mu vise odgovara.

Ova tema se solidno pretvorila u suprotnost onome sto je mogla da bude. Pljujemo po iOS-u i velicamo Android. Potpuno nerealno, cak i u suprotnoj situaciji.

Post je bio sala zbog poredjenja izgleda ikonica i transformacije izgleda koji treba da podseca na Apple. To je bila prva asocija i zato je i napisano tako.

Meni odgovara da telefon iz kutije sa njegovim OS-om radi kako treba i da ne moram da ga budzim, jurim modifikacije koje je pravio ko zna ko i sta je sve menjao.
Ne treba mi da telefon sluzi kao USB a slike i muziku mogu da prebacim i bez iTunes-a ako sam bas zapeo posto i za to postoje regularno programi.

Android je zadobio gomilu korisnika osluskujuci sve zamerke korisnika iPhone-a i prituzbi na njegovu zatvorenost. Otvorili su sve, omogucili da svako radi sta pozeli i kopirali glavne stavke koje donose pare. A kad smo kod toga, ko je kopirao Touch ID, ko je kopirao Apple Pay koji je nama nebitan, posto zivimo u Srbiji, ali u svetu ultra bitan i donosi veliku zaradu.

Kod Apple-a postoji jos mali broj stvari koje bi mogli da implementiraju i preuzmu iz jailbreak dela i nista mi ne bi znacilo da li ce da jailbreak pusti Zika, Mika, Pera ili neki "Hoangho" :D

Ako cemo iskreno, kljucna zamerka Apple-u se odnosi na povecanje broja modela (boje da ne komantarisem posto ne uticu na rad sistema) i razvoj sistema koji nije na taj nacin fluidan i koji nece da lepo radi na razlicitim uredjajima. Stvar koju su poceli da rade u sumanutom preganjanju sa Androidom.

Vracamo se na ono da svako koristi ono sto mu odgovara.

Azimuth
19-07-2016, 11:36
Meni odgovara da telefon iz kutije sa njegovim OS-om radi kako treba i da ne moram da ga budzim, jurim modifikacije koje je pravio ko zna ko i sta je sve menjao.


U potpunosti se slazem sa tobom. I mene mrzi, a nemam ni vremena da to radim, ali isto tako postoje oni kojima je to bitna stavka. Pogledaj samo koliko se ovde kuka i ceka JB. Sve to na androidu mozes bez rutovanja (te dve stvari nisu nikako pandan).
I ne zaboravi, oba sistema ili telefona, iPhone i recimo Nexus/HTC i sl mozes da koristis out of the box bez bilo kakvih modifikacija duzi vremenski period.
Sustina je da su oba sistema stabilna i da rade odlicno (pricamo o telefonima istog cenovnog ranga), jedina razlika je sto ti android nudi mogucnost po default-u, dok je Apple stvorio kult.
Da, svako bira spram svojih afiniteta i potreba, ali ne treba glorifikovati ovaj ili onaj brend/OS/sta god... Svi imaju svojih prednosti i mana...

shiza
19-07-2016, 11:42
Po meni je android jako ruzan,nekako mi je sve zgrpano i nesrazmerno dok na iosu sve lepo sredjeno.Prednost androida mi je sto mozes sta hoces da instaliras dok na iosu ne moze,to me jako nervira.Jedino zasto ne bih presao na android je sto iphone traje i po 10 godina dok android 10 meseci i posle trokira.Stare nokie su bile zakon,sve si mogao lepo da podesis i da radi perfektno...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
19-07-2016, 12:04
Reci to korisnicima iphone 6 kojima novi ios secka...budite barem malo objektivni...ni jedan ni drugi os nije savrsen ali nazvati stock android nesrazmernim i ne znam ti ja sta zaista nema smisla...nikada nisu bili slicniji...


http://www.techglobex.net/2014/07/iOS-8-vs-Android-L-Visual-Comparison.html

Baci malo pogled...

sredojesubotic
19-07-2016, 12:34
Budimo realni retko ko od nas koristi i deo mogucnosti IOS ili Androida osim ozbiljnih kompanija koje su ih uvele kao obaveznu podršku uređaja svojih zaposlenika pa su pišući kompanijski software bili prinuđeni na to. Zato je pitanje i koliko su naša mišljenja i meritorna sobzirom da ih mi ni ne testiramo na mogucnosti.
Pogledajte ovaj link http://9to5mac.com/2016/07/18/us-army-switching-from-android-to-iphone-6s/ (ako već niste) sa insinuacijom da je jedan ozbiljan igrač (vojska USA) "zauzela" nekakav stav povodom stabilnosti pomenutih OS. Naravno ovo može biti i reklama mada kao korisnik oba OS sklon sam da poverujem da ima istine u ovome jer definitivno moje iskustvo mi kaže da sa IOS mi sve nekako radi sa manje "problema".
Saglasan sam sa @Byakuya ali da li je interfejs stvarno toliko bitna stvar ili suština OS. Podsetio bih da je Windows mnogima godinama vizuelno bio prihvatljiviji od svih distribucija Linux pa ipak mnogi od nas se kunu da je Linux Linux i da sve ozbiljno-profesionalno (serveri npr.) zna se na čemu treba da rade. Mislim da su to prava pitanja za OS.


Sredoje

kursula82
19-07-2016, 13:24
Ja to seckanje na ip6 nisam video. I meni stock android ruzan, mozda mi je najlepsi HTC-ov sense(ako se tako jos uvek zove) a TW ubedljivo najruzniji. Najvise mi smeta sto svaka ikonica bije svoju pricu, jedna manja jedna veca... i ne da mi nisu slicni nego su nebo i zemlja. Pricam naravno o vizuelnom i licnom utisku.

zikicz
19-07-2016, 13:37
Ovde se vise pise o Androidu,nego na nekim domacim android forumima [emoji3]